Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

21 Pagini V  « < 18 19 20 21 >  
Reply to this topicStart new topic
> Strigat De Ajutor, din dragoste pentru un pui mic
iubita_tiana
postare Feb 25 2010, 11:21 AM
Postare #191


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(magGda @ Feb 25 2010, 12:44 AM) *
Fostul meu job era langa o biserica. Mereu vedeam acolo un nene care cersea, dar care semana f. mult cu tatal meu, atat fizic cat si prin faptul ca si el bea. DA, o recunosc am un tata alcoolic, dar care nu o recunoaste. Il vedeam in fiecare zi si de cate ori treceam imi cerea cate un banut, sa-si ia de mancare. Nu-i dadeam de frica ca-i da pe bautura, mereu ii dadeam cate ceva de mancare: un covrig, un mar, ce aveam. Am incercat sa intru in vorba cu el, sa vad care e situatia lui, dar nu am primit nici un raspuns pozitiv, asa ca am renuntat. Ba din contra, mi-am luat si cate vorbe urate. Mi-a parut rau ca l-am ajutat atata timp, cand puteam sa raman indiferenta ca toti ceilalti din jurul meu. Intr-o buna zi, nu l-am mai vazut, disparuse. Am aflat de la un alt cersetor care era prin zona ca a murit de la prea mult alcool, a cazut in coma si a murit. Atunci mi-a parut rau, ca nu am insistat sa-i ofer ajutorul, sa incerc sa-l ajut cumva sa scape de acest viciu. Am plans si m-am consumat vreo 2 zile si eram furioasa pe mine ca nu am facut mai mult, ca m-am putut supara de la cateva vorbe aruncate aiurea. Eram hotarata sa lupt mai mult pentru tatal meu, sa-l salvez de aceasta boala nenoricita, doar ca aici am intampinat un refuz si mai dur decat cel de prima data si in plus mi-am atras si ura din partea lui, ca ma iau de el, ca nu-l las in pace, etc. IMI PARE RAU ca el nu l-a vazut niciodata pe cersetorul acela, ca poate ar fi inteles ceva. Imi pare rau ca are o asa familie frumoasa in jur, o sotie care-l respecta, dar care nu primeste nimic in schimb, 3 fete extraordinare dintre care 2, eu si sora mare, avem la randul nostru copii si sora mica o studenta constiincioasa, dar cu toate astea, el trece pe langa viata, fara sa ne vada, fara sa vada unde am ajuns fiecare, fara sa-i mai pese de noi.
Oricum ar fi, stiu ca lupta asta nu o voi pierde si chit ca ma va ura toata viata lui, tot vreau sa-l salvez din ghearele acestui viciu, pentru ca nu vreau sa ma trezesc intr-o zi ca nu-l mai am si sa traiesc cu un regret imens ca as fi putut face ceva pentru el si nu am facut.

LA FEL CRED si despre cazul Madalinei, ca trebuie sa primeasca ajutorul nostru, putin cate putin si SIGUR soarele v-a straluci si pe strada ei, pentru ca noi avem grija sa-i alungam toti norii. Va pup dulce si DOAMNE AJUTA!


magda...tare frumos ai zis .....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Mar 1 2010, 11:51 AM
Postare #192


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



cu banii primiti de la mamici....madalina a platit o parte din cheltuieli...aici dovada platilor...

voi sterg ulterior pozele...








--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mami2009
postare Mar 7 2010, 11:21 PM
Postare #193


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 34
Inscris la: 17-January 10
Membru nr.: 125,888



Buna seara dragi mamici.Imi cer scuze ca nu am mai intrat.S-au facut reparatii la reteaua de internet si nu am mai avut cum sa mai intru.Tin sa multumesc din suflet ,mamicilor care ne-au trimis pachet cu hainute si banisori(multumim michelle,multumim ruxy80).De banii pe care i-am primit de la mamici am achitat o parte din lumina si imtretinerea pe 3 luni din urma...De asemenea am luat pentru brianna pana acum 6 cutii de lapte.Sunt extrem de fericita,din toate datoriile mele am platit cam un sfert!!!Datorita voua,mamicilor cu suflet mare.Bineinteles ca,cosmarul nu s-a terminat inca...mai sunt 9 zile si vine chiria... sad.gif.Abia astept sa iau indemnizatia,asa imi voi plati toate datoriile...chiar daca nu mai raman cu bani...Eu am depus dosarul pe 13 ianuarie si mi s-a spus ca in 2,3 luni primesc banii.Problema e ca din cate am auzit,in timpul a 15 zile primesti o instiintare acasa daca iti este aprobat sau nu dosarul.Daca e asa,inseamna ca trebuie sa calculez alea 2 sau 3 luni de la 1 februarie???Adica o sa iau banii pe 1 aprilie sau 1 mai??? ohmy.gif Va rog frumos cine stie mai bine sa ma lamureasca si pe mine,caci mi-a cazut cerul pe mine cand am citit chestia cu 15 zile...Chiar daca o sa iau in aprilie indemnizatia,pana atunci ce fac?Nu mai am decat 10 lei,oare oamenii astia nu se gandesc?Nu inteleg de ce se dau banii asa tarziu?Pai pana atunci cu ce cresti copilul,cu aer?Sau tu cu ce te intretii?Mai ce oameni,ce sistem...Noroc de voi caci ne-ati mai salvat,ca altfel...Ooof din cauza lor mi se pun penalitati,comisioane si dobanzi de n-am eu bani sa ii dau...Va rog frumos cine stie mai bine sa ma indrume cu indemnizatia asta,as fi foarte recunoscatoare.Va pupam dulce eu si puiul meu.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ralucastef
postare Mar 15 2010, 11:27 AM
Postare #194


mami lui gabriel si christian
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,342
Inscris la: 29-May 08
Din: suceava/paris
Membru nr.: 24,787




mada cred ca am inteles bine ...ai primit pachetul
nu am apucat sa citesc msg pe mess ca apicat reteaua si nu se salveaza
poate intri si imi raspunzi


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simona stancu
postare Mar 17 2010, 04:09 PM
Postare #195


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,146
Inscris la: 17-February 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 72,653



iubita- sa-ti dea DD sanatate multa tie si familiei tale pentru tot ceea ce faci pentru madalina si fetita ei, si tot odata si pentru toate mamicile care au ajutat-o sa duca o viata cat de cat mai decenta, ca ei si Brianei sa nu le lipseasca nimic.
madalina iti doresc sa ai incredere in D-zeu si sa te rogi Lui, pentru ingerii pe care ti ia trimis, multa sanatate tie si Brianei


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mami2009
postare Mar 18 2010, 12:02 AM
Postare #196


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 34
Inscris la: 17-January 10
Membru nr.: 125,888



Mulumesc Simona pentru urari,iti doresc si tie sanatate si familiei tale.Intr-adevar fara ajutorul Tianei,nimic nu ar fi fost posibil...am primit de la mamici sufletiste hainute jucarii,dulciuri si o suma totala de 880 ron care m-au ajutat sa mai achit o parte din datorii...din pacate nu au fost suficiente pentru a-mi oferi acea viata decenta...o parte mare s-au dus la datorii(lumina,intretinere,o parte din bani pentru chirie) si cea a mai ramas lapte briannei,medicamente,calciu,fructe.Datorii tot am de nu ma vad...n-am platit integral lumina ca nu am avut bani,intretinerea pe luna trecuta iar nu am avut de unde sa o achit,plus datorii din urma ca atatea luni fara un ban iti dai seama cat am imprumutat... pentru chirie,pentru lapte briannei,mancare mie(mai putin),pentru lumina din octombrie...Am datorii nu gluma...Si toate la stat,si facute pentru un trai nu decent,ci la limita sau chiar sub limita...Ceea ce am vrut sa subliniez a fost faptul ca viata aia decenta pe care toate o aveti,eu nu o am...Da,am primit hainute slava Domnului...ceea ce pentru asta am cerut ajutor initial,dar problemele noastre nu vor disparea usor...doar printr-o minune...sa imi achit toate datoriile si sa castig suficient cat sa nu mai fac altele si sa ne putem intretine la o limita acceptabila...ceea ce nu voi avea cum cel putin pana peste 2 ani cand voi lucra din nou si poate atunci voi castiga putin mai mult...Dar oricum,fara ajutorul acestor femei extraordinare nu am fi facut fata nici atat.Nu pot decat sa ne plecam inimile in fata lor notworthy.gif si sa le multumim din suflet oFloare1.gif ...altfel nu am cum sa le multumesc...Acum Slava Domnului se muta o fosta colega de serviciu cu mine si o sa impartim chiria...chestia asta o sa ma ajute mult.Sper sa pot sa pun deoparte bani sa iau un pat ca s-a dus placajul cu arcurile,si patul e stramb...Brianna doarme la vale,eu la deal happy.gif ,ma dor toate oasele cand ma trezesc dimineata,ma trezesc mai obosita decat m-am culcat de parca m-a batut cineva...si un tarc pentru brianna...sper sa pot pune deoparte sad.gif ,dar nu stiu...sper sa reusesc,avand in vedere ca datoriile(lumina,chirie,intretinere,Brianna,banca) depaseste sum ape care o voi lua...sper...Multumesc din nou tuturor si ma rog pentru familiile voastre. oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
july-nicol
postare Mar 19 2010, 05:18 PM
Postare #197


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 70
Inscris la: 10-August 08
Din: Italy
Membru nr.: 33,663



Madalina, nu te mai vad deloc pe yahoo. I-am scris Tianei , dar probabil nu a reusit sa imi raspunda! I-am scris cu putin timp in urma! Te-am intrebat la "ajutor umanitar" daca vrei carutul cu tot ceea ce are el, e de la Chicco si e in conditii bune. Am inteles, dupa cum mi-ai spus, ca hainute ai acum! Tu, insa, daca in viitor vei ramane fara, nu cumpara , ci spune-mi mie...! Mai am si scaunelul cu masuta , tot de la Chicco, in conditii f. bune si f. dragut, daca stiu ca iti trebuie, ti-l dau cu mare placere! Spre exemplu, cand va incepe sa pape ,poate sta acolo!!! As vrea sa iti fac un pachetel cu cate ceva ,am adresa ta de cd mi-ai lasat-o pe yahoo. In acest pachet, daca reusesc sa "antrenez" si alte persoane de prin jurul meu, voi pune si ceva banuti! Am mai facut chestia asta ptr Andu si au fost foarte saritori toti! Sper sa fie si ptr tine! Vroiam sa te mai intreb exact ce medicamente folosesti ptr fetita si dc imipoti scrie in mare compozitia lor. As putea sa il rog pe medicul meu de familie sa mi le puna pe reteta si sa le iau gratis sau platind foarte putin. Am facut asta ptr o alta fata din tara careia trebuia sa i se administreze la nastere imunoglobuline (cred) si drul a fost foarte amabil. Deci, unul este Vigantol. Nu stiu dc sunt si aici cu aceeasi denumire. Eu voi incerca! Dar scrie-mi oricum ce contin!

Apropos de ceea ce a scris Rux si dezamagirile ei, imi pare foarte rau....si mie mi s-a intamplat tot pe acest forum, insa am reusit sa aflu in timp! De aceea sunt, asa cum zice ea , mai atenta! Dar m-a pus pe ganduri expresia "ultimele povesti de pe acest forum"?! Stiu ca nu vrei, dar am ramas asa...ganditoare si dezamagita...ptr ca printre ultimele povesti este si cea a lui Andu ptr care tu ai luptat in prima linie.

Multi au nevoie de noi si , desi nu suntem bogate(cel putin eu, nu), fiecare din putinul ei poate face ceva!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 19 2010, 07:24 PM
Postare #198


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(july-nicol @ Mar 19 2010, 05:18 PM) *
Madalina, nu te mai vad deloc pe yahoo. I-am scris Tianei , dar probabil nu a reusit sa imi raspunda! I-am scris cu putin timp in urma! Te-am intrebat la "ajutor umanitar" daca vrei carutul cu tot ceea ce are el, e de la Chicco si e in conditii bune. Am inteles, dupa cum mi-ai spus, ca hainute ai acum! Tu, insa, daca in viitor vei ramane fara, nu cumpara , ci spune-mi mie...! Mai am si scaunelul cu masuta , tot de la Chicco, in conditii f. bune si f. dragut, daca stiu ca iti trebuie, ti-l dau cu mare placere! Spre exemplu, cand va incepe sa pape ,poate sta acolo!!! As vrea sa iti fac un pachetel cu cate ceva ,am adresa ta de cd mi-ai lasat-o pe yahoo. In acest pachet, daca reusesc sa "antrenez" si alte persoane de prin jurul meu, voi pune si ceva banuti! Am mai facut chestia asta ptr Andu si au fost foarte saritori toti! Sper sa fie si ptr tine! Vroiam sa te mai intreb exact ce medicamente folosesti ptr fetita si dc imipoti scrie in mare compozitia lor. As putea sa il rog pe medicul meu de familie sa mi le puna pe reteta si sa le iau gratis sau platind foarte putin. Am facut asta ptr o alta fata din tara careia trebuia sa i se administreze la nastere imunoglobuline (cred) si drul a fost foarte amabil. Deci, unul este Vigantol. Nu stiu dc sunt si aici cu aceeasi denumire. Eu voi incerca! Dar scrie-mi oricum ce contin!

Apropos de ceea ce a scris Rux si dezamagirile ei, imi pare foarte rau....si mie mi s-a intamplat tot pe acest forum, insa am reusit sa aflu in timp! De aceea sunt, asa cum zice ea , mai atenta! Dar m-a pus pe ganduri expresia "ultimele povesti de pe acest forum"?! Stiu ca nu vrei, dar am ramas asa...ganditoare si dezamagita...ptr ca printre ultimele povesti este si cea a lui Andu ptr care tu ai luptat in prima linie.

Multi au nevoie de noi si , desi nu suntem bogate(cel putin eu, nu), fiecare din putinul ei poate face ceva!!!


Julie ma bucur ca te vad aici la ajutoare umanitare, stiu ca esti o sufletista partners.gif ...cu privire la " ultimele povesti" ma refeream la faptul ca unele persoane se dau drept altele, la faptul ca se fura identitati, sunt fete care stiu despre ce vorbesc si de aceea o sfatuiam pe iubita sa fie mai circumspecta....atat, nu are nici o legatura cu altceva...cat despre povestea lui Andu...ea nu are ce cauta aici...acolo e multa durere si suferinta si sper din toata inima ca bunul Dumnezeu sa ii ajute pe parintii sa-si vada mai repede copilul sanatos! partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 19 2010, 08:05 PM
Postare #199


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Am citit fiecare rand......scris aici.....nu am cuvinte multe....viata e un circ/o arena in care ne invartim....iar noi trebuie sa dezvaluim adevaratele fete..si nu de multe ori suntem inselati.....din pacate...
Madalina...iti doresc din suflet putere multa..enorm de multa..usi deschise si multa sanatate..sunt sigura ca Dumnezeu te vede, te aude..si nu te lasa..... tzuc.gif
Pupik la puiuca ta dulce..... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Iar Tiana......esti un suflet enorm......ai ajuns sa strigi sa se auda pana in America.....cum pot avea si yo adresa ei?

Aceasta postare a fost editata de USA: Mar 19 2010, 08:07 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 19 2010, 08:39 PM
Postare #200


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Ok...am adresa......va tin la curent cu ce pot sa fac..pupik!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

21 Pagini V  « < 18 19 20 21 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 11:41 AM