Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Nasterea La Spitalul Cf2
dorina_ndr
postare Dec 1 2009, 11:47 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 21-October 09
Din: valencia
Membru nr.: 116,416



buna fetelor
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piticut
postare Feb 18 2010, 08:33 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 12
Inscris la: 17-February 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 130,310



QUOTE(deea2008 @ Dec 1 2009, 04:08 PM) *
Asistentele groaznice ! Copii noaptea la terapie intensiva lasati nesupravegheati ! Eram cu fetita in brate acolo pt ca ii era foame si ma uitam la ceilalti ebelusi sa vad dc sunt in regula ca urlau de ore bune si lumina era stinsa si nimeni acolo! Se putea intampla orice ! De la 3 dim pana la 7 am asteptat sa vina cineva acolo pe sectie ! A venit o asis grasa si urata cu ochii umflati de somn deranjata de plansetele copiilor nostri ! S-au purtat oribil cu toate mamicile ! Pai cum s a fi lauza si sa mai ai si lapte dp asa experiente acolo ? Ti pau dc nu aveai lapte, tipau dc plangea bebe si numai asa!

Am nascut in aceeasi perioada... poate ne-am intalnit pe acolo? smile.gif

Asa e, parerea despre asistentele de la copii ti-o impartasesc 100%. Se purtau ORIBIL cu mamele, eu m-am certat rau de tot intr-o seara cu una dintre ele, care dupa ce ca statea ca vaca si nu facea nimic desi copilul meu urla continuu de 4 ore, s-a gandit sa-mi spuna "ce sa fac eu daca nu esti in stare sa ai grija de copil?". WTF, primul copil (avea fisa, putea sa vada), pe care il aveam cu mine de vreo 6 ore. Am simtit ca-mi vine sa o bat, de putine ori in viata am simtit nevoia sa devin violenta fizic, dar aia a fost una dintre ele... nervi.gif nervi.gif nervi.gif Partea buna a fost ca de groaza lor m-am externat la nici 48 h de la nastere.

Altfel, eu am amintiri placute. Pe Mihalache nu o stiu, eu am nascut cu Tanase, cezariana, am ramas incantata de el si ca medic si ca om, anestezista si neonatoloaga s-au purtat exemplar cu mine, asistentele de la obstetrica m-au ajutat mai mult cu copilul decat alea careerau platite sa o faca, pana si infirmierele erau ok... Daca n-ar fi fost nesimtitele de la copii, as fi spus ca a fost o experienta extraordinara.

Pe cine ai avut neonatolog?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea2008
postare Jul 18 2010, 12:25 AM
Postare #13


Mamica rasfatatei Giulia
****

Grup: Top Members
Postari: 851
Inscris la: 17-December 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 57,933



QUOTE(piticut @ Feb 18 2010, 09:33 PM) *
Am nascut in aceeasi perioada... poate ne-am intalnit pe acolo? smile.gif

Asa e, parerea despre asistentele de la copii ti-o impartasesc 100%. Se purtau ORIBIL cu mamele, eu m-am certat rau de tot intr-o seara cu una dintre ele, care dupa ce ca statea ca vaca si nu facea nimic desi copilul meu urla continuu de 4 ore, s-a gandit sa-mi spuna "ce sa fac eu daca nu esti in stare sa ai grija de copil?". WTF, primul copil (avea fisa, putea sa vada), pe care il aveam cu mine de vreo 6 ore. Am simtit ca-mi vine sa o bat, de putine ori in viata am simtit nevoia sa devin violenta fizic, dar aia a fost una dintre ele... nervi.gif nervi.gif nervi.gif Partea buna a fost ca de groaza lor m-am externat la nici 48 h de la nastere.

Altfel, eu am amintiri placute. Pe Mihalache nu o stiu, eu am nascut cu Tanase, cezariana, am ramas incantata de el si ca medic si ca om, anestezista si neonatoloaga s-au purtat exemplar cu mine, asistentele de la obstetrica m-au ajutat mai mult cu copilul decat alea careerau platite sa o faca, pana si infirmierele erau ok... Daca n-ar fi fost nesimtitele de la copii, as fi spus ca a fost o experienta extraordinara.

Pe cine ai avut neonatolog?


abia acum am vazut intrebarea tongue.gif ! pe ancar fugiti de ea ca e o cheauna. am scris cu o pag in urma de ce


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniraton
postare Aug 31 2010, 03:36 PM
Postare #14


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,576
Inscris la: 4-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,831




salutare mamici

si eu am nascut in 2008 la cf 2 la 2 noaptea, mi-a venit dr.-ul imediat, asistentele si de la noi si de la copii s-au purtat f. frumos, pediatra la fel. Ce sa zic.... s-or fi purtat frumos probabil din cauza ca erau aiuriti ca tocmai se mutasera in aripa noua, eu fiind a 9-a pacienta operata in sala noua si "cazata" in saloanele noi. Imi pare rau pt cele care ati avut neplaceri... si am ramas uimita de ce ati scris aici, mai ales ca eu sunt iar gravida si tot aici am sa nasc. Oricum...in niciun spital din romania nu este bine. Bine-nteles...pt fiecare spital o sa gasim pe cineva multumit si pe cineva nemultumit.
Va pup fetelor, multa sanatate !


--------------------



"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
Elisabeth Stone
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
just_me
postare Aug 1 2011, 08:12 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 1-August 11
Membru nr.: 228,835



A nascut careva de curand la CFR2? Cum sunt conditiile? Puteti sa povestiti? Trebuie sa nasc pe 15 august la CFR 2.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seomind
postare Jul 10 2023, 12:39 PM
Postare #16


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,502
Inscris la: 4-February 21
Membru nr.: 240,980



I’m happy I located this blog! From time to time, students want to cognitive the keys of productive literary essays composing. Your first-class knowledge about this good post can become a proper basis for such people. nice one Local Boss Review
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seomind
postare Jul 10 2023, 03:27 PM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,502
Inscris la: 4-February 21
Membru nr.: 240,980



You re in point of fact a just right webmaster. The website loading speed is amazing. It kind of feels that you're doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have done a fantastic activity on this subject! Local Boss Review
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 10:13 PM