Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Sarcina Extrauterina, cauze, experiente, ganduri
madasasa
postare May 7 2010, 07:59 AM
Postare #41


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,084
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,614



QUOTE(ssimmona @ May 6 2010, 07:18 PM) *
Mada, felicitari! super.gif super.gif super.gif Nu mai stiam nimic de tine de cand eram impreuna la VSFM! Ma bucur enorm c-ai reusit si ca vei avea o fetita! Daca vrei da-ne detalii! Cate saptamani de sarcina ai? Pupici multi si sanatate! hug.gif


Te pup cu mare drag, simmo ! tzuc.gif

Astazi intru in 29 de saptamani....suntem bine, crestem, saptamana viitoare mergem din nou la control si la eco.

Din cate observ esti mamica de 3 luni si-un pic....ma bucur mult mult pentru tine carut.gif ....si tu ai reusit !!! Sa va dea
Dumnezeu sanatate si tot binele din lume !

Sper sa mai putem vorbi....

Cu drag, oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Micuta Ted
postare May 8 2010, 09:24 PM
Postare #42


Fragile...
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,450
Inscris la: 25-February 10
Membru nr.: 131,665



Madasasa sincere felicitari....cand citesc asa minuni ... imi cresc si mie sperantele... oFloare1.gif


--------------------



Lipsa de vitalitate, boala, încep în mintea și în sufletul meu. Schimbându-mi tiparele negative mentale și emoționale, și înlocuindu-le cu unele pozitive, voi schimba energia ce curge în interiorul meu și voi da noi forțe corpului meu.

Doamne, ajută-mă să-mi reamintesc în fiecare zi că a avea slăbiciuni înseamnă să fii uman, dar a le face față e ceea ce te conduce către succes.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madasasa
postare May 9 2010, 10:15 AM
Postare #43


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,084
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,614



QUOTE(Micuta Ted @ May 8 2010, 10:24 PM) *
Madasasa sincere felicitari....cand citesc asa minuni ... imi cresc si mie sperantele... oFloare1.gif

Buna Micuta Ted...ma bucur ca ti-am dat sperante...vei vedea ca si la tine totul se va rezolva....si vei fi mamica
intr-o zi...

Pana atunci....mult optimist si speranta....ajuta foarte mult un psihic bun. Trebuie sa ai incredere ca totul va fi bine !

Cu drag, oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Micuta Ted
postare May 9 2010, 06:40 PM
Postare #44


Fragile...
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,450
Inscris la: 25-February 10
Membru nr.: 131,665




QUOTE(madasasa @ May 9 2010, 11:15 AM) *
Buna Micuta Ted...ma bucur ca ti-am dat sperante...vei vedea ca si la tine totul se va rezolva....si vei fi mamica
intr-o zi...

Pana atunci....mult optimist si speranta....ajuta foarte mult un psihic bun. Trebuie sa ai incredere ca totul va fi bine !

Cu drag, oFloare1.gif



Multumesc pentru cuvintele incurajatoare...o sarcina usoara iti doresc si un bondarel de nota zece!! oFloare1.gif


--------------------



Lipsa de vitalitate, boala, încep în mintea și în sufletul meu. Schimbându-mi tiparele negative mentale și emoționale, și înlocuindu-le cu unele pozitive, voi schimba energia ce curge în interiorul meu și voi da noi forțe corpului meu.

Doamne, ajută-mă să-mi reamintesc în fiecare zi că a avea slăbiciuni înseamnă să fii uman, dar a le face față e ceea ce te conduce către succes.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DenysaB
postare Oct 25 2010, 05:18 PM
Postare #45


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 5-March 08
Din: Medias
Membru nr.: 16,939



Am intrat din intamplare si am vazut ca madasasa este MAMICA! Ma bucur atat de mult pentru tine! Iti doresc multe, multe bucurii alaturi de fetita!!!
Pupici!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tuschi
postare Feb 19 2011, 10:55 PM
Postare #46


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 19-February 11
Membru nr.: 204,586



2008 LUNA SEPTEMBRIE.TOATA LUMEA FERICITA,ERAM INSARCINATA PENTRU PRIMA DATA.PLANGEAM DE FERICIRE,AI MEI PARINTI IMI LUASE DEJA O ROCHITA PTR GRAVIDE,SOTUL ERA IN AL-9-LEA CER,EU IMI BAGAM PERNUTE MAI MICI PE SUB BLUZA SA VAD CUM E CU BURTICA,FACUSEM SI UN MIC CALCUL PRIVIND NASTEREA,CE MAI ERA MIRACOL DUMNEZEIESC!!OF,DOAMNE,DAR CUM SE ZICE CA NICIODATA NU TREBUIE SA TE BUCURI ASA MULT NENOROCIREA A VENIT DIAGNOSTICUL SARCINA EXTRAUTERINA. crybaby.gif IN SPITAL TOTUL MI SE PAREA NEGRU SI RECE,AM PLECAT DE ACOLO FARA UN SUFLETEL NEVINOVAT,AM PLECAT CU INIMA PE JUMATATE RUPTA,SPUN JUMATATE PTR CA MEDICUL MI-A DAT 50%SANSE SA MAI FAC UN BEBE.A TRECUT ATATA TIMP SI NIMIC,DAR CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU O SA FIE BINE SPER.IMI CER MII DE SCUZE DACA AM DERANJAT, AS AVEA NEVOIE DE UN RASPUNS:CUM SE NUMESTE SETUL DE ANALIZE CARE ITI ARATA DACA MAI POTI RAMANE INSARCINATA DUPA O EXTRAUERINA?VA MULTUMESC DIN SUFLET,
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madasasa
postare Mar 5 2011, 01:18 PM
Postare #47


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,084
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,614



QUOTE(DenysaB @ Oct 25 2010, 07:18 PM) *
Am intrat din intamplare si am vazut ca madasasa este MAMICA! Ma bucur atat de mult pentru tine! Iti doresc multe, multe bucurii alaturi de fetita!!!
Pupici!!!


Multumesc mult de tot, DenysaB!!! Sunt tare tare fericita! oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
madasasa
postare Mar 5 2011, 01:22 PM
Postare #48


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,084
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,614



QUOTE(tuschi @ Feb 20 2011, 12:55 AM) *
2008 LUNA SEPTEMBRIE.TOATA LUMEA FERICITA,ERAM INSARCINATA PENTRU PRIMA DATA.PLANGEAM DE FERICIRE,AI MEI PARINTI IMI LUASE DEJA O ROCHITA PTR GRAVIDE,SOTUL ERA IN AL-9-LEA CER,EU IMI BAGAM PERNUTE MAI MICI PE SUB BLUZA SA VAD CUM E CU BURTICA,FACUSEM SI UN MIC CALCUL PRIVIND NASTEREA,CE MAI ERA MIRACOL DUMNEZEIESC!!OF,DOAMNE,DAR CUM SE ZICE CA NICIODATA NU TREBUIE SA TE BUCURI ASA MULT NENOROCIREA A VENIT DIAGNOSTICUL SARCINA EXTRAUTERINA. crybaby.gif IN SPITAL TOTUL MI SE PAREA NEGRU SI RECE,AM PLECAT DE ACOLO FARA UN SUFLETEL NEVINOVAT,AM PLECAT CU INIMA PE JUMATATE RUPTA,SPUN JUMATATE PTR CA MEDICUL MI-A DAT 50%SANSE SA MAI FAC UN BEBE.A TRECUT ATATA TIMP SI NIMIC,DAR CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU O SA FIE BINE SPER.IMI CER MII DE SCUZE DACA AM DERANJAT, AS AVEA NEVOIE DE UN RASPUNS:CUM SE NUMESTE SETUL DE ANALIZE CARE ITI ARATA DACA MAI POTI RAMANE INSARCINATA DUPA O EXTRAUERINA?VA MULTUMESC DIN SUFLET,


Iti las un mesaj la tine in profil, as vrea sa stam de vorba!

Vei vedea ca va fi bine...vei fi si tu mamica! Nu trebuie nici un moment sa-ti pierzi speranta!
Iti doresc sanatate si sper sa reusim sa stam de vorba!

oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickymouse
postare Dec 26 2011, 04:05 PM
Postare #49


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 26-December 11
Membru nr.: 231,292



QUOTE(tuschi @ Feb 19 2011, 09:55 PM) *
2008 LUNA SEPTEMBRIE.TOATA LUMEA FERICITA,ERAM INSARCINATA PENTRU PRIMA DATA.PLANGEAM DE FERICIRE,AI MEI PARINTI IMI LUASE DEJA O ROCHITA PTR GRAVIDE,SOTUL ERA IN AL-9-LEA CER,EU IMI BAGAM PERNUTE MAI MICI PE SUB BLUZA SA VAD CUM E CU BURTICA,FACUSEM SI UN MIC CALCUL PRIVIND NASTEREA,CE MAI ERA MIRACOL DUMNEZEIESC!!OF,DOAMNE,DAR CUM SE ZICE CA NICIODATA NU TREBUIE SA TE BUCURI ASA MULT NENOROCIREA A VENIT DIAGNOSTICUL SARCINA EXTRAUTERINA. crybaby.gif IN SPITAL TOTUL MI SE PAREA NEGRU SI RECE,AM PLECAT DE ACOLO FARA UN SUFLETEL NEVINOVAT,AM PLECAT CU INIMA PE JUMATATE RUPTA,SPUN JUMATATE PTR CA MEDICUL MI-A DAT 50%SANSE SA MAI FAC UN BEBE.A TRECUT ATATA TIMP SI NIMIC,DAR CU AJUTORUL LUI DUMNEZEU O SA FIE BINE SPER.IMI CER MII DE SCUZE DACA AM DERANJAT, AS AVEA NEVOIE DE UN RASPUNS:CUM SE NUMESTE SETUL DE ANALIZE CARE ITI ARATA DACA MAI POTI RAMANE INSARCINATA DUPA O EXTRAUERINA?VA MULTUMESC DIN SUFLET,

Buna,

Nu am trecut prin experientele tale, dar si noi incercam de cativa ani sa avem un BB.
Voi face probabil o inseminare inta-uterina si din cate stiu sunt trei parametrii care trebuies urmariti : progesteron, estrogen si estradiol. Daca acestia au valori bune, poti sa ramai gravida. Mai multe nu stiu nici eu .....:-((

Toate cele bune,
maria.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simi_89
postare Apr 28 2016, 07:52 PM
Postare #50


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 24-October 14
Membru nr.: 237,676



Buna, si prietena mea a trecut prin acest impas, s-a dus la un control de rutina pentru ca avea sangerari in afara ciclului si dureri pelvine foarte mari. ba mai rau se plangea ca o doare si spatele, umerii de fapt. Cand am ajuns cu ea la Medicover, a operat-o dl Dr Istoc laparoscopic si s-a recuperat repede, insa e greu sa treci peste o sarcina pierduta..
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 05:20 AM