Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lapte Praf Gratuit, lapte praf gratuit
Lusha&Zbenguica
postare Mar 4 2009, 10:53 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



Mie mi-a spus doctorita ca sunt unii dr de fam care nu au chef sa se complice cu retetele de lapte praf si prefera sa nu le scrie... dar de fapt orice mama care nu poate alapta are dreptul la lapte praf gratuit. Sunt 100% sigura....
Mi-a mai spus de asemenea ca sunt unele mamici care iau laptele de la stat si fac ciocolata de casa cu el in loc sa il dea la bebe...Nici asa nu mi se pare ok..unii ar vrea sa aiba lapticul ala....


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Mar 4 2009, 11:45 AM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Mar 4 2009, 10:53 AM) *
Mie mi-a spus doctorita ca sunt unii dr de fam care nu au chef sa se complice cu retetele de lapte praf si prefera sa nu le scrie... dar de fapt orice mama care nu poate alapta are dreptul la lapte praf gratuit. Sunt 100% sigura....
Mi-a mai spus de asemenea ca sunt unele mamici care iau laptele de la stat si fac ciocolata de casa cu el in loc sa il dea la bebe...Nici asa nu mi se pare ok..unii ar vrea sa aiba lapticul ala....


Asta chiar ca-i idiotenie...sa iei laptele si sa faci ciocolata cu el, in loc sa-l dai bebelui mad.gif Eu am fost la doctorita de familie si n-a vrut sa-mi dea reteta pt. laptele praf gratuit. Mi-a zis sa-i dau in continuare NAN pana la 3 luni, ca-i cel mai bun, si apoi sa-i dau din acela gratuit.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 4 2009, 01:20 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Mar 4 2009, 12:53 PM) *
Mie mi-a spus doctorita ca sunt unii dr de fam care nu au chef sa se complice cu retetele de lapte praf si prefera sa nu le scrie... dar de fapt orice mama care nu poate alapta are dreptul la lapte praf gratuit. Sunt 100% sigura....
Mi-a mai spus de asemenea ca sunt unele mamici care iau laptele de la stat si fac ciocolata de casa cu el in loc sa il dea la bebe...Nici asa nu mi se pare ok..unii ar vrea sa aiba lapticul ala....

macar sa nu il mai ia dc se tine cu nasul p sus si n il da la vbebe al ei sa pape...dar am auzit si eu p unii cum ca dc e este de ce sa nu ia chiar dc nu au nevoie sad.gif SA-L LASE PTR ALTE MAMICI CARE NU ISI PERMIT SA CUMPERE NAN!!! oFloare1.gif cat mai costa o cutie de nan???


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Mar 4 2009, 01:30 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063




QUOTE(anku @ Mar 4 2009, 01:20 PM) *
macar sa nu il mai ia dc se tine cu nasul p sus si n il da la vbebe al ei sa pape...dar am auzit si eu p unii cum ca dc e este de ce sa nu ia chiar dc nu au nevoie sad.gif SA-L LASE PTR ALTE MAMICI CARE NU ISI PERMIT SA CUMPERE NAN!!! oFloare1.gif cat mai costa o cutie de nan???


La farmacie e 26,5 lei, iar la Carrefour e 24 de lei.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andral
postare Mar 5 2009, 02:50 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,609
Inscris la: 9-December 08
Din: BARLAD
Membru nr.: 55,508



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Mar 4 2009, 12:53 PM) *
Mie mi-a spus doctorita ca sunt unii dr de fam care nu au chef sa se complice cu retetele de lapte praf si prefera sa nu le scrie... dar de fapt orice mama care nu poate alapta are dreptul la lapte praf gratuit. Sunt 100% sigura....
Mi-a mai spus de asemenea ca sunt unele mamici care iau laptele de la stat si fac ciocolata de casa cu el in loc sa il dea la bebe...Nici asa nu mi se pare ok..unii ar vrea sa aiba lapticul ala....

stiu pe cineva care a incercat sa faca ciocolata cu laptele ramas de la bebe ca nu i.a placut formula respectiva,nu era de la stat dar a iesit o ciocolata foarte rea la gust..nu stiu daca asa o fi..oricum acelel mamici fac rau--alti bebe au nevoie de laptic...


--------------------
l
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
josephine
postare Mar 11 2009, 11:55 PM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 820
Inscris la: 22-January 09
Membru nr.: 66,355



QUOTE(roxana30 @ Mar 4 2009, 03:30 PM) *
La farmacie e 26,5 lei, iar la Carrefour e 24 de lei.

La SELGROS pana acum o luna am luat cu 20,1 RON ... acum e 22. (in farmacii e 26, 28 sau chiar 32)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Mar 12 2009, 12:31 AM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(anku @ Mar 4 2009, 11:20 AM) *
macar sa nu il mai ia dc se tine cu nasul p sus si n il da la vbebe al ei sa pape...dar am auzit si eu p unii cum ca dc e este de ce sa nu ia chiar dc nu au nevoie sad.gif SA-L LASE PTR ALTE MAMICI CARE NU ISI PERMIT SA CUMPERE NAN!!! oFloare1.gif cat mai costa o cutie de nan???



QUOTE(andral @ Mar 5 2009, 12:50 PM) *
stiu pe cineva care a incercat sa faca ciocolata cu laptele ramas de la bebe ca nu i.a placut formula respectiva,nu era de la stat dar a iesit o ciocolata foarte rea la gust..nu stiu daca asa o fi..oricum acelel mamici fac rau--alti bebe au nevoie de laptic...


si eu spun ca nu ar merita sa primeasca..asta este...


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameliafrunza
postare Mar 13 2009, 02:08 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 8-January 09
Din: Galati
Membru nr.: 63,333



asa este - ai perfecta dreptate
nu se gandesc ca asa cum copilasul lor are nevoie de hrana exact asa are nevoie si alt copilas care s-a intamplat sa se nasca intr-o familie mai nevoiasa sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 13 2009, 03:46 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(roxana30 @ Mar 4 2009, 03:30 PM) *
La farmacie e 26,5 lei, iar la Carrefour e 24 de lei.

destul!e destul de scump!alocatia copilului inseamna ca ajunge numai pt lapte! unsure.gif
am fost foarte mirata si uimita cum la voi,aptamil, milupa ,humana,topfer sunt asa ieftine!ba culmea am vazut sortiment de la milupa care in germania nu exista!parac prematil i spunea! unsure.gif la noi cutia de aptamil 800 gr costa 15-16 euro!humana pre 600 gr 8-9 euro!milumil 9-10 euro!topfer de 600 pre si 800 nr 1 costa 11 euro!asa am vazut p un site referitor la pretul laptelui praf pt bebe in romania!
de pasti viine sotul in tara si i-am zis sa cumpere aptamil mai multe cutii ca aptamil merge,nu face colici si tine de foame !dar 15-16 euro la fiecare 4 zile e mult chit ca are alocatie buna!sau dc nu sa ia nan ca imi aduc aminte ca era ffff bun!dar trecem p aptamil ca ala ne pica ffff bine!
oricum faza cu facutulk ciocaltii din lapte praf e chiar bataie de joc! hug.gif

Aceasta postare a fost editata de anku: Mar 13 2009, 03:48 PM


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela1985
postare Mar 16 2009, 10:23 AM
Postare #20


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 550
Inscris la: 19-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,390



Voi cate cutii de lapte praf primiti pe luna?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 02:57 AM