Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ajutor! Am Nevoie Sa Slabesc!, si cea mai scurta incurajare conteaza!
laura_frincu
postare Aug 30 2010, 01:08 PM
Postare #61


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Merge bine... pap moderat, nimic dulce... desi as papa ceva si cu ochii acum, chiar daca nu mai mananc dulce de ceva vreme... prajit nimic... inca mai pap cateva felii de paine de graham pe zi... cam 4-5 felii... sper sa renunt curand si la ele... azi am mancat la ora 8 un iaurt activia cu cereale.... acum sa vad ce mai urmeaza smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 30 2010, 09:12 PM
Postare #62


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(laura_frincu @ Aug 30 2010, 02:08 PM) *
Merge bine... pap moderat, nimic dulce... desi as papa ceva si cu ochii acum, chiar daca nu mai mananc dulce de ceva vreme... prajit nimic... inca mai pap cateva felii de paine de graham pe zi... cam 4-5 felii... sper sa renunt curand si la ele... azi am mancat la ora 8 un iaurt activia cu cereale.... acum sa vad ce mai urmeaza smile.gif

Daca vei manca multe multe fructe, organismul nu va mai simti nevoia de dulce, revin din nou si spun ca nu ai nevoie Laura de un regim personalizat....asta probabil te va ajuta pe moment, desi si acestea( dietele) promit mult si fac putin...trebuie sa schimbi intreaga conceptie despre alimentatie, practic sa ai un regim de viata sanatos...pentru tot restul vietii...atunci vei fi sigura ca nu vei mai pune la loc kg pierdute imediat ce vei inceta regimul personalizat, ca te vei putea hrani in continuare fara teama, facand alegeri sanatoase permanent. Mai gandeste-te...

Aceasta postare a fost editata de ruxy: Aug 30 2010, 09:13 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamelya
postare Aug 30 2010, 10:07 PM
Postare #63


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 530
Inscris la: 25-June 09
Din: Mangalia
Membru nr.: 96,743



QUOTE(laura_frincu @ Aug 30 2010, 02:08 PM) *
Merge bine... pap moderat, nimic dulce... desi as papa ceva si cu ochii acum, chiar daca nu mai mananc dulce de ceva vreme... prajit nimic... inca mai pap cateva felii de paine de graham pe zi... cam 4-5 felii... sper sa renunt curand si la ele... azi am mancat la ora 8 un iaurt activia cu cereale.... acum sa vad ce mai urmeaza smile.gif



Ma bucur Laura ca te simti ok cu dieta.

Le aud pe fete vorbind de nutritionist. Si nasa mea are 110 kg...s-a dus la un nutritionist(cica , cel mai tare din C-ta wacko.gif )..ii ia 200 de lei pe sedinta(o cantareste o data pe luna wacko.gif )..si i-a dat un regim...in sensul ca trebuie sa manance o zi gratare, fructe,legume iar in alta zi numai lichide (suc de fructe,lapte, ceiaiuri wacko.gif ).
oFloare1.gif Sincer, mersul la un astfel de nutritionist mi se pare o pierdere de timp si de bani iar reimul ce i-a dat nasei mele e de tot rahatu, sincer iti spun.
Sora mea a reusit sa slabeasca 15 kg acum 3 ani pe care nu i-a mai pus deloc...deoarece de atunci nu mananca niciodata dupa ora 6 , nu prajeli, nu dulciuri si fainoase...deci se poate biggrin.gif


Si eu sunt la inceputul celei de-a 2 a saptramani de regim (nu ma infometez dar oricum tot ce mananc e sarac in calorii), am observat ca am slabit deja 2 kg....deja stomacelul meu nu mai cere asa papa...bag mult ceai verde in mine si limonada indulcita cu miere naturala.
notworthy.gif Sper sa ma tina mult.

notworthy.gif Imi doresc enorm ( :Ddefapt e una dintre marile mere dorinte )..ca la nunta surorei mele care va fi la anu..sa imbrac o rochie superba care am imbracat-o numai o data cand aveam 60 de kg...asta e motivatia mea wub.gif ...mai e apoape un an pana atunci...si consider ca am timp sa-mi realizez visul yes.gif

unsure.gif Ce este o dieta pesonalizata?

hug.gif Laura...multa bafta la dieta in continuare si sa dea D-zeu sa ajungem la greutatea dorita!!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 31 2010, 09:22 PM
Postare #64


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293




Am ales o dieta personalizata pt ca vreau sa ajung la o greutate si apoi sa ma mentin smile.gif cu ajutorul Monicai am facut o lista pt 2 saptamani si vom vedea ce urmeaza smile.gif incep de luni, pap cam aceleasi lucruri pe care le pap si acum, sanatoase si lejere, care imi plac si cu care nu imi este greu sa slabesc, dupa ce voi ajunge la greutatea dorita voi papa sanatos si regulat, stiu Ruxy ca acesta e secretul pt o viata sanatoasa smile.gif asta cred eu ca e calea si sunt multumita notworthy.gif si apropo, am facut rost de blender si maine dimineata voi prepara un smoothie biggrin.gif sper sa imi placa wink.gif
Kami o dieta personalizata inseamna calculata pe calorii/glucide/lipide/carbohidrati in functie de inaltimea si activitatea fizica pe care o ai. Se face un regim cu alimentele care iti plac si care sunt sanatoase care sunt combinate in asa fel incat sa papi un numar de calorii si ce ti-am scris mai sus in limita care iti trebuie tie ca sa poti slabi smile.gif
Va multumesc fetelor, imi sunteti de mare mare ajutor! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 31 2010, 09:27 PM
Postare #65


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(laura_frincu @ Aug 31 2010, 10:22 PM) *
Am ales o dieta personalizata pt ca vreau sa ajung la o greutate si apoi sa ma mentin smile.gif cu ajutorul Monicai am facut o lista pt 2 saptamani si vom vedea ce urmeaza smile.gif incep de luni, pap cam aceleasi lucruri pe care le pap si acum, sanatoase si lejere, care imi plac si cu care nu imi este greu sa slabesc, dupa ce voi ajunge la greutatea dorita voi papa sanatos si regulat, stiu Ruxy ca acesta e secretul pt o viata sanatoasa smile.gif asta cred eu ca e calea si sunt multumita notworthy.gif si apropo, am facut rost de blender si maine dimineata voi prepara un smoothie biggrin.gif sper sa imi placa wink.gif
Kami o dieta personalizata inseamna calculata pe calorii/glucide/lipide/carbohidrati in functie de inaltimea si activitatea fizica pe care o ai. Se face un regim cu alimentele care iti plac si care sunt sanatoase care sunt combinate in asa fel incat sa papi un numar de calorii si ce ti-am scris mai sus in limita care iti trebuie tie ca sa poti slabi smile.gif
Va multumesc fetelor, imi sunteti de mare mare ajutor! tzuc.gif

Succes Laura in ce ti-ai propus smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 31 2010, 10:10 PM
Postare #66


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(ruxy @ Aug 31 2010, 10:27 PM) *
Succes Laura in ce ti-ai propus smile.gif

saru'mana hug.gif si voi fi prezenta pe topicul tau de green smoothie pt retete bune bune... bineinteles fac si pozici anima1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Sep 11 2010, 01:38 PM
Postare #67


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Am ajuns la 100 de kg notworthy.gif Va multumesc tare tare mult pt sfaturile voastre smile.gif e totul mult mai bine, parca s-a nascut o vointa in mine de urs biggrin.gif imi place cand imi spune lumea ca se vede ca am slabit fie ele si doar 3 kg, deja talia mi s-a subtiat vizibil, acolo slabesc cela mai mult si mai repede, mai e mult de lucru e doar inceput de drum... dar da, se poate!
trandafir.gif notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Sep 11 2010, 03:29 PM
Postare #68


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



N-am mai intrat pe topicul tau de multisor si azi cand am vazut ca toate merg bine m-am bucurat.Bafta in continuare! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AmyChris
postare Sep 11 2010, 05:06 PM
Postare #69


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 320
Inscris la: 15-June 10
Membru nr.: 156,446



In primul rand vreau sa te felicit pentru vointa si sinceritate notworthy.gif . Ti-am citit topicul de la inceput si am fost alaturi de tine , chiar daca numai cu gandul ...Eu n-am avut nici macar vointa asa ca tine wife.gif . Am ramas si eu cu vreo 25 de kg in plus , dupa nastere , am dat jos vreo 5-6 kg si apoi le-am pus la loc nervi.gif . Sper urmarindu-ti topicul sa iau si eu niste ambitie de la tine si sa iti urmez exemplul . Succes in continuare tzuc.gif .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula74
postare Sep 25 2010, 10:39 PM
Postare #70


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,836
Inscris la: 21-July 09
Membru nr.: 100,682



mic dejun sau cina:
1.un iaurt degresat sau lapte-400 gr +80 gr cereale integrale
2.un ou fiert sau ochi in apa sau omleta fara ulei+150 gr branza degresata+salata100 gr+100 gr fruct+1 felie de paine
3.100 gr carne+200 gr salata+1 felie paine+150 gr fruct
4.300 gr perle de branza+2 felii de paine+200 gr salata
5.o portie ciorba +100 gr carne+2 felii de paine +100 gr fruct
6.o portie ciorbasau supa de legume+100 gr carne+3 felii de paine+200 gr salata
7.200 gr paste fierte+100 gr carne sau sos rosu+100 gr fruct
pranz:
1.200 gr carne+400 gr salata sau 300 gr garnitura slaba sau 150 gr carne garnitura calorica +2 feli de paine+300 gr fruct
2.ciorba sau supa+200 gr carne(in ciorba sau supa)+3 felii paine+400 gr fruct
3.ciorba sau supa+200 gr carne gratar sau fiarta+300 gr salatasau 200 gr garnitura slaba+3 felii de paine+200 gr fruct
4.300 gr paste+150 gr carne sau sos rosu+300 gr fruct
garnituri:
slabe:pastai,ciuperci,varza,conopida,brocoli,mazare,legume mixate,dovlecel,rosii,ceapa,morcov
calorica:fasole,linte,naut,paste fainoase,cartofi,orez-se consuma doar de max 2 ori pe sapt
fructe permise:mar,citrice,piersica,fructe de padure,pepene galben si rosu,rodii,ananans,pomelo,kiwi,capsuni,cirese.
ciorba de orice fel fara smantana,cartofi,oerz..si cu putin ulei.in salata se pune doar putin ulei de masline.
carnea daca se fierbe se arunca prima apa.-carne de pasare,vita peste fara piele.conserve de peste sunt permise in apa.



--------------------


"Dupa un anumit timp, omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet, si invata ca dragostea nu inseamna a te culca cu cineva, si a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, si asa, omul incepe sa invete... Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate" (J.L.Borges)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 12:03 PM