Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Familiile Cu Venit De Peste 370 Lei Pe Membru Nu Mai Primesc Alocații, Vi se pare corect?
natsandrea
postare Sep 2 2010, 03:03 PM
Postare #11


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(manu1981 @ Sep 2 2010, 03:50 PM) *
Ar fi bine sa fie asa, pentru ca nu mi se pare corect ca unii copii sa primeasca alocatie iar altii nu. Toti copiii ar trebui sa aiba aceleasi drepturi. oFloare1.gif

normal....dar suntem in tara tuturor posibilitatilor (negative) oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 2 2010, 03:27 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(natsandrea @ Sep 2 2010, 03:47 PM) *
posibil, nu te contrazic....in noutatile legislative ce le-am primit ieri era vb de ajutoarele de stat pt familii cu venituri mai mici de 370/persoana, ca nu se vor mai da pana in 2011

Pe site-ul de la realitatea scrie ce ai zis tu, pe cel al antenei 3 fac referire la alocatiile pt copii. Sunt intr-o ceata totala wacko.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Sep 2 2010, 03:38 PM
Postare #13


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(manu1981 @ Sep 2 2010, 04:27 PM) *
Pe site-ul de la realitatea scrie ce ai zis tu, pe cel al antenei 3 fac referire la alocatiile pt copii. Sunt intr-o ceata totala wacko.gif

eu de pe avocatnet.ro primesc oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 2 2010, 04:57 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811




nu au cum sa scoata alocatiile copiilor... asta ar pune capac la toate hotiile lor.. si-asa au cam agitat lumea..


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laurab
postare Sep 2 2010, 05:15 PM
Postare #15


fericita mamica de fetita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,148
Inscris la: 14-March 09
Din: baia mare
Membru nr.: 78,703



Familiile cu venituri pe membru de familie mai mari de 370 lei nu vor mai beneficia de ajutor de la stat. Guvernul a elaborat un nou proiect de lege, prin care vrea sa imparta banii in asa fel incat sa ajunga mai mult la cei cu venituri mici.
Astfel, familiile cu 4 sau mai multi copii, cu un venit mai mic de 200 lei pe membru, pot primi o alocatie e 24 lei. Acest ajutor se adauga la alocatiile de copii, care raman neschimbate .
Ministrul muncii, MS, sustine ca guvernul incearca astfel sa distribuie banii mai mult catre familiile defavorizate.....


.............................................................


Articol din GRaiul Maramuresului ....



familiile fara venituri sau cu venituri mici primeau o asa zisa Alocatie Complementara de la primarie..... despre asta este vorba, nu despre alocatiile copiilor.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 2 2010, 05:19 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(laurab @ Sep 2 2010, 06:15 PM) *
Familiile cu venituri pe membru de familie mai mari de 370 lei nu vor mai beneficia de ajutor de la stat. Guvernul a elaborat un nou proiect de lege, prin care vrea sa imparta banii in asa fel incat sa ajunga mai mult la cei cu venituri mici.
Astfel, familiile cu 4 sau mai multi copii, cu un venit mai mic de 200 lei pe membru, pot primi o alocatie e 24 lei. Acest ajutor se adauga la alocatiile de copii, care raman neschimbate .
Ministrul muncii, MS, sustine ca guvernul incearca astfel sa distribuie banii mai mult catre familiile defavorizate.....
.............................................................
Articol din GRaiul Maramuresului ....

familiile fara venituri sau cu venituri mici primeau o asa zisa Alocatie Complementara de la primarie..... despre asta este vorba, nu despre alocatiile copiilor.....

Ar fi bine sa fie asa, numai ca informatia a aparut sub diferite forme si cei mai multi vorbeau de alocatiile de stat. Asa ca nu avem ce sa facem decat sa asteptam ceva oficial pt ca ziarele si televiziunile spun fiecare ce inteleg.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Sep 2 2010, 08:29 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(laurab @ Sep 2 2010, 05:15 PM) *
Familiile cu venituri pe membru de familie mai mari de 370 lei nu vor mai beneficia de ajutor de la stat. Guvernul a elaborat un nou proiect de lege, prin care vrea sa imparta banii in asa fel incat sa ajunga mai mult la cei cu venituri mici.
Astfel, familiile cu 4 sau mai multi copii, cu un venit mai mic de 200 lei pe membru, pot primi o alocatie e 24 lei. Acest ajutor se adauga la alocatiile de copii, care raman neschimbate .
Ministrul muncii, MS, sustine ca guvernul incearca astfel sa distribuie banii mai mult catre familiile defavorizate.....
.............................................................
Articol din GRaiul Maramuresului ....

familiile fara venituri sau cu venituri mici primeau o asa zisa Alocatie Complementara de la primarie..... despre asta este vorba, nu despre alocatiile copiilor.....

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
chiar tare...am vazut si eu p forum topicul acesta dar am zis ca nu are cum sa fie adev referitor la alocatiile copiilor
la ajutor de la stat da ....
eu cred ac si ziarele sunt dornice sa faca cat mai muolte discutii...de aia amplifica totul...din tantar iasa armasar liwlol.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:37 PM