Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4450 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Septembrie 2009
Narci
postare Jan 6 2009, 04:25 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,594
Inscris la: 15-October 08
Din: Windsor, Berkshire, UK
Membru nr.: 42,774



Doamne ce bebelusi scumpi - Denisa si Rares - multumim de urari si vrem si noi bebelusi asa frumosi ca ai vostri baby1.gif baby1.gif . Mai avem de asteptat pana barza2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Narci
postare Jan 6 2009, 04:27 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,594
Inscris la: 15-October 08
Din: Windsor, Berkshire, UK
Membru nr.: 42,774



Ramonika, multumesc mult, te astept pe listutza de viitoare mamici cat de repede (poate chiar luna asta? tzuc.gif) gravida.gif gravida.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Jan 7 2009, 01:06 PM
Postare #23


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



nu imi vine sa cred ca deja au aparut mamici de septembrie...ce frumos floare2.gif cand ma gandesc ca parca ieri mi-am facut si eu testu si acum mai am 1luna si nasc...nici nu stiu cand a trecut asa repede si in curand o sa imi tin mogaldeata in brate...va doresc sa fiti paralele cu greturile si sa va simtiti cel mult cum m-am simtit eu in primele 3luni adica doar niste greturi minore carora le veneam de hac cu apa cu tone de lamaie si imi trecea tzuc.gif tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de raisa: Jan 7 2009, 01:07 PM


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Narci
postare Jan 7 2009, 02:57 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,594
Inscris la: 15-October 08
Din: Windsor, Berkshire, UK
Membru nr.: 42,774




Multumim de incurajari Raisa si nastere usoara, sa fii curajoasa si sa pupi scumpetea si pentru noi hug.gif floare2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jan 7 2009, 04:15 PM
Postare #25


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(Narci @ Jan 6 2009, 04:27 PM) *
Ramonika, multumesc mult, te astept pe listutza de viitoare mamici cat de repede (poate chiar luna asta? tzuc.gif) gravida.gif gravida.gif

Multumesc Narci draga, as vrea eu sa fie asa, dar...cred ca mai am de asteptat! rolleyes.gif
Sarcina usoara sa aveti fetelor si bebei sanatosi! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grizuta17
postare Jan 7 2009, 05:24 PM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 24-December 08
Membru nr.: 59,925



buna mamici si viitoare mamici.Eu sunt destul de noua pe acest site, ma numesc Iza si sper sa ma pot abona si eu la luna septembrie.Azi ar fi a treia zi de intarziere insa testele (1 facut inainte cu 2 zile de CM si altele 2 ieri si azi) au iesit negative crybaby.gif .nu stiu ce sa cred ptr ca eu am un ciclu regulat si max 29 de zile vine ceas.Acum insa azi e ziua 31 si nici un semn.ma gandesc ca nu o aparea pe teste ca e prea devreme.As avea si ceva simptome.Am sfarcurile un pic dureroase, un nod in gat mai tot timpul si o moleseala de nu ma recunosc.Eu sper sa fie jucaus.gif ! AAAA!!! si ceea ce este mai important este ca de 3 saptamani iau acid folic si am facut prostioare in toata perioada cu risc.Tineti-mi pumnii va rog.Va pup pe toate si astept vesti bune de la voi.Iza
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ams
postare Jan 7 2009, 08:59 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,298
Inscris la: 23-January 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 13,225



QUOTE(grizuta17 @ Jan 7 2009, 05:24 PM) *
buna mamici si viitoare mamici.Eu sunt destul de noua pe acest site, ma numesc Iza si sper sa ma pot abona si eu la luna septembrie.Azi ar fi a treia zi de intarziere insa testele (1 facut inainte cu 2 zile de CM si altele 2 ieri si azi) au iesit negative crybaby.gif .nu stiu ce sa cred ptr ca eu am un ciclu regulat si max 29 de zile vine ceas.Acum insa azi e ziua 31 si nici un semn.ma gandesc ca nu o aparea pe teste ca e prea devreme.As avea si ceva simptome.Am sfarcurile un pic dureroase, un nod in gat mai tot timpul si o moleseala de nu ma recunosc.Eu sper sa fie jucaus.gif ! AAAA!!! si ceea ce este mai important este ca de 3 saptamani iau acid folic si am facut prostioare in toata perioada cu risc.Tineti-mi pumnii va rog.Va pup pe toate si astept vesti bune de la voi.Iza

Sa fie cum iti doresti. Mie mi-a intarziat 3 zile, iar testul a iesit pozitiv azi dimineata. Iti tin pumnii.

Raisa, nastere usoara si bebe sanatos!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Narci
postare Jan 7 2009, 11:51 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,594
Inscris la: 15-October 08
Din: Windsor, Berkshire, UK
Membru nr.: 42,774



bine ai venit Iza, felicitari ams gravida.gif gravida.gif eusa_clap.gif
Iza nu stiu ce sa zic eu cred ca ar fi trebuit sa se pozitiveze testul...incearca un test de sange la un laborator de analize ca sa vezi nivelul HCG si iti vor da rezultatele destul de repede. Succes, tine-ne la curent!
Ams cum te simti? Ceva greturi? La mine vin si pleaca dar azi m-au terminat, nici apa nu-mi vine sa beau...
Sarcina usoara pentru toate fetele floare2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dekko_flori
postare Jan 8 2009, 10:29 AM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,695
Inscris la: 17-July 08
Din: tg-jiu
Membru nr.: 30,891



buna mamicile
voi ati incepup diversificarea la bebelusi?
ce la dam sa pape prima data?
fetita mea are 3 luni jumatate
oFloare1.gif


--------------------
COSMINA-ALINA




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ams
postare Jan 8 2009, 10:30 AM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,298
Inscris la: 23-January 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 13,225



Buna Narci. Multumesc ptr urari. Pana acum nu am avut greturi, doar usoare ameteli, insa probleme f mari am cu gingiile. Eu sufar de 15 ani de hiperplazie gingivala (cresc gingiile peste dinti) si pana acum am tinut-o sub control prin operatii anuale, insa acum intr-o sapt mi-au crescut cat imi cresteau alta data intr-un an; nu pot sa descriu ce dureri sunt (cam asemanatoare cu cele din timpul travaliului). Am fost ieri la dentist dar nu prea vrea nici un medic sa-mi face nimic, ptr ca exista risc de avort si le este frica. ne chinuim asa, dar sper ca nu va fii asa 9 luni...partea "buna" este ca nu pot sa mananc nimic solid, deci nu o sa ma ingras prea mult. Glumesc desigur.
In rest suntem bine, dar abia suntem la inceput. Ref la greturi, pe un alt form cineva zicea ca bea apa cu lamaie, ai incercat? Din pacate eu nu prea stiu ce-i de facut in cazurile astea ptr ca la prima sarcina nu am avut nici greturi, nici ameteli, absolut nimic.
Te pup. Ai grija de tine si mai vorbim


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4450 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:09 AM