Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

570 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Mai 2009
AngiC
postare Sep 20 2008, 11:58 AM
Postare #21


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



QUOTE(alina0412 @ Sep 20 2008, 12:49 PM) *
ce ma bucur!!!!!
cele mai noi viitoare mamici!
fetelor un sfat legat de anuntarea catre sefi a sarcinii
cele care stiti ca sefii sunt mai ciudati, duceti adeverinta de la medic, faceti o copie si pt voi pe care ii puneti sa vca semneze ca au luat la cunostinta
in felul asta n au voie sa va concedieze sub nici o forma
din pacate noi, la mamici de octombrie, avem un caz....si dl sef a fost dat in judecata
multa bafta!

Pe mine m-a sfatuit medicul ginecolog sa fac o instiintare scrisa la care sa atasez adeverinta de la ea. Mamica de octombrie a anuntat in scris?


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 22 2008, 12:36 PM
Postare #22


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Bine-ai venit Roxa13 si sa fiti sanatosi amandoi, ce sa va mai zik...vineri am fost si eu la primul control cu bebita....si am avut o mare surpriza...vb cu doctorul meu despre data ultimului CM si ca ar tb sa am 7 saptamani si 4 zile insa acesta imi zice ca dupa masuratorile lui arata altceva..ca as avea numai 5 saptamani..si ca raspunsul cel mai probabil ar fi ca am avut ovulatia foarte tarziu si de aceea are bebe doar atat, pana in prezent suntem ok insa nu mi-a putut spune mai multe acum si tb sa ne prezentam la un nou control peste 3 saptamani sa vedem daca si atunci totul va fi ok. Doamne ajuta, desi am fost putin dezamagita de veste si ca nu am putut vedea mare lucru pe monitor ma bucur ca nu mi-a gasit alte "bube".
Cat priveste anuntarea sefilor, stiu ca unii chiar au concediat dar au avut probleme apoi, al meu oricat de temperamental ar fi e totusi om bun la suflet, si sper sa reactioneze cu cap.


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Sep 22 2008, 01:20 PM
Postare #23


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(floare_albastra @ Sep 19 2008, 08:47 AM) *
Nu stiu de indemnizatie....
Un sfat profesional : cu sefii nu impartasesti bucurii familiale.....


Depinde de sef...Daca iti permite sau nu sa-ti impartasesti bucuriile cu el...Seful nostru este om "ca lumea"...Sucursala din Craiova a firmei unde lucrez eu are in jur de 30 de angajati, dar suntem asa ca o mica familie...Nici eu nu am spus de la inceput ca sunt insarcinata, doar catorva colege, dar sunt sigura ca el a stiut chiar dinainte de a-i spune eu...Eu si sotul lucram in acelasi loc, dar la departamente diferite ale firmei...Insa nu s-a pus problema sa aduc acte ca sunt gravida sau Doamne-fereste sa ma dea afara de la job. Am lucrat pana in luna a 9 a si nu a avut nimic de comentat...Si din mai anul viitor ma voi intoarce la servici...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Sep 22 2008, 01:36 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441




QUOTE(hanuk26 @ Sep 22 2008, 01:36 PM) *
Bine-ai venit Roxa13 si sa fiti sanatosi amandoi, ce sa va mai zik...vineri am fost si eu la primul control cu bebita....si am avut o mare surpriza...vb cu doctorul meu despre data ultimului CM si ca ar tb sa am 7 saptamani si 4 zile insa acesta imi zice ca dupa masuratorile lui arata altceva..ca as avea numai 5 saptamani..si ca raspunsul cel mai probabil ar fi ca am avut ovulatia foarte tarziu si de aceea are bebe doar atat, pana in prezent suntem ok insa nu mi-a putut spune mai multe acum si tb sa ne prezentam la un nou control peste 3 saptamani sa vedem daca si atunci totul va fi ok. Doamne ajuta, desi am fost putin dezamagita de veste si ca nu am putut vedea mare lucru pe monitor ma bucur ca nu mi-a gasit alte "bube".
Cat priveste anuntarea sefilor, stiu ca unii chiar au concediat dar au avut probleme apoi, al meu oricat de temperamental ar fi e totusi om bun la suflet, si sper sa reactioneze cu cap.

stai linistita si o angajata a mea a avut pana pe la 30 sapt tot timpul masuratorile mai mici decat sarcina dupa ultimul ciclu, cand ea stia ca are 7 sapt, dr zicea ca are 5, cand ea stia ca are 13, dr zicea 11, apoi dupa sapt 30 s-a decalat invers, ea zicea ca are 30 si dr zicea 32, deci a crescut bebele mult.....joi noaptea a nascut si din pacate bebele ei are o mica problemutza, cica i-a iesit vezica prin buric...sincer nu stiu ce inseamna asta si la cateva ore de la nastere l-a operat, acuma e bine din cate stiu eu.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 22 2008, 02:46 PM
Postare #25


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Off Doamne , saracutul de el... cum vine necazul cand nu te astepti, dar DD e langa el si-l va ajuta sa se refaca, si cred ca toate ne vom ruga pt el. Pai cred ca in timp o sa se vada mai bine ce si cum e cu sarcina mea. Iti multumesc pt ca m-ai linistit putin cu ce mi-ai zis...vad ca orice e posibil.


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Sep 22 2008, 03:23 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(hanuk26 @ Sep 22 2008, 03:46 PM) *
Off Doamne , saracutul de el... cum vine necazul cand nu te astepti, dar DD e langa el si-l va ajuta sa se refaca, si cred ca toate ne vom ruga pt el. Pai cred ca in timp o sa se vada mai bine ce si cum e cu sarcina mea. Iti multumesc pt ca m-ai linistit putin cu ce mi-ai zis...vad ca orice e posibil.

oriceee


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 23 2008, 12:13 PM
Postare #27


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Ce mai faceti fetelor..ce liniste e pe aici...m-a luat o durere de cap....cam de 2 ore citesc pe net despre incercarile Laviniei Sandru de a se aproba legea asta privind indemnizatia pt mamici, am gasit o gramada de comentarii pe diverse forumuri...iar parerile sunt si printre "beneficiari" impartite...oricum ea incearca sa faca indemnizatia fixa de 600 ron din prezent la 1.200 ron, iar pt mamicile care au un salar mai bun si cotizeaza la taxele statului mai mult sa aiba posibilitatea de a opta pt 85% din salariul luat in ultimele 12 luni. Ar fi minunat sa aprobe odata pt ca se incearca de ceva timp asta. Si altfel se poate descurca o mamica cu 12 miliane decat cu 6 raportat la preturile din ziua de azi.


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Sep 23 2008, 12:19 PM
Postare #28


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



QUOTE(hanuk26 @ Sep 23 2008, 01:13 PM) *
Ce mai faceti fetelor..ce liniste e pe aici...m-a luat o durere de cap....cam de 2 ore citesc pe net despre incercarile Laviniei Sandru de a se aproba legea asta privind indemnizatia pt mamici, am gasit o gramada de comentarii pe diverse forumuri...iar parerile sunt si printre "beneficiari" impartite...oricum ea incearca sa faca indemnizatia fixa de 600 ron din prezent la 1.200 ron, iar pt mamicile care au un salar mai bun si cotizeaza la taxele statului mai mult sa aiba posibilitatea de a opta pt 85% din salariul luat in ultimele 12 luni. Ar fi minunat sa aprobe odata pt ca se incearca de ceva timp asta. Si altfel se poate descurca o mamica cu 12 miliane decat cu 6 raportat la preturile din ziua de azi.


Doamne ajuta sa reuseasca! Ii tin pumnii. Toate ar trebui sa facem lucru asta. Daca ramane 6 mil nu stiu ce-o sa fac cu 2 copii sad.gif crybaby.gif Ai vreo adresa unde pot sa citesc si eu despre incercarile astea?


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RealDeeDee
postare Sep 23 2008, 01:17 PM
Postare #29


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,221
Inscris la: 19-August 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 34,620



Buna,
Sunt si eu o viitoare mamica de mai. Mai exact inceputul lunii mai 2009. Momentan se pare ca sunt in 8 sapt, dar maine voi merge la medic pentru o ecotransvaginala sa-mi confirme varsta. Am mari emotii e prima mea sarcina si imi doresc mult acest bebel. Doamne ajuta!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Sep 23 2008, 01:21 PM
Postare #30


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(RealDeeDee @ Sep 23 2008, 03:17 AM) *
Buna,
Sunt si eu o viitoare mamica de mai. Mai exact inceputul lunii mai 2009. Momentan se pare ca sunt in 8 sapt, dar maine voi merge la medic pentru o ecotransvaginala sa-mi confirme varsta. Am mari emotii e prima mea sarcina si imi doresc mult acest bebel. Doamne ajuta!


Doamne ajuta si sa fie sanatos bebelul tau...Sa ne tii la curent cu starea ta...Si la momentul potrivit sa ne spui ce este...fetita sau baietel smile.gif ...Si eu am un baiat nascut pe 21 mai 2007.... oFloare1.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

570 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 07:55 PM