Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum Se Manifesta Ciclul Peste Sarcina[spoting]
georgeta23
postare Nov 22 2007, 07:48 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(Nani @ Nov 22 2007, 07:41 PM) *
Buna fetele, si eu trec prin ceva asemanator cu blonddyana , in luna august am renuntat la anticonceptionale pt ca-mi doresc un bb, am aut pe 17 august menstruatie normala si apoi am avut in septembrie dar fff putin, pe parcursul a 2 zile si era aproape negru la culoare.Am crezut ca asa reactioneaza organismul dupa ce am lasat pastilele si am mers mai departe.In octombrie nu mi-a venit deloc si am intrat in panica.Am facut primul test la 2 zile de intarziere si , spre mirarea unora, dupa 3 minute l-am aruncat crezand ca nu se mai poate schimba rezultatul (intre timp am aflat ca poate sa se modifice si dupa cca 10-15 minute).La aproape 20 de zile intarziere am repetat testul pt ca incepusem iar sa sangerez (aceleasi caracteristici ca si prima luna) si am mers si la medic.Prima data cand a vazut testul a zis ca e pozitiv, peste cateva min a zis ca e prea pala cea de-a doua liniuta , deci este negativ.Acum astept sa fac analize de sange sa scap de dubii.

bafta...sa iti dea D-zeu bebele mult dorit, si sincer nu am auzit pana acum ca se poate schimba zesultatul dupa 10-15 min sau ca daca e pala cea de-a 2 liniuta nu esti insarcinata...sincer iti zic ca am ramas putin sirprinsa, sa ne spui cum ti-au iesit analizele. pupici


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blonddyna
postare Nov 22 2007, 07:56 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 22-November 07
Membru nr.: 10,114



am facut un test si mi s-a facut roz pal tot betisorul apoi cand l-am asezatsi am asteptat s-a ales o linie doar...
in seara aceasta mai fac unul..desi ma credeti nu stiu cum se face corect ca am auzit atatea variante..dar oricum si eu vreau sa merg sa fac analize la sange....
nu am incredere in teste prea mult o prietena a facut doua runde si au iesit negtive nu avea stari de greata dar cand a mers la medic avea trei luni.....
??
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blonddyna
postare Nov 22 2007, 08:00 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 22-November 07
Membru nr.: 10,114



QUOTE(georgeta23 @ Nov 22 2007, 07:48 PM) *
bafta...sa iti dea D-zeu bebele mult dorit, si sincer nu am auzit pana acum ca se poate schimba zesultatul dupa 10-15 min sau ca daca e pala cea de-a 2 liniuta nu esti insarcinata...sincer iti zic ca am ramas putin sirprinsa, sa ne spui cum ti-au iesit analizele. pupici

bine ar fi sa-l refaci , nasa mea a patit asa a facut o groaza si erau negative si una era cea de-a doua pala ...a mai asteptat cateva zile , nu stiu cat si a refacut si era pozitiv, e acuma in 4 luni.....
wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Nov 22 2007, 08:01 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377




QUOTE(blonddyna @ Nov 22 2007, 07:56 PM) *
am facut un test si mi s-a facut roz pal tot betisorul apoi cand l-am asezatsi am asteptat s-a ales o linie doar...
in seara aceasta mai fac unul..desi ma credeti nu stiu cum se face corect ca am auzit atatea variante..dar oricum si eu vreau sa merg sa fac analize la sange....
nu am incredere in teste prea mult o prietena a facut doua runde si au iesit negtive nu avea stari de greata dar cand a mers la medic avea trei luni.....
??

eu iti recomand sa il faci dimineata..... la prima ora, si da ai dreptate si eu am o prietena care a aflat ca e insarcinata la 6 luni jumate...asa ca totul e posibil....oricum asteptam si rezultatul testului


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blonddyna
postare Nov 22 2007, 08:04 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 22-November 07
Membru nr.: 10,114



QUOTE(georgeta23 @ Nov 22 2007, 08:01 PM) *
eu iti recomand sa il faci dimineata..... la prima ora, si da ai dreptate si eu am o prietena care a aflat ca e insarcinata la 6 luni jumate...asa ca totul e posibil....oricum asteptam si rezultatul testului

multumesc mult pentru raspunsuri , parca mi-a mai luat o piatra de pe suflet, incerc sa constietizez ca nu e ca e menstruatie apoi ma vad in oglinda si vad schimbarile ..apoi intru in panica daca e...si etc
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blonddyna
postare Nov 22 2007, 08:06 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 22-November 07
Membru nr.: 10,114



QUOTE(Nani @ Nov 22 2007, 07:41 PM) *
Buna fetele, si eu trec prin ceva asemanator cu blonddyana , in luna august am renuntat la anticonceptionale pt ca-mi doresc un bb, am aut pe 17 august menstruatie normala si apoi am avut in septembrie dar fff putin, pe parcursul a 2 zile si era aproape negru la culoare.Am crezut ca asa reactioneaza organismul dupa ce am lasat pastilele si am mers mai departe.In octombrie nu mi-a venit deloc si am intrat in panica.Am facut primul test la 2 zile de intarziere si , spre mirarea unora, dupa 3 minute l-am aruncat crezand ca nu se mai poate schimba rezultatul (intre timp am aflat ca poate sa se modifice si dupa cca 10-15 minute).La aproape 20 de zile intarziere am repetat testul pt ca incepusem iar sa sangerez (aceleasi caracteristici ca si prima luna) si am mers si la medic.Prima data cand a vazut testul a zis ca e pozitiv, peste cateva min a zis ca e prea pala cea de-a doua liniuta , deci este negativ.Acum astept sa fac analize de sange sa scap de dubii.

am omis sa te intreb daca corpul ti s-a transformat in acest timp?, sani soldurile,..?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Nov 22 2007, 08:07 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(blonddyna @ Nov 22 2007, 08:04 PM) *
multumesc mult pentru raspunsuri , parca mi-a mai luat o piatra de pe suflet, incerc sa constietizez ca nu e ca e menstruatie apoi ma vad in oglinda si vad schimbarile ..apoi intru in panica daca e...si etc

sa speram ca va clarifica totul testul, daca nu trebuie neaparat sa te duci la un doctor...el sigur te va linisti,


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cori80
postare Nov 27 2007, 07:00 AM
Postare #18


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Buna fetelor ! Am si eu o problema oare e ciclu peste sarcina? Nu am nici un simptom de sarcina dar mi-a venit cam aiurea tura asta . M-a tarait mai mult si a fost maroniu noaptea nu mi-a curs deloc ca dimineata ma trezeam cu absorbantul curat. Mie de obicei noaptea imi curgea f mult .M-a tinut vreo 5 zile a venit si mai devreme . Imi doresc mult un bebe . Voi ce credeti ar trebuii sa fac un test ca eu am programare la medic dar deabea pe 3 dec deci mai am o sapt pana atunci dar simt ca o iau razna de curiozitate.O zii buna!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurelia_hadarau
postare Mar 5 2008, 10:40 AM
Postare #19


aurelia si andreea
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,919
Inscris la: 30-November 07
Din: BISTRITA
Membru nr.: 10,537



Eu ce sa mai zic,daca timp de patru luni mi-a venit ciclul normal,putin de tot era inchis la culoare,testul a iesit pozitiv si cand am mers la medic eram gravida in 4 luni jumate si apoi a inceput sa miste copilul???????Si nu am avut absolut nici un fel de simptom,ca sa-mi dau seama ca as fi gravida,corpul nu s-a modificat deloc,greturi,pofte.........nimic nimic.Niciodata nu mi-am putut explica aceasta situatie,partea proasta este ca eu am fost doar 3 luni gravida,constient pt ca am nascut si prematur doh.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 5 2008, 10:44 AM
Postare #20


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



QUOTE(aurelia_hadarau @ Mar 5 2008, 07:40 PM) *
Eu ce sa mai zic,daca timp de patru luni mi-a venit ciclul normal,putin de tot era inchis la culoare,testul a iesit pozitiv si cand am mers la medic eram gravida in 4 luni jumate si apoi a inceput sa miste copilul???????Si nu am avut absolut nici un fel de simptom,ca sa-mi dau seama ca as fi gravida,corpul nu s-a modificat deloc,greturi,pofte.........nimic nimic.Niciodata nu mi-am putut explica aceasta situatie,partea proasta este ca eu am fost doar 3 luni gravida,constient pt ca am nascut si prematur doh.gif


exact ca mine si eu tot asa am avut menstra timp de 4 luni nu am avut greturi absolut nici un simptom am aflat la 4 luni ca sunt gravida doh.gif doh.gif ciudat iar cat despre sarcina nu am avut probleme si chiar am fost foarte activa


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:20 PM