Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2008
sorina74
postare Sep 18 2007, 06:30 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 4-August 07
Membru nr.: 5,718



biggrin.gif M-am linistit. Desi am 33 de ani, triplul test corespunde unei varste de 16 ani ca risc bouncy.gif .

joi merg la control si sper sa aflu si sexul ingerasului care face deja tumbe ... cred ca nici el nu mai are rabdare sa ne vada cum ne uitam la el ... gravida.gif

va doresc si voua sa treceti cu bine peste toate testele si examinarile!


--------------------
Sorina[i][color=#CC6600]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
koralya
postare Sep 19 2007, 11:48 AM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 19-September 07
Membru nr.: 6,804



Buna ziua la toate viitoarele mamici,
Si eu sunt o mamica care va naste in februarie...Sincera sa fiu...abia astept sa se termine totul cat mai repede...nu am o sarcina prea usoara...
Problema cea mai mare e ca nu stiu cum sa-l conving pe doctorul meu ca vreau cezariana...el e adeptul nasterii naturale si mie mi-e cam frica unsure.gif
Sapt viitoare voi avea 20 de sapt. si nu l-am simtit inca miscand... sad.gif ...si toata lumea imi spune ca trebuia sa se fi miscat deja...
Va doresc sarcina usoara si un bebel sanatos si frumos jucaus.gif
Simona
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Sep 20 2007, 10:39 PM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(koralya @ Sep 19 2007, 12:48 PM) *
Buna ziua la toate viitoarele mamici,
Si eu sunt o mamica care va naste in februarie...Sincera sa fiu...abia astept sa se termine totul cat mai repede...nu am o sarcina prea usoara...
Problema cea mai mare e ca nu stiu cum sa-l conving pe doctorul meu ca vreau cezariana...el e adeptul nasterii naturale si mie mi-e cam frica unsure.gif
Sapt viitoare voi avea 20 de sapt. si nu l-am simtit inca miscand... sad.gif ...si toata lumea imi spune ca trebuia sa se fi miscat deja...
Va doresc sarcina usoara si un bebel sanatos si frumos jucaus.gif
Simona

smile.gif Buna! Nu cred ca e cazul sa te impacientezi! Momentul primei miscari se apropie! Nu cred ca mai e mult! Asa ca fi atenta! smile.gif
Sanatate multa si sarcina usoara!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea3184
postare Sep 22 2007, 04:38 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Members
Postari: 129
Inscris la: 14-March 07
Membru nr.: 2,657




QUOTE(sorina74 @ Sep 18 2007, 07:30 PM) *
biggrin.gif M-am linistit. Desi am 33 de ani, triplul test corespunde unei varste de 16 ani ca risc bouncy.gif .

joi merg la control si sper sa aflu si sexul ingerasului care face deja tumbe ... cred ca nici el nu mai are rabdare sa ne vada cum ne uitam la el ... gravida.gif

va doresc si voua sa treceti cu bine peste toate testele si examinarile!


Buna Sorina!Nu am mai intrat de mult pe forum:acum ma simt mult mai bine,de cand a miscat bebe nu mai am probleme:am fost la medic si mi-a spus ca o sa am o fetita fetita.gif (suntem asa de fericiti:si eu si tati)!Triplu test mi-a iesit bine:multumesc Lui D-zeu,ca am stat cu griji!
Pupici multi si o sarcina usoara in continuare!
QUOTE(koralya @ Sep 19 2007, 12:48 PM) *
Buna ziua la toate viitoarele mamici,
Si eu sunt o mamica care va naste in februarie...Sincera sa fiu...abia astept sa se termine totul cat mai repede...nu am o sarcina prea usoara...
Problema cea mai mare e ca nu stiu cum sa-l conving pe doctorul meu ca vreau cezariana...el e adeptul nasterii naturale si mie mi-e cam frica unsure.gif
Sapt viitoare voi avea 20 de sapt. si nu l-am simtit inca miscand... sad.gif ...si toata lumea imi spune ca trebuia sa se fi miscat deja...
Va doresc sarcina usoara si un bebel sanatos si frumos jucaus.gif
Simona

Bine ai venit Koralya!mie medicul mi-a spus ca este posibil ca bebe sa miste cam in sapt 19-20,asa ca nu iti fa griji la unele mamici misca mai devreme la altele mai tarziu!Sarcina usoara si chiar daca ai probleme bucura-te din plin de ea ca nu stii daca o sa mai ai parte mai tarziu(si eu am probleme cu sarcina inca din saptamana a 5-a ,dar ma bucucr enorm de fiecare moment,mai ales de cand a miscat bebe)!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorina74
postare Sep 23 2007, 11:07 AM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 4-August 07
Membru nr.: 5,718



buna deea! ma bucur sa aud ca totul s-a linistit! felicitari pentru fetita! noi avem baietel desi toata lumea a zis ca va fi fetita... sotul meu isi dorea tare o fetita dar s-a obisnui cu gandul ca e baietel ... sanatos si bine dezvoltat!
mult succes tuturor!


--------------------
Sorina[i][color=#CC6600]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
koralya
postare Sep 25 2007, 12:03 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 19-September 07
Membru nr.: 6,804



Am revenit...cu vesti noi...e baietel!!!! cool.gif
Si de sapt trecuta am inceput si sa-l simt...e bestial de frumos...Abia astept sa-l vad, sa-l strang in brate...
Dar cu cat trece timpul sunt mai speriata...de marea zi care ma asteapta unsure.gif Eu as prefera sa nasc prin cezariana - mi-e frica de durere si am o "jena" cand ma gandesc ca tre sa stau cu picioarele departate si o mare de oameni sa se uite inautru meu...si mai e si travaliul prin care nu as dori prea mult sa trec.. sad.gif
Voi ce-mi spuneti cum ma sfatuiti sa-mi infrang teama de acea zi?
Va sarut si astept mesajele voastre
multa sanatate
Simona
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 25 2007, 01:40 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(koralya @ Sep 25 2007, 01:03 PM) *
Am revenit...cu vesti noi...e baietel!!!! cool.gif
Si de sapt trecuta am inceput si sa-l simt...e bestial de frumos...Abia astept sa-l vad, sa-l strang in brate...
Dar cu cat trece timpul sunt mai speriata...de marea zi care ma asteapta unsure.gif Eu as prefera sa nasc prin cezariana - mi-e frica de durere si am o "jena" cand ma gandesc ca tre sa stau cu picioarele departate si o mare de oameni sa se uite inautru meu...si mai e si travaliul prin care nu as dori prea mult sa trec.. sad.gif
Voi ce-mi spuneti cum ma sfatuiti sa-mi infrang teama de acea zi?
Va sarut si astept mesajele voastre
multa sanatate
Simona

smile.gif buna si bine ai venit...tu imi amintesti de mine...la fel ziceam si eu la prima sarcina ...nu am fost la nici un control de jena...dar atunci...jena dispare stai linistita...nu te mai gandi la ce vei face si apoi ce crezi ca daca faci cezariana nu te vei urca pe masa? smile.gif eu am doua cezariene si sigur am fost urcata pe masa de multe ori... daca poti sa nasti normal este cel mai bine si daca iti este frica de durere cere anestezie si gata de ce sa suporti o operatie toata viata daca nu este cazul?...nu este foarte placut cu cezariana, iar recuperarea se face destul de greu ...sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc biberon.gif hug.gif hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madalina_87
postare Sep 26 2007, 06:02 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 3-August 07
Membru nr.: 5,692



hello...nici eu nu am mai intrat de mult pe forum...acum am 21 de saptamani si 2 zile...si bebe e o fetita....sarcina usoara si bebei sanatosi la toate mamicile....si felicitari celeor care au aflat sexul...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 27 2007, 12:50 AM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(madalina_87 @ Sep 26 2007, 07:02 PM) *
hello...nici eu nu am mai intrat de mult pe forum...acum am 21 de saptamani si 2 zile...si bebe e o fetita....sarcina usoara si bebei sanatosi la toate mamicile....si felicitari celeor care au aflat sexul...

tongue.gif bine ai revenit te mai asteptam...sarcina usoara si o fetita sanatoasa si frumoasa iti doresc hug.gif hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea3184
postare Oct 7 2007, 01:06 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members
Postari: 129
Inscris la: 14-March 07
Membru nr.: 2,657



Buna,fetelor !Ce mai faceti?
[/left]Eu sunt bine,cat de cat,am momente in care ma doare burtica foarte tare ,dar uit de toate cand imi misca ingerasul in burtica! [left]
Sarcina usoara in continuare tuturor! tzuc.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 05:58 PM