Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

20 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Madalina Manole, Fata Cu Parul De Foc A Muzicii Usoare Romanesti, S-a Stins
andaro
postare Jul 14 2010, 12:31 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



A avut o viata zbuciumata...DD i-a dat si un copil...ce si-ar mai fi putut dori?


Madalina Manole ar fi fost gasita langa baie, intr-o balta de sange cu capul spart, in jurul orei 5.37 dimineata, au declarat surse judiciare pentru MEDIAFAX. Langa ea a fost gasit un bidon cu substanta chimica, iar pe hol mirosea puternic a insecticid.

Potrivit inspectorului- sef al Politiei Ilfov, in jurul orei 6:30, sotul Madalinei Manole a apelat serviciul de ambulanta, dupa ce a gasit-o pe aceasta cazuta in holul locuintei. Serviciul de ambulanta s-a deplasat la fata locului si a constatat decesul.


Din primele cercetari rezulta ca artista s-a sinucis, deoarece Madalina Manole ar fi luat mai multe medicamente. Potrivit Realitatea Tv, cantareata ar fi trimis mesaje de adio pe telefonul sotului sau, in care spunea ca stie ca este iubita si ca ii pare rau. Mesajul fusese trimis la ora doua dimineata, potrivit sotului artistei, Mircea Petru.

Potrivit Mediafax, artista ar fi incercat sa se sinucida si in urma cu trei saptamani, cu o supradoza de paracetamol si ibuprofen.


Artista avea un baietel, in varsta de doi ani.


Nascuta in 1967 la Valenii de Munte, judetul Prahova, Madalina Manole a debutat in muzica la 15 ani, in cadrul Cenaclului Tineretului prahovean.


Cântă alături de Victor Socaciu, Gheroghe Gheorghiu, Mircea Rusu, Roșu și Negru. Între anii 1982 și 1985, Mădălina Manole urmează cursurileȘcolii Populare de Artă, clasa Mihaela Runceanu-Ionel Tudor și este angajată la Aeroportul Otopeni pe post de controlor trafic aerian-auxiliar.



În anul 1988, Mădălina Manole participă la Festivalul Mamaia cu piesa„Un om sentimental” compusă de Șerban Georgescu. Este începutul unei colaborări de succes între cei doi. Serban Georgescu ii devine si sot, in 1994. Cuplul se desparte in 2002.

În anul 1991, obține discul de aur pentru albumul „Fată dragă”.

Anul acesta urma sa lanseze cel de-al 10-lea album din cariera, "O 9 Madalina Manole".Lansarea fusese programata pentru 12 mai, dar a fost amanata din cauza unei probleme de sanatate.



--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha79
postare Jul 14 2010, 12:43 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,762
Inscris la: 17-April 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 3,230



Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace !!! trandafir.gif



--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jul 14 2010, 01:13 PM
Postare #23


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



am auzit la tv de dimineata si nu imi venea sa cred...
pacat, a ramas un copilas fara mamica!
a fost atat de cunoscuta si totusi...se simtea atat de singura...atat de trista incat sa se sinucida...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Jul 14 2010, 01:34 PM
Postare #24


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293




„Datele statistice spun că cele mai reușite dintre sinucideri se produc dimineața și în mod special în zilele de naștere. Cum datele coincind în acest caz e posibil să fi fost un gest premedidat. Sigur că vor exista și presupuneri ale unora cum că ar fi fost omorâtă dar e cam greu de crezut așa ceva”, a mai spus Laurențiu Cazan.


Este ingrozitor.... crybaby.gif sunt socata si mi se rupe inima cand ma gandesc la copilasul ei.... cum o sa intinda el bratele ca sa o caute pe mami... cum o sa strige ca sa ii auda vocea ... cum o sa planga ca sa ii simta atingerea.... insa mami lui nu il va mai imbratisa, nu il va mai saruta, nu il va mai alinta cu mana ei blanda prin perisorul lui des, nu ii va mai canta cantece de somn si nici nu ii va mai sopti vorbe de alint.... mami lui nu va mai fi acolo ca sa ii indrume pasii.... poate doar sufletul ei , de acum fugar si ratacit, va mai incerca sa adie vantul pe obrajii lui.... si poate atunci va simti din nou ca mami e langa el....
Madalina.... de ce? oare de ce? Doamne.... nu trebuia oare sa Ii dai omului doar cat poate duce?! oFloare1.gif
Dumnezeu sa o ierte!!!! Am sa aprind o lumanare pentru sufletul ei care acum cred ca abia realizeaza ce s-a intamplat! sad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana21
postare Jul 14 2010, 01:40 PM
Postare #25


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,339
Inscris la: 21-October 09
Din: buzau (momentan ITALIA-RM)
Membru nr.: 116,489



crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif pff eu abia acum am aflat din una in alta pe internet .... crybaby.gif crybaby.gif nu imi vine sa cred ...ce a impins-o sa faca asta?pacat...ca sa mai stins o mare artista crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif dumnezeu s-o iesrte si s-o odihneasca in pace!!! crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dana1975
postare Jul 14 2010, 02:24 PM
Postare #26


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 2-April 09
Din: Pordenone
Membru nr.: 82,625



Dumnezeu s-o ierte!
a lasat in urma o familie indurerata,un copilas pt care s-a zbatut 15 ani sa-l aiba iar acum l-a lasat singur...ani de chinuri si suferinte,ani de diete drastice pt a fi o artista desavirsita...si ea nu a mai avut curajul sau putere sa lupte!
pacat!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jul 14 2010, 02:25 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



In acest an a scos noul si ultimul ei album...

Anul acesta, Madalina Manole a adus pe piata muzicala un nou album - "09 Madalina Manole" - care contine 12 piese si pe care l-a terminat de inregistrat la sfarsitul lunii ianuarie, dupa o perioada in care si-a dedicat in totalitate timpul baietelului ei.


"Sunt melodii noi, cateva cantate in limba engleza, in care se vor regasi indragostitii. 'Viata e frumoasa langa tine', 'Marea dragoste', 'Sunt indragostita', 'Cineva chiar te iubeste' sau 'Without You' sunt cateva dintre melodiile pentru indragostiti. Am si o balada, pentru ca n-am cum sa-i uit pe cei care sunt mai putin norocosi in iubire. Balada se numeste 'Suflet gol' si cred ca am sa-i cam rascolesc pe cei mai nenorocosi in iubire, nu am ce sa fac", a declarat pentru AGERPRES Madalina Manole.


Cantareata a precizat ca a amanat lansarea albumului pentru ca pe "lista sufletului sau" erau trecute cateva vise, neimplinite pana anul trecut: "o casuta, un copil si omul care sa-i stea alaturi la bine si la greu".


Daca il gasec prin magazinele specializate...sigur il ia...de cand cu youtube-ul nu am mai cumparat CD-uri...
Asta ca si o ultima amintire.... crybaby.gif



--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Jul 14 2010, 02:26 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



In acest an a scos noul si ultimul ei album...

Anul acesta, Madalina Manole a adus pe piata muzicala un nou album - "09 Madalina Manole" - care contine 12 piese si pe care l-a terminat de inregistrat la sfarsitul lunii ianuarie, dupa o perioada in care si-a dedicat in totalitate timpul baietelului ei.


"Sunt melodii noi, cateva cantate in limba engleza, in care se vor regasi indragostitii. 'Viata e frumoasa langa tine', 'Marea dragoste', 'Sunt indragostita', 'Cineva chiar te iubeste' sau 'Without You' sunt cateva dintre melodiile pentru indragostiti. Am si o balada, pentru ca n-am cum sa-i uit pe cei care sunt mai putin norocosi in iubire. Balada se numeste 'Suflet gol' si cred ca am sa-i cam rascolesc pe cei mai nenorocosi in iubire, nu am ce sa fac", a declarat pentru AGERPRES Madalina Manole.


Cantareata a precizat ca a amanat lansarea albumului pentru ca pe "lista sufletului sau" erau trecute cateva vise, neimplinite pana anul trecut: "o casuta, un copil si omul care sa-i stea alaturi la bine si la greu".


Daca il gasec prin magazinele specializate...sigur il ia...de cand cu youtube-ul nu am mai cumparat CD-uri...
Asta ca si o ultima amintire.... crybaby.gif



--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Jul 14 2010, 02:31 PM
Postare #29


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



QUOTE(laura_frincu @ Jul 14 2010, 02:34 PM) *
„Datele statistice spun că cele mai reușite dintre sinucideri se produc dimineața și în mod special în zilele de naștere. Cum datele coincind în acest caz e posibil să fi fost un gest premedidat. Sigur că vor exista și presupuneri ale unora cum că ar fi fost omorâtă dar e cam greu de crezut așa ceva”, a mai spus Laurențiu Cazan.


Este ingrozitor.... crybaby.gif sunt socata si mi se rupe inima cand ma gandesc la copilasul ei.... cum o sa intinda el bratele ca sa o caute pe mami... cum o sa strige ca sa ii auda vocea ... cum o sa planga ca sa ii simta atingerea.... insa mami lui nu il va mai imbratisa, nu il va mai saruta, nu il va mai alinta cu mana ei blanda prin perisorul lui des, nu ii va mai canta cantece de somn si nici nu ii va mai sopti vorbe de alint.... mami lui nu va mai fi acolo ca sa ii indrume pasii.... poate doar sufletul ei , de acum fugar si ratacit, va mai incerca sa adie vantul pe obrajii lui.... si poate atunci va simti din nou ca mami e langa el....
Madalina.... de ce? oare de ce? Doamne.... nu trebuia oare sa Ii dai omului doar cat poate duce?! oFloare1.gif
Dumnezeu sa o ierte!!!! Am sa aprind o lumanare pentru sufletul ei care acum cred ca abia realizeaza ce s-a intamplat! sad.gif

offfffff.....cat de greu e...ai scris.....atat de profund ca nu pot sa imi retin lacrimile crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jul 14 2010, 02:36 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Nu-mi vine sa cred ca a murit....am citit pe net stirea si am ramas fara cuvinte........ crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif D-zeu s-o odhihneasca in pace..... oFloare1.gif




--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

20 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 07:48 AM