Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zyrtec E Bun Si Pentru Copiii Sub 2 Ani?
Lili_Amalia
postare Mar 10 2009, 10:38 PM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 174
Inscris la: 9-March 09
Membru nr.: 77,051



Fetita mea are dermatita atopica si mai face si alergie din cand in cand, nu stiu de la ce,si medicii mi-au recomandat printre altele si zyrtec, chiar daca avea un an, chiar si sub un an. I-am dat, a ajutat-o, in sensul ca i-a ameliorat starea de disconfort ce o avea, dar cand am citit prospectul, aceste picaturi nu sunt recomandate copiilor sub 2 ani.Poate avea efecte nedorite? Nu-i poate face rau la un moment dat?Daca ati folosit zyrtec sau ati discutat cu medici sau chimisti despre acest produs, va rog sa-mi spuneti ce stiti despre el.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Mar 10 2009, 10:46 PM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



QUOTE(Lili_Amalia @ Mar 11 2009, 12:38 AM) *
Fetita mea are dermatita atopica si mai face si alergie din cand in cand, nu stiu de la ce,si medicii mi-au recomandat printre altele si zyrtec, chiar daca avea un an, chiar si sub un an. I-am dat, a ajutat-o, in sensul ca i-a ameliorat starea de disconfort ce o avea, dar cand am citit prospectul, aceste picaturi nu sunt recomandate copiilor sub 2 ani.Poate avea efecte nedorite? Nu-i poate face rau la un moment dat?Daca ati folosit zyrtec sau ati discutat cu medici sau chimisti despre acest produs, va rog sa-mi spuneti ce stiti despre el.



Eu i-am dat Zyrtec cand avea aproape un an pentru ca imi facuse o alergie urata la Danonino.Nici Peritolul nu se recomanda la copii sub 2 ani dar totusi este prescris de multi medici.Pe noi ne-a ajutat. floare2.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gerlinde
postare Mar 10 2009, 10:59 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 6
Inscris la: 6-December 08
Membru nr.: 54,413



si eu i-am dat zyrtec la un an jumate ca face alergie la intepaturi de insecte, o singura picatura pe zi si ne-a ajutat mai ales la reducerea mancarimilor. eu zic sa intrebati medicul inainte sa-l folositi.pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Mar 11 2009, 12:18 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680




Eu i-am dat Mariei Zyrtec cand avea 1 an si 10 luni,imi facuse o alergie cu cauze necunoscute.
Mi-a fost recomandat de pediatrul de pe ambulanta.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bary
postare Mar 11 2009, 08:22 AM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 10
Inscris la: 9-March 09
Membru nr.: 77,250



Buna fetelor,
Am citit si eu ce ati discutat voi pentru ca ma interesa si pe mine si sa inteleg ca ati dat Zyrtec puiutilor vostri mai mici de 2 ani si nu au fost reactii adverse. Eu mai astept si alte pareri. Pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_marina
postare Mar 11 2009, 08:44 AM
Postare #6


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 251
Inscris la: 1-October 08
Din: RM. VALCEA
Membru nr.: 39,923



si eu i-am dat zyrtec la bebelusul meu la varsta de 6 luni cand a facut pneumonie. am intrebat doctora si a zis k nu a fost actualizat prospectul dar k nu ii face rau oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bary
postare Mar 11 2009, 08:57 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 10
Inscris la: 9-March 09
Membru nr.: 77,250



QUOTE(mihaela_marina @ Mar 11 2009, 10:44 AM) *
si eu i-am dat zyrtec la bebelusul meu la varsta de 6 luni cand a facut pneumonie. am intrebat doctora si a zis k nu a fost actualizat prospectul dar k nu ii face rau oFloare1.gif

Serios?Deci sa inteleg ca prospectul va fi actualizat? Dar ea de unde stia?Stii, am o oarecare frica de nu stiu ce reactii ar putea sa fie. Dar vad ca este prescris foarte des. Multumesc. Va poop.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Mar 11 2009, 09:16 AM
Postare #8


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



QUOTE(bary @ Mar 11 2009, 10:57 AM) *
Serios?Deci sa inteleg ca prospectul va fi actualizat? Dar ea de unde stia?Stii, am o oarecare frica de nu stiu ce reactii ar putea sa fie. Dar vad ca este prescris foarte des. Multumesc. Va poop.


Si nepotelului meu i-a fost recomandat tot pentru o alergie.Nu cred ca l-ar recomanda medicii daca ar fii periculos pentru copii.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikadaria
postare Mar 11 2009, 10:17 AM
Postare #9


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 160
Inscris la: 9-February 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 70,872



Si eu i-am dat Dariei zyrtec pentru ca asa i-a recomandat medicul(racise f rau);Daria avea 1 an si 1 luna atunci.Recunosc ca am stat cu inima cam stransa cand am citit prospectul si am vazut ca nu e recomandat.Dar am pus in balanta beneficiile si cum respira f greu m-am gandit ca stie dr de ce mi l-a recomandat.Nu a patit nimic de la el.Pupici si sanatate multa.
Daca va place pozica noastra puteti sa ne votati la http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...ia2.asp?id=1152




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
herbertmaria54
postare Mar 11 2009, 10:35 AM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 27
Inscris la: 9-March 09
Membru nr.: 77,249



Si noua ne-a dat doctorita.L-am cumparat dar nu i l-am dat si nici nu o sa ii dau pana nu trece de 2 ani.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 02:44 PM