Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 8 9 10  
Reply to this topicStart new topic
> Exista Iad, Exista Rai?, EXISTA VIATA DUPA MOARTE?
maria26
postare Sep 1 2010, 02:53 PM
Postare #91


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(adrianaO @ Sep 1 2010, 02:47 PM) *
ma bag si eu o secunda doar in seama cu voi sa va zic ceva scurt smile.gif
eu in aceste momente sunt rupta de realitate, sunt stresata pana la cer, sunt suparata, dezamagita, cred ca am si ceva caderi de calciu.
acum 3 seri m-am trezit ca iulia voia sa-si dea paturica jos de pe ea si eu am ajutat-o si am prins cu coada ochiului ceva...un fel de oval neregulat negru.... care statea oarecum la picioarele mele deasupra patului si care mai apoi a cazut super incet...ca un fulg, jos pe covor.....evident ca m-am uitat, nu era nimic dar n8ici nu m-am mai dat jos din patul iuliei pana nu s-a facut lunima....
si eu, care sunt atee convinsa, ma jur c-am spus tatal nostru smile.gif
m-am speriat RAU si am si tipat RAU!!!!


incearca sa te relaxezi.. atragi energii negative si e rau si pentru pui sad.gif

QUOTE(dyanp @ Sep 1 2010, 03:16 PM) *
exact asta zice si sotul meu.... doh.gif
da, maria asa este..noi s-au acumulat mai multe, noi oricum mereu avem perioade cand ne certam...sincer, asa e felul nostru, asa refulam, dupa ne trece....in ultimul timp eu vreau sa fiu mai calma...dar nu pot, sunt colerica de felul meu (si olteanca din anstere liwlol.gif wacko.gif ) si ma aprind repede si ard intens...oricum de cateva zile avem ambasadele retrase si suntem politicosi...caraghios e ca noaptea in somn ne luam in brate...si cand ne dam seama ne intoarcem invers...nah, avem 5 ani ce sa spun.... blush.gif mai sunt bune si perioadele astea...e dulce impacarea...stiu ca o sa ziceti ca sunt intr-o dunga...si chiar sunt de multe ori...dar asta e...


si eu sunt olteanca... m-am nascut in arges.. dar tot neamul e oltean liwlol.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Sep 1 2010, 03:13 PM
Postare #92


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(adrianaO @ Sep 1 2010, 02:47 PM) *
ma bag si eu o secunda doar in seama cu voi sa va zic ceva scurt smile.gif
eu in aceste momente sunt rupta de realitate, sunt stresata pana la cer, sunt suparata, dezamagita, cred ca am si ceva caderi de calciu.
acum 3 seri m-am trezit ca iulia voia sa-si dea paturica jos de pe ea si eu am ajutat-o si am prins cu coada ochiului ceva...un fel de oval neregulat negru.... care statea oarecum la picioarele mele deasupra patului si care mai apoi a cazut super incet...ca un fulg, jos pe covor.....evident ca m-am uitat, nu era nimic dar n8ici nu m-am mai dat jos din patul iuliei pana nu s-a facut lunima....
si eu, care sunt atee convinsa, ma jur c-am spus tatal nostru smile.gif
m-am speriat RAU si am si tipat RAU!!!!


of, nu te speria, roaga-te mult si incearca sa citesti zilnic cate un verset din Biblie...orice verset deschide Biblia si citeste sau pe net cauta...
si stiu ca cel rau fuge si de cantece religioase....sunt o multime pe net....descarca si asculta....
e clar ca pentru fractiuni de secunda se prea poate sa fi vazut ceva necurat.
nu te speria...D-zeu e mai puternic si El e de partea noastra...
cine stie cate misuna pe langa noi si noi nu le vedem dacat uneori...

pupici si fi tare tzuc.gif hug.gif




--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Sep 2 2010, 09:12 AM
Postare #93


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(Mikaell @ Sep 1 2010, 02:34 PM) *
Aha,merci frumos oFloare.gif ...pana la urma nu coteaza unde stai,probleme sunt peste tot pe unde te duci,chiar si in orasele mari...dar recunosc ca in orasele mici toti sunt pe mana biggrin.gif



uneori conteaza....ceea ce ma bucura este ca avem casa noastra cumparata doar de noi...dar daca as putea as pune role la ea si m-as tot duce de aici....
vroiam dupa faculta...sa ramanem in Timisoara dar era umpic mai complicat acum ma bucur ca am casuta mea dar urasc asezarea asta rural-urbana....e tot mort aici.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Sep 6 2010, 04:56 PM
Postare #94


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850




fals sau adevarat....


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  « < 8 9 10
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:01 AM