Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 3217 3218 3219 3220 3221 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
maria_corina29
postare Jul 26 2011, 10:23 PM
Postare #32181


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(costi @ Jul 25 2011, 09:45 PM) *
petele apar de la soare, eu o patesc daca ies in plina caldura, fara crema. sunt f deranjate, ma mananca ingrozitor. ale mele sunt pete rosii care trec "la spalat". asa ca e posibil, cum a zis si Alina sa fie de la soare. dar pielea cojita mai indica si vreo ciuperca, ceva. mai bine mergeti la dr, e mai sigur.

mi-am adus aminte, referitor la capitolul vorbit, Matei nu zice da sau nu. oricat m-as chinui nu reusesc sa il fac sa raspunda cu da sau nu sad.gif

gata, noapte buna, somn usor......



am fost la med de famile, asa a zis si dr, de la expunerea la soare indelungata...fara crema de protectie, (a fost dat cu creme dar doar pe corp, nu si pe fata) eu sunt convinsa ca nu au respectat indicatiile sa stea in casa la ore de varf...si au stat zi lumina pe plaja....ca cipi oricum nu doarme la pranz iar tacsu e topit dupa soare si plaja...
i-a dat advantan sa-i punctez doar zonele arse...si aerius....si sa-l spal fff des pe fata.
cip acum a plecat la tara la bunicii paterni...o sa stea pana duminica sau luni ca marti plecam si noi.
am vb cu unchiul cu casa de vacanta...cam scartie si nu ar vrea sa ne dea cheia...sotul a zis ca mai bine nu apelam....si ca mai bine plecam in alta parte la vreo pensiune...faza e ca el sta in campulung si tre sa vina la pitesti, de aici sa mearga cu noi la valcea, apoi sa vina inapoi acasa...e mare deranjul pt el. mai incerc odata si daca vad ca nu vrea, nu mai insist....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jul 26 2011, 10:27 PM
Postare #32182


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



gabita zice NU 68.gif la orice nu-i convine....iar DA inca nu are in minte bine formata ideea de ce inseamna...el zice DA cand ciocane cineva la usa.... liwlol.gif . MAI ARE DE INVATAT...
eu il intreb...o iubesti pe mami? si el nu zice nimik...si eu zic...daaaaaa si el dupa mine, daaaaaaaa dar a doua zi uita ce a invatat....si o luam de la capat....


maine dimineata pleaca sotul la baicoi prahova pt 3 zile si noi ramanem sg acasa asa ca plecam si noi la soacra-mea...azi gabita nu mai voia sa plece de la ea...vreau sa vad daca vrea sa doarma noaptea acolo....de fapt sa-l obisnuiesc sa doarma noaptea acolo...poate asa reusim si eu cu tati sa ramanem si noi o noapte singurei....ca-n vremurile tineretii

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Jul 26 2011, 10:30 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jul 26 2011, 10:59 PM
Postare #32183


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



fetele, se pare ca m-au detectat si pe mine rude, cunostinte, nu stiu exact cine si m-au sfatuit sa scriu sub anonimat...am patit si eu ca ELA care a renuntat la forum si la blog... ...asa ca de acum incolo voi scrie destul de sumar...si mai rar...
va pup cu drag...ce nu suport cand se baga cineva in treaba mea....e treaba mea!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jul 27 2011, 09:26 AM
Postare #32184


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715




QUOTE(maria_corina29 @ Jul 26 2011, 08:23 PM) *
am fost la med de famile, asa a zis si dr, de la expunerea la soare indelungata...fara crema de protectie, (a fost dat cu creme dar doar pe corp, nu si pe fata) eu sunt convinsa ca nu au respectat indicatiile sa stea in casa la ore de varf...si au stat zi lumina pe plaja....ca cipi oricum nu doarme la pranz iar tacsu e topit dupa soare si plaja...
i-a dat advantan sa-i punctez doar zonele arse...si aerius....si sa-l spal fff des pe fata.
cip acum a plecat la tara la bunicii paterni...o sa stea pana duminica sau luni ca marti plecam si noi.
am vb cu unchiul cu casa de vacanta...cam scartie si nu ar vrea sa ne dea cheia...sotul a zis ca mai bine nu apelam....si ca mai bine plecam in alta parte la vreo pensiune...faza e ca el sta in campulung si tre sa vina la pitesti, de aici sa mearga cu noi la valcea, apoi sa vina inapoi acasa...e mare deranjul pt el. mai incerc odata si daca vad ca nu vrea, nu mai insist....


ai grija ca advantan-ul are muuuuulte efecte adverse, se da doar in cazuri grave si pentru scurt timp.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jul 27 2011, 09:28 AM
Postare #32185


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(costi @ Jul 27 2011, 10:26 AM) *
ai grija ca advantan-ul are muuuuulte efecte adverse, se da doar in cazuri grave si pentru scurt timp.



aoleuuuuu, am citit eu ceva pe prospect dar ma gandeam ca fiind recomandat de dr..............


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare Jul 27 2011, 10:32 AM
Postare #32186


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443



QUOTE(maria_corina29 @ Jul 26 2011, 11:59 PM) *
fetele, se pare ca m-au detectat si pe mine rude, cunostinte, nu stiu exact cine si m-au sfatuit sa scriu sub anonimat...am patit si eu ca ELA care a renuntat la forum si la blog... ...asa ca de acum incolo voi scrie destul de sumar...si mai rar...
va pup cu drag...ce nu suport cand se baga cineva in treaba mea....e treaba mea!



Cori, noi ne-am acut un grup inchis pe facebook si scriem acolo....citeste numai cine e membru si e membru numai cine e mamica de martie 2009 smile.gif
imi pare rau ca tot mai multe mamici sunt supuse "pulicitatii" pe aici...

iar cu advantan.....mare grija....aplicat numai la nevoie mare...


Aceasta postare a fost editata de Karmin: Jul 27 2011, 10:33 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
veramitoi
postare Jul 30 2011, 07:17 AM
Postare #32187


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 243
Inscris la: 8-March 11
Din: buzau
Membru nr.: 205,278



buna dimi i-mi pare rau de ce citesc aici..parca nu am avea voie sa vb ce vrem..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
veramitoi
postare Jul 30 2011, 07:24 AM
Postare #32188


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 243
Inscris la: 8-March 11
Din: buzau
Membru nr.: 205,278



eu -ai am 3 ture si plecam in concediu..va citesc mereu numai ca timp nu prea mai am suntem ba afara in parc sau la locul de joaca ba la servici,ba in cring ba la tara..suntem bine teo e bine cam nazdravan dar ne mai si intelegem..o sa punem si poze in curind...suntem bronzai..dar am si o suparare azi il ingroapa pe un prieten de 32 ani cancer pulmonar....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
veramitoi
postare Jul 30 2011, 07:26 AM
Postare #32189


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 243
Inscris la: 8-March 11
Din: buzau
Membru nr.: 205,278



chiar mi-ere dor de voi mamici si mi-ar parea rau sa nu va mai citesc aici.... oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jul 30 2011, 09:38 AM
Postare #32190


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(Karmin @ Jul 27 2011, 11:32 AM) *
Cori, noi ne-am acut un grup inchis pe facebook si scriem acolo....citeste numai cine e membru si e membru numai cine e mamica de martie 2009 smile.gif
imi pare rau ca tot mai multe mamici sunt supuse "pulicitatii" pe aici...

iar cu advantan.....mare grija....aplicat numai la nevoie mare...


as vrea si eu!!!!!!!!!!!!!!!

QUOTE(veramitoi @ Jul 30 2011, 08:24 AM) *
eu -ai am 3 ture si plecam in concediu..va citesc mereu numai ca timp nu prea mai am suntem ba afara in parc sau la locul de joaca ba la servici,ba in cring ba la tara..suntem bine teo e bine cam nazdravan dar ne mai si intelegem..o sa punem si poze in curind...suntem bronzai..dar am si o suparare azi il ingroapa pe un prieten de 32 ani cancer pulmonar....



ma bucur ca sunteti bine
iar pe prieten, Dzeu sa il ierte!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 3217 3218 3219 3220 3221 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 09:42 PM