Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

116 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ramas Bun, Micuta Maria
georgeta23
postare Nov 2 2008, 10:00 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377




O Doamne... am intrat si eu sa vad ce se mai intampla si peste ce dau?
nu imi vine sa cred, imi pare foarte rau.. asteptam cu sufletul la gura venirea pe lume a acestui copilas.. Dar se pare ca Dumnezeu a vrut sa faca parte dein ingerasii luiu.... Imi pare rau Oana, sunt alaturi de tine si stiu ca treci printre momente atat de dureroase.... e trist... dar te rog, incearca sa fii tare... te pup si ai grija de tine, mamica frumoasa... tzuc.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Nov 2 2008, 10:13 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



QUOTE(laguna.blue @ Nov 2 2008, 09:05 PM) *
Oana, daca as fi langa tine te-as strange tare- tare in brate si ti-as spune: PLANGI, PLANGI...E NORMAL TOT CEEA CE SIMTI!
As vrea, insa, sa nu iti pierzi speranta si increderea in DUMNEZEU, sa Ii multumesti ca ti-a oferit sansa de a trai inca o data 9 luni minunate, 9 luni in care ai trait fiecare clipa la intensitate maxima, sa Ii multumesti ca ti-a trimis-o pe MICUTA MARIA sa iti lase clipe de neuitat. Dumnezeu ti-a trimis un inger pe masura sufletului tau, insa mult prea bun pt. lumea asta...asa ca nu a vrut sa o lase printre noi!
FII CONVINSA CA DE ACOLO DE SUS TE PRIVESTE SI AR VREA SA NU SUFERI, CI SA TE BUCURI DE CLIPELE PETRECUTE IMPREUNA!

DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE, iar tie sa iti dea putere si intelepciune sa poti depasi acest moment!
TE IUBESC, OANA!!!

D-ne Alina esti minunata si D-zeu ti-a dat putere si intelepciune sa rostesti asa bine cuvintele astea....la asa ceva ma gandeam ...dar nu am reusit sa le pun cap la cap crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

Oana,scumpa....D-zeu sa te intareasca si sa te poarte pe bratul Sau,sa-ti dea alin si mangaiere...sa-ti binecuvinteze familia mai departe......
...cuvintele sunt prea sarace,prea putine si prea fara sens...te imbratisez cu drag hug.gif tzuc.gif si ma rog ptr tine notworthy.gif

dormi in pace ingeras scump,Maria trandafir.gif


Aceasta postare a fost editata de AdeDia: Nov 2 2008, 10:19 PM


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinutza_872000
postare Nov 2 2008, 11:18 PM
Postare #23


mami de Edy
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,881
Inscris la: 13-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 17,607



mi s-a fct pielea de gaina si mi-au dat lacrimile
un copil inseamna mult pt noi
iti doresc multa putere s treci peste aceasta mare durere si sa va intareasca dumnezeu


--------------------


Cand esti mama, nu esti niciodata cu adevarat singura in gandurile tale.O mama trebuie intotdeauna sa se gandeasca de doua ori,o data pentru ea si o data pentru copilul ei.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Nov 3 2008, 01:17 AM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020




Sunt fara cuvinte.... mi-a inghetzat sufletul .... Imi este greu sa-mi imaginez prin ce treci Oana draga, dar sper sa gasesti putere alaturi de familie! Ingerii o au in paza lor! oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicutza2008
postare Nov 3 2008, 01:35 AM
Postare #25


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 257
Inscris la: 22-May 08
Membru nr.: 24,060



Doamne da-mi puterea de a schimba ceea ce se poate schimba,de a accepta ceea ce nu se poate schimba si de a face diferenta intre acestea.

Aceasta ruga catre Dumnezeu ma face sa trec peste momentele dureroase,desi aceasta mare durere,marturisesc, ca n-am cunoscut-o si ma rog la El sa n-o cunosc vreodata. Rugandu-te,poate te va ajuta si pe tine, sa accepti ca , desi ai facut tot ce este omeneste posibil ca acest ingeras sa vina pe pamant,Dumnezeu l-a vrut acolo,sus, printe alti ingeri,iar tu nu ai fi putut schimba acest lucru.E cumplit de greu,dar incearca!
Curaj mamico!
crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sinziana
postare Nov 3 2008, 11:56 AM
Postare #26


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 92
Inscris la: 4-October 08
Din: BAIA MARE
Membru nr.: 40,542



Sunt cu lacrimi in ochi gandidndu-ma la durerea pe care o ai in suflet.Cuvintele sunt acum fara rost,dar sa stii ca ma rog Bunului Dumnezeu pt tine sa iti dea puterea sa treci peste aceasta durere sfasietoare.Dumnezeu sa te aiba in paza ingeras.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Nov 3 2008, 12:12 PM
Postare #27


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



Dragi mamici/prieteni ce sunteti alaturi de Oana, am vorbit cu ea mai devreme, e inca sedata, acasa, urmand incet-incet sa ii dea vestea tragica si baiatului ei, mi-a promis ca va fi puternica si va multumeste tuturor pt ganduri si rugaciuni.. pe cele care ati sunat-o si nu v-a putut raspunde, va va suna ea cand starea ii va permite! Dumnezeu sa va ajute!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra20
postare Nov 3 2008, 12:36 PM
Postare #28


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,569
Inscris la: 28-March 08
Din: Zalau,acum Paris
Membru nr.: 18,956



cuvintele sant de prisos...doar noi,cei care santem parinti ne putem imagina durerea prin care treci....dar nici atunci nu ne dam seama intradevar...sper sa va dea DD putere sa treceti peste tot!de uitat...sigur nu veti uita....
imi pare rau....sant socata si acum


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha79
postare Nov 3 2008, 02:14 PM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,762
Inscris la: 17-April 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 3,230



crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif .....e trist si nu am cuvinte .......imi pare tare rau pentru Oana si stiu cat de mult si-a dorit o fetita ..........Dumnezeu sa o intareasca sa-i dea putere si intelepcine pentru a depasi acest moment trist si sa poata merge mai departe sa fie tare pentru fiul ei Claudiu
Dumnezeu sa o odihneasca in pace micuta Maria !


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Nov 3 2008, 02:37 PM
Postare #30


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Suntem si noi alaturi de Oana si ne exprimam parerea de rau pt tot ce s-a intamplat crybaby.gif crybaby.gif . Sper ca DD sa ii dea putere sa treaca peste greutati si sa-i lumineze calea ingerasului Maria...in calatoria ei catre El.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

116 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 07:43 PM