Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 8 9 10  
Reply to this topicStart new topic
> Au Spus Bebelusii Vostrii Mama? Dar Tata?, la cate luni?
mishu
postare Nov 1 2010, 10:55 AM
Postare #91


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 4-March 10
Membru nr.: 132,955



buna ! fetitza mea a zis mai repede mama la 2 sapt si jum .bineanteles nu a zis mama legat ci
ceva de genul asta:'' maaa-maaa'' eu eram sa lesin cand am auzit-o ! apoi eu mam uitat la ea si ea mia tras un zambet
pana la urechiuse! si tata a zis la 5 luni si jum .ce sa zic de ea e f desghetata cum se spune! e isteata! la 10 luni a mers
nesprijinita ,dr mia zis k e un copil f precoce! acum zice si gete(adica ghete) si de dimineata la strigat pe tati si ia facut ''smecheste
''din ochi de sa topit tati tot! a si mai avem noi o tabla speciala de scris pt copii si CRIS o ia si se face k scrie si pronunta cuvintele asa
: ma-ma-ie,ma-mi.ta-ti:apa' ma-ma,ta-ta, ta-ta-ie!'' -nu mai pot de dragul ei cand o vad si o aud ! ma topesc toata![/color] [/b]
[/quote]


buna ziua,

eu inteleg emotia pe care o are un parinte atunci cand bebelusul incepe sa gangureasca dar trebuie sa ne dam seama care este realitatea. sa spui ca un bebelus la 2 saptamani si jumatate spune mama este deja mult prea mult. sunt convinsa ca a scos niste sunete care semanau cu "ma-ma" dar asta nu inseamna ca la 2 sapt si jum. a inceput sa spuna ma-ma si mai ales nu asta e momentul la care se refera toate celelalte mamici de aici. discutam de momentul in care spune des ma-ma;ta-ta, pa-pa.
poate ca alti copii au gangurit ceva de genul eeeemmmineeesssuuuu dar asta nu inseamna ca a spus Eminescu. nu este nicio o mamica pe forum care sa declare ca la nastere copilul ei la spus maaaaa si de aici rezulta ca a spus mama?
nu vreau sa supar pe nimeni dar asta nu e realitatea.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Nov 1 2010, 11:10 AM
Postare #92


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Buna ziua! Carlos a spus "ta-ta..." la 7 luni ... urmat sau transformat in "da-da..." ... si in sfarsit aseara ... la aproape 10 luni ... "ma-ma-ma" ... repetat si astazi de dimineata smile.gif ...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Nov 1 2010, 12:29 PM
Postare #93


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Buna si de la mine smile.gif
Matei a zis ma-ma prima data pe 4 iulie deci avea aproape 5 luni si de atunci zice incontinuu dar abia de vreo 2 luni mi se adreseaza mie asa ca pana atunci zicea la toata lumea "ma-ma" biggrin.gif mai zice si ba-ba si cam atat deocamdata... mai asteptam... biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  « < 8 9 10
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 02:39 AM