Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ma Pot Linisti
d3vil
postare Apr 27 2009, 08:58 PM
Postare #1


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



buna sunt noua si am o nelamureri , defapt mai multe..inca sunt mica (majora de curand) pentru o sarcina ..mi-am inceput viata sexuala normal ca protejat cu prezervativ.
daca folosesc prezervativ acesta nu se rupe , este utilizat asa cum trebuie si in plus partenerul nu isi da drumul in mine(desi cu prezervativ) pot ramane insarcinata??
si inca ceva inainte de a-mi veni menstruatia am simtome ca la sarcina:ma dor foarte tare sanii , ma inseapa abdomenul(de obicei in partea stanga) , ma doare spatele , am o stare naspa , uneori nu am ofta de mancare alteori mananc prea mult.aceste simtome ma pun pereu pe ganduri ca as putea fi insarcinata.sunt normale simtomele?
sunt obsedata de ideea k as putea ramane insarcinata si nu stiu cum sa scap de obsesia asta sad.gif sad.gif(
va rog ajutatzima notworthy.gif notworthy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 27 2009, 09:08 PM
Postare #2


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



1. 'destreseaza-te' tongue.gif Vorba aia: de ce iti e frica, nu scapi. Am glumit, dar oricum ar trebui sa te relxezi daca folosesti o metoda de contraceptie sigura.

2. da, simptomele tale sunt f obisnuite desi poate ca nu le-ai mai intalnit pana acum la altcineva, corpul fiecarei femei reactioneaza altfel

3. daca tot esti majora si ti-ai inceput viata sexuala, cred ca ai putea sa mergi la un cabinet de planning familial; medicii de acolo pun problema altfel decat ginecologii si ai putea stabili care este cea mai buna metoda contraceptiva pentru tine. In felul asta, ai 'stapani' alfel situatia si nu ai mai avea atatea griji.

Cam atat te pot eu sfatui. smile.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 27 2009, 09:18 PM
Postare #3


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



mz dyana....nu ma pot linisti nus am k o pasarica pusa pe creier....is a 12 si pe langa stresul de la bac mai am si asta..uite luna trecuta am facuto dupa o pauza de o luna....mia intarziat menst mai bine de o sapt si dupa 4 zile am facut un test mia venit mens si miam mai facut si un test la 9 zile ....ambele negative si tot nu ma linistisem...aq o cearta cu iubi ma mai lin....faza tare e k sunt sigura k nu pot fi atata tp kt ma protejez si nici nu isi da drumu in me..cu mama nu pot vb ....cu sora mai vb dar ma linistesc pe moment si iar ma ia ....

cu menst nus dar tre sami vina nus zilele astea si inca stau cu frica dak sunt insarcinata...

ma gandeam sa ma duc la un asemenea cabinet dupa ce intru la facultate:D
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Apr 27 2009, 09:18 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563




QUOTE(d3vil @ Apr 27 2009, 09:58 PM) *
buna sunt noua si am o nelamureri , defapt mai multe..inca sunt mica (majora de curand) pentru o sarcina ..mi-am inceput viata sexuala normal ca protejat cu prezervativ.
daca folosesc prezervativ acesta nu se rupe , este utilizat asa cum trebuie si in plus partenerul nu isi da drumul in mine(desi cu prezervativ) pot ramane insarcinata??
si inca ceva inainte de a-mi veni menstruatia am simtome ca la sarcina:ma dor foarte tare sanii , ma inseapa abdomenul(de obicei in partea stanga) , ma doare spatele , am o stare naspa , uneori nu am ofta de mancare alteori mananc prea mult.aceste simtome ma pun pereu pe ganduri ca as putea fi insarcinata.sunt normale simtomele?
sunt obsedata de ideea k as putea ramane insarcinata si nu stiu cum sa scap de obsesia asta sad.gif sad.gif(
va rog ajutatzima notworthy.gif notworthy.gif



Spre deosebire de Dyana, eu sunt putin mai caustica. Daca stii sa folosesti calculatorul si stii sa postezi pe un forum, sunt sigura ca ti-ar fi foarte usor sa cauti exact informatiile de care ai nevoie pe site-uri specializate.
Ca femeie si ca mama iti spun ca este foarte bine sa te protejezi atat cu pilule contraceptive (doar recomandate de medicul ginecolog) dar si cu prezervativul. La varsta ta nu este bine sa crezi orbesti in partenerul tau (oricare ar fi el si indiferent de cat timp sunteti impreuna). Barbatii pot transmite foarte usor HPV-ul si daca nu te protejezi poti contacta foarte multe boli.
Stiu ca este tare placut sa faci sex neprotejat, dar la cat sunteti voi adolescentii de naivi, cred ca un pic de protectie nu strica si nici nu dauneaza nimanui.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 27 2009, 09:46 PM
Postare #5


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Pai daca mai ai si alte stresuri pe cap eu zic ca ar trebui sa folosesti sexul ca pe o metoda de relaxare, nu sa fie un stres in plus laugh.gif

Cu atat mai mult daca nu poti vorbi prea deschis cu cei apropiati, cred ca ar trebui sa te adresezi cadrelor de specialitate care iti vor conferi in plus si o senzatie de siguranta. S imi se pare cel mai potrivit pt tine plannignul familial pt ca acolo poti aborda orice fel de alte probleme ale vietii de cuplu.
Mult succes la bac! wink.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 27 2009, 09:49 PM
Postare #6


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



mz valeria...nu o fac neprotejat in nici un caz....sunt mult prea pesimista pt a ma lasa ca hai ca merge si sa incercam..nu ma intereseaza daca el nu vrea asa cum spun eu la revedere..crede-ma ca de juma de an am invatat netu pe de rost..stiu app tot pt ca am ideea asta fixa si am o putere de autosugestie care ma distruge...daca notworthy.gif ma gandesc ca imi e greatza in 5 min imi e greata..o fac protejat si stiu 99%sigur k nu ejaculeaza cand e inauntru....nus cum m-as putea linisti|??
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 27 2009, 09:51 PM
Postare #7


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



QUOTE(dyana @ Apr 27 2009, 10:46 PM) *
Pai daca mai ai si alte stresuri pe cap eu zic ca ar trebui sa folosesti sexul ca pe o metoda de relaxare, nu sa fie un stres in plus laugh.gif

Cu atat mai mult daca nu poti vorbi prea deschis cu cei apropiati, cred ca ar trebui sa te adresezi cadrelor de specialitate care iti vor conferi in plus si o senzatie de siguranta. S imi se pare cel mai potrivit pt tine plannignul familial pt ca acolo poti aborda orice fel de alte probleme ale vietii de cuplu.
Mult succes la bac! wink.gif



stiu k ar trebui sa fie un mod de relaxare....si de aceea vreau sa ma linistesc pt a ma putea bucura de placere..am sa ma duc dupa ce plec la iasi in oct..mz si sper sa treaca bacul rpd:D
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Apr 27 2009, 09:58 PM
Postare #8


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Draga mea...din moment ce afirmi ca stii netul pe de rost si esti foarte sigura ca nu ejaculeaza in tine si ca folosesti si contraceptie, eu cred ca mai bine consulti un psiholog (cel al scolii de exemplu), care te poate ajuta sa scapi de aceasta obsesie...ca de fapt aici e problema din ce am dedus eu, nu?
Si ca sa fac o gluma (sper sa o gusti), daca nici psihologul nu te convinge, atunci abstinenta cu siguranta o va face...smile.gif


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d3vil
postare Apr 27 2009, 10:06 PM
Postare #9


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 27-April 09
Membru nr.: 87,364



QUOTE(Claudia Elena @ Apr 27 2009, 10:58 PM) *
Draga mea...din moment ce afirmi ca stii netul pe de rost si esti foarte sigura ca nu ejaculeaza in tine si ca folosesti si contraceptie, eu cred ca mai bine consulti un psiholog (cel al scolii de exemplu), care te poate ajuta sa scapi de aceasta obsesie...ca de fapt aici e problema din ce am dedus eu, nu?
Si ca sa fac o gluma (sper sa o gusti), daca nici psihologul nu te convinge, atunci abstinenta cu siguranta o va face...smile.gif



am incercat si abstinentz pt o perioada...si eu ma gandisem la psiholog..dar nus inca mai incerc sa ma linistesc pe parcurs..si vb , asa cum fac aici , ma mai linistesc deaorece ma conving din ce in ce mai mult k nu poate fi nimik...in comparatzie cu starea mea de acum 3 luni acum e mult mai bn....datorita stresului nu puteam manca , dormi si mereu eram indispusa...acum mam mai linistit si sunt mai relaxata ...si am postat pt k vroiam sa stiu dak totusi exista riscuti sa raman chiar in conditiile in care o fac eu...sunt constienta k nu pot ramane insarcinata prin Sfantul Duh...dar mereu devin putzin agitata at cand vad k menstr nu imi vine pe cand ma gandesc k ar trebui sa vina
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Apr 28 2009, 09:26 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



ai putea sa iei anticonceptionale,la recomandarea unui medic,pentru ca iti vor regla si menstruatia si nu vei mai avea nici un stres,
invata pentru bac si pentru facultate,acum pentru asta trebuie sa te pregatesti,lasa distractia pentru mai tarziu!!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 10:46 AM