Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alocatii Pentru Copiii Ai Caror Parinti Lucreaza In Strainatate
nayara
postare Oct 16 2008, 03:07 PM
Postare #11


doreen
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,187
Inscris la: 30-December 07
Din: here
Membru nr.: 11,861



Liliana ,da-ne si noua mai multe informatii despre cum ai facut solicitarea ,cine ti-a dat formularele,conditiile pe care tre sa le indeplinesti.. tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana 05
postare Oct 16 2008, 06:29 PM
Postare #12


Member
***

Grup: Members
Postari: 113
Inscris la: 1-June 08
Din: cordoba
Membru nr.: 24,994



la seguridad social in localitatea in care locuIti ,se cere SOLICITUD PRESTACION POR HIJO A CARGO,si iti da un dosar,iti apunteaza ce trebuie sa aduci,intr=o zi le rezolvi pe toate
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina lita
postare Oct 17 2008, 09:35 AM
Postare #13


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 23-October 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 8,450



Fetelor din Romania, poate stiti daca nu va spun> floare2.gif Miercuri s-a adoptat legea cu 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni dar nu mai putin de 600 lei pentru toate mamicile urmatoarea miscare este a D-lui "Presedinte" s-ao promulge dar banuiesc ca nu e prost si o va face pentru ca sincer va spun ca deja sunt foarte multe mamici care au castigat in instanta URA .............. bananab.gif bananab.gif bananab.gif bananab.gif
Va spun sincer ca voi da bataie la un frate sau sora pentru sebi ca nu vreau sa -l las singurel. jucaus.gif
va pupic si va urez si voua spor oFloare.gif
AAAA deja se lucraeza la o modificare ceva si pentru cele care sunt deja in comcediu de maternitate pentru a se aplica si la ele pentru ca aoleu am uitat de la 1 ianuarie 2009 va intra in vigoare cea cu 85%, pana la finele anului se vor adopta normele de aplicare....va pupic sper sa fie de folos
,...[/font]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana 05
postare Oct 17 2008, 09:44 AM
Postare #14


Member
***

Grup: Members
Postari: 113
Inscris la: 1-June 08
Din: cordoba
Membru nr.: 24,994




Revin.Dosarul se poate completa intr=o hestorie,de obicei cea in care s=a incheiat contractul de munca,al unuia dintre parinti pentru ca se trec si datele empresei unde lucreaza titularul.Mie nu mi=a luat nici un ban,si cred ca asa e peste tot.se ia in calcul venitul din 2007,la hestorie iti face o medie de pe nominele de anul trecut.Cu cat mai putin venit,cu atat mai bine,am inteles.Astept vesti.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana 05
postare Nov 8 2008, 07:03 PM
Postare #15


Member
***

Grup: Members
Postari: 113
Inscris la: 1-June 08
Din: cordoba
Membru nr.: 24,994



nu stiu daca intereseaza pe cineva,dar mi s/a aprobat cererea pentru alocatie in spania,dar....e 24,25 euro pe luna de copil,nu cum vazusem eu scris pe aici.e bine si atat ,e dreptul nostru,doar ca intelesesem ca e mai mult.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Nov 9 2008, 01:05 AM
Postare #16


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(liliana 05 @ Nov 8 2008, 08:03 PM) *
nu stiu daca intereseaza pe cineva,dar mi s/a aprobat cererea pentru alocatie in spania,dar....e 24,25 euro pe luna de copil,nu cum vazusem eu scris pe aici.e bine si atat ,e dreptul nostru,doar ca intelesesem ca e mai mult.

Sora mea ia 41 euro pt copilul nascut in Spania..La salariu anual de 11100 euro..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_am
postare Nov 10 2008, 04:56 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 221
Inscris la: 29-May 08
Din: Ploiesti acum Belgia
Membru nr.: 24,792



eu iau pentru cei doi baieti aici in belgia 250 de euro in afara de alocatiile din tara.
dar eu nu am facut nimik ,ma refer la faptul ca nu eu m-am dus sa ma interesez ce si cum.
am primit actele prin posta la o luna dupa ce ne-am inscris la primarie.le-am completat si le-am trimis inapoi.
apoi mi-au scris iar ca isi cer scuze dar la o verficare a contului meu au descoperit ca imi datoreaza alocatia pe 3 luni si ca in 24 de ore banii vor fi in cont.exact asa a fost.
aici sunt multe avantaje pentru copii dar trebuie sa te interesezi sau sa gasesti o persoana dispusa sa te invete ceea ce e cam greu.




--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
n.dolls
postare Feb 8 2009, 12:49 AM
Postare #18


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 132
Inscris la: 28-January 09
Din: ITALIA
Membru nr.: 67,939



notworthy.gif Buna fetelor,despre alocatia din italia stiti ceva? Ce ar trebui sa fac si unde sa ma duc? Va-s fii recunoscatoare daca mi-ati da cateva detalii. am inteles ca si aici sar da ,dar nu stiu cum si nici unde sa ma adresez,,,,,am cateva prietene care nu iau nici o alocatie pentru ca nu stiu unde sa mearga,,si + de asta nici nu stim cum se numeste... pup trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Feb 9 2009, 07:46 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



buna,sunt cam vechi postarile pe aici, dar sper sa mai existe cineva din spania care sa imi zica exact ce drepturi au romancele de acolo, care nasc copii acolo, dar nu avut angajare, adica au lucrat la negru...

si se poate incelasi timp depune cerereapt alocatia de 200 lei pana la 2 ani, din romania, daca copilul nu e nascut in romania....si nu locuieste in ro???


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Feb 9 2009, 09:08 PM
Postare #20


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(alina_am @ Nov 10 2008, 06:56 PM) *
eu iau pentru cei doi baieti aici in belgia 250 de euro in afara de alocatiile din tara.
dar eu nu am facut nimik ,ma refer la faptul ca nu eu m-am dus sa ma interesez ce si cum.
am primit actele prin posta la o luna dupa ce ne-am inscris la primarie.le-am completat si le-am trimis inapoi.
apoi mi-au scris iar ca isi cer scuze dar la o verficare a contului meu au descoperit ca imi datoreaza alocatia pe 3 luni si ca in 24 de ore banii vor fi in cont.exact asa a fost.
aici sunt multe avantaje pentru copii dar trebuie sa te interesezi sau sa gasesti o persoana dispusa sa te invete ceea ce e cam greu.

parerea mea e ca in belgia e totusi alta mancare de peste fata de spania,italia....nu cred ca in spania sau italia ti se restituiau banii din urma si sa-si mai ceara si scuze...de romania nu mai vb crybaby.gif liwlol.gif tzuc.gif
iubita tiana cred ca bebe va primi alocatie de la statul a carui cetatean este...asa cred! tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de anku: Feb 9 2009, 09:08 PM


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 03:35 AM