Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

15 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Despre Ecografii
Mih@ela
postare Jun 10 2007, 05:56 PM
Postare #21


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(kid_sim @ Jun 9 2007, 08:15 PM) *
ei bine, am fost! mi-a zis ca e fetita 100% (Mara), dar inca mai sper la Alexandru, spre rusinea mea.... e totul bine se pare si asta ma bucura enorm. daca va fi fetita oricum o voi iubi f tare, deja incep sa ma obisnuiesc cu ideea, dar am avut un soc. eu una nu am vazut nicio pasarica, nici dl doc nu a fost f comunicativ... avem 14 sapt fara o zi si sa vedem daca si la 20 si ceva de sapt vom avea si alte pareri similare referitoare la sex.

mi-a placut ce am vazut pe monitor, la 4D chiar se vedea clar fatzuca lui bebe de 84 grame smile.gif... pozele insa sunt neclare si pentru mine, iar sotul a zis ca el vede niste pete, unde e copilul sau ce-i arat acolo??? pey eu de unde sa stiu, ca nu mi-a povestit nimeni.... in fine, emotii, inimioara i-am vazut-o, i-am auzit-o... doar cu putza sunt eu in ceatza... ce, la pomu laudat nu se produc erori??! ba chiar am auzit ca s-a mai intamplat in unele cazuri, e drept, f putine...

am o lista cu niste valori care nu-mi spun nimic, si inca una de unde pricep ca a analizat creierasul, coloana, piciorusele inima si altele si sunt ok...slava domnului!!

ori rochite ori pantalonasi, sanatos sa fie copilul ca dorit este sigur!!!

Orice va fi,sanatos si intreg ,sa fie!Asa imi doream eu!Prin cate trecem noi mamicile,inca din perioada prenatala!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sunset
postare Jun 12 2007, 12:33 PM
Postare #22


Member
***

Grup: Members
Postari: 113
Inscris la: 11-June 07
Membru nr.: 4,397



Eu am facut in fiecare luna eco,o morfofetala si una 3D.Eram asa de nerabdatoare sa-l vad incat mi se parea o eternitate pana trecea luna si mergeam iar la doctor.Cred ca toate simteati asta........

Aceasta postare a fost editata de sunset: Jun 12 2007, 12:35 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kid_sim
postare Jun 12 2007, 12:34 PM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members
Postari: 38
Inscris la: 27-March 07
Membru nr.: 2,880



multumesc, mamicilor!!! multumesc mult!!

m-am mai obisnuit un pic cu ideea ca vom avea o pasarica smile.gif dar vom vedea pana la urma ce va fi.

sanatatea copilului ma intereseaza cel mai mult acum. se pare ca e bine si sper sa fie in continuare.

nu am avut probleme cu sarcina. fara greturi (cu exceptia zilelor in care raceala si tusea ma necajeau, pana mai dadeam la boboci...) fara probleme. uneori stari ciudate, adica stari generale proaste, imi iau temperatura, nu fac... pur si simplu as mai zace din cand in cand.. abia acum, la 14 sapt am inceput sa fiu mai somnoroasa dimineata... in rest, foarte ok.

va pup si va doresc sanatate voua si bebicilor!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kid_sim
postare Jun 12 2007, 12:36 PM
Postare #24


Junior
*

Grup: Members
Postari: 38
Inscris la: 27-March 07
Membru nr.: 2,880




QUOTE(sunset @ Jun 12 2007, 05:33 AM) *
Eu am facut in fiecare luna eco,o morfofetala si una 3D.Eram asa de nerabdatoare sa-l vad incat mi se parea o eternitate pana trecea luna si mergeam iar la doctor.Cred ca toate simteati asta........


poti fi sigura ca asta simtim! eu am facut eco sapt trecuta si sapt viit merg la doc pt triplu test si probabil alta eco. abia astept!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Jun 12 2007, 07:54 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(kid_sim @ Jun 12 2007, 01:36 PM) *
poti fi sigura ca asta simtim! eu am facut eco sapt trecuta si sapt viit merg la doc pt triplu test si probabil alta eco. abia astept!!!

La triplu test iti face si un eco pt masuratori. Masuratorile conteaza pentru analiza sangelui. Testul se face in functie de cate saptamani ai - ceea ce rezulta din masuratori.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Jun 13 2007, 01:46 AM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(kid_sim @ Jun 12 2007, 01:34 PM) *
multumesc, mamicilor!!! multumesc mult!!

m-am mai obisnuit un pic cu ideea ca vom avea o pasarica smile.gif dar vom vedea pana la urma ce va fi.

sanatatea copilului ma intereseaza cel mai mult acum. se pare ca e bine si sper sa fie in continuare.

nu am avut probleme cu sarcina. fara greturi (cu exceptia zilelor in care raceala si tusea ma necajeau, pana mai dadeam la boboci...) fara probleme. uneori stari ciudate, adica stari generale proaste, imi iau temperatura, nu fac... pur si simplu as mai zace din cand in cand.. abia acum, la 14 sapt am inceput sa fiu mai somnoroasa dimineata... in rest, foarte ok.

va pup si va doresc sanatate voua si bebicilor!!!

smile.gif uita-te putin la ochi pustoaicei mele si spune ca nu vrei fetita... biggrin.gif ... cel mai important este sa fie sanatos...sarcina usoara iti doresc tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexi25
postare Jun 13 2007, 01:05 PM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 13-June 07
Membru nr.: 4,453



sunt insarcintata in 16 sapt si am facut o eco la 8 sapt , apoi una la 12 sapt. Acum urmeaza sa fac o eco la 18 sapt .. cand fac si triplu test, apoi 3Dla 22 sapt si mai departe nu mai stiu.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madalina_87
postare Aug 7 2007, 01:12 PM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 3-August 07
Membru nr.: 5,692



buna!sunt noua pe aici si sunt insarcinata in 14 saptamani!am citit pe undeva peacest forum de mamici care la 14 saptamani cunosteau sexul copilului...ce fel de eco ati facut normala 2D 3D ?sunt si eu curioasa doar ca orice ar fi sanatos sa fie ca al meu e (bebe). biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inelus
postare Aug 7 2007, 01:52 PM
Postare #29


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 33
Inscris la: 27-July 07
Membru nr.: 5,484



Eu am facut o ecografie la sfarsitul lui iulie si mi s-a spus ca nu se vede nimic, ca daca e sarcina, copilul e prea mic ( facusem deja 2 teste de sarcina inainte, care au iesit pozitive).Acum la cat timp e recomandat sa mai fac o ecografie? cool.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea3184
postare Aug 7 2007, 02:28 PM
Postare #30


Member
***

Grup: Members
Postari: 129
Inscris la: 14-March 07
Membru nr.: 2,657



QUOTE(inelus @ Aug 7 2007, 02:52 PM) *
Eu am facut o ecografie la sfarsitul lui iulie si mi s-a spus ca nu se vede nimic, ca daca e sarcina, copilul e prea mic ( facusem deja 2 teste de sarcina inainte, care au iesit pozitive).Acum la cat timp e recomandat sa mai fac o ecografie? cool.gif

Inelus ce fel de eco ti-a facut?Abdominala sau endovaginala?La patru saptamani de sarcina mi-a facut endovaginala si s-a vazut bebe!Acum banuiesc ca difera si de medic si de ecograf! [/right]Daca testele au iesit amandoua pozitive e sigur bebe,tu sa ai grija de tine fara efort fizic,fara stat mult timp in picioare! [right]Cand ai avut ultima menstruatie?Ca sa fii sigura de ecograf ar trebui sa ai macar sase saptamani! Sanatate multa si ai grija de tine si de bebe,pt ca sigur ai un bebelus in burtica!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

15 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:48 AM