Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

65 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Green Smoothie..., miracolul sanatatii tale
simina_ana
postare Jun 28 2010, 10:01 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



QUOTE(ruxy @ Jun 28 2010, 10:13 PM) *
Sper sa ii placa Simina, la ai mei le-a placut cel din seara asta tzuc.gif hug.gif



Pai nu cred sa-l refuze.....eu oricum ii mai dau fructele asa uneori....daca ne grabim sa plecam undeva si Iancu se trezeste tarziu. Le pasez si i le dau cu tetina de pasate. Doar ca nu puneam funze verzi.....o sa incerc cu mai putin la inceput si o sa maresc cantitatea, in functie de cum vad ca ii place....
AI tai sunt mari acum si cred ca sunt obisnuiti cu tot felul de gusturi.....Smotocel al meu inca face mofturi la papa.....dar are el timp sa incerce de toate.... tzuc.gif hug.gif


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 28 2010, 10:06 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(simina_ana @ Jun 28 2010, 11:01 PM) *
Pai nu cred sa-l refuze.....eu oricum ii mai dau fructele asa uneori....daca ne grabim sa plecam undeva si Iancu se trezeste tarziu. Le pasez si i le dau cu tetina de pasate. Doar ca nu puneam funze verzi.....o sa incerc cu mai putin la inceput si o sa maresc cantitatea, in functie de cum vad ca ii place....
AI tai sunt mari acum si cred ca sunt obisnuiti cu tot felul de gusturi.....Smotocel al meu inca face mofturi la papa.....dar are el timp sa incerce de toate.... tzuc.gif hug.gif

Smotocel iubitel are tot timpul din lume sa probeze toate gusturile posibile partners.gif
Am si eu mofturici la masa...si o printesa de pe bobul de mazare yes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 30 2010, 01:23 PM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Reteta nr.5

Red green smoothie smile.gif

Afine
Zmeura
Ananas
Mango
Banana
Suc de portocala
Spanac

o bunatate yami.gif



potrivit mai ales pentru mofturosii mici care nu iubesc sucul verde biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Jun 30 2010, 01:34 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486




I-am facut eu azi dimineata lui Iancu reteta cu frunze de patrunjel.....A baut tot..... AM zis sa nu pun mult dar tot a iesit 400 ml....Ma bucuram ca o sa beau si eu....crezi ca am apucat? Abia ce am gustat....I-am pus lui Iancu si l-am vazut cum dispare cu sticluta dupa ce s-a uitat cam lung la ea ca e verde:)).....dupa cateva minute m-am dus la el si era sa ne ciocnim...a venit la mine cu sticla goala si mi-a aratat ca mai vrea....asa ca am dat tot la pui....Dar fac maine dimineata iar....de data asta la cantitate dubla.....

SI asta cu zmeura e faina....dar Smotocel nu a incercat inca zmera si afinele.....dar merge si fara.....sau aventual facem pt noi biggrin.gif..Yammy....deja imi ploua in gura yami.gif


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 30 2010, 01:37 PM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(simina_ana @ Jun 30 2010, 02:34 PM) *
I-am facut eu azi dimineata lui Iancu reteta cu frunze de patrunjel.....A baut tot..... AM zis sa nu pun mult dar tot a iesit 400 ml....Ma bucuram ca o sa beau si eu....crezi ca am apucat? Abia ce am gustat....I-am pus lui Iancu si l-am vazut cum dispare cu sticluta dupa ce s-a uitat cam lung la ea ca e verde:)).....dupa cateva minute m-am dus la el si era sa ne ciocnim...a venit la mine cu sticla goala si mi-a aratat ca mai vrea....asa ca am dat tot la pui....Dar fac maine dimineata iar....de data asta la cantitate dubla.....

SI asta cu zmeura e faina....dar Smotocel nu a incercat inca zmera si afinele.....dar merge si fara.....sau aventual facem pt noi biggrin.gif..Yammy....deja imi ploua in gura yami.gif

Brvao mami Simina, imi place cum cresti baiatul smotocel, cu muuulte vitamine, ma bucur si ar fi ideal sa le probezi si tu partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Jun 30 2010, 01:46 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



QUOTE(ruxy @ Jun 30 2010, 02:37 PM) *
Brvao mami Simina, imi place cum cresti baiatul smotocel, cu muuulte vitamine, ma bucur si ar fi ideal sa le probezi si tu partners.gif




Pai chiar daca e baiat "mare" si teoretic ar trebui sa avem un mic dejun muuul mai consistent.....la noi nu lipsesc fructele dimineata.....Sunt sigura ca daca refuza sa pape din diverse motive.....fructele nu le refuza niciodata.....SI cum acum avem de unde alege fructe, fiind sezon......"captusim" burtica cu vitamine...Pacat ca le gaseti cam greu pe alea naturale...

Si o sa fac si eu o propunere de reteta, daca nu te superi Ruxy...pe care Iancu o papa cu mare placere
1 banana
2 pere (mai zemoase)
sucul de la o lamaie
Nu am pus apa niciodata in ea , dar Smotocel se linge pe botic mereu.....Uneori mai "arunc" si un kiwi ( pt pitic fara seminte)


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 30 2010, 01:53 PM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(simina_ana @ Jun 30 2010, 02:46 PM) *
Pai chiar daca e baiat "mare" si teoretic ar trebui sa avem un mic dejun muuul mai consistent.....la noi nu lipsesc fructele dimineata.....Sunt sigura ca daca refuza sa pape din diverse motive.....fructele nu le refuza niciodata.....SI cum acum avem de unde alege fructe, fiind sezon......"captusim" burtica cu vitamine...Pacat ca le gaseti cam greu pe alea naturale...

Si o sa fac si eu o propunere de reteta, daca nu te superi Ruxy...pe care Iancu o papa cu mare placere
1 banana
2 pere (mai zemoase)
sucul de la o lamaie
Nu am pus apa niciodata in ea , dar Smotocel se linge pe botic mereu.....Uneori mai "arunc" si un kiwi ( pt pitic fara seminte)


Cum sa ma supar?...foarte bine partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Jun 30 2010, 09:25 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



cina mea si aperitivul sotului smile.gif

2 piersici mici
1 sfert mar
1 para
3-4 capsuni
un pumn imens biggrin.gif de spanac
apa

yaamiiii





Aceasta postare a fost editata de Lusha&Zbenguica: Jun 30 2010, 09:27 PM


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 30 2010, 09:30 PM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 30 2010, 10:25 PM) *
cina mea si aperitivul sotului smile.gif

2 piersici mici
1 sfert mar
1 para
3-4 capsuni
un pumn imens biggrin.gif de spanac
apa

yaamiiii




anima1.gif anima1.gif anima1.gif
Oauuuuu Lusha...fantastik eusa_clap.gif Sanatate la pahar...ma bucur mult ca esti aici love1.gif Yamyyyyy yami.gif yami.gif yami.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Jun 30 2010, 09:35 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(ruxy @ Jun 30 2010, 10:30 PM) *
anima1.gif anima1.gif anima1.gif
Oauuuuu Lusha...fantastik eusa_clap.gif Sanatate la pahar...ma bucur mult ca esti aici love1.gif Yamyyyyy yami.gif yami.gif yami.gif

i-am oferit iubitului paharul cu potiunea magica atunci cand s-a intors de la sala si ma asteptam sa comenteze ce verdeata ii dau sa bea DAR a avut o expresie ca m-a facut sa ii mai torn si supliment

merci inca o data pentru ideea asta
am luat azi un kg de spanac si abia astept maine sa mai fac retete
hug.gif


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

65 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:19 PM