Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Azi, Sunt Mai Bun Ca Ieri?, Ganduri...
maria26
postare Sep 20 2010, 10:12 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



usa, scrii extraordinar de frumos... este un dar pe care multi si-ar dori sa-l aiba... descrii atat de frumos sentimentele pentru sotul tau...casniciile cum aveti voi sunt rare... sa te bucuri in continuare de ceea ce ti-a daruit Dumnezeu... eu nu incetez niciodata sa multumesc...


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 5 2010, 03:22 PM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Citeam acum despre:

Vârsta de 33 de ani, cea mai stresantă pentru femei


La vârsta de 33 de ani, femeile trec prin cea mai stresantă perioadă din viața lor, arată site-ul lesquotidiennes.com. Viața imediat după 30 de ani este plină: muncă, familie, obligații sociale, gospodărie.

Potrivit unui studiu recent, după ce-și îndeplinesc toate aceste obligații, femeilor le rămâne doar o oră ca să facă altceva. Circa 90% dintre femeile intervievate cred că sunt mai ocupate decât bărbații de aceeași vârstă.


O persoană de 33 de ani din trei doarme doar cinci ore pe noapte. Două din trei lucrează peste 38 de ore pe săptămână și peste jumătate își aduc de lucru acasă. O persoană din cinci n-are destul timp ca să iasă și să petreacă timpul liber cu prietenii.

Se pare că abia de la vârsta de 55 de ani, când munca devine mai puțin stresantă, iar copiii au plecat de acasă, femeile reușesc să mai aibă timp și pentru ele.

(Libertatea)

Si asa este, am exact varsta...si va spun ma simt extrem de stress....vreau sa le fac pe toate...chiar daca pot chiar daca nu....si nici macar acea ora nu imi ramane in mod direct pe zii ..... care ar fii soultia?.... poate concret s-ar gasii una, dar sufleteste nu stiu sincer cum sa dau sa le si fac pe toate sa fiu si linistita..sa am si ceva timp ptr mine ori ptr noi doi! oFloare1.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 5 2010, 03:26 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Uneori ma simt gri.....stiu suna aiurea ..dar chiar asta ar fii descrierea perfecta a sentimentului ce il am...grii.....simt cum sunt o mica fantoma intr-o lumea mult prea activa ptr mine, ori mult prea pretentiaosa ptr mine..ori yo ma chinui sa ajung sa fiu cineva ce nu ar trebuii sa fiu.....ma pierd de multe ori in nimikuri precum spun altii..pun suflet poate mult prea mult in "grii-urile"altora poate...nu stiu....dar concluzia este ca acest grii se instaleaza tot mai puternic in sentimentele mele de femeie, de om, de mama, de sotie, de om cu serviciu......si ajung sa spun ca pana acum aveam o batalie continua in a scoate ori ignora acest grii din mine...dar acum ajung sa spun ca poate asta sunt, un om grii, fara nimik paletat la personalitatea mea....oare gresesc?

Aceasta postare a fost editata de USA: Nov 5 2010, 03:28 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dana1975
postare Nov 5 2010, 04:34 PM
Postare #14


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 2-April 09
Din: Pordenone
Membru nr.: 82,625




QUOTE(USA @ Nov 5 2010, 05:22 PM) *
Citeam acum despre:

Vârsta de 33 de ani, cea mai stresantă pentru femei




Se pare că abia de la vârsta de 55 de ani, când munca devine mai puțin stresantă, iar copiii au plecat de acasă, femeile reușesc să mai aibă timp și pentru ele.

(Libertatea)

Si asa este, am exact varsta...si va spun ma simt extrem de stress....vreau sa le fac pe toate...chiar daca pot chiar daca nu....si nici macar acea ora nu imi ramane in mod direct pe zii ..... care ar fii soultia?.... poate concret s-ar gasii una, dar sufleteste nu stiu sincer cum sa dau sa le si fac pe toate sa fiu si linistita..sa am si ceva timp ptr mine ori ptr noi doi! oFloare1.gif

buna
eu la 33 de ani l-am avut pe puiul meu,dorit cu orice por al fiintei mele,dorit si asteptat muuuuuuuuulta vreme,iar acum ca-l am el e viata mea,pt el traiesc si respir,stresata am fost inainte sa vina el,dar nu pt ca nu reuseam sa le fac pe toate si asa cum ar fi trebuit ci din cauza berzeii care se lasa asteptata...
spui ca vrei sa le faci pe toate?incearca si poate ca vei reusi poate ca nu,important e sa fii senina....

QUOTE(USA @ Nov 5 2010, 05:26 PM) *
Uneori ma simt gri.....stiu suna aiurea ..dar chiar asta ar fii descrierea perfecta a sentimentului ce il am...grii.....simt cum sunt o mica fantoma intr-o lumea mult prea activa ptr mine, ori mult prea pretentiaosa ptr mine..ori yo ma chinui sa ajung sa fiu cineva ce nu ar trebuii sa fiu.....ma pierd de multe ori in nimikuri precum spun altii..pun suflet poate mult prea mult in "grii-urile"altora poate...nu stiu....dar concluzia este ca acest grii se instaleaza tot mai puternic in sentimentele mele de femeie, de om, de mama, de sotie, de om cu serviciu......si ajung sa spun ca pana acum aveam o batalie continua in a scoate ori ignora acest grii din mine...dar acum ajung sa spun ca poate asta sunt, un om grii, fara nimik paletat la personalitatea mea....oare gresesc?

pai eu te tot citesc de ceva vreme,chiar daca nu am scos o vorbulita pina amu dar numai gri nu mi-ai parut
ai suflet mare,nu mi te vad o persoana nepasatoare e bine ca pui suflet in tot ceea ce faci si zici,altfel ai fi "marunt",esti asa cum a vrut bunul Dumnezeu,asa cum te-au "slefuit" parintii tai,apoi mai sunt si perioade din viata fiecaruia cind e normal ca totul sa ti sa para gri dar asta nu inseamna ca esti un om asa cum te-ai descris tu...eu cred ca esti chiar norocoasa pt ca esti acolo unde esti si ca ai ceea ce ai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 5 2010, 04:44 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Dana1975 @ Nov 5 2010, 05:34 PM) *
buna
eu la 33 de ani l-am avut pe puiul meu,dorit cu orice por al fiintei mele,dorit si asteptat muuuuuuuuulta vreme,iar acum ca-l am el e viata mea,pt el traiesc si respir,stresata am fost inainte sa vina el,dar nu pt ca nu reuseam sa le fac pe toate si asa cum ar fi trebuit ci din cauza berzeii care se lasa asteptata...
spui ca vrei sa le faci pe toate?incearca si poate ca vei reusi poate ca nu,important e sa fii senina....
pai eu te tot citesc de ceva vreme,chiar daca nu am scos o vorbulita pina amu dar numai gri nu mi-ai parut
ai suflet mare,nu mi te vad o persoana nepasatoare e bine ca pui suflet in tot ceea ce faci si zici,altfel ai fi "marunt",esti asa cum a vrut bunul Dumnezeu,asa cum te-au "slefuit" parintii tai,apoi mai sunt si perioade din viata fiecaruia cind e normal ca totul sa ti sa para gri dar asta nu inseamna ca esti un om asa cum te-ai descris tu...eu cred ca esti chiar norocoasa pt ca esti acolo unde esti si ca ai ceea ce ai

Iti multumesc enorm ptr randurile taleee...mult de tot...
Despre stress, cred ca e si mostenire, asa le stiu si pe buni si pe mama..dar yo parka sunt mai sensibiloasa nu's de ce...si asta mai ales dupa sarcina cu Babys...dar si treburile trebuie facute...nu pot sta in dezordine, nu pot ignora ce trebuie facut....chiar a facut un test sotul cu mine intr-o zii..yo fara sa stiu...punea pe marginea mesei diferite obiecte...si calcula timpul pana cand yo le impigeam ori le puneam la loc....a zis ca sunt record, cel mai scurt timp a fost de 1 minut... oFloare1.gif

Cat despre sentimentele mele....asa e, ar trebuii sa fiu, sa ma simt norocoasa....ori chiar ma simt..problema este ca aceste sentiment de norocos, ajunge sa fie tare umbrit de alte sentimente..de singuratate, chiar daca e in doi....de dor, de gandurile ca timpul trece si yo ptr mine nu ajung direct sa fac nimik, din vina mea mai ales.....si multe.....so, iti spun sincer....ca daaa...multi imi spun "visul american"...dar acest vis trebuie sa fii si puternic ori ignorant sa te bucuri de el...ori cand in timp valorile ti se schimba incepi sa simti umbrele "visului american".....incepi sa uiti de norocul ce te-a lovit, incepi sa iti pui tot mai multe intrebari......nu stiu daca asa sunt yo..ori sunt multi in situatia mea si gandesc asa.....dar iti garantez ca bunastarea nu aduce fericirea....fericirea o aduc cei dragi, cei la care tii......si de care tii dor!

Aceasta postare a fost editata de USA: Nov 5 2010, 04:46 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dana1975
postare Nov 5 2010, 05:03 PM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 2-April 09
Din: Pordenone
Membru nr.: 82,625



QUOTE(USA @ Nov 5 2010, 06:44 PM) *
Iti multumesc enorm ptr randurile taleee...mult de tot...
Despre stress, cred ca e si mostenire, asa le stiu si pe buni si pe mama..dar yo parka sunt mai sensibiloasa nu's de ce...si asta mai ales dupa sarcina cu Babys...dar si treburile trebuie facute...nu pot sta in dezordine, nu pot ignora ce trebuie facut....chiar a facut un test sotul cu mine intr-o zii..yo fara sa stiu...punea pe marginea mesei diferite obiecte...si calcula timpul pana cand yo le impigeam ori le puneam la loc....a zis ca sunt record, cel mai scurt timp a fost de 1 minut... oFloare1.gif

Cat despre sentimentele mele....asa e, ar trebuii sa fiu, sa ma simt norocoasa....ori chiar ma simt..problema este ca aceste sentiment de norocos, ajunge sa fie tare umbrit de alte sentimente..de singuratate, chiar daca e in doi....de dor, de gandurile ca timpul trece si yo ptr mine nu ajung direct sa fac nimik, din vina mea mai ales.....si multe.....so, iti spun sincer....ca daaa...multi imi spun "visul american"...dar acest vis trebuie sa fii si puternic ori ignorant sa te bucuri de el...ori cand in timp valorile ti se schimba incepi sa simti umbrele "visului american".....incepi sa uiti de norocul ce te-a lovit, incepi sa iti pui tot mai multe intrebari......nu stiu daca asa sunt yo..ori sunt multi in situatia mea si gandesc asa.....dar iti garantez ca bunastarea nu aduce fericirea....fericirea o aduc cei dragi, cei la care tii......si de care tii dor!

cit despre parte cu sensibilul iti dau mare dreptate,dupa sarcina si eu m-am schimbat mult,foarte mult mai ales la nivel pshic...,eu cred ca pt lucrurile marunte cum ar fi ordinea sau dezordinea casei nu sunt de bagat in seama la modul serios,mai lasa de la tine,nu traim intr-o lume perfecta, si dezordinea face parte din viata noastra

fiecare bucurie are un pret,dar cred ca stii asta,stiu toti cei care sunt departe de casa,pt tine si fam ta(pt ca ei resimt prin tine) e mai greu pt ca esti intr-adevar foarte departe,gindeste-te ca esti acolo unde esti pt ca asa ai vrut,atfel aveai sa suferi mai mult decit acum,ma refer ca daca ai fi ales un alt drum ar fi fost mult mai spinos decit e acum

p.s.si apropo de sentimente ale mele sunt gri inainte de "roze",nu cumva esti intr-o perioada asemanatoare?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 5 2010, 05:17 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



offf, draga mea......daca as si putea sa ignor dezordinea...e una din dorintele mele de ani...dar nu stiu cum..simt cum dezordinea din jur ma afecteaza si in felul de a gandii...parka nu ma pot aduna.....parka daca nu sunt cat de cat in ordine, ma simt impprastiata.....si stiu ca asta trebuie sa fac, sa le mai las..am incercat...tine cateva zile...si atat...revin la ordinea de care am nevoie ca de aer in jurul meu...sa nu fiu inteleasa ca sunt la extrema.....doar avem un pui in casa....dar, interior mereu sunt in razboiul de a termina de aranjat, de a gasii linistea aia si sentimentul de frumos in jur care se rasfrange si in interior.....si in timp, lipsa acelui sentiment aduce stress si pe alte planuri....nu stiu daca ma fac inteleasa...dar am ajuns sa cred ca ordinea din jurul meu o caut de multe ori instinctiv....dupa cum spuneam cu testul sotului....crede-ma ca nu realizez de multe ori cand ma ridic din canapea, doar ce ma asez, ca vad ceva aiurea de pus la loc...si nu cer asta celor din jur le fac yo dar ma duce la o oboseala extrema uneori..si asa sunt si la munca...si parka un facut am doi sefii EXTREMMMMM de dezordonati, care, mi-au impus sa nu ma ating de birourile lor..... oFloare.gif

Nu am cum sa stiu cum ar fii fost viata de alegeam sa ramanem in tara...poate asa cum spui ori poate nu....dar cine sunt yo sa ma opun destinului......la mine a fost si destinul in alegerea facuta.....so, acum poate rasar raspunsuri in convorbirea cu tine....cine sunt yo sa analizez destinul, cine sunt yo sa ma simt grii in fata soartei? oFloare1.gif

Roze?......hmmm, am simtit cat am fost in tara cele 15 zile.....nu toatee....dar acel roze imi aduce acum amarul grii-ului!

Aceasta postare a fost editata de USA: Nov 5 2010, 05:19 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dana1975
postare Nov 5 2010, 05:22 PM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 2-April 09
Din: Pordenone
Membru nr.: 82,625



mai aveam ceva de spus dar mi s-a trezit piciul si odata cu trezirea lui s-a dus si "pauza" mea
te pup dulce si apasat asa cum urezi tu fetelor de pe forum
mi-a facut placere schimbul de rinduri cu tine de aici din "casuta ta"
si orice ai face fii senina
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 5 2010, 05:39 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Dana1975 @ Nov 5 2010, 06:22 PM) *
mai aveam ceva de spus dar mi s-a trezit piciul si odata cu trezirea lui s-a dus si "pauza" mea
te pup dulce si apasat asa cum urezi tu fetelor de pe forum
mi-a facut placere schimbul de rinduri cu tine de aici din "casuta ta"
si orice ai face fii senina

trandafir.gif iti multumesc.....mi-au adus, randurile tale, enorm pozitivism si culoare si iti multumesc....
Pupik la pui, asemenea! tzuc.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AmyChris
postare Nov 5 2010, 06:04 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 320
Inscris la: 15-June 10
Membru nr.: 156,446



Buna , draga mea floare2.gif . Eu am trecut de cativa ani de 33 si asa cum zicea si Dana si eu mi-am asteptat puiul multi ani si acum traiesc prin si pentru el si sunt convinsa ca la fel e si pt tine partners.gif .
In ceea ce priveste griul eu nu stiu daca pot spune cum ma simt dar pot sa-ti spun ca atunci cand ma simt nemultumita , neimplinita ...stiu ca m-am indepartat de Dumnezeu , ca nu m-am rugat deajuns sau ca mi-am pus mai mult increderea in oameni decat in DD si nu-mi gasesc linistea decat plangand si rugandu-ma din tot sufletul pray.gif . Poate pare ciudat dar eu ma linistesc doar prin rugaciune ...
Sa-ti dea DD numai bine si toata linistea din lume , draga mea partners.gif love1.gif hug.gif .

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:32 PM