Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Un Leu I-a Smuls O Ureche Unui Copil La Grădina Zoologică Din Brașov
ruxy
postare Apr 18 2010, 10:19 AM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(dyanp @ Apr 18 2010, 05:06 AM) *
sa zica mamica lui un MARE multumesc lui DD ca leul nu i-a luat mana copilului....si eu sunt de acord cu ce zici tu Ella.
no comment....
eu sunt tot timpul cu ochii pe ei pentru ca mi-e tare teama si de disparitie nu numai de accidente, la ce usor dispar copiii...nu stiu cat de neatenta a fost mama lui, sincer nu o judec, ca viata m-a invatat sa nu, dar mai si stiu ca si o secunda de neatentie poate insemna sfarsitul....oricum sper sa se faca bine si sa nu ramana cu sechele.

Cu ani in urma, aveam o cunostinta care si-a trimis fetita la zoo cu bunicul, o clipa de neatentie si fetitei i-a fost smulsa manuta din umar...o tragedie mare pentru familie...mare durere...si no comment... sad.gif ar trebui sa fie un semnal de alarma pentru toate mamicile...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Apr 18 2010, 11:41 AM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(ruxy @ Apr 17 2010, 06:46 PM) *
Stau si ma intreb a cui este vina?...A celor de la gradina zoologica ca au pus bara prea aproape de cusca leilor...sau a mamei care i-a permis sa se apropie prea mult? Incredibil! Cata iresponsabilitate! ohmy.gif



QUOTE(ruxy @ Apr 17 2010, 08:00 PM) *
Au spus acum la stiri...mamica lui statea de vorba cu o prietena... sad.gif


Eu cred, sincer, ca a fost vina mamei. Nu-ti lasi copilul la voia intamplarii intr-o gradina zoologica. Sa fim seriosi! Sunt acolo animale fioroase de care ne desparte un gard.

Am fost si noi la zoo si am vazut 2 copii marisori care trecusera dincolo de parapetii de protectie si aruncau cu pietre in ponei. Ce credeti ca faceau mamicile lor? Stateau si mancau seminte pe o banca......si nu au reactionat nici macar cand un barbat, deranjat de ceea ce faceau copiii, a strigat la ei sa inceteze. Nici macar nu si-au intors privirea catre odoarele lor. Si atunci? Cine-i de vina daca le sunt raniti copiii?


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Apr 19 2010, 08:42 AM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Am vazut stirea acum dimineata la stiri, e groaznic......saracul copilas..... oFloare1.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:16 AM