Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

44 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> La Ce Varsta Apar Dintisorii, Aparitia dintilor la bebei
Beatrice
postare Jan 13 2007, 07:05 PM
Postare #21


Instructor bodytoning si mamic de Pifos
****

Grup: Top Members
Postari: 829
Inscris la: 24-July 06
Din: Copenhaga, DK
Membru nr.: 16



Noua ne-au iesit la 11 luni primii doi de jos. La 1 an cei de sus... Acuma la 1 an si 7 lunia e terminat. Ca-i ies toti deodata!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
domnitza
postare Jun 8 2007, 01:43 PM
Postare #22


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 8-June 07
Din: targoviste
Membru nr.: 4,345



QUOTE(Liza24 @ Jul 26 2006, 12:40 PM) *
Buna fetelor. Spuneti-mi cam care sun perioadele sau de la ce varsta trebuie sa apara dintisorii la bebelusi?
Fetita mea are 8 luni



Buna! Am ales la intamplare, data e cam veche, dar problema va fi mereu de actualitate. Darius face 2 luni peste doua zile si deja avem probleme cu el din cauza unui incisiv care sa incapataneaza sa-si faca aparitia. doh.gif De-abia scapasem de colici (cu un preparat facut la farmacie, adaptat pentru fiecare luna a lui bebe + Baby Drink) si uite ca alta belea a dat peste noi. Unele zile sunt un chin, dormit putin ziua, cel mult 60 minute (noaptea nu avem probleme), crize de plans, disoerararea de a roade, plus ca nici suzeta nu o mai vrea. Doctora ne-a recomandat glicerina cu anestezina, dar astept si sfaturi de la voi, ca saracutul bebe plange de nu mai poate. Pupici! smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Jun 8 2007, 01:53 PM
Postare #23


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(domnitza @ Jun 8 2007, 02:43 PM) *
Buna! Am ales la intamplare, data e cam veche, dar problema va fi mereu de actualitate. Darius face 2 luni peste doua zile si deja avem probleme cu el din cauza unui incisiv care sa incapataneaza sa-si faca aparitia. doh.gif De-abia scapasem de colici (cu un preparat facut la farmacie, adaptat pentru fiecare luna a lui bebe + Baby Drink) si uite ca alta belea a dat peste noi. Unele zile sunt un chin, dormit putin ziua, cel mult 60 minute (noaptea nu avem probleme), crize de plans, disoerararea de a roade, plus ca nici suzeta nu o mai vrea. Doctora ne-a recomandat glicerina cu anestezina, dar astept si sfaturi de la voi, ca saracutul bebe plange de nu mai poate. Pupici! smile.gif

Bine ai venit Domnitza! Sa-ti traiasca mandretea.
Avem si noi probleme cu gingiile inca de pe la 3 luni dar tot n-a aparut niciunul. Roade tot ce prinde si vad ca nu-i mai place inelul gingival si prefera jucariile care sunt mai tari, dar se poate rani... insa nu stiu... Azi i-am dat un morcov sa-l roada si saliva de placerea cu care se freca la gingii. Ma mai lasa sa o frec dar putin.
Uite aici au mai discutat mamicile despre dinti:
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=1084
Succes! biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioy
postare Jun 8 2007, 02:11 PM
Postare #24


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,133
Inscris la: 6-February 07
Din: Mures
Membru nr.: 1,921




QUOTE(domnitza @ Jun 8 2007, 02:43 PM) *
Buna! Am ales la intamplare, data e cam veche, dar problema va fi mereu de actualitate. Darius face 2 luni peste doua zile si deja avem probleme cu el din cauza unui incisiv care sa incapataneaza sa-si faca aparitia. doh.gif De-abia scapasem de colici (cu un preparat facut la farmacie, adaptat pentru fiecare luna a lui bebe + Baby Drink) si uite ca alta belea a dat peste noi. Unele zile sunt un chin, dormit putin ziua, cel mult 60 minute (noaptea nu avem probleme), crize de plans, disoerararea de a roade, plus ca nici suzeta nu o mai vrea. Doctora ne-a recomandat glicerina cu anestezina, dar astept si sfaturi de la voi, ca saracutul bebe plange de nu mai poate. Pupici! smile.gif

bun venit!
Si noi avem dureri de gingii, tot ca Mumu, roadem jucarii, dar azi a plans f tare si l-am dat cu Calgel...nu stiu cum vom face in viitor, vom vedea. Am auzit si de Nurofen, dar daca ii dam de pe acum, ce facem cand apar dintisorii si durerea e mai mare?
Succes!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana82
postare Jun 8 2007, 11:35 PM
Postare #25


Member
***

Grup: Members
Postari: 358
Inscris la: 23-January 07
Din: AB
Membru nr.: 1,668



La noi au aparut dintii la 9 luni, cei de jos, doi deodata, diferenta de 2 zile. Acum avem 11 luni si deocamdata nimic. De bagat, baga si ea in gurita tot ce prinde, in afara de jucariile pentru dinti. De plans nu plange cum c-ar durea-o, nici la primii nu a plans deloc, i-am vazut din intamplare ca au iesit. Mai asteptam sa vedem cat mai dureaza pana ne ies urmatorii. biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Jun 8 2007, 11:50 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



sad.gif Noi avem 8 luni si nici un dinte ...desi se chinuie de la 4 luni cu gingiutele si sta tot timpul cu mana in gurita...a avut 2 zile tare grele dar tot nu au iesit... sad.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioy
postare Jun 9 2007, 09:04 PM
Postare #27


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,133
Inscris la: 6-February 07
Din: Mures
Membru nr.: 1,921



QUOTE(danna68 @ Jun 9 2007, 12:50 AM) *
sad.gif Noi avem 8 luni si nici un dinte ...desi se chinuie de la 4 luni cu gingiutele si sta tot timpul cu mana in gurita...a avut 2 zile tare grele dar tot nu au iesit... sad.gif

sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Jun 9 2007, 09:21 PM
Postare #28


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(domnitza @ Jun 8 2007, 02:43 PM) *
Buna! Am ales la intamplare, data e cam veche, dar problema va fi mereu de actualitate. Darius face 2 luni peste doua zile si deja avem probleme cu el din cauza unui incisiv care sa incapataneaza sa-si faca aparitia. doh.gif De-abia scapasem de colici (cu un preparat facut la farmacie, adaptat pentru fiecare luna a lui bebe + Baby Drink) si uite ca alta belea a dat peste noi. Unele zile sunt un chin, dormit putin ziua, cel mult 60 minute (noaptea nu avem probleme), crize de plans, disoerararea de a roade, plus ca nici suzeta nu o mai vrea. Doctora ne-a recomandat glicerina cu anestezina, dar astept si sfaturi de la voi, ca saracutul bebe plange de nu mai poate. Pupici! smile.gif

Bun venit,iubita!Stii,eu am o nelamurire:sigur face mofturi de la un incisiv?Chiar de la 2 luni...nu cred ca am auzit,insa tot ce e posibil...
Al meu puiut a inceput cu salivare din abundenta si dureri pe la 4-5 luni,la care a iesit primu' incisiv la 7 luni fix,si apoi din juma' in juma' de luna restul pana la 8,pana la 11 luni.Acum asteptam maselutele de vreo cateva luni sad.gif Sanatate la bebic si pupici!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liana
postare Jun 10 2007, 06:20 PM
Postare #29


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 543
Inscris la: 14-January 07
Membru nr.: 1,529



buna la toate mamicile. si eu am un baietel de un an si cateva zile si are doar 4 dintisori acum se vede ca vrea sa iasa si al 5-lea. primii doi dintisori i-au aparut pe la 8 luni cand bineinteles ca mi-a facut o bronsita pe cinste. febra mare si cateva zile ff grele. dupa ce i-a trecut febra si bronsita am vazut si dintisorii. se zice ca cu cat apar mai tarziu dintisorii cu atat sunt mai rezistenti. acum daca e adevarat.....


--------------------
ai grija ce decizie iei azi, ca sa nu regreti maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredanaghera
postare Jun 10 2007, 09:43 PM
Postare #30


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 456
Inscris la: 2-May 07
Membru nr.: 3,516



...Deian are si el 8 luni si inca nu are nici un dintisor, dar de mancat il mananca de cateva luni, rontaie tot ce prinde....la bebele unei colege de salon, care nascuse cu o zi inaintea mea i-a iesit primul dinte de pe la 4 luni....si noi mai asteptam....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

44 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 05:07 PM