Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Job-ul Ideal
alexandra81
postare Mar 3 2008, 09:23 AM
Postare #21


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(mariacci @ Mar 2 2008, 02:23 PM) *
EU AS VREA SA FAC CEVA, DAR NU STIU CE...
SUNT CROITOREASA, DAR NU-MI MAI PLACE! E MULT DE LUCRU SI NU SE PREA PLATESTE LA NOI...
AS VREA SA FAC ALTCEVA...
AM INCERCAT ODATA SA-MI FAC FIRMA DE CURATENIE SI MENAJ, DAR M-AM LASAT PAGUBASA... NU CRED CA M-AS FI DESCURCAT...
ERAU SI COPIII MICI SI IMI ERA GREU...
APOI AM VRUT SA FAC FELICITARI TRIDIMENSIONALE... DE FAPT, AM FACUT.... VREO 30... FACEAM PREA MULTA MIZERIE IN CASA, DAR POATE MAI FACEAM DACA NU NASTEAM... SI ASTA AM LASAT-O...
AS VREA SA FAC CEVA SA-MI PLACA, DAR NU STIU CE AS PUTEA FACE ACASA...
AS FACE UN CURS DE CEVA, DAR NU STIU CE FEL DE CURS...
AM FOARTE MULTA RABDARE, IMI PLAC LUCRURILE MIGALOASE... DACA NU-MI IASA CEVA, FAC DE 10 ORI, PANA REUSESC!
DATI-MI VOI UN SFAT: CE-AS PUTEA FACE?
DAR SA NU FIE CURATENIE, MANCARE, SPALAT SAU MAI STIU EU CE LUCRU LEGAT DE CASA... SUNT SATULA!
MA AJUTATI? VA PUPACESC! floare2.gif




eu am facut baietelului acum de sarbatori... un costumas de mos craciun cu fular si caciulita... la un coleg de servici. am inteles ca are o "masinarie" care scrie pe haine, face desene diverse. mosica lui Stefi i-a adus o paturica pe o parte alba si pe cealalta parte rosie...tot asa cu desene in cele 4 colturi. paturica este deosebita, iar costumul l-a laudat toata lumea care l-a vazut.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Mar 3 2008, 09:35 AM
Postare #22


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



QUOTE(mariacci @ Mar 3 2008, 02:23 AM) *
EU AS VREA SA FAC CEVA, DAR NU STIU CE...
SUNT CROITOREASA, DAR NU-MI MAI PLACE! E MULT DE LUCRU SI NU SE PREA PLATESTE LA NOI...
AS VREA SA FAC ALTCEVA...
AM INCERCAT ODATA SA-MI FAC FIRMA DE CURATENIE SI MENAJ, DAR M-AM LASAT PAGUBASA... NU CRED CA M-AS FI DESCURCAT...
ERAU SI COPIII MICI SI IMI ERA GREU...
APOI AM VRUT SA FAC FELICITARI TRIDIMENSIONALE... DE FAPT, AM FACUT.... VREO 30... FACEAM PREA MULTA MIZERIE IN CASA, DAR POATE MAI FACEAM DACA NU NASTEAM... SI ASTA AM LASAT-O...
AS VREA SA FAC CEVA SA-MI PLACA, DAR NU STIU CE AS PUTEA FACE ACASA...
AS FACE UN CURS DE CEVA, DAR NU STIU CE FEL DE CURS...
AM FOARTE MULTA RABDARE, IMI PLAC LUCRURILE MIGALOASE... DACA NU-MI IASA CEVA, FAC DE 10 ORI, PANA REUSESC!
DATI-MI VOI UN SFAT: CE-AS PUTEA FACE?
DAR SA NU FIE CURATENIE, MANCARE, SPALAT SAU MAI STIU EU CE LUCRU LEGAT DE CASA... SUNT SATULA!
MA AJUTATI? VA PUPACESC! floare2.gif


poti face un curs de cosmetica(pensat,epilat,masaj facial).cosmeticeana mea lucreaza acasa ,si-a facut o mare clientela,si castiga foarte bine...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Sep 2 2010, 04:33 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



Cotrobaind pe forum,am gasit acest subiect si mi se pare interesant.Si pe mine m-ar interesa ceva de facut acasa dar nu am nici o idee.Cineva cu idei pe aici???


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 2 2010, 04:44 PM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811




QUOTE(ella14 @ Feb 13 2008, 03:52 PM) *
uau,foarte frumos.deci,tu ai job-ul ideal,iti place ceea ce faci,esti platita bine,ai ocazia sa mergi in delegatii,nu mergi cu groaza la servici,nu te plictisesti si totusi nu ai schimba nimic???

Eu lucrez la Orange pe post de casier.imi place ceea ce fac,imi place mult colectivul,este unul tanar si dinamic,am un sef super ,super,banii sunt ok,am fost si eu in delegatii si in teambuilding-uri....dar as vrea sa lucrez in Contabilitate.anul trecut am dat licenta si pentru inceput as vrea sa gasesc un contabil bun,cu experienta care sa ma invete meserie,caci una e teoria si alta este practica.


aoleu... fugi cat poti liwlol.gif liwlol.gif .. inainte lucram la o franciza Nescafe.. eram sefa pct de lucru din Pitesti.. si m-am trezit eu ca vreau contabilitate liwlol.gif .. si de 4 ani asta fac.. si eu am terminat fac de contabilitate.. dar nu are nici o legatura cu practica.. munca multaaaaaaaaa pe bani putiniiiiiiiiiiiiiiii .. in vanzari muncesti mult mai putin si se castiga bine... in contabilitate sunt mii de hartii, mii de situatii, mi de eclaratii... mii de legi care se schimba de la o zi la lata si trebuie sa stii tot, altfel iei amenzi care sunt mariiiiiiiiiiiii...


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Sep 2 2010, 04:59 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



SI eu am avut jobul ideal....cel putin pt mine...Lucrez la o firma de distributie dispozitive medicale, am tangenta foarte mare cu domeniul medical ( mi-am dorit sa fiu medic, dar din cauza profei de chimie m-am lasat pagubasa. Acum cu noile grile de admitere ma bate gandul de la anul sa ma inscriu la medicina, chit ca voi termina cu facultate si rezidentiat la o varsta "respectabila" liwlol.gif ). Fiind pe marketing vanzarim am avut posibilitatea sa plec in delegatii prin toata lumea, vazand tari pe care nu cred ca as fi putut sa le vad in alt mod.
Dar s-a terminat cu acest job prin mutarea noastra in SIbiu, cand am intrat in cic.....AM inceput deja sa caut ceva...dar piata e cam "moarta" aici....Pe moment o sa ma bag pe firma noastra si o sa o administrez....Dar eu nu voi inceta sa-mi caut un job ca precedentul....AM vazut un post deja, oarecum asemanator pentru care am aplicat si sper sa fie cu noroc...O sa spuneti dece vreau sa lucrez pt altii...pentru ca jobul pe care l-am avut mi-a placut enorm.....Nu vreau sa fiu neaparat propriul meu sef, daca nu am satisfactia pe care o caut si o gasesc la un job la un patron....

Daca m-ai fi intrebat acum 5 ani as fi spus ca jobul ideal nu exista....dar am ajuns sa ma contrazic....si e foarte important sa crezi asta. Cel putin mie mi s-a schimbat viata....

Aceasta postare a fost editata de simina_ana: Sep 2 2010, 05:01 PM


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Sep 3 2010, 01:19 PM
Postare #26


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(maria26 @ Sep 2 2010, 05:44 PM) *
aoleu... fugi cat poti liwlol.gif liwlol.gif .. inainte lucram la o franciza Nescafe.. eram sefa pct de lucru din Pitesti.. si m-am trezit eu ca vreau contabilitate liwlol.gif .. si de 4 ani asta fac.. si eu am terminat fac de contabilitate.. dar nu are nici o legatura cu practica.. munca multaaaaaaaaa pe bani putiniiiiiiiiiiiiiiii .. in vanzari muncesti mult mai putin si se castiga bine... in contabilitate sunt mii de hartii, mii de situatii, mi de eclaratii... mii de legi care se schimba de la o zi la lata si trebuie sa stii tot, altfel iei amenzi care sunt mariiiiiiiiiiiii...

la fel spun si eu....dupa o facultate terminata, dupa niste ani(nu multi) de practica am ajuns sa cred ca mai bine ma reorientez....urmeaza sa ma intorc la servici, face andra 2 ani si sunt convinsa ca nu vreau sa ma intorc la postul meu de economist-contabil
am inceput sa arunc cate o privire la oferte, cam mici sanse, dar sper sa fie ceva pana in noiembrie
desi de contabili e nevoie permanent, sunt fff slab platiti
eu tin conta si acasa, dar nu prea merita efortul....dar e mai bine si cu atat decat cu nimic oFloare1.gif

sau mai am o varianta in vizor, sa dau pt expert contabil...urma sa dau inainte sa raman insarcinata dar am renuntat


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 3 2010, 01:23 PM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(natsandrea @ Sep 3 2010, 02:19 PM) *
la fel spun si eu....dupa o facultate terminata, dupa niste ani(nu multi) de practica am ajuns sa cred ca mai bine ma reorientez....urmeaza sa ma intorc la servici, face andra 2 ani si sunt convinsa ca nu vreau sa ma intorc la postul meu de economist-contabil
am inceput sa arunc cate o privire la oferte, cam mici sanse, dar sper sa fie ceva pana in noiembrie
desi de contabili e nevoie permanent, sunt fff slab platiti
eu tin conta si acasa, dar nu prea merita efortul....dar e mai bine si cu atat decat cu nimic oFloare1.gif

sau mai am o varianta in vizor, sa dau pt expert contabil...urma sa dau inainte sa raman insarcinata dar am renuntat


SA STII CA SI EU AM VRUT SA DAU DE EXPERT, DAR M-AM RAZGANDIT... in afara de taxa pe care o platesti anual la cecar, acum mai trebuie sa dai si impozitele in functie de venit.. pensii, somaj... nu se merita sa ai cabinet..
.. vreau sa ma reorientez si eu... salariul unui contabil este bataie de joc avand in vedere cata munca e sad.gif ... un contabil castiga cat un muncitor din sectie... peste tot e la fel sad.gif .. din pacate... mie imi plac foarte mult previziunile, analizele, statistica... nu ar strica nici in vanzari.. sa vad.. oricum, contabil nu mai vreau sa fiu...

Aceasta postare a fost editata de maria26: Sep 3 2010, 01:24 PM


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Sep 3 2010, 01:32 PM
Postare #28


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(maria26 @ Sep 3 2010, 02:23 PM) *
SA STII CA SI EU AM VRUT SA DAU DE EXPERT, DAR M-AM RAZGANDIT... in afara de taxa pe care o platesti anual la cecar, acum mai trebuie sa dai si impozitele in functie de venit.. pensii, somaj... nu se merita sa ai cabinet..
.. vreau sa ma reorientez si eu... salariul unui contabil este bataie de joc avand in vedere cata munca e sad.gif ... un contabil castiga cat un muncitor din sectie... peste tot e la fel sad.gif .. din pacate... mie imi plac foarte mult previziunile, analizele, statistica... nu ar strica nici in vanzari.. sa vad.. oricum, contabil nu mai vreau sa fiu...

idem....din pacate maria asa este, munca cat cuprinde si salar vai mama noastra oFloare1.gif
clar si eu incerc sa imi gasesc altceva...sa vedem ce va fi


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 3 2010, 02:04 PM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(natsandrea @ Sep 3 2010, 02:32 PM) *
idem....din pacate maria asa este, munca cat cuprinde si salar vai mama noastra oFloare1.gif
clar si eu incerc sa imi gasesc altceva...sa vedem ce va fi


bafta!


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Sep 3 2010, 02:06 PM
Postare #30


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(maria26 @ Sep 3 2010, 03:04 PM) *
bafta!

multumesc la fel trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:43 PM