Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

66 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi De Ianuarie 2008
ana80
postare Nov 27 2008, 03:28 PM
Postare #11


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 763
Inscris la: 7-October 08
Din: verona
Membru nr.: 41,201



si eu care am crezut casunt singura,chiar ieri am scris un topic "mamici de ianuarie 2008" si voi erati la ebelusi de ianuarie
noemi s-a nascut pe 17 ianuarie,are 6 dintisori,merge de-a busile,se ridica in picioare singura,face chiar si cativa pasi singura,a inceput sa manance foarte bine si suntem foarte fericitii ca a venit in viata noasta!sa va traiasca la toate jucaus.gif si sa fie sanatosi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vanina
postare Nov 27 2008, 06:54 PM
Postare #12


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 439
Inscris la: 19-November 08
Membru nr.: 49,912



ooo.. deja avem 2 fetite si 2 baietei notworthy.gif laugh.gif baietelul meu nu merge de-a busilea, nu a prins figura inca jucaus.gif , cand vrea sa ajunga la ceva parca inoata laugh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana80
postare Nov 27 2008, 09:21 PM
Postare #13


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 763
Inscris la: 7-October 08
Din: verona
Membru nr.: 41,201



QUOTE(vanina @ Nov 27 2008, 08:54 PM) *
ooo.. deja avem 2 fetite si 2 baietei notworthy.gif laugh.gif baietelul meu nu merge de-a busilea, nu a prins figura inca jucaus.gif , cand vrea sa ajunga la ceva parca inoata laugh.gif


trebuie sa fie tare dragalas sa-l vezi innotand! oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Nov 27 2008, 10:10 PM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562




QUOTE(ramos_kestorita @ Nov 27 2008, 04:19 PM) *
Buna! Sunt mamica de ianuarie 2008, adica 2 ianuarie. Atunci s-a nascut Tudor Andrei prin cezariana la Sp.Filantropia Bucuresti. bb.gif Acum, la fel ca si voi, mergem de-a busilea, mai cadem, ne ridicam, merge tinut de manute. Acum suntem putin bolnaviori, am capatat o enterocolita nefericita si ne tratam cu seriozitate. Astept sa ne cunoastem mai bine. Pe curand!



[quote name='ana80' date='Nov 27 2008, 05:28 PM' post='373485']
si eu care am crezut casunt singura,chiar ieri am scris un topic "mamici de ianuarie 2008" si voi erati la ebelusi de ianuarie
noemi s-a nascut pe 17 ianuarie,are 6 dintisori,merge de-a busile,se ridica in picioare singura,face chiar si cativa pasi singura,a inceput sa manance foarte bine si suntem foarte fericitii ca a venit in viata noasta!sa va traiasca la toate jucaus.gif si sa fie sanatosi!
[/quo
Sa va traiasca bb.gif !Se pare ca incet incet au inceput sa se adune si mamicile de ianuarie laugh.gif .Va astept la 1_3ani.gif . floare2.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vanina
postare Nov 28 2008, 08:26 AM
Postare #15


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 439
Inscris la: 19-November 08
Membru nr.: 49,912



QUOTE(ana80 @ Nov 27 2008, 11:21 PM) *
trebuie sa fie tare dragalas sa-l vezi innotand! oFloare.gif

da asa e laugh.gif da' ne laudam si noi la alte capitole tongue.gif stim sa aplaudam eusa_clap.gif sa dansam bananab.gif si sa facem "pa" biggrin.gif
Ma bucur ca ne adunam si noi mamicile de ianuarie oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana80
postare Nov 28 2008, 10:29 AM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 763
Inscris la: 7-October 08
Din: verona
Membru nr.: 41,201



QUOTE(vanina @ Nov 28 2008, 10:26 AM) *
da asa e laugh.gif da' ne laudam si noi la alte capitole tongue.gif stim sa aplaudam eusa_clap.gif sa dansam bananab.gif si sa facem "pa" biggrin.gif
Ma bucur ca ne adunam si noi mamicile de ianuarie oFloare.gif


cred ca in aceasta faza de crestere sunt cei mai dragalasi jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif sunt innebunita cand ii vad cum incearca sa faca tot felul de lucruri singuri bananab.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Nov 29 2008, 02:20 PM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



QUOTE(ana80 @ Nov 28 2008, 12:29 PM) *
cred ca in aceasta faza de crestere sunt cei mai dragalasi jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif sunt innebunita cand ii vad cum incearca sa faca tot felul de lucruri singuri bananab.gif


Noi avem probleme cu somnicul.Noaptea se trezeste din jumatate in jumatate de ora o pun pe picioare adoarme o pun in pat se trezeste doh.gif .Sa fie oare de la dintisori?A mai trecut cineva prin asa ceva pentru ca deja tine de o saptamana.Ziua aceeasi poveste doarme cel mult o ora crybaby.gif nu stiu ce sa mai fac.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana80
postare Nov 29 2008, 02:39 PM
Postare #18


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 763
Inscris la: 7-October 08
Din: verona
Membru nr.: 41,201



QUOTE(maria2008 @ Nov 29 2008, 04:20 PM) *
Noi avem probleme cu somnicul.Noaptea se trezeste din jumatate in jumatate de ora o pun pe picioare adoarme o pun in pat se trezeste doh.gif .Sa fie oare de la dintisori?A mai trecut cineva prin asa ceva pentru ca deja tine de o saptamana.Ziua aceeasi poveste doarme cel mult o ora crybaby.gif nu stiu ce sa mai fac.


SI NOI AM AVUT PROB CU SOMNUL,EU O PUNEAM IN PAT LANGA MINE SI O MAI LASAM SA DOARMA ASA.....DIN CATE AM CITIT EU ESTE SI O PERIOADA CAND NU PREA DORM NOAPTEA,SE TREZESC FOARTE DES....NOEMI CAND SE TREZESTE NOAPTEA STA CATE O ORA-DOUA TREAZA SI NE POVESTESTE SI NU ESTE CHIP SA O ADORMIM LA LOC....CRED CA PUIUL TAU ARE FOARTE MULTA ENERGIE....DACA AR DUREA-O CEVA AR PLANGE.....TREBUIE SA NE INARMAM CU FOARTE MULTA RABDARE.SANATATE LA jucaus.gif
IAR PT MAMI CARE ESTE FOARTE OBOSITA hug.gif oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Nov 29 2008, 04:18 PM
Postare #19


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



QUOTE(ana80 @ Nov 29 2008, 04:39 PM) *
SI NOI AM AVUT PROB CU SOMNUL,EU O PUNEAM IN PAT LANGA MINE SI O MAI LASAM SA DOARMA ASA.....DIN CATE AM CITIT EU ESTE SI O PERIOADA CAND NU PREA DORM NOAPTEA,SE TREZESC FOARTE DES....NOEMI CAND SE TREZESTE NOAPTEA STA CATE O ORA-DOUA TREAZA SI NE POVESTESTE SI NU ESTE CHIP SA O ADORMIM LA LOC....CRED CA PUIUL TAU ARE FOARTE MULTA ENERGIE....DACA AR DUREA-O CEVA AR PLANGE.....TREBUIE SA NE INARMAM CU FOARTE MULTA RABDARE.SANATATE LA jucaus.gif
IAR PT MAMI CARE ESTE FOARTE OBOSITA hug.gif oFloare.gif


Si eu am incercat sa o las asa in speranta ca poate adoarme dar daca vede ca nu o bagam in seama ne da cu palma peste fata laugh.gif iar daca o pun in patut plange pana ma duc sa o iau.Nu cred ca ar durea-o ceva pentru ca daca o pun pe picioare si o legan imediat adoarme.Intra-adevar trebuie f multa rabdare dar trecem noi si peste asta biggrin.gif si ne facem mari.Pupici jucaus.gif si pt mami ca ne-a raspuns tzuc.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vanina
postare Nov 29 2008, 06:21 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 439
Inscris la: 19-November 08
Membru nr.: 49,912



QUOTE(maria2008 @ Nov 29 2008, 06:18 PM) *
Si eu am incercat sa o las asa in speranta ca poate adoarme dar daca vede ca nu o bagam in seama ne da cu palma peste fata laugh.gif iar daca o pun in patut plange pana ma duc sa o iau.Nu cred ca ar durea-o ceva pentru ca daca o pun pe picioare si o legan imediat adoarme.Intra-adevar trebuie f multa rabdare dar trecem noi si peste asta biggrin.gif si ne facem mari.Pupici jucaus.gif si pt mami ca ne-a raspuns tzuc.gif

am avut si noi o perioada din asta acum cateva saptamani sau mai putin. nu stiu exact cate nopti m-a trezit des, dar acum a inceput sa mai rareasca trezirile nocturne notworthy.gif adica se trezeste de 3 ori si il pun la san si adoarme repede partners.gif cand avea vreo 4 luni cred ca se trezea mai rar, ce aiuriti sunt bebelusii astia... jucaus.gif pupici mamicilor


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:28 PM