Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Copilul Gemeni, Horoscop
Andrei
postare Aug 25 2008, 08:23 AM
Postare #1


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



Copilul Gemeni

22 mai-22 iunie

Element: aer
Planeta: Mercur
Culoare: gri

Personalitatea copilului Gemeni

Mercur este mesagerul divinitatii. Copilul nascut in semnul Gemeni primeste de la acesta o mare vivacitate a spiritului, rapiditate in procesare si profunzime in gandire.

Nativul Gemeni este foarte curios si sub aparenta nepasarii, el analizeaza, insa gandurile sale sunt insesizabile.

Are facultatea de a se adapta foarte usor oricarei situatii. Stabileste de asemenea usor contacte si are darul deosebit al comunicarii.

Adora compania celorlalti, dar nu v-ar placea sa stiti ce gandeste cu adevarat.

Micutul Geaman detesta plictiseala, este curios, liber, are o minte ascutita si o imaginatie foarte bogata.

Gemenii sunt un semn dublu, asteptati-va deci sa-i infruntati capriciile si firea schimbatoare. Copilul vostru este pe de o parte vivace, foarte sociabil si spontan, iar pe de alta parte, el se arata trist, visator si foarte putin vorbaret.

Bebelusul vostru cu doua fete, adora sa se deghizeze. Iubeste de asemenea toate jocurile care implica mainile si fac apel la dexteritatea sa deosebit de dezvoltata: arcuri, soldatei, jucarii care trebuie potrivite, Lego, baloane, puzzle etc.

Toata viata sa, va iubi sa se deplaseze, sa calatoreasca, sa fie mereu in miscare.

Este o fiinta adorabila, chiar daca putin superficiala, deoarece se intereseaza mai mult de latura aparenta a lucrurilor sau a persoanelor din jurul sau.

Este atat de dotat pentru comunicare, incat poate sa vanda aproape orice. Este un excelent comerciant.

Va avea mai multe casnicii, cel putin doua, insa adesea chiar mai multe.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurelia_hadarau
postare Aug 25 2008, 09:21 AM
Postare #2


aurelia si andreea
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,919
Inscris la: 30-November 07
Din: BISTRITA
Membru nr.: 10,537



QUOTE(Andrei @ Aug 25 2008, 09:23 AM) *
Copilul Gemeni
Va avea mai multe casnicii, cel putin doua, insa adesea chiar mai multe.

fetita mea este in aceasta zodie si se potriveste foarte bine totul dar ultima fraza ma inspaimanta doh.gif sa fie oare adevarat???????????????


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Aug 25 2008, 06:23 PM
Postare #3


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



QUOTE(aurelia_hadarau @ Aug 25 2008, 10:21 AM) *
fetita mea este in aceasta zodie si se potriveste foarte bine totul dar ultima fraza ma inspaimanta doh.gif sa fie oare adevarat???????????????


Buna!

Nu te impacienta! Eu sunt Gemeni si mai stiu inca o GRAMADA de Gemeni si nu am auzit niciodata pe vreunul dintre ei (sau chiar eu) sa fie pasionat de alta persoana decat cea cu care s-a casatorit. Ce-i drept ca okii fug dar nu ating niciodata. Gemenii trebuie antrenati non-stop pentru ca au capacitati incomensurabile. Sport cat cuprinde si cat mai multa cultura. Devin de invidiat foarte repede. Mare atentie in schimb sa nu fie calcati pe picior pentru ca desi stiu ca pierd foarte multe..nu iarta niciodata!!!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 16 2010, 03:58 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293




QUOTE(adrianaO @ Aug 25 2008, 07:23 PM) *
Buna!

Nu te impacienta! Eu sunt Gemeni si mai stiu inca o GRAMADA de Gemeni si nu am auzit niciodata pe vreunul dintre ei (sau chiar eu) sa fie pasionat de alta persoana decat cea cu care s-a casatorit. Ce-i drept ca okii fug dar nu ating niciodata. Gemenii trebuie antrenati non-stop pentru ca au capacitati incomensurabile. Sport cat cuprinde si cat mai multa cultura. Devin de invidiat foarte repede. Mare atentie in schimb sa nu fie calcati pe picior pentru ca desi stiu ca pierd foarte multe..nu iarta niciodata!!!!!

idem idem idem notworthy.gif si eu sunt gemeni si ce a scris Adriana este perfect adevarat si in cazul meu....! as putea completa doar ca de iertat mai iert... insa de uitat... never nono.gif

Aceasta postare a fost editata de laura_frincu: Aug 16 2010, 03:59 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Aug 18 2010, 09:34 PM
Postare #5


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



si pitici mei sunt tot gemeni oFloare1.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:00 PM