Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1163 Pagini V  « < 1159 1160 1161 1162 1163 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Iunie 2010
Sperdea
postare Jul 3 2011, 06:04 PM
Postare #11601


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,498
Inscris la: 18-November 09
Membru nr.: 121,221



A dat cineva albastru de metil la copil pt rosu in gat? Daca da, imi spuneti cum ati procedat?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darucu
postare Jul 3 2011, 10:44 PM
Postare #11602


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,869
Inscris la: 28-October 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 120,090



QUOTE(Sperdea @ Jul 3 2011, 01:27 PM) *
Salutare mamici

Vreau va intreb ceva: voi cand ati dat ultiam oara antibiotic la copii si cati ml? Eu ii dau acum augmentin BIs si mi-a prescris dr doar 1.5 ml x 2 ori pe zi. Mi se pare prea putin si ma gandesc ca d-aia boala lui Matei stagneaza. Conjuctivita a trecut f repede. A doua zi putin i-a mai curs ochisorul. Dar tusea nu-i mai trece si varsa tot ce mananca, are scaune moi ... nici nu mai stiu ce sa-i fac si ce sa-i mai dau. Acum la pranz a reusit sa pape ceva si nu a varsat. Ii dau doar legume de regim cu pireut ff moale ca atunci cand era bebe. Cum simte o bucata mai mare, o scoata afara iar el manca bine de tot bucatele mari. Si dupa ce tremia de papat incepe o tuse groaznica si nu se mai opreste pana nu scoate tot din el afara. In rest, el e vesel. A dormit de la 9 seara la 9 dimineata cu intreruperi peste noapte de maraieli. Off... nu stiu cand il voi pune pe picioare. Oare varsa de la tuse, dar de ce are si scaune moi? De la antibiotic? Sa nu i-l mai dau? Augmentin a mai luat si a fost ok .... Imi cer scuze ca ma descarc la voi dar am atatea intrebari fara raspuns de-mi vine sa mor. L-am dus in dimineata asta la impartasit la biserica. Ii place tare mult in biserica, ceea ce ma bucura enorm.
Saptamana asta nu stiu daca va merge la cresa. Trebuie neaparat sa se puna calumea pe picioare. Va sta cu mama cat va trebui.

O duminica frumoasa in continuare

PS - La Brasov a iesit soarele si cred ca iesim si noi dupa ce se trezeste piciu sa luam o gura de aer
Va pupam



QUOTE(Sperdea @ Jul 3 2011, 07:04 PM) *
A dat cineva albastru de metil la copil pt rosu in gat? Daca da, imi spuneti cum ati procedat?



Buna seara mamici,

Apar si eu la ora asta tarzie, dar nu vreau sa fiu chiar absenta din casuta pe ziua de azi.

Noi am bantuit de pe la 12.00 pana la ora 22.00...am fost putin la shopping si pe la sora mea, care astazi si`a serbat ziua de nastere...iubirica s`a comportat relativ bine, dar din cauza oboselii, a fost putin cam capricioasa...eu am fost multumita ca mi`a mancat bine, cu somnul se recupereaza ea cat de repede.

Sperdea, scaunele moi pot aparea din vreo 3 motive generale: din cauza medicamentelor-vezi aici, antitermice sau antibiotic sau din cauza ambelor; din cauza dintilor; din vreo cauza virala sau bacteriana...eu daca ar mai tine`o asa, i`as face un copro.
Augmentinul este un antibiotic destul de puternic, in comparatie cu Ospenul de ex, pe care l`a luat si Natalia...dr. mi`a prescris 3,5 ml/8 h - asta este raspuns la intrebarea ta vis a vis de ce cantitate de augmentin ii dai lui Matei...eu cred ca tocmai pentru ca este mai puternic, i`a recomandat doar 1,5 ml/12 h.

De varsat, varsa cu siguranta din cauza tusei, dar poate trebuie sa te asiguri ca asta este singurul motiv...ma bucur ca ochisorii sunt mult mai bine...cred ca este foarte intelept ca nu`l duci la cresa imediat, macar sa`l pui pe picioare ca lumea.

Si eu am folosit la Natalia albastrul de metil cand a avut rosu in gat...mi`am badijonat degetul cu comprese sterila si i l`am bagat in gurita cat mai adanc ca sa ajung in gatut...o sa`l cam pictezi pe Matei scump si tu pe maini, dar cred ca ajuta...este un bun antiseptic...vezi ca este foarte amar si s`ar putea sa`i dea senzatia de voma...i`l poti administra cu vreo 1/2 h inainte de masa.

Sa`i fie de bine impartasania...noi n`am ajuns astazi la impartasit cu iubirica, spre rusinea noastra, dar am impartasit`o miercuri de sf. Petru si Pavel.

Insanatosire grabnica lui Matei...rezultate favorabile pentru Natalia mica.....pentru Andrei, speram sa iasa totul ok la analiza. tzuc.gif

Mamicute va urez un inceput de saptamana bun si calm oFloare.gif ....s`aveti o noapte tihnita !!! partners.gif

Va las cateva pozici cu iubirica nazdravana facute in acest wk.







Aceasta postare a fost editata de darucu: Jul 3 2011, 10:49 PM


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paola
postare Jul 4 2011, 11:54 AM
Postare #11603


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 719
Inscris la: 5-March 10
Membru nr.: 133,184



Buna mamici ce faceti,mami Sperdea cum se mai simte Mateiut,mamii eu nu vreau sa parasim forumul imi pare rau de el


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paola
postare Jul 4 2011, 11:57 AM
Postare #11604


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 719
Inscris la: 5-March 10
Membru nr.: 133,184




Mami Sperdea ai avut dreptate cu adresa de mail,am scris si eu la google si uite ca m-am gasit pe forum uite aici link_ul nustiu daca o sa mearga Visit My Website


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darucu
postare Jul 4 2011, 02:59 PM
Postare #11605


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,869
Inscris la: 28-October 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 120,090



Si eu m`am gasit pana la urma, la pag 200 si ceva, dar cu o alta adresa de mail, cea pe care am ID`ul de messenger, il dadusem mamicii Muher...acum mamici, sa gandim la rece, am ales sa postam pe un forum public, era de asteptat sa se intample asta, numai ca nu ne`am pus problema niciuna pana la Sperdea... pentru mine este ok si facebook`ul atata timp cat suntem impreuna....nu neg ca`mi pare tare rau de "casuta" nostra in care ne intalneam, iata, peste doar cateva luni, de 2 ani. partners.gif sad.gif


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paola
postare Jul 5 2011, 09:32 AM
Postare #11606


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 719
Inscris la: 5-March 10
Membru nr.: 133,184



Da mami Darucu ai dreptate o sa se faca 2 ani,uau...nu imi vine sa cred,eu nu vreau sa parasim casuta,ca pe facebook nu putem sa punem poze,nu stiu mie parca nu imi vine,eu vreau aici


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unix31
postare Jul 9 2011, 04:02 PM
Postare #11607


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 647
Inscris la: 11-January 10
Membru nr.: 125,082



BUnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



Am aparut si euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.Din pacate sunt prea obosita sa mai intru.Sunt sef de santier...si eu si sotul..si seara pic rupta..dar deja se vede frumos casuta.


Va pupam,sper ca sunt bine copilasii,nu am apucat sa citesc.M am pierdut pe drum cu logare delogare..etc.
Pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia1980
postare Jul 15 2011, 01:54 PM
Postare #11608


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 231
Inscris la: 19-May 09
Din: Iasi
Membru nr.: 90,591



Dragi mamici mi-e taaaaaaaaaaare dor de voi,dar nu stiu cum sa ajung la voi.Va pup!


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mireya
postare Jul 16 2011, 09:41 PM
Postare #11609


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 311
Inscris la: 6-July 10
Din: IASI
Membru nr.: 160,043



QUOTE(lia1980 @ Jul 15 2011, 02:54 PM) *
Dragi mamici mi-e taaaaaaaaaaare dor de voi,dar nu stiu cum sa ajung la voi.Va pup!

intra pe facebook si cauta grupul mamici suntem 16 mamici.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darucu
postare Jul 17 2011, 11:03 AM
Postare #11610


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,869
Inscris la: 28-October 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 120,090



QUOTE(lia1980 @ Jul 15 2011, 02:54 PM) *
Dragi mamici mi-e taaaaaaaaaaare dor de voi,dar nu stiu cum sa ajung la voi.Va pup!



Buna Lia partners.gif ...ce surpriza frumoasa sa te "auzim" iar pe aici...ce face Stefan?...ce faceti voi?...daca ai adresa de facebook, poti s`o lasi aici si`ti vom da add in grupul nostru de mamici...va pupacim apasat pe amandoi si te asteptam cu vesti. oFloare.gif


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1163 Pagini V  « < 1159 1160 1161 1162 1163 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 05:19 PM