Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lucrari De La Gradi
laguna.blue
postare Aug 13 2009, 11:55 AM
Postare #31


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,753
Inscris la: 25-May 07
Din: Bucuresti...acum Italia
Membru nr.: 3,922



QUOTE(Anca74 @ Aug 13 2009, 11:21 AM) *
Oauuuuu...stii cum te astept! cu toate mapele, cartile, Cd si lucrarile tale!
Evaluari mi-ar fi placut si mie sa primesc ...dar n-a fost sa fie. Bine, il pot evalua eu...dar poate sunt subiectiva!

Anca, Raducu e o minune de copil....cum a lucrat el la gradi arata cat de sarguincios e si cat de mult ii place la gradi...
Daca as avea si eu macar 3-4 parinti ca tine, ce bien ar fi.... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 13 2009, 12:19 PM
Postare #32


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(laguna.blue @ Aug 13 2009, 12:55 PM) *
Anca, Raducu e o minune de copil....cum a lucrat el la gradi arata cat de sarguincios e si cat de mult ii place la gradi...
Daca as avea si eu macar 3-4 parinti ca tine, ce bien ar fi.... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif


iar eu abia astept ca Andutu sa se faca bine si singura ta preocupare sa fie ...blogul meu! tzuc.gif
Ca doar contez pe tine!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 13 2009, 12:23 PM
Postare #33


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(ruxy @ Aug 12 2009, 11:13 PM) *
Frumos foarte frumos Anca...eu le am pe toate si le pastrez la dosar rolleyes.gif fiecare copil al meu are mapa cu desene de gradi, felicitari pentru mama de la scoala, desene de cand erau mici, primul desen, scris pe el si ce reprezinta....caietelele lor de bebe, fotografiile lor din reviste....totul s-a pastrat ...e sub cheie la mami partners.gif

ce frumos! si eu am tinut de chris de la gradi,insa spatiul e foarte mic si tle tot mut si nu mai stiu cat vor rezista!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 13 2009, 12:24 PM
Postare #34


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116




anca draga Raducu e sarguincios!!!!si face bine ceea ce face!!!
bravo!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Aug 13 2009, 12:27 PM
Postare #35


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



QUOTE(ikarinusa @ Aug 13 2009, 11:02 AM) *
Ssimona,dar la o gradi particulara te poti angaja,si eu mi-am trimis diploma la omologat,astept sa imi soseasca si o sa caut la scolile particulare,pt ca la stat intr-adevar ,e greu. Acum,da,o sa ai bebele,felicitari,nu o sa ai timp pt altceva,dar mai tirziu...

notworthy.gif Multumesc, draga mea! Nu luasem in calcul aceasta posibilitate! La un moment dat voia al meu sa deschida o gradinita particulara ... dar nu stia la ce se inhama doh.gif Ce diploma ai trimis la omologat, daca poti sa-mi spui? Eu deocamdata o am doar pe cea de bac, facultatea inca n-am terminat-o.

QUOTE(laguna.blue @ Aug 13 2009, 11:27 AM) *
Acum dispune FIECARE CLASA, insa daca ai sti ce repede se termina cartusul...si cadn ceri bani parintilor iti zic: IAR? Dar il beti, doamna? mad.gif mad.gif mad.gif
Vezi ce zici, ca eu ma intorc LA ELE rolleyes.gif super.gif

Buna, Alina! Da, parca intelesesem ca v-au dotat clasele cu copiatoare, e totusi un progres! rolleyes.gif Cat despre cartus si bani, no comment, treceti voi si peste asta, sunteti fete descurcarete! partners.gif
N-am zis nimic despre colegele mai mari, doar am specificat varsta ... anima1.gif
Si salutari din partea-mi cand te intorci LA ELE! rolleyes.gif
tzuc.gif tzuc.gif love1.gif love1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 13 2009, 12:39 PM
Postare #36


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Ce de doamne educatoare la mine pe blog... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 13 2009, 01:18 PM
Postare #37


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(laguna.blue @ Aug 13 2009, 10:55 AM) *
Anca, Raducu e o minune de copil....cum a lucrat el la gradi arata cat de sarguincios e si cat de mult ii place la gradi...
Daca as avea si eu macar 3-4 parinti ca tine, ce bien ar fi.... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif

iubita esti educatoare??nu stiam,ma bucur sa aud asta!

eu nici nu am indraznit sa cer bani pentru tusul din imprimanta!!!
ca nici macara ce le trebuia copiilor la clasa nu au vrut sa cumpere!!
ca la ce-mi trebuie minge sau hartie glasata? cand s-a sfarsit anul scolar a venit o mamica si a zis ca ea vrea tuburile de culori inapoi!!
si cand i-am aratat lucrarile unde a folosit copilul culro a zis ca nu vede toate culorile care le-a avut la inceputul anului!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 13 2009, 01:57 PM
Postare #38


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(lia maria71 @ Aug 13 2009, 02:18 PM) *
iubita esti educatoare??nu stiam,ma bucur sa aud asta!

eu nici nu am indraznit sa cer bani pentru tusul din imprimanta!!!
ca nici macara ce le trebuia copiilor la clasa nu au vrut sa cumpere!!
ca la ce-mi trebuie minge sau hartie glasata? cand s-a sfarsit anul scolar a venit o mamica si a zis ca ea vrea tuburile de culori inapoi!!
si cand i-am aratat lucrarile unde a folosit copilul culro a zis ca nu vede toate culorile care le-a avut la inceputul anului!


ohmy.gif ohmy.gif
La noi nu au fost probleme de genul asta...cel putin asa cred, doamnele nu ne-au zis nimic.
S-au strans banuti la inceputul anului pt rechizite, jucarii, fondul clasei...Am cumparat caietele, (unii chiar in dublu exemplar, sa poata lucra si acasa copii si sa stim si noi cam ce fac, ca erau la inceput si mai mult decat un simplu "bine" nu scoteam de la ei cand ii intrebam ce au facut azi), am mai luat Piticlic, cine a vrut a participat la diverse concursuri, ne-am implicat in diverse activitati - un parteneriat cu o banca cu ocazia Martisorului....

referitor la bani, as taia multe alte cheltuieli...dar nu cred ca m-as atinge de banii pt educatia copilului!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 13 2009, 02:36 PM
Postare #39


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(Anca74 @ Aug 13 2009, 12:57 PM) *
ohmy.gif ohmy.gif
La noi nu au fost probleme de genul asta...cel putin asa cred, doamnele nu ne-au zis nimic.
S-au strans banuti la inceputul anului pt rechizite, jucarii, fondul clasei...Am cumparat caietele, (unii chiar in dublu exemplar, sa poata lucra si acasa copii si sa stim si noi cam ce fac, ca erau la inceput si mai mult decat un simplu "bine" nu scoteam de la ei cand ii intrebam ce au facut azi), am mai luat Piticlic, cine a vrut a participat la diverse concursuri, ne-am implicat in diverse activitati - un parteneriat cu o banca cu ocazia Martisorului....

referitor la bani, as taia multe alte cheltuieli...dar nu cred ca m-as atinge de banii pt educatia copilului!

la noi la sat e mai greu cu unii parinti!
ca sunt foarte saraci si n-au nici de unele si atunci..............te lupti cu morile de vant!
eu am avut un an tare prost,caci nu am fost de la inceputul anului fiindca eram inca in concediu de crestere a copilului si ,cand am venit eu sedinta se facuse deja ,era o suplinitoare din alt sat, parintii au luat-o tare ca ei nu cumpara ciete speciale e nu dau bani in fond ei nu participa la nimic
si cand am facut eu sedinta nu am vaut nici o sansa au zis ca doamna le-a spus ca nu trebuie si gata!
si asa m-am chinuit eu cu meterial luate de ici de colo, de pe net,de la colege ,favute de mine si uite asa am reusit cu chiu cu via sa spun ca am facut ceva!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ikarinusa
postare Aug 13 2009, 02:39 PM
Postare #40


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 523
Inscris la: 10-March 08
Din: Spania
Membru nr.: 17,342



Am revenit ! Am facut citeva poze,cu mapele de pe primele doua trimestre, pentru ca cea din al treilea e la bunici,in Romania rolleyes.gif
Fiecare mapa contine cite 3 carti,cu diverse teme legate de gradinita,cu cite o imagine mare pe pagina,iar pe dosul paginii cu sarcinile de lucru.Mai contine un caiet de exersat ,abtibilduri, etichete,cd-ul cu cintecele de la lectii.La sfirsitul fiecarui trimestru am primit inca o mapa,legata frumos,cu lucrarile extra ale Karinei.Si in plus,cartile de religie,care sunt tot cu cite o imagine pe pagina,iar pe dos cu un text legat de imaginea respectiva si cu intrebari.
Aceste mape au costat 80 de euro,acum am aflat ca o sa coste in jur de 100,pentru ca or sa contina si o carte de matematica.In afara de acesti bani,a trebuit sa mai cotizam cite 30 de euro la inceputul anului scolar,pentru rechizite si toate lucrurile de care a mai avut nevoia educatoarea.Nu am mai dat nimic tot anul,dimpotriva,la sfirsit chiar mai ramasesera ceva bani din care s-a cumparat o parte din recuzita pt serbarea de sf de an.
Si acum,pozele
asa arata o mapa,in total sunt 3


Primul trimestru
o imagine din cartea de religie,unde a trebuit sa lipeasca cu plastilina florile in pom


aici au practicat culoarea rosie,pictura cu degetul


o lucrare pt Craciun


o lucrare din manual,cu abtibilde


din nou din cartea de religie








pe dosul unei pagini din cartea de religie



sarcina de lucru si rezultatul



alt exemplu



carnetul de note rolleyes.gif



Al doilea trimestru


Floarea pt ziua mamei,insotita de o inimioara din calciu,pictata de ei


din caietul de exercitii


litera Z


culorile verde si albastru


litera H


cifra 3


cercul


cam asa arata mapa cu lucrarile extra ale Karinei


Mapa din trimestul 3 nu o am, dar cred ca sunteti satule de ceea ce v-am aratat pina acum oFloare1.gif Si niste diplome



Cit despre activitatile extrascolare - carnaval,doua excursii-una la un parc de distractii si una la o ferma,unde au participat la tot felul de ateliere - confectionat margele si bratari din macaroane,extras suc din fructe,realizare de obiecte din lut ,in plus plimbare pe magar rolleyes.gif

Scuze daca v-am plictisit notworthy.gif ,dar eu am fost f incintata de lucrurile realizate,mai ales ca se zice ca in strainatate nu se face scoala...total neadevarat,cel putin din cite am vazut eu pina acum.








--------------------
KARINA WINONA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 07:15 PM