Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Si Noi Grasele Suntem Femei....
ruxy
postare Mar 31 2009, 10:46 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(SHANA @ Mar 31 2009, 10:01 PM) *
bine ai venit Valeria Oana
chiar azi am citit pe net un articol in care spunea ca un miliardar cam gras facea la fiecare masa misto de logodnica slaba, intr-o zi a prins-o beata si ea i-a raspuns ca si el arata ca un porc... el s-a uitat in jos la burta sub care nu se mai zarea nimic, a ridicat ochii inspre cer si a oftat apoi a mers la culcare... adoua zi s-a trezit un barbat nou... a luat o decizie importanta care i-a schimbat viata... si-a schimbat logodnica....

morala: un barbat iarta mai usor alte lucruri dar nu ne iarta falcile
de ex. ar ierta o aventura dar nu ar ierta faptul ca ai pus 8 kg pe tine iar daca mai pui 8 atunci sigur te va parasi...

Buna seara fetelor...si Buna seara Shana...m-a cutremurat povestea ta si sincer imi pare rau...as vrea totusi sa iti spun ca sanse exista...si totul tine de vointa dupa parerea mea...am o prietena care anul trecut a slabit de la 130 aproape la 70 ( acum) si acum se poate considera ajunsa la o greutate normala...totul a durat 6 luni...dar 6 luni in care a mancat dupa sfatul medicului nutritionist si nimic in plus...a mers la masaj saptamanal....si intre timp a suferit si o operatie de extirpare a vezicii biliare....aceasta prietena, avea si probleme hormonale, se trata cu tablete...si totusi a slabit...daca nu as fi vazut-o sau nu o cunosteam....poate ca nu as fi crezut....lumea care intra la ea in birou( e secretara)...intreba unde este...asa era de nerecunoscut....am vrut sa iti spun cu aceasta poveste, care desigur nu e unica...sa nu disperi...ca ai toate sansele sa ajungi asa cum iti doresti...sper sa iti indeplinesti dorinta curand... trandafir.gif


Si inca o scurta poveste care vine sa contrazica stirea de mai sus...o cunostinta mi-a povestit ca nasul ei , mare director de banca, a divortat de sotia lui...pentru ca dupa nastere...slabise atat de tare si nu-i mai satisfacea gusturile in materie de femeie....de la aproape 70 de kg, ajunsese la 40 si...si ce a facut el?...Doi ani nu s-a mai atins de ea...ea a asteptat sperand ca ii va trece...iar el si-a gasit o alta femeie...cam pe la 80 de kg....asa ca se poate si altfel...depinde de gust nu? rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aura13
postare Mar 31 2009, 11:07 PM
Postare #22


mami mandra de luca
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,521
Inscris la: 18-January 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 65,424



QUOTE(SHANA @ Mar 31 2009, 11:36 PM) *
crede-ma ca as face orice daca as avea o cat de mica speranta ca as slabi...
ai putea sa imi trimiti si mie regimul mai in detalii?

am sa fac un exercitiu de memorie si o sa ti-l scriu ... oricum pe mine m-a ajutat foarte mult si tratamentul dat de endocrinolog
asa ca eu te sfatuiesc ca in primul rand sa mergi la un endocrinolog bun sa vezi ce zice oFloare1.gif


--------------------
POZE PUIUL MEU MIC

votati-ma daca ma placeti - TOP 20

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SHANA
postare Mar 31 2009, 11:19 PM
Postare #23


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 23-March 09
Din: oradea
Membru nr.: 80,825



QUOTE(rux25 @ Apr 1 2009, 12:46 AM) *
Buna seara fetelor...si Buna seara Shana...m-a cutremurat povestea ta si sincer imi pare rau...as vrea totusi sa iti spun ca sanse exista...si totul tine de vointa dupa parerea mea...am o prietena care anul trecut a slabit de la 130 aproape la 70 ( acum) si acum se poate considera ajunsa la o greutate normala...totul a durat 6 luni...dar 6 luni in care a mancat dupa sfatul medicului nutritionist si nimic in plus...a mers la masaj saptamanal....si intre timp a suferit si o operatie de extirpare a vezicii biliare....aceasta prietena, avea si probleme hormonale, se trata cu tablete...si totusi a slabit...daca nu as fi vazut-o sau nu o cunosteam....poate ca nu as fi crezut....lumea care intra la ea in birou( e secretara)...intreba unde este...asa era de nerecunoscut....am vrut sa iti spun cu aceasta poveste, care desigur nu e unica...sa nu disperi...ca ai toate sansele sa ajungi asa cum iti doresti...sper sa iti indeplinesti dorinta curand... trandafir.gif
Si inca o scurta poveste care vine sa contrazica stirea de mai sus...o cunostinta mi-a povestit ca nasul ei , mare director de banca, a divortat de sotia lui...pentru ca dupa nastere...slabise atat de tare si nu-i mai satisfacea gusturile in materie de femeie....de la aproape 70 de kg, ajunsese la 40 si...si ce a facut el?...Doi ani nu s-a mai atins de ea...ea a asteptat sperand ca ii va trece...iar el si-a gasit o alta femeie...cam pe la 80 de kg....asa ca se poate si altfel...depinde de gust nu? rolleyes.gif

bine ai venit rux
multumesc pt incurajari, cat despre barbatii care prefera grasele... cred ca sunt foarte putini
oricum: speranta moare ultima si eu tot mai sper ca o sa slabesc sau daca nu atunci macar sa ma obisnuiesc cu mine asa...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SHANA
postare Mar 31 2009, 11:21 PM
Postare #24


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 23-March 09
Din: oradea
Membru nr.: 80,825




QUOTE(aura13 @ Apr 1 2009, 01:07 AM) *
am sa fac un exercitiu de memorie si o sa ti-l scriu ... oricum pe mine m-a ajutat foarte mult si tratamentul dat de endocrinolog
asa ca eu te sfatuiesc ca in primul rand sa mergi la un endocrinolog bun sa vezi ce zice oFloare1.gif

dar am fost deja la 3
si cum spuneam mi-a dat un regim nu foarte strict... eu nu mancam multe din chestiile care scria ca am voie
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Apr 1 2009, 01:31 AM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



si eu cred ca am problema ta...ba chiar acum m-am si umplut de bube p tot corpul!
maine ma duc fuuuuuuguta la dr ca inseamna ca nu e de glumit!
e super ca ai deschis un asa topic!
imi pare rau...dc aflu ceva iti spun! floare2.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Apr 1 2009, 01:35 AM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(Tania_25 @ Mar 31 2009, 11:33 PM) *
Eu consider ca cel mai important lucru in lumea asta este sa fii om...., floare2.gif Un om il apreciezi pentru ceea ce este el, cum gandeste,cum se comporta in societate nu doar ca este slab si arata ca in reviste....fiecare om merita sa fie stimat si iubit tzuc.gif .

la noi e probl groaznica dc esti grasuta...dc esti plinuta zic nemtii ca nu ai un stil de viata sanatos si prin urmare nici la locul de munca nu or sa creada ei ca o sa fiu ordonata deci nema un job bun!
de asta ma lupt si eu sa slabesc...
merg cate 10 km p zi p jos dar nimic...culmea nu mai pun nici in cafea zahar si tot nimic! unsure.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Apr 1 2009, 07:42 AM
Postare #27


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



QUOTE(anku @ Apr 1 2009, 02:35 AM) *
la noi e probl groaznica dc esti grasuta...dc esti plinuta zic nemtii ca nu ai un stil de viata sanatos si prin urmare nici la locul de munca nu or sa creada ei ca o sa fiu ordonata deci nema un job bun!
de asta ma lupt si eu sa slabesc...
merg cate 10 km p zi p jos dar nimic...culmea nu mai pun nici in cafea zahar si tot nimic! unsure.gif


ancu da tu mai alaptezi? k yo si acum ii dau titi lui cris si medicul mia zis k atata vreme cat alaptez nu o sa slabesc cat as dori!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Apr 1 2009, 12:13 PM
Postare #28


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



off, shana, imi pare rau sa citesc povestea ta trista... oFloare1.gif
si eu la randul meu aratam foarte bine pana am ramas insarcinata...in timpul sarcinii am luat 25 de kg in plus pe care nu am reusit sa le dau jos decat dupa 6 ani...am ajuns si la psiholog pe chestia asta, nu ma puteam accepta, nu ma priveam in oglinda, nu ma dezbracam in fata sotului etc...recunosc ca am fost si destul de comoda, puteam sa fac mai multa miscare etc...acum am slabit, am mai putine kg decat inainte de sarcina, dar nu pot spune ca sunt mai fericita slaba decat grasa...
eu iti doresc din tot sufletul sa reusesti sa slabesti...dar tine minte ca nu exteriorul conteaza si sufletul...frumusetea e trecatoare...insa frumusetea sufletului ramane etern... hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SHANA
postare Apr 1 2009, 01:21 PM
Postare #29


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 23-March 09
Din: oradea
Membru nr.: 80,825



QUOTE(anku @ Apr 1 2009, 03:35 AM) *
la noi e probl groaznica dc esti grasuta...dc esti plinuta zic nemtii ca nu ai un stil de viata sanatos si prin urmare nici la locul de munca nu or sa creada ei ca o sa fiu ordonata deci nema un job bun!
de asta ma lupt si eu sa slabesc...
merg cate 10 km p zi p jos dar nimic...culmea nu mai pun nici in cafea zahar si tot nimic! unsure.gif

si eu fac in fiecare zi sport si chiar si pe grupe musculare....nimic
intr-o vreme stateam aproape toata ziua la sala in Romania - dimineata mergeam impreuna cu prietenul acolo el facea cam o ora si pleca la munca ca macar unul trebuia sa faca bani si ma lasa acolo pana iesea el seara pe la 19 , venea si mai facea si el o ora cu mine.... iti dai seama cat sport am facut...intr-o zi am cazut jos si iubitul m-a dus la doctor care mi-a interzis sa fac mai mult de o ora pe zi sport- si aproape nimic - cam 5 kg am slabit-
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SHANA
postare Apr 1 2009, 01:31 PM
Postare #30


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 23-March 09
Din: oradea
Membru nr.: 80,825



QUOTE(giulia_0319 @ Apr 1 2009, 02:13 PM) *
off, shana, imi pare rau sa citesc povestea ta trista... oFloare1.gif
si eu la randul meu aratam foarte bine pana am ramas insarcinata...in timpul sarcinii am luat 25 de kg in plus pe care nu am reusit sa le dau jos decat dupa 6 ani...am ajuns si la psiholog pe chestia asta, nu ma puteam accepta, nu ma priveam in oglinda, nu ma dezbracam in fata sotului etc...recunosc ca am fost si destul de comoda, puteam sa fac mai multa miscare etc...acum am slabit, am mai putine kg decat inainte de sarcina, dar nu pot spune ca sunt mai fericita slaba decat grasa...
eu iti doresc din tot sufletul sa reusesti sa slabesti...dar tine minte ca nu exteriorul conteaza si sufletul...frumusetea e trecatoare...insa frumusetea sufletului ramane etern... hug.gif

buna giulia,
multumesc ca te-ai alaturat noua,
sunt de acord cu tine ca frumusetea trece, dar cand nu te simti bine tu cu tine nu prea poti fi fericita si frumusetea interioara poate fi afectata de asta...
ma bucur ca ai reusit sa slabesti- am vazut ca ai scris ca ai fost si tu grasuta, dar la tine era de la sarcina pe cand eu nu am nici macar speranta ca intr-o zi sa pot avea un bebe...- cat despre faptul ca ai ajuns la psiholog... si eu as avea nevoie de unul dar la mine nu functioneaza caci am studiat si eu psihologia si cam stiu ce mi-ar spune sau ce schema de tratament ar incerca sa imi aplice si nu ar avea efect...
in orice caz fetelor, trebuie sa gasim idei care sa ne creasca autostima in ciuda a ceea ce vedem zilnic in oglinda...
abia apoi putem continua... stiu ca sunt femei grase si multumite, care se pot considera chiar sexy... nu radeti, ca sunt si astfel de femei...le invidiez uneori puterea de care dau dovada...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:37 PM