Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Biberoane Si Canute Bebe
anamariadimulesc...
postare Mar 25 2009, 09:01 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 35
Inscris la: 16-March 09
Membru nr.: 79,144



Ce biberoane folositi pt bebei vostri ?
Fetita mea are 7 luni si bea lapticul intr-un biberon de la Chicco -WellBeing , este foarte incantata de el si mie imi este foarte util pt ca este inclinat si ii pot da foarte usor sa bea din el .
Dar marea noastra problema este cu canita de apa. Are o canita din care bea apa cu multa placere dar din pacate pt mine este cam aiurea pt ca mereu gasesc gentuta uda si de asemenea tot ce contine , deoarece canita noastra curge fac_curat.gif . Am incercat sa ii iau canita cu supapa anticurgere dar fetita mea este foarte nervoasa pt ca nu vrea sa traga din ea , deoarece din aceste canite trebuie tras foarte puternic. Ce sfat imi dati ? Cum sa procedez ca sa nu imi mai ud toate lucrurile din geanta si in acelasi timp sa poata bea si cea mica fara sa se chinuie?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lorikay
postare Mar 26 2009, 02:10 PM
Postare #2


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 80
Inscris la: 17-January 08
Membru nr.: 12,791



Eu am avut o canuta 3 in 1 de la Primii Pasi. Avea si tetina si cioc de cauciuc si pai. Partea cu tetina nu am folosit-o niciodata dar pe cea cu cioc am folosit-o de la 6 luni pana la 1 an jumate cand de la ros s-a rupt. Are supapa si nu curge dar se bea usor din ea. Mentionez ca ciocul este din cauciuc moale nu din acela tare.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana simona
postare Mar 26 2009, 05:32 PM
Postare #3


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 6-November 08
Din: Ploiesti
Membru nr.: 47,019



si eu totcanuta 3in1 de la primii Pasi folosesc si sunt foarte multumita. Biberoane am folosit pana la 7 luni de la Avent. Acum folosim de la Chicco(Andi are 10 luni)


--------------------
Ioana Dragulin
Puteti vota un baietzel nazdravan la http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...ia2.asp?id=1186
Multumim!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Mar 26 2009, 05:42 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783




QUOTE(anamariadimulescu @ Mar 25 2009, 09:01 PM) *
Ce biberoane folositi pt bebei vostri ?
Fetita mea are 7 luni si bea lapticul intr-un biberon de la Chicco -WellBeing , este foarte incantata de el si mie imi este foarte util pt ca este inclinat si ii pot da foarte usor sa bea din el .
Dar marea noastra problema este cu canita de apa. Are o canita din care bea apa cu multa placere dar din pacate pt mine este cam aiurea pt ca mereu gasesc gentuta uda si de asemenea tot ce contine , deoarece canita noastra curge fac_curat.gif . Am incercat sa ii iau canita cu supapa anticurgere dar fetita mea este foarte nervoasa pt ca nu vrea sa traga din ea , deoarece din aceste canite trebuie tras foarte puternic. Ce sfat imi dati ? Cum sa procedez ca sa nu imi mai ud toate lucrurile din geanta si in acelasi timp sa poata bea si cea mica fara sa se chinuie?

pune lichidul intr-o sticluta normala cu dop si cand cere fata de baut, toarna-i in canuta!!! alta solutie nu prea vad.

eu am tot felul de canute si bibe dar fata mea nu le-a primit. acum la 6 luni bea lichidele fie cu lingurita fie o ajut eu cu canuta dar fara tetine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lyana
postare Oct 30 2012, 05:27 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 48
Inscris la: 8-October 12
Membru nr.: 234,229



Noi am avut biberoanele de la Tommee Tippee, de care am fost foarte multumiti, au tetina anticolici si BPA0%; canita care i-a placut a fost una cu pai, nu mai stiu de la ce firma, dar abia dupa ce am cumparat mai multe am ajuns la una care nu a curs.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elatudose
postare Oct 31 2012, 04:18 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 28
Inscris la: 13-September 12
Din: Ploiesti
Membru nr.: 234,096



Folosim si noi biberoane de la Tommee Tippee si mi se par foarte bune si rezistente, fetita mea obisnuieste sa dea cu ele de pamant, are o personalitate de speriat smile.gif

canite avem de la Explora care sunt foarte practice. dar mai nou i s-a pus pata pe o canita care il are pe Donald Duck desenat pe ea, sa vedem cat tine si relatia asta partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gzabi
postare Jun 5 2014, 09:00 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 16
Inscris la: 5-October 11
Membru nr.: 229,731



Am folosit Chicco si Tomme tippee, fiecare vine cu ceva inovator supapa anticolici.
Cele din sticla sunt mai sigure, dar se sparg repede.

http://www.pompasan.ro/205-Biberoane-Tommee-Tippee
Avent si Tommee Tippee au avantajul ca vin la set si sunt mai accesbile la pret.

Cel mai scump a fost cel biberonul medela calma.

CITAT(anamariadimulescu @ Mar 25 2009, 07:01 PM) *
Ce biberoane folositi pt bebei vostri ?
Fetita mea are 7 luni si bea lapticul intr-un biberon de la Chicco -WellBeing , este foarte incantata de el si mie imi este foarte util pt ca este inclinat si ii pot da foarte usor sa bea din el .
Dar marea noastra problema este cu canita de apa. Are o canita din care bea apa cu multa placere dar din pacate pt mine este cam aiurea pt ca mereu gasesc gentuta uda si de asemenea tot ce contine , deoarece canita noastra curge fac_curat.gif . Am incercat sa ii iau canita cu supapa anticurgere dar fetita mea este foarte nervoasa pt ca nu vrea sa traga din ea , deoarece din aceste canite trebuie tras foarte puternic. Ce sfat imi dati ? Cum sa procedez ca sa nu imi mai ud toate lucrurile din geanta si in acelasi timp sa poata bea si cea mica fara sa se chinuie?

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stortov
postare Sep 3 2014, 05:59 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 3-September 14
Membru nr.: 237,590



ati auzit cumva de oferele alea bune de la Noriel Bebe. se deschide magazin nou in Vulcan Value Center si ne gandeam sa trecem pe acolo sa ne uitam la hainute si carucioare pentru bebe pentru ca sunt reduse destul de mult. nu am cumparat nimic de la noriel, voi ce parere aveti? sunt produse bune?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightsb
postare Oct 14 2014, 07:52 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 4-September 12
Membru nr.: 234,061



Buna,

am citit un articol foarte interesant despre biberoane ....
Eu ce biberoane cumpar
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:08 PM