Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

29 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici Din Bucuresti
VALERIA OANA
postare Feb 15 2007, 04:16 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Eu stau pe Enache Ion, chiar langa scoala 102. Va astept la o bere, sa faceti lapte la bebici


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Feb 15 2007, 05:41 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



V-ati vorbit toate sa stati in Aparatorii Patriei.Nu e nici una mai aproape?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Feb 15 2007, 09:37 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



Valeria, de acord. Eu trec in fiecare dimineata pe acolo, cind merg la metrou. Stiu strada. Poate ca ne-am si zarit vreodata. Eu stau doar de doi ani in Aparatori si tot sper ca se dezvolta si aici zona ca in Nordul Bucurestiului ca avem spatiu kklau. Oricum sint bucuroasa ca ne face si noua Auchan linga Selgros.

Eu am stat in zona Titan pe care o regret foarte mult. Nu stiu daca ai mai fost prin zona aia, dar de cite ori trec pe acolo, de atitea ori il injur pe dom' primar din sectorul 4 si colegii dumnealui pentru ca nu face absolut nimic in cartier util pentru noi. Un parc ca lumea nu exista si sint multe spatii libere pe care le-ar putea amenaja. Cei din sectorul 3 au facut pina si la blocuri spatii de joaca, spatii verzi cu banci, gradinite, au amenajat parcari. Ti-e mai mare dragul.
Mai am sperante ca se vor face si la noi.

Oricum, ma bucur ca sintem vecine.
Pe curind.


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANDREEAPOPA
postare Feb 15 2007, 11:33 PM
Postare #24


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 276
Inscris la: 15-February 07
Membru nr.: 2,127




QUOTE(kim @ Jan 29 2007, 11:43 AM) *
Şi noi stăm la ...300 km de Bucureşti. Roman, jud. Neamţ. Moldoveni get-beget, frumoşi, deştepţi şi fără bani, din păcate crybaby.gif

PANTELIMON carut.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 16 2007, 02:39 AM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(tzutzulica @ Feb 15 2007, 05:41 PM) *
V-ati vorbit toate sa stati in Aparatorii Patriei.Nu e nici una mai aproape?

soacra mea sta in Giulesti si sotul meu lucreaza la Silvarom tot acolo, poate ne vedem intr-o zi cand se face cald afara nu?


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Feb 16 2007, 08:33 AM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



QUOTE(shama @ Feb 15 2007, 11:37 PM) *
Valeria, de acord. Eu trec in fiecare dimineata pe acolo, cind merg la metrou. Stiu strada. Poate ca ne-am si zarit vreodata. Eu stau doar de doi ani in Aparatori si tot sper ca se dezvolta si aici zona ca in Nordul Bucurestiului ca avem spatiu kklau. Oricum sint bucuroasa ca ne face si noua Auchan linga Selgros.

Eu am stat in zona Titan pe care o regret foarte mult. Nu stiu daca ai mai fost prin zona aia, dar de cite ori trec pe acolo, de atitea ori il injur pe dom' primar din sectorul 4 si colegii dumnealui pentru ca nu face absolut nimic in cartier util pentru noi. Un parc ca lumea nu exista si sint multe spatii libere pe care le-ar putea amenaja. Cei din sectorul 3 au facut pina si la blocuri spatii de joaca, spatii verzi cu banci, gradinite, au amenajat parcari. Ti-e mai mare dragul.
Mai am sperante ca se vor face si la noi.

Oricum, ma bucur ca sintem vecine.
Pe curind.

biggrin.gif Nu numai ca am fost prin zona Titan, dar am si locuit pe acolo...Mai exact am locuit pe strada Ghita Serban, in blocul X11, iar clasele 1 - 4 le-am facut la scoala 112. M-am mutat in Aparatorii Patriei, cand cartierul era in constructie, adica acum vreo 23 de ani. Blocul era nou, nu aveam curent electric, nu aveam lift (stateam la etajul 7), nu aveam gaze, iar din 52 de apartamente cate avea blocul, erau ocupate doare 6 atunci cand ne-am mutat noi. In jurul blocului erau doar materiale de constructie si nici urma de spatii verzi. In Salajan am locuit intr-un bloc de 10 etaje, doar de pensionari, in care erau doar 5 copii, eu si fratele meu si inca 3 prieteni de-ai nostri, pe care ii regret si astazi, asa ca eram rasfatatii tuturor. Fiind putini copii in bloc, erau si cuminti, iar pensionarii bagau dulciuri la greu in noi.
Blocul nostru era langa un teren de fotbal si scoala era cam la 5 minute de noi. Si acum imi este dor de perioada aceea, iar uneori se mai intampla sa si visez zona respectiva.
Ma bucur ca in afara de faptul ca "batem campii" pe acest site, suntem vecine, ba chiar am locuit si in aceeasi zona, pe care amandoua o regretam.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laurnap
postare Feb 16 2007, 08:36 AM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 30-January 07
Membru nr.: 1,800



QUOTE(VALERIA OANA @ Jan 25 2007, 03:34 PM) *
Cartierul Aparatorii Patriei, sector 4

Ha , si noi in zona, spre IMGB, Cheile Turzii!! bere.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Feb 16 2007, 10:16 AM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Va terminat de asfaltat strada?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Feb 16 2007, 11:42 AM
Postare #29


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



E boierie tată acum in zona unde ai stat. Eu am stat pe Stelian Mihale. N-au treaba cei de acolo: Billa, piata la doi pasi, scoala 112 in curtea careia se construieste o gradinita, e parc de copii linga si inca un parculet pe spatiul de la intersectia cu str. Patulului. FAc o catedrala (chiar linga strada Ghita Serban), sint doua mici tirguri cu tot felul de haine, jucarii vreo 3 benzinarii, sala mare de sport si...cimitirul (da nu cred ca mai sint locuri). Posta e la doi pasi iar Auchan e la 2 sau 3 statii cu 311. De parcul IOR nu mai zic. Sa vezi concerte acolo in timpul verii!

Da' las ca ne face si nou dom' primar o frumusete de cartier sa avem si noi cu ce ne lauda.
Eu astept sa se tina iarasi Baby Expo la Polivalenta. Noi tare ne distram cind mergem cu asta mic ca sint spectacole, jucarii, baloane...ţipete, inghesuiala. Si apropo de Polivalenta, stiti ce se face cumva pe terenul de la Calea Vacaresti? Eu auzisem ca vor sa faca o sala mai mare decit Polivalenta pentru spectacole sportive.


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mayya
postare Feb 16 2007, 12:19 PM
Postare #30


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 16
Inscris la: 3-January 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 1,397



buna mamici si pitici hug.gif noi suntem din BERCENI locuim pe VACARESTI va pupam
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

29 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 09:00 AM