Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

35 Pagini V  « < 29 30 31 32 33 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebele Nostru Atat De Mult Dorit
ruxy
postare Sep 17 2010, 09:36 PM
Postare #301


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Magda Alexandru @ Sep 17 2010, 06:40 PM) *
Dragele mele,
Multumim mult pt vizita si cuvintele frumoase. Am o problema cu prg Nokia care imi descarca pozele din telefon si de aceea n-am mai postat. O sa il rezolve sotul meu astazi, sper, asa ca voi putea pune poze noi.
Liam este un nazdravan, in fiecare zi rade in hohote din alte motive, o data de la un anumit gadilat, alta data de la o jucarie anume, e dulce rau de tot cand rade, ne topim, are un ras cristalin si frumos-frumos. love1.gif
Mananca f bine, seara chiar si 220 ml la o masa (ceea ce e un maxim record pt el), cu bona se intelege destul de bine, desi ea nu prea reuseste sa-l convinga cu mancarea. Saptamana viitoare sunt aici sarbatori si voi sta acasa, si cred ca o voi chema pe la mine sa ii arat cateva trucuri, sper sa nu se simta jignita, insa Liam e un copil mai deosebit cand vine vb despre mancare si eu am o anumita metoda (sotul meu spune ca nu-l cunoaste nimeni mai bine decat mine si cred ca are dreptate - tare bine m-am simtit cand a spus asta biggrin.gif )
In rest nimic nou, eu am fost putin bolnava, un virus care circula pe aici, acum sunt mai bine, iau pastile, iar ieri am fost cu Liam la pediatru ca sa fim siguri ca nu s-a molipsit de la mine. Slava Domnului, e totul OK.

Ai dreptate, Sara, sa stii ca mai simt mai bine si mai putin stresata de cand am inceput sa lucrez. Nu stiun, sincer, daca si aici era concediul de 2 ani, daca as fi fost in stare sa nu lucrez atata timp. Cred ca ne ajuta pe amandoi timpul asta in care stam putin despartiti, excluzand faptul ca aduc si eu un ban in casa, finally!

Pupam pe toata lumea si revenim cu vesti duminica, dupa cantar si masuratori.
tzuc.gif

Ma bucur Magduta ca sunteti bine...iar cu bona nu trebuie sa iti faci griji...tu ai un bebe care a trecut printr-o situatie deosebita si se stie ca numai mama e cea care cunoaste cel mai bine copilul...nu are de ce sa se simta prost...va doresc tot binele din lume tie si micutului tau scump! trandafir.gif partners.gif Sa auzim numai de bine de la tine love1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Sep 21 2010, 10:28 PM
Postare #302


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168



Dragelor,

Noi am implinit astazi frumoasa varsta de 6 luni. Nici nu stiu cand a trecut timpul. smile.gif
Avem 66 cm si 6.400 kg, ceea ce este super, are mai mult de triplul greutatii de la nastere.
Mancam laptic cu cereale, piure de fructe si supica si crestem frumos.
Eu ii fac supica cu o ceapa mica pe care o scot inainte de a o pasa, un cartof mic, dovlecel, morcov si piept de pui sau curcan care nu au deloc grasime. Ii place tare mult supa! CRed ca o fac gustoasa. biggrin.gif

Pupam mult toate fetele! tzuc.gif


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Sep 21 2010, 11:19 PM
Postare #303


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



QUOTE(Magda Alexandru @ Sep 21 2010, 11:28 PM) *
Dragelor,

Noi am implinit astazi frumoasa varsta de 6 luni. Nici nu stiu cand a trecut timpul. smile.gif
Avem 66 cm si 6.400 kg, ceea ce este super, are mai mult de triplul greutatii de la nastere.
Mancam laptic cu cereale, piure de fructe si supica si crestem frumos.
Eu ii fac supica cu o ceapa mica pe care o scot inainte de a o pasa, un cartof mic, dovlecel, morcov si piept de pui sau curcan care nu au deloc grasime. Ii place tare mult supa! CRed ca o fac gustoasa. biggrin.gif

Pupam mult toate fetele! tzuc.gif



Ce nu face mami cu drag pentru puiul ei???
Va pup dulce....si and te vad optimista si vesela....sare inima de bucurie.... hug.gif

Noi ne luptam cu o otita urata...care e deja trecuta si cu o enterocolita....a fost oferta 1+1 gratis liwlol.gif la boli....
Offf.....fac si eu haz de necaz....

Pup si cand ne revenim venim la voi la povesti mai lungi .....si sper si poze....


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Sep 22 2010, 06:28 PM
Postare #304


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168




QUOTE(simina_ana @ Sep 22 2010, 12:19 AM) *
Ce nu face mami cu drag pentru puiul ei???
Va pup dulce....si and te vad optimista si vesela....sare inima de bucurie.... hug.gif

Noi ne luptam cu o otita urata...care e deja trecuta si cu o enterocolita....a fost oferta 1+1 gratis liwlol.gif la boli....
Offf.....fac si eu haz de necaz....

Pup si cand ne revenim venim la voi la povesti mai lungi .....si sper si poze....


Draga mea,
Imi pare rau sa aud ca nu va simtiti bine. sad.gif Sper ca puiul sa se faca sanatos cat mai repede si sa vedem poze noi si frumoase cu dragalasul tau. :-* Si de asemenea sa stam la povesti cat mai curand, sa imi povestesti cum a fost la Botosani.
Aici sunt poze noi cu Liam.

http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b

Pupam cu mare drag. :-*


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Oct 1 2010, 08:07 PM
Postare #305


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168



Poze noi...
http://www.facebook.com/album.php?aid=2052...mp;l=dd4b76d97b

Pupam!


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 1 2010, 08:20 PM
Postare #306


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Magda Alexandru @ Oct 1 2010, 09:07 PM) *

Creste atat de frumos Magda...iar tu mami...esti o scumpa! Sa fiti sanatosi! partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Oct 1 2010, 11:19 PM
Postare #307


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168



QUOTE(ruxy @ Oct 1 2010, 09:20 PM) *
Creste atat de frumos Magda...iar tu mami...esti o scumpa! Sa fiti sanatosi! partners.gif

Multumesc mult, Ruxy. Esti o scumpa, ca intotdeauna. tzuc.gif
Vad ca ati avut activitate, nu gluma, zilele astea. Foarte bine! eusa_clap.gif
Eu nu am intrat fiindca am avut cateva probleme, Liam a facut o ciupercuta in gurita si plangea de ti se rupea sufletul cand manca; acum, dupa 4 zile de tratament este mai bine, asteptam sa-i treaca de tot. Ne-a recomandat doctorul sa ii dam putina apa dupa fiecare masa, ca sa nu ramana resturi de lapte in gura, caci se pare ca de la ele se formeaza ciuperca. Norocul meu e ca ii place f mult apa, ar bea mereu. smile.gif
Cu supica ne intelegem f bine, astazi a mancat 80 ml in 5 minute, fructele ii plac mai putin, dar oricum mananca in fiecare zi cam 40-50 ml. Cand nu mai vrea il las, nu vreau sa il fortez.
Se pare ca normele ministerelor sanatatii din diverse tari sunt diferite, caci altfel nu-mi explic cum de in fiecare tara se recomanda altceva. Noua, spre exemplu, ne-au spus ca pana la 1 an nu se da ou si nici produse lactate, fiindca pot dezvolta alegie la ou si la lactoza. De altfel Liam oricum nu ar manca, fiindca e deja alegic la lactoza. In plus, aici nu se recomanda pusul intre perne, numai tinut pe genunchi cate putin in fiecare zi. Ne-au spus ca pana nu se ridica ei singuri in fundulet nu trebuie fortati, fiindca coloana lor nu este inca pregatita pt efortul respectiv. Dupa cum vedeti si voi, functioneaza zicala "cate bordeie, atatea obiceie" - de unde or fi scos pluralul asta, nu stiu. liwlol.gif
Oricum, cred ca tine si de specificul fiecarei tari, de climat, de obisnuintele alimentare etc.

Duminica mergem la vaccin si cantar, sa vedem cat a mai luat in greutate grasunelul meu. Rade in hohote, e asa amuzant! Ziua doarme numai pe burta, iar noaptea intr-o parte, pe spate nu mai vrea demult.


Multa sanatate tuturor si revin duminica cu ultimele masuratori. hug.gif


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Nov 6 2010, 12:25 AM
Postare #308


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



Ce fac iubiteii mei?? De multa vreme nu am mai dat pe la voi.....dar se pare ca si voi sunteti ocupati.....
Sa-l pupi pe Liam de la noi.....s-a facut mumos tare.......



--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Nov 10 2010, 05:41 PM
Postare #309


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168



http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...067&st=4260


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alisamon
postare Nov 17 2010, 04:16 PM
Postare #310


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 663
Inscris la: 7-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 63,183



Draga mea...Nu ne-am mai auzit de multa vreme...imi e asa de dor de tine...Am vazut poze cu voi...Sunteti superbi...Ce mari sunteti...ma bucur din suflet ca totul este bine...Sper ca sa ne auzim in curand. Astia suuntem noi, la 6 si la 8 luni...va pupam



mihnea



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

35 Pagini V  « < 29 30 31 32 33 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:50 PM