Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Este Buna Salina, Pt Copilas De 2 Ani?
CRISTYNEL
postare Jun 17 2008, 09:35 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 23
Inscris la: 6-June 08
Din: ABRUD-ALBA
Membru nr.: 25,525



Am citit pe undeva , ca numai de la 3 ani e bine sa ii ducem la salina, pt ca umiditatea este mare. Se poate aceasta sa ii afecteze in rau? Daca a fost cineva sau detine mai multe informatii, rog sa imi raspunda pe acest topic sau PM.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
6 Pagini V   1 2 3 > »   
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
flori de camp
postare Jun 17 2008, 10:31 PM
Postare #2


Member
***

Grup: Members
Postari: 338
Inscris la: 3-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 16,713



si noi vroiam sa mergem la salina anul asta cu copii, printre care si un bebe de 1 si ceva si ni s-a spus ca nu ii face bine umiditatea. asa ca am amanat. de la ce varsta e bine, inca nu stim exact dar este clar ca momentan e prea mica bebelaca. asa ca ne multim cu o deplasare la munte, spre sfarsitul verii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Jun 18 2008, 12:02 AM
Postare #3


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



La salina mai conteaza si cand va duceti....cum e vremea afara, adica. In salina, cel putin la Slanic prahova, temp. e de - grade...daca te duci cand afara sunt 30 de grade, e cam brusca trecerea, mai ales pt bebei.
Noi am vrut sa mergem cand Radu avea aproape 3 ani...am avut niste peripetii si am ajuns la Cheia pana la urma, apoi am incercat si anul acesta, prin martie, tocmai bine era...dar era inchis cand am ajuns, ca la noi sambata e program mai scurt, daca tot e lumea libera....sa fie libera si salina! doh.gif mare dezamagire pt mine a fost Slanic prahova...dar tot ajung eu la salina! Un oras intreg ar putea trai din turism si din acea salina, si ei nu au nici macar un indicator catre "Mina Unirea", asa se numeste, daca nu stii...treci pe langa ea! Nu va ganditi sa stati mai multe zile pe acolo, ca nu prea aveti ce face, nici posibilitati de cazare nu prea sunt, au un hotel, parca...si cam atat! Altii au 3 pietre si un picior de pod si n-au nicio treaba..o duc bine mersi!
Sunt off topic, stiu, de la 3 ani poti duce copilul la Salina, acum daca are 2 ni si jumatate....banuiesc ca nu e o mare problema!
Poate la Praid o fi mai frumos! Stie cineva?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Jun 18 2008, 10:47 AM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589




QUOTE(Anca74 @ Jun 18 2008, 01:02 AM) *
Sunt off topic, stiu, de la 3 ani poti duce copilul la Salina, acum daca are 2 ni si jumatate....banuiesc ca nu e o mare problema!
Poate la Praid o fi mai frumos! Stie cineva?

Eu am o prietena asistenta,are doi copii si merge cu ei la Praid in fiecare an.Amandoi au bronsita asmatiforma sad.gif
Pe cel mic a inceput sa-l duca de la 1 an.
De la ea stiu ca cel mai indicat este sa se face cate o cura de o saptamana primavara si toamna....sau 10 zile o data pe an daca nu sepoate de 2 ori cate o sapt.
Acolo sunt fff dotati....este medic care consulta copiii inainte de intrarea in salina la inceputul perioadei,care indica si cam cate ore sa stea copilul in salina.Sau daca copilul face o reactie mai violenta la salina,tot medicul indica tratament si face recomandarile necesare.
Se coboara ffff multe scari(inapoi se urca biggrin.gif ),dar in interior este amenajat spatiu de joaca ptr copii,hinte de mai multe feluri...si nu stiu sigur dar cred ca mi-a povestit ceva si de joaca la nisip.Sunt banci,ca sa nu stai atatea ore in picioare si sunt chioscuri de unde poti cumpara cate ceva.Este o statiune frumos amenajata si sunt multe pensiuni sau apartamente,care ofera gazduire si nici nu costa fff mult-50 ron pe noapte,la casa cu bucatarie unde sa-ti faci mancare si curte.Intr-un an au fost in Martie si au avut acces la incalzire cu lemne.
Sper ca v-am fost macar putin de ajutor floare2.gif Sanatate multa va doresc tzuc.gif hug.gif
Zilele astea,cel tarziu vineri,merg la tara si daca o intalnesc o sa incerc sa aflu mai multe detalii....poate si un nr de telefon de la o eventuala gazda smile.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlita
postare Jun 18 2008, 12:46 PM
Postare #5


Member
***

Grup: Members
Postari: 442
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,431



Noi am fost la Salina Praid anul trecut in august si vom merge si anul acesta tot in august (ca atunci avem noi vacanta). E super bine!!! Si Biancai i-a placut foarte mult. Avea 3 ani jumatate anul trecut. Asa cum a spus si AdeDia, pentru a beneficia de tariful de tratament trebuie sa mergeti la un consult medical si in functie de fiecare medicul de acolo recomanda cate ore se face tratament/zi si perioada. Bianca mea are polipei (nu e cazul de operatie si tocmai de aceea sunt convinsa ca se va remedia cu ajutorul tratamentului la salina).
Anul trecut am cunoscut o femeie care venea cu nepotul ei de 4 ani (cu astm) si era foarte multumita de rezultate.
Salina e foarte bine amenajata si tocmai de aceea nu vreau sa incerc si altele. La Praid stiu ca nu ne plictisim. Dimineata este un program de gimnastica asistata, sunt leagane peste tot, tobogane, trenulete, ...........
Hai ca va pun si niste poze ca sa vedeti cat de bine s-a simtit Bianca:
-in curte la pensiunea unde ne-am cazat

-in salina cu balonul

-cu buni

-pe tobogan




-cu mami si un ortac de care s-a indragostit mami rolleyes.gif

-intr-un trenulet




Multa sanatate si poate ne intalnim la Salina. tzuc.gif





--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 31 2008, 09:54 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



si noi vom merge anul acesta la salina cu un bb de aproape 2 ani si baiatul cel mare aproape 8...............


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 31 2008, 09:56 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(perlita @ Jun 18 2008, 01:46 PM) *
Noi am fost la Salina Praid anul trecut in august si vom merge si anul acesta tot in august (ca atunci avem noi vacanta). E super bine!!! Si Biancai i-a placut foarte mult. Avea 3 ani jumatate anul trecut. Asa cum a spus si AdeDia, pentru a beneficia de tariful de tratament trebuie sa mergeti la un consult medical si in functie de fiecare medicul de acolo recomanda cate ore se face tratament/zi si perioada. Bianca mea are polipei (nu e cazul de operatie si tocmai de aceea sunt convinsa ca se va remedia cu ajutorul tratamentului la salina).
Anul trecut am cunoscut o femeie care venea cu nepotul ei de 4 ani (cu astm) si era foarte multumita de rezultate.
Salina e foarte bine amenajata si tocmai de aceea nu vreau sa incerc si altele. La Praid stiu ca nu ne plictisim. Dimineata este un program de gimnastica asistata, sunt leagane peste tot, tobogane, trenulete, ...........
Hai ca va pun si niste poze ca sa vedeti cat de bine s-a simtit Bianca:
-in curte la pensiunea unde ne-am cazat

-in salina cu balonul

-cu buni

-pe tobogan




-cu mami si un ortac de care s-a indragostit mami rolleyes.gif

-intr-un trenulet




Multa sanatate si poate ne intalnim la Salina. tzuc.gif

pelita si noi vom merge in august la Praid,poate ne intalnim acolo.................dupa 15,cel mai sigur................unde va veti caza?la pensiune?


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina lita
postare Oct 21 2008, 09:39 AM
Postare #8


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 79
Inscris la: 23-October 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 8,450



Fetelor am fost cu sebi la salina in Bucuresti da in bucuresti s-a deschis una articifiala cu sare de la TG Ocna este super nu stiu dac poci au ba sa va spun insa daca vreti cristina_lita@yahoo.com e adresa mea si va spun.
Sebi are 2 ani si 7 luni si mai bine nu i-a fost niciodata la nasuc este super
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Oct 21 2008, 11:05 AM
Postare #9


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(cristina lita @ Oct 21 2008, 02:39 AM) *
Fetelor am fost cu sebi la salina in Bucuresti da in bucuresti s-a deschis una articifiala cu sare de la TG Ocna este super nu stiu dac poci au ba sa va spun insa daca vreti cristina_lita@yahoo.com e adresa mea si va spun.
Sebi are 2 ani si 7 luni si mai bine nu i-a fost niciodata la nasuc este super


cred ca poti spune exact si pe forum, daca vrei... in fond, faci un bine, nu reclama rolleyes.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 21 2008, 01:23 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mallina2u @ Oct 21 2008, 12:05 PM) *
cred ca poti spune exact si pe forum, daca vrei... in fond, faci un bine, nu reclama rolleyes.gif

Cred ca este vorba de Salina Center de la Unirea...in spate la Horoscop, mallina...ne poate confirma....
http://www.salinacenter.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 08:09 PM