Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

16 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> La Cresa Sau Cu Bunicii, cum este de preferat ?
andaro
postare Sep 1 2009, 11:21 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Timpul trece f repede iar noi parca fugim prin viata...copiii cresc si asa apar alte semne de intrebare...
Eu sunt in CIC, mai am vreo 7 luni bune de stat acasa ( pana in luna Aprilie '10 ) si nu stiu ce voi face cu Sara dupa ce ma voi intoarce la serviciu...incotro sa ma orientez... sad.gif

Cum ar fi mai bine sa procedez, sa o inscriu la cresa sau pana va mai creste si va merge la gradinita sa stea cu bunicii?

Mamicilor, voi cum ati procedat / veti proceda? unsure.gif


Astept comentariile voastre pentru ca sa-mi pot face o idee in acest timp ( sau poate ca aceste informatii o sa le ajute si pe alte mamici ca sa ia anumite decizii )... notworthy.gif hi.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Sep 1 2009, 11:28 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Am omis sa specific ca prezenta bonelor in locuinta noastra, este exclusa...Nu se stie peste ce madama nimeresti si n-as vrea ca sa fim nevoiti sa amplasam camere ascunse prin casa...daca intelegeti la ce ma refer... oFloare1.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Sep 1 2009, 11:33 PM
Postare #3


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



si noi avem aceasta problema dar rezolvata din prima pentru CRESA rolleyes.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vasi
postare Sep 1 2009, 11:37 PM
Postare #4


mami fericita de printesa mica
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,643
Inscris la: 27-March 09
Din: bucovat...tm
Membru nr.: 81,473




AIANA VA RAMANE CU BUNICA-MATERNA....DECAT SA DAU BANI LA CRESA MAI BINE AI PLATESC PENSIA EI SI STAU LINISTITA CA-I BINE SI NU ESTE NEGLIJATA....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Sep 1 2009, 11:43 PM
Postare #5


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Depinde... de bunici. smile.gif
Eu personal, nu as lasa-o pe Lara cu niciunul dintre bunicii ei, insa mi-as dori sa aiba niste bunici de poveste, cu care sa o pot lasa. smile.gif Pe de alta parte, de la o anumita varsta si colectivitatea este destul de importanta; o va ajuta si mai tarziu rolleyes.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vasi
postare Sep 1 2009, 11:47 PM
Postare #6


mami fericita de printesa mica
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,643
Inscris la: 27-March 09
Din: bucovat...tm
Membru nr.: 81,473



QUOTE(dyana @ Sep 2 2009, 12:43 AM) *
Depinde... de bunici. smile.gif
Eu personal, nu as lasa-o pe Lara cu niciunul dintre bunicii ei, insa mi-as dori sa aiba niste bunici de poveste, cu care sa o pot lasa. smile.gif Pe de alta parte, de la o anumita varsta si colectivitatea este destul de importanta; o va ajuta si mai tarziu rolleyes.gif



AI MARE DREPTATE....DAR TOTUSI 2 ANI.....MI SE PAR MICI...PE LA 4 ANI MERGEM LA GRADI.....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Sep 1 2009, 11:53 PM
Postare #7


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



la momentul respectiv am ales bunicii pt ca aveam (si inca ii avem trandafir.gif ) bunici pe care putem conta, in care aveam incredere deplina. Daca nu i-am fi avut pe ei as fi optat pt cresa...bona as fi lasat-o pe ultimul loc rolleyes.gif
Insa daca bunicii nu ar fi fost OK...n-as fi stat pe ganduri nicio clipa...cresa ar fi fost solutia! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Sep 2 2009, 12:05 AM
Postare #8


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Eu am vrut sa-l las pe Stefi la cresa, dar dupa 3 zile l-am luat acasa pt ca am gasit o alternativa...La cresa plangea foarte tare cand il lasam, plus ca eu nu puteam lucra pt ca eram cu gandul numai la ce face...Asa ca am vorbit cu o doamna care a fost de acord sa aiba grija de el...Eu as fi primit-o si in casa (asta pt ca o cunosc de 4 ani, am vazut ce fel de persoana este, si pt ca a mai avut grija de copii, iar eu am fost acolo si am vazut cum are grija de ei), dar ea a vrut ca noi sa-l ducem la ea. Pe de o parte este mai bine pt ca si acolo sunt multi copii, cunoaste mai bine zona si stie unde sa-l duca, il plimba peste tot, iar cel mai important lucru este ca Stefi de-abia asteapta sa se duca dimineata la ea.
Dupa cateva luni mi-a spus si copilul ca la cresa doamnele strigau la el sa stea cuminte pe scaun, iar lui nu-i place sa ii vorbesti tare...Eu nu l-am batut si nu am tipat la el cu rautate, asa ca nici altii nu trebuie sa faca asta...Sau cel putin asa consider eu... rolleyes.gif

Pe moment copilasul este la Valcea la socrii...Din cate aud la telefon cand vorbesc cu soacra mea, Stefi este multumit si vorbeste linistit...De aici deduc ca totul este ok.

Asa ca eu optez pentru alte variante in loc de cresa, sau grupa mica.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Sep 2 2009, 01:18 AM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(vasi @ Sep 1 2009, 11:47 PM) *
AI MARE DREPTATE....DAR TOTUSI 2 ANI.....MI SE PAR MICI...PE LA 4 ANI MERGEM LA GRADI.....

mici la 2 ani ? ...Sara are 1 an si 4 luni si merge la gradi ....Alex de la 2 ani si 2 luni


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Sep 2 2009, 01:25 AM
Postare #10


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(vasi @ Sep 1 2009, 11:47 PM) *
AI MARE DREPTATE....DAR TOTUSI 2 ANI.....MI SE PAR MICI...PE LA 4 ANI MERGEM LA GRADI.....

Cred ca depinde de abilitatile de adaptare ale fiecarui copil. Sunt bebei fericiti la cresa si plangaciosi la grupa mare. smile.gif
Eu zic ca 3 ani e perfect laugh.gif

QUOTE(alexandra81 @ Sep 2 2009, 12:05 AM) *
Eu nu l-am batut si nu am tipat la el cu rautate, asa ca nici altii nu trebuie sa faca asta...Sau cel putin asa consider eu... rolleyes.gif

Asa consideri tu? ohmy.gif In mod cert asa este! oFloare.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

16 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 10:18 AM