Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Iritatii - Ciupituri De Insecte
mumu74
postare Jun 7 2007, 11:46 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



Ciupiturile au prins o tenta rosiatica azi de jur imprejur si doctorul ne-a recomandat unguent Baneocin. Si pe prospect scrie ca nu e indicat la copii sub 2 ani! doh.gif Pana la urma am luat Mixtura mentolata pe baza de oxid de zinc si talc... Sper sa fie bine. Nu da semne ca o mananca locul intepaturii... Sa vedem!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mama de edy
postare Jun 8 2007, 07:24 AM
Postare #22


Member
***

Grup: Guests
Postari: 295
Inscris la: 22-February 07
Membru nr.: 2,252



QUOTE(mumu74 @ Jun 8 2007, 12:46 AM) *
Ciupiturile au prins o tenta rosiatica azi de jur imprejur si doctorul ne-a recomandat unguent Baneocin. Si pe prospect scrie ca nu e indicat la copii sub 2 ani! doh.gif Pana la urma am luat Mixtura mentolata pe baza de oxid de zinc si talc... Sper sa fie bine. Nu da semne ca o mananca locul intepaturii... Sa vedem!

apropo de lucrul asta Mirela
sa stii k is foarte multi doctori kre recomanda aceasta firma cu toata k nu sunt recomandate copiilor sub 2 anisori
am avut sau mai bine zis avem si noi din ac gama pulbere cutanata dar nu am de gand sa o folosesc
oare dk p prospect scrie un lucru medicii astia de ce o mai recomanda????????
se presupune k ar trebui sa aiba grija de acesti copii nu sa le cauzeze alte pb...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Jun 8 2007, 09:20 AM
Postare #23


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(mama de edy @ Jun 8 2007, 08:24 AM) *
apropo de lucrul asta Mirela
sa stii k is foarte multi doctori kre recomanda aceasta firma cu toata k nu sunt recomandate copiilor sub 2 anisori
am avut sau mai bine zis avem si noi din ac gama pulbere cutanata dar nu am de gand sa o folosesc
oare dk p prospect scrie un lucru medicii astia de ce o mai recomanda????????
se presupune k ar trebui sa aiba grija de acesti copii nu sa le cauzeze alte pb...

Ai dreptate. Dar pana la urma decizia ne apartine noua ca parinti. Si nu cred ca a facut-o intentionat, totusi. E un doctor foarte bun si cred ca mai are si el unele momente mai proaste, ca sunt atatea medicamente... pe care trebuie sa le retina cu tot cu indicatii si contraindicatii. Mai rau e ca si farmacista mi-a zis la fel - e foarte bun! Dar am decis ca nu e bun pentru BB la 6 luni...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha_andreescu
postare Jun 8 2007, 10:38 AM
Postare #24


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 12-March 07
Membru nr.: 2,600




QUOTE(georgeta23 @ Jun 4 2007, 09:06 PM) *
Si eu am patit-o si cu pureci de la catei..si cu tantari si cu muscaturi de paienjeni....am fost cu el la pediatra si mi-azis ca mai e si alergic la muscaturile de insecte.....mi-a zis sa ii dau cu pudra su alcool mentolat, dar nici un efect. M-a auzit sora mea de ce patanii am cu el mi-a zis sa incerc si cu mixtura mentolata si se pare ca la noi are efect.....incearca, nu costa nici mult.


Si noi avem probleme de genul acesta si chiar foarte des; si s-ar putea chiar sa fie si vera alergica tinand cont de faptul ca eu cd eram mica eram alergica, pe langa o lista intreaga de alimente, inclusiv la ..........aer!!! Cum schimbam aerul si apa, mi se umplea corpul de bubitze! Si tot cu mixtura mentolata ne repara mama (si sora mea era alergica biggrin.gif )...va dati seama ce era pe capul mamei... asa ca eu nu ma ingrijorez prea tare in astfel de cazuri...sunt obisnuita:D. Dam cu mixtura si se rezolva:P! O mai las ceva timp pe Vera si intentionez sa merg cu ea la Institutul de Alergologie din Bucuresti, unde au fost si parintii mei cu mine si sora mea; acum este prea mica -2 ani si 5 luni- sa suporte vaccinurile care trebuie facute pe maini...eu stiuuu....


--------------------
mihaela andreescu
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Jun 10 2007, 10:13 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



Ce cosmar! Azi dimineata cand ne-am trezit comoara mea fusese "vizitata" nu de un purice, ci de mai multi - era ciuruita pe fata, pe urechi prin par, pe manute, degetele.... ooooooooooooof! ce imagine socanta!
Ne-am apucat de treaba - am scos tot la scuturat, aspirat si apoi gazat cu Killtox! A stat asa inchis peste tot vreo ora si apoi am aerisit pana seara. Noi am plecat de acasa... sper sa aibe efect! Vad maine dimineata!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Jun 10 2007, 10:20 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



QUOTE(mumu74 @ Jun 10 2007, 11:13 PM) *
Ce cosmar! Azi dimineata cand ne-am trezit comoara mea fusese "vizitata" nu de un purice, ci de mai multi - era ciuruita pe fata, pe urechi prin par, pe manute, degetele.... ooooooooooooof! ce imagine socanta!
Ne-am apucat de treaba - am scos tot la scuturat, aspirat si apoi gazat cu Killtox! A stat asa inchis peste tot vreo ora si apoi am aerisit pana seara. Noi am plecat de acasa... sper sa aibe efect! Vad maine dimineata!

Esti sigura ca au fost purici?Nu este de la tantari?Pupam ingeras dulce tzuc.gif si speram sa-i treaca repede fara probleme tzuc.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Jun 10 2007, 10:32 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(AdeDia @ Jun 10 2007, 11:20 PM) *
Esti sigura ca au fost purici?Nu este de la tantari?Pupam ingeras dulce tzuc.gif si speram sa-i treaca repede fara probleme tzuc.gif

Nu arata ca alea de tantari. De la tantari stiu ca se umfla locul intepaturii. Astea sunt doar rosii si cu un punct in mijloc. Si sunt multe in acelasi loc. Unele se intind pana la ochi. La ureche chiar si in interior. Sper ca n-o fi ramas pe-acolo! Doamne fereste!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Jun 10 2007, 10:37 PM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



Era bine daca o faceai cu otet,mai calmeaza mancarimile tzuc.gif
Si nu cred ca ar fi intrat in ureche sa ramana acolo;si-ar fi dat Cati peste urechiuse astazi ptr ca ar fi suparat-o doh.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Jun 10 2007, 10:41 PM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



QUOTE(AdeDia @ Jun 10 2007, 11:37 PM) *
Era bine daca o faceai cu otet,mai calmeaza mancarimile tzuc.gif
Si nu cred ca ar fi intrat in ureche sa ramana acolo;si-ar fi dat Cati peste urechiuse astazi ptr ca ar fi suparat-o doh.gif

Straniu, dar nu a dat semne ca o mananca sau o deranjeaza... Am dat-o imediat cu elocom.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Jun 10 2007, 10:52 PM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(mumu74 @ Jun 8 2007, 12:46 AM) *
Ciupiturile au prins o tenta rosiatica azi de jur imprejur si doctorul ne-a recomandat unguent Baneocin. Si pe prospect scrie ca nu e indicat la copii sub 2 ani! doh.gif Pana la urma am luat Mixtura mentolata pe baza de oxid de zinc si talc... Sper sa fie bine. Nu da semne ca o mananca locul intepaturii... Sa vedem!

eu am folosit baneocin unguent la bubitele de la caldura si la gaurile de la cercei, trece orice pana a doua zi si nu au fost probleme, daca este cu recomandarea medicului de ce nu...? si baneocin pudra se pune la buric si se vindeca bine... smile.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:04 PM