Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> "tinerete Fara Batranete", Inceputul si prezentul, poze si iar poze
Alondra
postare Aug 25 2010, 09:22 PM
Postare #31


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Offf, am ajuns si eu in sfarsit pe blogul tau...de parca n-as fi pe aici mereu! doh.gif
In primul rand bine-ai venit printre noi, te creeeeed ca ai devenit dependenta de forumul asta repede, intra la inima, si mai ales pt cele plecate din tara! yes.gif

QUOTE(gaby.lily @ Aug 20 2010, 03:44 PM) *
Ticker? Am incercat dar sunt cam out of space cu laptop-ul. Poate reusesc intr-un final cand capat experienta... anima1.gif Vreau sa-mi afisez si la msg pe care le scriu la alte topicuri si Blogul in stanga sau dreapta jos dar inca nu stiu cum... offf
Julia are 3 luni si 6 zile, iar daca crezi ca e de mancat, uitate la urmatoarea poza:
M-am abtinut din greu sa nu musc din ea eating.gif

Este SUPERBA poza asta, atat de delicioasa yami.gif
Esti o mamica fericita, enjoy it every day!
Sa va traiasca fetita sanatoasa si voioasa!...Sub ochii nostri, vorba Ellei! yes.gif

floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 25 2010, 10:49 PM
Postare #32


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Ce ma bucurrr sa te gasesc acasa...si sa ma uit la minune de puiuka si mamy drag..sunteti tare frumoase..ti-am mai spus...iar mica Julya creste nestingherit o mica printesa.....
Mamy ador cum scrii....am sa revin cu siguranta pe la voi..e frumos tare!...aaaa....si am servit si un pupik pe bulanas..este imposibil sa te abtii! floare2.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Aug 25 2010, 10:50 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 26 2010, 03:59 AM
Postare #33


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136



QUOTE(meaw_ela @ Aug 25 2010, 05:28 AM) *
Minunate poze, randuri.. Mai vrem, mai vrem!!!!! partners.gif Julia este o scumpa delicata si frumoasa ca mami!



QUOTE(isabel @ Aug 25 2010, 09:21 PM) *
ai o scumpete tare dulce.pupici tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


Ela, Elena va multumesc din suflet pentru vizite notworthy.gif notworthy.gif
Sunteti deosebite trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif Va poop pe voi si pe cei mici hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 26 2010, 04:16 AM
Postare #34


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136




QUOTE(Alondra @ Aug 25 2010, 10:22 PM) *
Offf, am ajuns si eu in sfarsit pe blogul tau...de parca n-as fi pe aici mereu! doh.gif
In primul rand bine-ai venit printre noi, te creeeeed ca ai devenit dependenta de forumul asta repede, intra la inima, si mai ales pt cele plecate din tara! yes.gif
Este SUPERBA poza asta, atat de delicioasa yami.gif
Esti o mamica fericita, enjoy it every day!
Sa va traiasca fetita sanatoasa si voioasa!...Sub ochii nostri, vorba Ellei! yes.gif

floare2.gif floare2.gif floare2.gif

Alondra, te cred ca esti busy alergand printre forumuri si bloguri.. yes.gif ,dar sa stii ca m-am simtit onorata ca am ajuns in bratele si ochii tai yes.gif . Sunt mangaiata de cuvintele unei membre asa vechi... Sa stii ca o sa chiar creasca sub privirea voastra pt ca NU PLEC NICAIERI!! nono.gif Chiar daca vreti ... biggrin.gif biggrin.gif
Astea sunt de la mine floare2.gif

QUOTE(USA @ Aug 25 2010, 11:49 PM) *
Ce ma bucurrr sa te gasesc acasa...si sa ma uit la minune de puiuka si mamy drag..sunteti tare frumoase..ti-am mai spus...iar mica Julya creste nestingherit o mica printesa.....
Mamy ador cum scrii....am sa revin cu siguranta pe la voi..e frumos tare!...aaaa....si am servit si un pupik pe bulanas..este imposibil sa te abtii! floare2.gif

USA bine ai venit! trandafir.gif Sanatoase sa fim toate sa ne crestem copilasii, frumusetea vine pe urma.... Bulanas poti sa papi cat vrei tu, e suficient pt toti, chiar si eu ma servesc de minim 5 ori pe zi biggrin.gif yes.gif
Vin de curand si eu acasika la tine, vreau sa-ti spun doua vorbe...am zis ca intru dar am fost la pediatru si doh.gif O pup pe Baby pe obrajori pufosi hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 26 2010, 05:42 AM
Postare #35


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136



ACESTE RANDURI SUNT DEDICATE BUNICII MELE!

doh.gif doh.gif Bunica ar fi trebuit sa fie cea cu care sa fi deschis topicul!!! Ea a fost inceputul tuturor..Dar am pierdut pe drum my brain...
Cea mai iubita, cea mai vioaie, cea mai puternica, cea mai inteleapta, cea mai credincioasa, cea mai mama, cea mai femeie si cea mai regretata dintre toate pe care le-am cunoscut pana in prezent..BUNICA

A murit la varsta de 85 de ani. Acum 3 ani, eu nefiind prezenta la inmormantare sad.gif Eu cea careia ii datoram chiar viata mea..
La varsta de 2 ani, la cresa m-am imbolnavit. Mama m-a luat de la terapie intensiva pe raspunderea ei, oricum nu mai aveau ce sa imi faca, eram hranita continuu doar prin perfuzii dar fara nici un rezultat... M-a dus la bunica, la tara( Vrancea, Focsani). Ea mi-a facut baite in ceai si lapte, m-a hranit cu biberonul pana am implinit 5 ani... Ea m-a readus la viata..
Multi ani la rand, intorcandu-ma in vacante la buni, multi vecini ma intrebau daca chiar eu sunt.. cea care am fost adusa in palme la tanti Aurica, iar multi se refereau la mine ca cea din carpa, curgand pe laterale in mainile mamei mele.. nu mai eram nimic, nici oase...doar piele...Aveam 6 kg jumatate la 2 ani...Am invatat din nou sa-mi tin capul, sa o iau de-a busilea, sa fac primul pas..Anyway..ani au trecut, m-am inzdravenit, veneam in vacante, catarat in copaci, alergat dupa pui, la cules de vie si porumb,tinutul priveghiului si ingropatul vrabiutei in spatele casei... copil normal chiar daca intotdeauna am fost sub limita greutatii mele..Pana sa raman gravida am oscilat intre 45 si 48 kg.
Apoi cu trecerea timpului am rarit vizitele, la 14 ani m-am mutat in gazda, am continuat studiile in timp ce ma duceam la munca.. Pana la urma am plecat din tara, in Cipru.Am sunat-o pe mama,sa o intreb de sanatate iar ea imi spune ca buni s-a stins din viata, ACUM O SAPTAMANA!!! Regret amarnic pentru a nu fi prezenta la inmormantare. Oricum vreau sa spun ceva: MAMAIE TE-AM IUBIT, TE IUBESC SI TE VOI IUBI! RAMAI ACOLO, stii tu unde.., LA INIMIOARA! love1.gif



Aceasta postare a fost editata de gaby.lily: Aug 26 2010, 05:47 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Aug 26 2010, 07:25 AM
Postare #36


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(gaby.lily @ Aug 26 2010, 05:16 AM) *
Alondra, te cred ca esti busy alergand printre forumuri si bloguri.. yes.gif ,dar sa stii ca m-am simtit onorata ca am ajuns in bratele si ochii tai yes.gif . Sunt mangaiata de cuvintele unei membre asa vechi... Sa stii ca o sa chiar creasca sub privirea voastra pt ca NU PLEC NICAIERI!! nono.gif Chiar daca vreti ... biggrin.gif biggrin.gif
Astea sunt de la mine floare2.gif
USA bine ai venit! trandafir.gif Sanatoase sa fim toate sa ne crestem copilasii, frumusetea vine pe urma.... Bulanas poti sa papi cat vrei tu, e suficient pt toti, chiar si eu ma servesc de minim 5 ori pe zi biggrin.gif yes.gif
Vin de curand si eu acasika la tine, vreau sa-ti spun doua vorbe...am zis ca intru dar am fost la pediatru si doh.gif O pup pe Baby pe obrajori pufosi hug.gif


Gaby, bine zici! yes.gif Am vazut ca m-ai 'vizitat' ...cu timpul am devenit mai paranoica cu info pe forum...
Imi place ca tu stii sa pui punctul pe I yes.gif si sunt sigura ca o sa ramai aici !
Te pup si cu siguranta o sa ne 'revedem'! yes.gif

QUOTE(gaby.lily @ Aug 26 2010, 06:42 AM) *
ACESTE RANDURI SUNT DEDICATE BUNICII MELE!
MAMAIE TE-AM IUBIT, TE IUBESC SI TE VOI IUBI! RAMAI ACOLO, stii tu unde.., LA INIMIOARA! love1.gif

Ce frumos ai scris! Aproape m-ai facut sa crybaby.gif desi eu nu sunt asa atasata de niciun membru al fam. ...sau poate realizam asta dupa ce ii pierdem..unsure.gif
Sa o aiba DD in paza Lui pe buni ta! tzuc.gif hug.gif


Si nu pot sa vin in casuta ta fara sa-ti urez viata lunga, fericita, multe bucurii si numai impliniri, azi de ziua ta, si always! occasion.gif floare2.gif La multi ani!

Aceasta postare a fost editata de Alondra: Aug 26 2010, 07:31 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 26 2010, 01:25 PM
Postare #37


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136



QUOTE(Alondra @ Aug 26 2010, 08:25 AM) *
Gaby, bine zici! yes.gif Am vazut ca m-ai 'vizitat' ...cu timpul am devenit mai paranoica cu info pe forum...
Imi place ca tu stii sa pui punctul pe I yes.gif si sunt sigura ca o sa ramai aici !
Te pup si cu siguranta o sa ne 'revedem'! yes.gif
Ce frumos ai scris! Aproape m-ai facut sa crybaby.gif desi eu nu sunt asa atasata de niciun membru al fam. ...sau poate realizam asta dupa ce ii pierdem..unsure.gif
Sa o aiba DD in paza Lui pe buni ta! tzuc.gif hug.gif
Si nu pot sa vin in casuta ta fara sa-ti urez viata lunga, fericita, multe bucurii si numai impliniri, azi de ziua ta, si always! occasion.gif floare2.gif La multi ani!

Alondra, esti din turta dulce! trandafir.gif trandafir.gif Deloc paranoica!!! ohmy.gif nono.gif La fel as putea spune si despre mine, dar ma abtin biggrin.gif ... Multumesc inca o data pt vizita si pt urale notworthy.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 26 2010, 01:29 PM
Postare #38


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(gaby.lily @ Aug 26 2010, 06:42 AM) *
ACESTE RANDURI SUNT DEDICATE BUNICII MELE!

doh.gif doh.gif Bunica ar fi trebuit sa fie cea cu care sa fi deschis topicul!!! Ea a fost inceputul tuturor..Dar am pierdut pe drum my brain...
Cea mai iubita, cea mai vioaie, cea mai puternica, cea mai inteleapta, cea mai credincioasa, cea mai mama, cea mai femeie si cea mai regretata dintre toate pe care le-am cunoscut pana in prezent..BUNICA

A murit la varsta de 85 de ani. Acum 3 ani, eu nefiind prezenta la inmormantare sad.gif Eu cea careia ii datoram chiar viata mea..
La varsta de 2 ani, la cresa m-am imbolnavit. Mama m-a luat de la terapie intensiva pe raspunderea ei, oricum nu mai aveau ce sa imi faca, eram hranita continuu doar prin perfuzii dar fara nici un rezultat... M-a dus la bunica, la tara( Vrancea, Focsani). Ea mi-a facut baite in ceai si lapte, m-a hranit cu biberonul pana am implinit 5 ani... Ea m-a readus la viata..
Multi ani la rand, intorcandu-ma in vacante la buni, multi vecini ma intrebau daca chiar eu sunt.. cea care am fost adusa in palme la tanti Aurica, iar multi se refereau la mine ca cea din carpa, curgand pe laterale in mainile mamei mele.. nu mai eram nimic, nici oase...doar piele...Aveam 6 kg jumatate la 2 ani...Am invatat din nou sa-mi tin capul, sa o iau de-a busilea, sa fac primul pas..Anyway..ani au trecut, m-am inzdravenit, veneam in vacante, catarat in copaci, alergat dupa pui, la cules de vie si porumb,tinutul priveghiului si ingropatul vrabiutei in spatele casei... copil normal chiar daca intotdeauna am fost sub limita greutatii mele..Pana sa raman gravida am oscilat intre 45 si 48 kg.
Apoi cu trecerea timpului am rarit vizitele, la 14 ani m-am mutat in gazda, am continuat studiile in timp ce ma duceam la munca.. Pana la urma am plecat din tara, in Cipru.Am sunat-o pe mama,sa o intreb de sanatate iar ea imi spune ca buni s-a stins din viata, ACUM O SAPTAMANA!!! Regret amarnic pentru a nu fi prezenta la inmormantare. Oricum vreau sa spun ceva: MAMAIE TE-AM IUBIT, TE IUBESC SI TE VOI IUBI! RAMAI ACOLO, stii tu unde.., LA INIMIOARA! love1.gif


M-ai facut sa plang crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Ce valoare au bunicii, cat sunt de nepretuiti...ce bine ar fi daca ne-am da seama la timp de ea...offfffffffffffffffffffffffffffffff....aceleasi cuvinte frumoase le-as fi scris si eu despre bunica mea....le pastram in inima noastra toata viata Gaby!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 26 2010, 01:31 PM
Postare #39


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



La multi ani cu mare bucurie! Sa te bucuri de comoara vietii tale cu care ai fost daruita de bunul Dumnezeu! Sa fii mereu langa ea, sa-i ocrotesti pasii, sa te bucuri de fiecare clipa unica din viata ei! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de familia ta frumoasa! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gaby.lily
postare Aug 26 2010, 01:36 PM
Postare #40


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 175
Inscris la: 13-August 10
Din: Cyprus, Paphos
Membru nr.: 168,136



QUOTE(ruxy @ Aug 26 2010, 02:29 PM) *
M-ai facut sa plang crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Ce valoare au bunicii, cat sunt de nepretuiti...ce bine ar fi daca ne-am da seama la timp de ea...offfffffffffffffffffffffffffffffff....aceleasi cuvinte frumoase le-as fi scris si eu despre bunica mea....le pastram in inima noastra toata viata Gaby!

Asa e Ruxy...din pacate.. sad.gif Dar sa iti spun un secret: in copilaria mea inocenta , imi doream sa am nepoti, NU COPIII!!! Doar doar si casa mea sa fie plina de nepoti ochi de sarbatori si sa fiu si eu iubita asa mult cat a fost si ea... biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 05:00 PM