Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ma Pot Linisti
d3vil
postare Apr 28 2009, 01:23 PM
Postare #11


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



QUOTE(lia maria71 @ Apr 28 2009, 10:26 AM) *
ai putea sa iei anticonceptionale,la recomandarea unui medic,pentru ca iti vor regla si menstruatia si nu vei mai avea nici un stres,
invata pentru bac si pentru facultate,acum pentru asta trebuie sa te pregatesti,lasa distractia pentru mai tarziu!!!!

poi asta si fac invatz....dar trebuie intrun mod sa ma si linistesc...mi sa parut mult prea devereme sa iau anti mai ales k o fac destul de rar....cam de 2 ori pe luna

mz de raspuns:*:*:*:*
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Apr 28 2009, 01:32 PM
Postare #12


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(Claudia Elena @ Apr 27 2009, 10:58 PM) *
Draga mea...din moment ce afirmi ca stii netul pe de rost si esti foarte sigura ca nu ejaculeaza in tine si ca folosesti si contraceptie, eu cred ca mai bine consulti un psiholog (cel al scolii de exemplu), care te poate ajuta sa scapi de aceasta obsesie...ca de fapt aici e problema din ce am dedus eu, nu?
Si ca sa fac o gluma (sper sa o gusti), daca nici psihologul nu te convinge, atunci abstinenta cu siguranta o va face...smile.gif

sunt intru totul de acord yes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 28 2009, 01:36 PM
Postare #13


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



Pentru Delia: Prezervativele folosite corect au o eficienta de pana la 99 %, deci sansele ca sa ramai insarcinata sunt extrem de mici (si dupa cum spui ca il folositi corect nu cred ca este vorba despre o sarcina). Simptomele despre care spui tu sunt simptome premenstruale SPM si sunt normale. 3 din 4 femei sufera de SPM precum umflare si sensibilitate crescuta a sanilor, greata, balonare, constipatie/diaree etc.

asta a fost unul dintre raspunsurile pe care le-am mai primit

Aceasta postare a fost editata de d3vil: Apr 28 2009, 01:37 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
delina_ale7
postare Apr 28 2009, 02:05 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 157
Inscris la: 29-December 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 11,802




Iubita mea! Din punctul meu este normal sa ai temeri, nu foarte exagerate dar si alea uneori sunt constructive. Important e sa fi realista si sa constientizezi ca sexul a fost creat pt a face copii. Deci cand te apuci de asta trebuie sa fi pregatita pt orice. Nu este suficient sa fi matur sa-ti incepi viata sexuala, insa la varsta majoratului este normal sa fi pregatit sa-ti asumi responsabilitatea pt faptele tale. Evident depinde si de sansa sau ginionul care-l avem in viata. Pe perioada facultatii cu iubitul meu (sotul de azi) nu am avut nici noi o viata sexuala f activa pt ca de........ cand prinzi momentul. Fapt pentru care nu am luat anticonceptionale. Am folosit calendarul si prezervativul. Dupa ce ne-am casatorit am zis ca mai continuam asa pt ca intr-un an vreau un copil si nu are rost sa iau anticonceptionale. Socul mare a fost ca la un an aproximativ a fost plecat sotul undeva pe 2 saptamani. Cand ne-am intalnit .............. partners.gif puncte puncte am folosit prezervativ desi nu era cazu pt ca eram cu 2 zile dupa ciclu. Culmea sa rupt prezervativul ca niciodata dar nu mi-am facut probleme ca de calendaristic era ok. Dupa 7 zile am facut testul si rezultatul a fost jucaus.gif Gabriel. Am o prietena care a folosit anticonceptionale si a ramas insarcinata. Cand a mers la medic a intrebat cum e posibil si medicul a spus ai fost acel 1%. Ce e si mai trist ca a fost nevoita sa avorteze pt ca risca sa iasa un mutant. In concluzie scumpa mea fi responsabila si fi pregatita de ori ce. Mai tine si de atentie dar si de destin. Mai e cum vrem noi dar si cum vrea Dumnezeu. Si chiar daca prietenul tau nu lasa asa cum spunea-i sunt cativa (probat stintific) care ies inainte de ejaculare asa ca......................


--------------------
zambeste


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
delina_ale7
postare Apr 28 2009, 02:11 PM
Postare #15


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 157
Inscris la: 29-December 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 11,802



Am uitat sa-ti zic ca de cand mi-a venit ciclu prima data si pana am ramas insarcinata am vomitat prima zi de ciclu. Nu puteam manca nimic. Nu ma puteam ridica din pat, aveam dureri groaznice. Sanii imi erau ca si bolovanii. Chiar aveam apropiati care nu stiau ca-s pe ciclu si ma intrebau daca nu-s gavida. Insa starile aste nu prezic neaparat o sarcina. TIN SA MENTIONEZ CA 9 luni de sarcina nu am avut greturi, dureri de sani sau sa vomit sau acid la stomac .........NIMIC. Am avut o stare f buna doar ca aveam burta in rest nici un sintom de femeie gravida toata sarcina. Si cul ce-l de-al doilea 80% la fel.


--------------------
zambeste


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 28 2009, 02:18 PM
Postare #16


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



exact de asta imi e si mie frica de acel 1%.....nu vreau bebe aq pt k mias rata toata viatza cariera si tot si ias distruge pe ai mei...cu ejaculatu poate nu mam exprimat corect...eu folosesc mereu prezervativ pt k sunt paranoica si nu cred in calendar si altele....cu ejaculatu adik dak simte k nu mai poate o scoate si ejaculeaza (in prezerv)...la asta ma referea,m knd spuneam k nu ejaculeaza in me nu ejaculeaza in me chiar dak folosesc prezervativ...dar inca cv ce e cu acel 1%??ce se poate int sa ramai insarcinata dak prezerv e fol corect , nu e spart , si nici nu sa rupt?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 28 2009, 02:21 PM
Postare #17


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



pe mine uneori si simtomele premenstruale ma sperie....faza e ca cunosc pe cnv care 2 -3 ani au facut fara nik si aq cu anti si nu a patzit nik.....iar eu :-<:(....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
delina_ale7
postare Apr 28 2009, 02:29 PM
Postare #18


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 157
Inscris la: 29-December 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 11,802



QUOTE(d3vil @ Apr 28 2009, 03:18 PM) *
exact de asta imi e si mie frica de acel 1%.....nu vreau bebe aq pt k mias rata toata viatza cariera si tot si ias distruge pe ai mei...cu ejaculatu poate nu mam exprimat corect...eu folosesc mereu prezervativ pt k sunt paranoica si nu cred in calendar si altele....cu ejaculatu adik dak simte k nu mai poate o scoate si ejaculeaza (in prezerv)...la asta ma referea,m knd spuneam k nu ejaculeaza in me nu ejaculeaza in me chiar dak folosesc prezervativ...dar inca cv ce e cu acel 1%??ce se poate int sa ramai insarcinata dak prezerv e fol corect , nu e spart , si nici nu sa rupt?

Am inteles exact ce ai spus dar el o scoate cand ii vine sa ejaculeze si daca pana ii vine prezervativul sa rupt................... Binenteles ca daca nu sa rupt nu ai cum sa ramai (eu in 5 ani cat nu sa rupt nu am avut treaba). Daca el se spala dupa si nu va mai jucati e in regula. Plus de asta scumpa mea este la farmacie pastila de dupa atunci cand ai ghinionul sa se rupa si nu esti sigura dupa acel act sexual poti sa o iei. Nu ai voie sa faci abuz de ea dar in principiu e foarte buna.


--------------------
zambeste


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
delina_ale7
postare Apr 28 2009, 02:32 PM
Postare #19


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 157
Inscris la: 29-December 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 11,802



Efectele pastilei "de dupa"
Pe langa numeroasele mijloace de contraceptie pastila "de dupa" este o solutie salvatoare care dovedeste ca si dintr-o actiune iresponsabila se poate iesi cu basma curata..insa doar de 2 ori pe an, maximul de administrari recomandate de medici.
Dupa 72 ore nu mai are efect

In tara noastra, singurul contraceptiv de urgenta care se gaseste in farmacii se numeste Postinor si se cumpara fara prescriptie medicala. Costa in jur de 15 lei si prima pastila(un blister contine 2 pastile) trebuie luata de preferinta in primele 8-12 ore dupa contactul sexual. Este eficient si daca au trecut mai mult de 12 ore, insa nu mai are nici un rost sa-l mai luati daca au trecut 72 ore de la contactul neprotejat. A doua pastila se ia la 12 ore dupa prima.

Contraceptia doar "de dupa"

Eficienta contraceptiva este foarte mare - in jur de 90% - dar nu totala. Cu cat il folositi mai des scade eficienta si cresc efectele secundare. Postinor-ul nu asigura contraceptia pentru relatiile sexuale care au loc dupa folosirea pastilelor.




--------------------
zambeste


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 28 2009, 02:34 PM
Postare #20


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



poi dupa ce se termina actul in sine il verifica mereu si nu sa intamplat niciodata sa picure sau sa se rupa....nu il pun eu pt k am unghii si las putea zgaria si prefer sa fiu sigura.....deci pot sta linistita biggrin.gif??

app dak vrei imi potzi da putzin un add pe idul just4youavalansa biggrin.gif??
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 09:33 AM