Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusul Meu Nu Vrea Sa Stea Pe Burta
danielled
postare Oct 27 2008, 01:12 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 27-October 08
Membru nr.: 44,935



Bebelusul meu de 3 luni si jumatate plange ori de cate ori il pun pe burta si nu-si ridica deloc capul(mentionez ca daca il tin in brate isi tine singur capul). V-ati mai intalnit cu situatia mea? e oare o problema sau doar o chestiune de optiune persoanala a celui mic?>
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmensibiu
postare Oct 27 2008, 07:25 PM
Postare #2


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 59
Inscris la: 4-September 08
Membru nr.: 36,339



QUOTE(danielled @ Oct 27 2008, 03:12 PM) *
Bebelusul meu de 3 luni si jumatate plange ori de cate ori il pun pe burta si nu-si ridica deloc capul(mentionez ca daca il tin in brate isi tine singur capul). V-ati mai intalnit cu situatia mea? e oare o problema sau doar o chestiune de optiune persoanala a celui mic?>

buna, daneilled!
parerea mea e ca nu trebuie sa te stresezi prea tare! daca nu vrea, asta este! nu il pune! nu e obligatoriu ca copilasii sa stea pe burtica! am o prietena care are un baietel de 5 luni jumatate si spunea acelasi lucru! in nici un caz nu e o problema!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ancussa
postare Oct 27 2008, 11:58 PM
Postare #3


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 56
Inscris la: 23-January 08
Membru nr.: 13,197



Al meu BB implineste sambata un an si nu a stat pe burta pentru ca nu ii placea. Nici acum nu ii place si deja merge singur in picioare, e baiat mare.
Pana acum nu s-a dovedit a fi o problema.
Eu zic ca nu ai dece sa iti faci ganduri.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Oct 28 2008, 09:58 AM
Postare #4


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671




DUPA MINE NU CRED CA ESTE O PROBLEMA.EU BAIATUL L-AM PUS PE BURTICA PE LA 6 LUNI.ACUM ESTE MARE SI DOARME NUMAI PE BURTA.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spring
postare Oct 28 2008, 11:05 AM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 28-October 08
Membru nr.: 45,130



eu l-am pus pe burtica chiar de cand am venit acasa de la maternitate, asa recomandau neonatologii. dar imi era frica sa il las nesupravegeat, chiar daca isi intorcea singur capul. pt. linistea ta, mai incearca, dar cauta momentul potrivit, sa nu ii fie somn, de ex., si stimuleaza-l cu jucarii colorate - zornaitori. statul pe burta ajuta f. mult la mobilitate si motricitate. incet, incet nu il vei mai putea tine pe spate! jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinad
postare Oct 28 2008, 11:20 AM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 27-March 08
Membru nr.: 18,835



fetita mea a stat pe burtica cu capul sus dupa 4, 5 luni acum doar pe burta doarme. Si in fundulet a stat dupa 6 luni. La 7 luni s-a ridicat de marginea patului. Nu cred ca este o regula. Unele lucruri le fac mai greu altele mai usor, dipinde si daca le place. Copiii sunt diferiti, la 3 luni e chiar prea mic sa-ti faci probleme.

Va doresc sanatate!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana80
postare Oct 29 2008, 10:07 PM
Postare #7


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 763
Inscris la: 7-October 08
Din: verona
Membru nr.: 41,201



QUOTE(danielled @ Oct 27 2008, 03:12 PM) *
Bebelusul meu de 3 luni si jumatate plange ori de cate ori il pun pe burta si nu-si ridica deloc capul(mentionez ca daca il tin in brate isi tine singur capul). V-ati mai intalnit cu situatia mea? e oare o problema sau doar o chestiune de optiune persoanala a celui mic?>

cand am adus fetita mea acasa de la maternitate si am pus-o pe burta ia placut dar la scurt timp nu a vrut sa mai stea,plangea ori de cate ori o asezam pe burtica asa ca am lasat-o pana cand a inceput sa se intoarca singura pe burta(in jurul a 4-4.5 luni) si de atunci doarme doar pe burta.nu cred ca este vreo problema ca nu vrea sa stea pe burta,las-o pe ea sa decida cand vrea sa stea pe burtica si ai sa vezi ce fericita o sa fie atunci.multa sanatate la bebeul tau! jucaus.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielled
postare Nov 4 2008, 07:23 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 27-October 08
Membru nr.: 44,935



Multumesc mult pentru raspunsuri o sa-l las in pace ca e normal si sanatos.

Aceasta postare a fost editata de danielled: Nov 4 2008, 07:23 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystynutza84
postare Nov 5 2008, 09:22 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 24-April 08
Membru nr.: 21,679



QUOTE(danielled @ Oct 27 2008, 02:12 PM) *
Bebelusul meu de 3 luni si jumatate plange ori de cate ori il pun pe burta si nu-si ridica deloc capul(mentionez ca daca il tin in brate isi tine singur capul). V-ati mai intalnit cu situatia mea? e oare o problema sau doar o chestiune de optiune persoanala a celui mic?>

Nu intra in panica. Fiecare copil are evolutia lui. Toate la timpul lor. jucaus.gif jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seomind
postare Jul 4 2023, 03:09 PM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,500
Inscris la: 4-February 21
Membru nr.: 240,980



First You got a great blog .I will be interested in more similar topics. i see you got really very useful topics, i will be always checking your blog thanks. Monetarico Review
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 01:48 AM