Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Credeti In Viata De Dupa Moarte?
Credeti in viata de dupa moarte?
credeti in viata de dupa moarte?
da [ 27 ] ** [84.38%]
nu [ 5 ] ** [15.62%]
Voturi totale: 32
Vizitatorii nu pot vota 
maria26
postare Jul 11 2009, 11:39 AM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



foarte frumoasa poezia.. mi-au dat lacrimile.. nu stiu de unde atata putere trandafir.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saya
postare Oct 9 2009, 09:44 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,389
Inscris la: 25-January 09
Din: .
Membru nr.: 66,998



Nu mai tin minte cand si daca am visat pe cineva decedat,cred totusi ca exista viata si dupa moarte si sincera sa fiu mi-e frica de ce ar putea fi.! trandafir.gif sper doar sa nu merg chiar in iad.... notworthy.gif crybaby.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dania12
postare Oct 9 2009, 10:13 PM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,722
Inscris la: 22-June 09
Membru nr.: 96,148



Da, sigur exista viata dupa moarte.Anul trecut a murit o colega de serviciu si prietena draga mie.Lucram in acelasi birou.A murit la 49 de ani. Am tinut enorm la ea si dupa ce a murit imi doream enorm sa o visez sa-mi spuna ca e bine.Am visat-o si imi spunea sa-i zic sotului ei, tot coleg cu noi, sa nu mai planga ca ea e fericita. Cred ca e langa DD pentru ca a fost o persoana minunata si de o bunatate cum rar mai gasesti.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 9 2009, 10:24 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811




QUOTE(dania12 @ Oct 9 2009, 11:13 PM) *
Da, sigur exista viata dupa moarte.Anul trecut a murit o colega de serviciu si prietena draga mie.Lucram in acelasi birou.A murit la 49 de ani. Am tinut enorm la ea si dupa ce a murit imi doream enorm sa o visez sa-mi spuna ca e bine.Am visat-o si imi spunea sa-i zic sotului ei, tot coleg cu noi, sa nu mai planga ca ea e fericita. Cred ca e langa DD pentru ca a fost o persoana minunata si de o bunatate cum rar mai gasesti.


da.. si mie mi-au aparut in vis persoane care au murit.. e adevarat..


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dania12
postare Oct 9 2009, 10:26 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,722
Inscris la: 22-June 09
Membru nr.: 96,148



QUOTE(maria26 @ Oct 9 2009, 11:24 PM) *
da.. si mie mi-au aparut in vis persoane care au murit.. e adevarat..

Cred ca persoanele pe care le-am iubit si care ne-au iubit incearca sa ne spuna ca sunt bine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Oct 9 2009, 10:28 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Yo credddd..foarte tare.....sunt fann film "Medium"....Alyson Dubois......mereu am avut interess asupra acestui lucru....viata de dupa moarte......fantome...spirite....

Aceasta postare a fost editata de USA: Oct 9 2009, 10:28 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Oct 9 2009, 10:29 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Cand a murit cineva pe care am iubit-o enorm, ca pe mama pe care n-am avut-o...ma duceam zilnic la cimitir, eram inebunita, stateam cate o ora inainte sa plec la munca. Toata viata am urat si mi-a fost frica de cimitire, dar atunci ma simteam linistita cand ma duceam acolo, si stiu ca era cald era frumos si eu vorbeam cu ea....pur si simplu ii spuneam ce aveam pe suflet si la un moment dat a venit o pala de vant, culmea e ca m-am simtit luata in brate, si am avut un sentiment binecunoscut, am simtit-o langa mine....si alta data cand eram in examene nu mai trecusem de ceva timp, am visat-o si mi-a zis ca n-am mai trecut pe la ea....si era adevarat...deci...sper din tot sufletul sa existe, sper....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 9 2009, 10:33 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(USA @ Oct 9 2009, 11:28 PM) *
Yo credddd..foarte tare.....sunt fann film "Medium"....Alyson Dubois......mereu am avut interess asupra acestui lucru....viata de dupa moarte......fantome...spirite....


da.. si eu cred..

QUOTE(dyanp @ Oct 9 2009, 11:29 PM) *
Cand a murit cineva pe care am iubit-o enorm, ca pe mama pe care n-am avut-o...ma duceam zilnic la cimitir, eram inebunita, stateam cate o ora inainte sa plec la munca. Toata viata am urat si mi-a fost frica de cimitire, dar atunci ma simteam linistita cand ma duceam acolo, si stiu ca era cald era frumos si eu vorbeam cu ea....pur si simplu ii spuneam ce aveam pe suflet si la un moment dat a venit o pala de vant, culmea e ca m-am simtit luata in brate, si am avut un sentiment binecunoscut, am simtit-o langa mine....si alta data cand eram in examene nu mai trecusem de ceva timp, am visat-o si mi-a zis ca n-am mai trecut pe la ea....si era adevarat...deci...sper din tot sufletul sa existe, sper....


cu siguranta exista... chiar saptamana trecuta vorbeam cu cineva ca nepotelul o tot intreaba daca mai sunt fantomele alea la etaj la ea acasa smile.gif ... copii mici vad spiritele.. eu cand l-am vazut prima data pe Andy ca facea cu mana la un tablou si radea m-am speriat fantastic.. acum stiu de ce se uita pe pereti si rade ca si cum cibeva s-ar juca cu el smile.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Oct 9 2009, 10:33 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Darrrr.......cum va explicati ca yo..stand aici la birou..intr-una din zile...stand la calculator..am simtit o briza receee......pe partea stanga-obrazul, mana.....care sa repetat.....si...dupa cateva secunde ma suna iubiticul meu si imi ziceee......"ar trebuii sa aprindem o lumanare duminica la biserica ptr bunicul!".....gand la gand! rolleyes.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Oct 9 2009, 11:28 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



si andrei cand era mic si cristian la fel...ba tin minte ca amadoiau avut o perioada pe la 4 luni cand se trezeau la3 jumate noaptea si zambeau si se uitau in sus si tooot gandureau...mie mi se facea pielea gaina. acum am o icoana cu maica domnului cu isus in brate si cristian de multe ori ridica capul si se uita fix la icoana si zambeste ciudat, mereu ma duc dupa si ma rog ma Maica Domnului sa-i multumesc ca mi l=a lasat si sa nu mi-l ia, offf, iar mi s-a facut pielea gaina cand ma gandesc la prvirea si zambetul ciudate ale lui cristian cand se uita la icoana. pray.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:48 AM