Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Viata De Familie Sau Cariera?
ella14
postare Feb 12 2008, 10:37 PM
Postare #1


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



sau amandoua???
va astept la discutii.





--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Feb 13 2008, 12:11 PM
Postare #2


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Fetelor, eu o sa ma straduiesc din rasputeri sa le fac pe amandoua. Sunt studenta la psihologie in anul 2 si lucrez ca asistent manager in resurse umane. Sunt insarcinata si la inceput m-am speriat ca daca fac un bebe imi voi rata cariera, dar nu e asa. Dupa ce voi naste voi sta acasa vreo 6 luni pt alaptat, timp in care imi voi pregati licenta, iar dupa aceea o voi aduce pe mama la mine sa stea cu bebele cat sunt la servici si sunt sigura ca totul va fi bine. Vreau sa spun ca desi sunt insarcinata si am trecut prin stari foarte grele de rau, greata, oboseala am reusit sa imi iau toate examenele din prima, nu am nici o restanta. Anul acesta am fost foarte responsabila, faptul ca voi avea un copil m-a responsabilizat mai mult, totul depinde de vointa. Parerea mea este ca atat timp cat este sanatate si intelegere in cuplu se poate face orice, eu sper sa reusesc cu ajutorul Lui DD


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Feb 13 2008, 12:31 PM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(ella14 @ Feb 12 2008, 10:37 PM) *
sau amandoua???
va astept la discutii.

unsure.gif hai sa-ti spun cum este cu amandoua... am ales sa lucrez in continuare acasa pentru a putea fi si cu bebe, sincer la momentul ala parea o solutie simpla, concluziile... bebe nu doarme cand vrem noi si cat vrem noi deci poti sta treaza toata noaptea si nu doar o noapte, noi cel putin am avut probleme cu somnul la greu ... am crezut ca pot lucra noaptea ... asta in fericitul caz in care doarme bebe ... dupa o zi de facut curat ,stat cu bebe si gatit esti tocmai bun de lucru ... acum avem pe cineva care sta cu bebe ziua sa pot sa plec in diverse locuri, norocul meu este ca nu doar sta cu bebe , face si din treburile casnice, este mai usor un pic, asta nu inseamna ca eu ma odihnesc cat trebuie... nu am mai dormit mai mult de max 5 ore de foarte mult timp ... tot timpul sunt nervoasa si obosita si de multe ori ma gandesc oare nu am exagerat un pic cand eram gravida?... eram in ultimul an de facultate si ma pregateam de licenta ...pe langa aveam si servici ... asa ca ziua lucram, noaptea invatam sau lucram la proiecte ... dar pe langa toate astea exista si ceva bun... sunt fericita ca-i pot oferi fetitei mele o viata buna fara lipsuri ... pupic floare2.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 05:09 PM