Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

21 Pagini V  « < 18 19 20 21 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sarcina Mea Mult Asteptata, O minune data de Dumnezeu
anku
postare Dec 2 2010, 12:21 AM
Postare #191


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



a veniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitttttttttttt???? super.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Dec 2 2010, 12:28 AM
Postare #192


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




Sa-i uram bun venit noului nascut! Sa-i uram multa fericire si o viata frumoasa pentru ca cei mai minunati parinti deja ii are. Felicitari !
ptr o tanara mamica


mii de poopici de la noi...
si recuperarare usoara!!! tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Dec 2 2010, 11:14 PM
Postare #193


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168



FELICITARI, MAMICA DRAGA!!!!
Sa iti traiasca puiul, sa fie sanatos si voios si sa va faca fericiti - desi sunt sigura ce deja o face!
Abia astept sa vad poze cu micutul George si cu tine, draga Pustiks!
Si bineinteles impresii si povestea nasterii minunii tale!
Tare mult ma bucur pt tine!!!

Bine ai venit pe lume, pui mic!!!! floare2.gif


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura75
postare Dec 13 2010, 09:14 AM
Postare #194


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 132
Inscris la: 19-April 10
Din: Craiova
Membru nr.: 141,531




Felicitari pentru bebelus, Pustiks! Sa te refaci repede!
Bine ai venit pe lume, George! Sa cresti mare, sa fii sanatos si norocos! oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sufletel6
postare Dec 14 2010, 08:02 AM
Postare #195


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 24-June 09
Membru nr.: 96,515



Multe multe felicitari draga pustiks!!!
Sa va traiasca bebele, sa creasca mare, sanatos si frumos si sa va aduca numai si numai bucurii! occasion.gif occasion.gif occasion.gif

Iar tie mami, recuperare rapida si cat mai mult laptic! tzuc.gif tzuc.gif partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Jan 24 2011, 11:45 AM
Postare #196


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Buna ziua scumpele mele prietene!
Imi pare rau, dar de cand am nascut n-am intrat decat o data foarte scurt pe forum, asa ca abia acum am vazut urarile voastre de bine. Multumim mult pentru ele! love1.gif trandafir.gif Sper ca de acum inainte sa am mai mult timp sa stau pe forum.
O sa incerc pana se trezeste minunea mica sa va povestesc cum a decurs totul, apoi voi pune si poze cu el.
Nu stiu daca va amintiti, dar mie imi era teama ca voi naste cu dr de garda si ca medicul meu nu va putea veni. Ei bine, stiti vorba aia "de ce ti-e frica nu scapi!". Pe 30 noiembrie, la 10 seara am pierdut dopul. nu m-am impacientat, imi spusese cineva ca a pierdut dopul cu o saptamana inainte de a naste. Problema a aparut in momentul in care mi s-a rupt apa, pe la 12 noaptea. Aproape ca am refuzat sa cred ca voi naste, mi-a luat vreo ora pana sa accept. Toata lumea in casa dormea, asa ca mi-am facut linistita un dus, m-am epilat, mi-am terminat tot bagajul (aveam vreo 3 genti doh.gif ), apoi pe la 2 m-am hotarat sa-i anunt si pe sot si parinti ca nasc. biggrin.gif Barbatii din casa au fost foarte tari. doh.gif Sotul a deschis ochii, apoi s-a intors pe partea cealalta, nici nu a realizat ce i-am spus. Tata cand a auzit ca nu am inca dureri mi-a zis sa ma pun in pat ca mergem de dimineata la spital. Daca era dupa tata nasteam linistita acasa.
La 3 am ajuns la spital, unde am fost certata ca n-am venit mai devreme. De atunci a inceput sa ma doara din ce in ce mai tare. Deja sotul cand a vazut ca aveam dureri devenise palid si nu stia ce sa mai faca. Cred ca daca ar fi stat langa mine in timpul travaliului lesina de 10 ori pana nasteam eu. biggrin.gif De pe la 5 durerile au inceput sa fie aproape insuportabile. Intr-un final am reusit sa nasc pe la 7.30, dar a fost foarte greu. Nu mai aveam putere sa imping copilul afara, bazinul meu a fost cam mic pentru o nastere normala, dar pana la urma totul s-a terminat bine. Nu cred ca voi uita durerile respective, aveam impresia ca cineva trage de mine ca sa ma rupa pe jumatate. Dupa nastere toti dr imi ziceau ca trebuia sa fac cezariana, dar inainte de nastere toti sustineau ca pot sa nasc normal. Asta ca sa vedeti cum sunt si dr astia.
Pe la 10 am fost dusa in salon unde ma astepta un bebelus minunat, pe care l-am numit George-Alexandru.


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Jan 24 2011, 12:00 PM
Postare #197


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



frumosa poveste iubita pustiks..si dureroasa....bine ca ai trecut si peste asta...ca restul o sa le mai uiti in timp.....sa creasca George mare..sanatos si cuminte.....pupici...


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Jan 24 2011, 04:57 PM
Postare #198


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



QUOTE(hanuk26 @ Jan 24 2011, 12:00 PM) *
frumosa poveste iubita pustiks..si dureroasa....bine ca ai trecut si peste asta...ca restul o sa le mai uiti in timp.....sa creasca George mare..sanatos si cuminte.....pupici...

Ei, Hanuk esti graviduta! FELICITARI draga mea!Ce surpriza placuta!


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Jan 24 2011, 05:32 PM
Postare #199


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Voi continua sa va povestesc cum au decurs primele zile dupa nastere, pentru ca experienta mea nu s-a terminat in momentul in care am nascut.
Inca din prima zi am vazut ca ma doare bazinul, dar credeam ca e normal dupa nastere. In seara celei de a doua zi m-a pocnit o durere groanica in zona inghinala, apoi n-am mai putut sa-mi ridic picioarele bine nici ca sa pasesc, asa de tare ma durea. Imi ridicam picioarele cu mana ca sa ma urc in pat. In a treia zi dupa nastere am fost trimisa la reanimare, unde am stat 2 zile. Diagnosticul a fost relaxare de simfiza. Toata treaba asta a declansat depresia de dupa nastere. Eram suparata ca m-au dus la reanimare si au luat copilul de langa mine. Pana la urma, dupa 7 zile de spitalizare am ajuns si noi acasa, unde mi-am revenit si eu cam dupa inca 10 zile.
A... uitasem sa spun ca dr a uitat sa-mi scoata 2 ate. Una mi-a scos-o o asistenta in a 7-a zi de spitalizare, iar a doua mi-a fost scoasa abia la 7 saptamani dupa nastere, cand am facut controlul postnatal. Bineinteles ca locul respectiv nu se vindeca deloc si eu nu intelegeam de ce.
Bebele s-a nascut cu 2 umflaturi mari la cap din cauza ca s-a lovit cu capul de bazin in timpul nasterii. Din fericire au disparut cu timpul si el n-a fost afectat. N-am spus ca a avut cordonul in jurul gatului si s-a nascut cu fata in sus, nu in js cum se nasc toti copiii. Cu toate astea, Dumnezeu a avut grija de el si e un copil sanatos. A luat nota 9 la nastere.
Cam asta a fost experienta nasterii la mine. Destul de neplacuta, dar pentru Alex s-a meritat tot.

Aceasta postare a fost editata de pustiks: Jan 24 2011, 05:37 PM


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Jan 24 2011, 06:38 PM
Postare #200


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Vai Pustiks ce m-ai amuzat cu pregatirea ta de-acasa, in liniste, inainte de a merge la spital ... si cum m-am mai recunoscut eu in tot ce-ai scris ... si Carlos tot cu fata in sus a fost pozitionat ... si eu tot ingusta in bazin ... astfel incat au folosit forcepsul ... iar cele 2 umflaturi la tample ale lui bebe , in cazul nostru au fost de la forceps, dar au trecut repede ...la fel simteam si eu ca cineva incearca sa ma rupa in doua biggrin.gif .... Dar totul e bine cand se termina cu bine .. asa ca te felicit inca o data pentru micul Alex si abia astept sa-l vad! partners.gif Pupici! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

21 Pagini V  « < 18 19 20 21 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 01:09 PM