Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

51 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Comportament Neadecvat, crize de plans, tavalit pe jos&company... cum procedam?
pavoneitza
postare Mar 4 2011, 10:43 AM
Postare #11


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(floare_albastra @ Mar 4 2011, 12:31 PM) *
Multa rabdare ne trebuie... multa! Offf

La noi, ultima boacana consta in cocotatul pe calorifer si de pe calorifer pe pervazul de la geam... Ii place la nebunie sa se uite pe geam... Sta in picioare sau in fund pe pervaz si acolo ar sta o zi intreaga... ca sa nu zic ca incepe sa traga de manerele de la geam, ca sa deschida geamul... Mi-e rau cand ma gandesc... Daca il iei de acolo, iese cu scandal mare... Si sa nu uit ca atunci cand trebuie sa vorbesc la telefon cu cineva, se razbuna si se urca exact pe pervaz, sau intra in baie si fura fas-fas-ul de geamuri sau domestosul, imi stinge laptopul... etc... Inainte tipa incontinuu cand trebuia sa port o discutie la telefon cu cineva... wacko.gif

Pe asta nu am rezolvat-o inca!

si iannis sta pe pervazul de la geam! si el admira privelistea!
si noi aveam aceiasi prob...cand ma apuc sa vb la tel incepe sa-mi ceara diverse...si urla pana ii dau!oare dc? cred ca stiu ca atunci obtin ce vor!
eu numar zilele pana pleak la gradi...crede-ma!!!
abia ast sa plec si eu la serv sa-mi revin! ca am innebunit! desi stiu ca o sa-mi fie ffffff greu....dar ne facem un bine reciproc!


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Mar 4 2011, 10:49 AM
Postare #12


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832



Ai dreptate, Alina, ne trebuie multa rabdare ca sa trecem peste toate prostioarele mici sau mari pe care le fa copii nostri. Daca ei acum cand sunt mici sunt experti in a face prostii, mi-e groaza sa ma gandesc cand or creste cum va fi pana la varsta in care inteleg ce este bine si nu sa faca.
De exemplu in acest moment Antonia trage toate rufele uscate de pe uscator si le aranjeaza in felul ei.

Aceasta postare a fost editata de mihaela_2011: Mar 4 2011, 10:55 AM


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 4 2011, 11:00 AM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



se pare ca ....acesti tip de copii...cu personalitate puternica...au cam aceleasi caracteristici....caracterul cred ca i l-.am ghicit deja...coleric....la numai 2 ani dar stiti ce simt al umorului are!!!asta e mostenire de la tacso!!!nervii de la mine si bunici....incapatanarea...cam asa sunt toti ....
floare albastra....asa se catar si al nostru dar nu ajunge inca p calorifer...dar se catara p tevile alea de p care ar tb sa fixez temp....ohhhhh...si mie mi se face rau cand ma gandesc ce se intampla dc deschide fereastera...ai grija...nici nu stiu ce sa-ti spun sa faci...la noi inca nu stie la fereastra dar poate la balcon sa deschida....nu am ideie ce ai putea sa faci...poate sa blochezi cumva geamul??? sad.gif hug.gif
pavonita...s al nostru mananca f bine dar numai dc se plimba p scaune....i-am luat mancarea si i-am zis ca nu mai primeste nimic dc nu sta cuminte....dar apoi cauta singur in fridgider desi am scos manerul afara de al fridgider tot asa reuseste sa-l deschida....si apoi varsa de toate...iaurt,cremvursti....si apii gusta...si scuipaaaaaaaaaaaaaaaaaa p jos ,p covor,unge cu branza scaunele de mama focului....câ dc ar sta si el cuminte p scaun nu ar mai fi asa...mai sta poate un minut si paoi imi spune ac vrea jos...dupa aceea sa stea in bratele mele...cu mancarea nu avem probl papa...dar nu sta p scaun...16 kg si 92 cm...si nu pare...indesat bine....
acelasi lucru este si la desenat...nu poate sta sa deseneze....ar face orice numai sa nu stea p un scaun...aceeasi probl si cu olita...nu sta ca nu poate sa stea p olita...ca si p scaun!!!
de ce nu mai papa Iannis asa bine de la un an si 10 luni??? hug.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Mar 4 2011, 11:00 AM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671




Offf... se spune copii mici-griji mici, copii mari-griji mari... cine stie ce ne mai asteapta...

Probabil isi cer atentia in acele momente de fac doar lucruri interzise.
Dar cum sa-i convingem ca este urat si nepoliticos ce fac? Sa nu mai zic, ca odata ma sunase o tipa de la resurse umane sa ma cheme la un interviu... si Matei tipa intr-un hal fara de hal... l-am luat de manuta frumos sa il duc in camera lui in timp ce vorbeam la telefon si degeaba, el urla mai tare! Se zvarcolea pe jos si se dadea cu capul de gresie! wacko.gif nervi.gif Mi-a inchis tipa telefonul in nas... nervi.gif





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Mar 4 2011, 11:04 AM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



Noi nu avem problema la capitolul 'a lua masa'. Este un haplea. Sta pe scaunel si mananca. Acum a inceput sa se incapataneze cu desavarsire si sa vrea doar singur sa manance... In schimb avem probleme la capitolul 'a fura'. Daca ocheste cosul cu fructe de pe bufet, tot ce-i in el ramane muscat si aruncat prin casa! wacko.gif

Aceasta postare a fost editata de floare_albastra: Mar 4 2011, 11:05 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 4 2011, 11:05 AM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(pavoneitza @ Mar 4 2011, 09:43 AM) *
si iannis sta pe pervazul de la geam! si el admira privelistea!
si noi aveam aceiasi prob...cand ma apuc sa vb la tel incepe sa-mi ceara diverse...si urla pana ii dau!oare dc? cred ca stiu ca atunci obtin ce vor!
eu numar zilele pana pleak la gradi...crede-ma!!!
abia ast sa plec si eu la serv sa-mi revin! ca am innebunit! desi stiu ca o sa-mi fie ffffff greu....dar ne facem un bine reciproc!

exact exact exact asa...al meu ptr ac nu obtine ce vrea...urla asa....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Tata este ingrozit....cand il aude ce tare urla la tel....
de multe ori tb sa inchid tel.... sad.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Mar 4 2011, 11:07 AM
Postare #17


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832



Asa am patit eu azi cand m-a sunat soacra. Gabita mea era moarta de oboseala insa tipa cat o tineau plamanii si a trebuit sa scrutez convorbirea pentru a-i acorda atentie fetitei.


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 4 2011, 11:10 AM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(floare_albastra @ Mar 4 2011, 10:00 AM) *
Offf... se spune copii mici-griji mici, copii mari-griji mari... cine stie ce ne mai asteapta...

Probabil isi cer atentia in acele momente de fac doar lucruri interzise.
Dar cum sa-i convingem ca este urat si nepoliticos ce fac? Sa nu mai zic, ca odata ma sunase o tipa de la resurse umane sa ma cheme la un interviu... si Matei tipa intr-un hal fara de hal... l-am luat de manuta frumos sa il duc in camera lui in timp ce vorbeam la telefon si degeaba, el urla mai tare! Se zvarcolea pe jos si se dadea cu capul de gresie! wacko.gif nervi.gif Mi-a inchis tipa telefonul in nas... nervi.gif

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
ti-a inchi tel in nas???
ohhhhhh...ce rau tb sa te fi simtit!!!cred ca erai un sac de nervi...si noua ni s-a transmis odata ca dc mai urla copilzul ni se inchide tel in nas si m-am enervat nervi.gif ...de nu l-am balacarit p respectivul cred ac 2 zile la rand....
eu am mai auzit ca ...acei copii care sunt foarte solicitanti cand sunt mici sunt destepti si ca vor fi mai calculati cand vor fi mari dc parintii stiu cum sa reactioneze la timp...ca la ei acum varsta asta cam pana la 3 ani...joaca un rol imp....
cred ca tb sa avem rabdare sa nu ne simta ca ne pierdem cumapatul...si sa explicam intodeauna ce si cum.... biggrin.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 4 2011, 11:13 AM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(floare_albastra @ Mar 4 2011, 10:04 AM) *
Noi nu avem problema la capitolul 'a lua masa'. Este un haplea. Sta pe scaunel si mananca. Acum a inceput sa se incapataneze cu desavarsire si sa vrea doar singur sa manance... In schimb avem probleme la capitolul 'a fura'. Daca ocheste cosul cu fructe de pe bufet, tot ce-i in el ramane muscat si aruncat prin casa! wacko.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Draius face as ain magazin....cand intram...poc...exact merele alea mai scumpe...o muscatura ca de soricel si in cos
al tau cavaler vrea sa zica probabil ca totul i apartine.... liwlol.gif
inca nu am gasit solutie. la asa ceva...am lasat-o moale...ca ma bucur ac papa mere chiar si asa liwlol.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 4 2011, 11:14 AM
Postare #20


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(mihaela_2011 @ Mar 4 2011, 10:07 AM) *
Asa am patit eu azi cand m-a sunat soacra. Gabita mea era moarta de oboseala insa tipa cat o tineau plamanii si a trebuit sa scrutez convorbirea pentru a-i acorda atentie fetitei.

sad.gif sad.gif sad.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

51 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 07:04 AM