Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

21 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Femeile Si Barbatii, mic eseu de relationship scris de un barbat ce NU era misogin. Acum e&
misoginu_69
postare Nov 1 2009, 01:17 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 19
Inscris la: 1-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 120,507



Iubeam femeia. Pt mine era tot ce e mai frumos sub soare. Insusi dumnezeu ar fi fost gelos pe mine stiind ce sotie am. Era deosebita, cum niciun barbat nu poate avea. Si o iubeam... vai frate.. o iubeam ca pe ochii din cap (sa folosesc cliseul pana la capat). Ba mai mult, faceam ORICE pt ea. Da absolut orice. Sa nu-i lipseasca nimic...

Si viata noastra mergea excelent, pana cand, intr-o buna zi, i-am cerut eu ceva sa faca pentru mine. "Mois? (zise), dar eu nu am timp/nu stiu sa fac/am alta treaba/ fa tu ca iti iese mai bine.. etc" , zic: nah ok, fac eu. Stii cum e: cine facea treaba mai buna decat mine? Ok, azi asa, maine asa, vine iar randul sa-i cer un favor. Aceleas raspuns primesc.. Incep sa ma enervez, zic, stai nene ca numai eu centrez? tu nici macar nu dai cu capul?

Incep certurile, eu ofticat ca numai eu centram, ea ofticata ca ...(nu stia de ce era ofticata) a, intr-un final a zis... ca o bat la cap prea mult... Zic: SHIT, imi stresez nevasta. hai s-o las mai moale. Dar nu puteam. Fierbea sangele in mine ca am picat de prost. Da, frate am picat de prost. eu i-am pus lumea mea la picioare si ea P*** , isi sterge condurii de eforturile mele... mai da ce prost am putut fi (zic) cum dracu am ajuns in situatia asta...

Nici la pat treaba nu mai mergea... era mereu stresata (zice). mai nene, zic: am imbulinat-o, hai sa repar greseala, si ma duc ca boul tot eu sa imi cer iertare ca am suparata-o. Ea in loc sa zica: da iubitule, nu-i nimic, ne mai certam ne mai impacam, asa e viata, important e ca ne iubim... zice: acum vreau sa imi zici pt ce-ti ceri scuze... sa-mi f... una. POFTIM??? (zic).:w00t:


Dragi doamne si domnisoare, atunci cand va doriti un sot care sa fie: tandru, iubitor, cald, sa aduca bani, sa fie devreme acasa, sa nu dea bani la curve, sa nu ii cumpere lu ma-sa excursie la albena fara sa stiti voi (eu sunt de-ala care face tot ce scrie mai sus), ganditi-va bine ce vreti. Chiar vreti un bou de-asta? Sunteti 100% sigure?. De ce sunteti asa sigure ca asta vreti? Ca mai apoi sa-i f... viata ? Eu am crezut ca prostu ca daca fac de-astea... chiar voi avea un mariaj 100% OK, dar nu e deloc asa. Si nu sunt singurul. Am cel putin 6 prieteni care se afla in aceeasi situatie... dar mai am si un alt prieten care isi mai calca din cand in cand nevasta in picioare si nu are absolut nicio problema, din contra, sotia lui face sex oricand (total... - norocosul... eu din an in paste prin un sex oral, daramite sex anal... niciodata....), nu are migrene, nu e obosita, face mancare buna, duce copii la scoala, e tandra, e iubitoare, e draguta cu soacra-sa...s.a.m.d > Eu nu vreau sa fac ca el. Nu, eu vreau ce ii da nevasta-sa dar fara sa-i dau omor twice in a week, doar asa de control...

Acu' ca v-am povestit buba, vreau sa cititi si elucrubratiile urmatoare (ale unui sot frustrat, NF - si nu oricum H H - adica nef... de ha haaaaaaaaaaaaaaa)

Sunt de parere ca femeile nu stiu ce vor. Sau daca stiu si se mai caca o cioara in capul lor si au norocul sa si obtina ceeea ce vor, nu stiu ce sa faca cu acel ceva, si in cel mai bun caz isi bat p... de prostu care le pune lumea lui la picioare...

Sunt de parere ca femeile nu gandesc. De ce spuna asta? Pt ca atunci cand se cearta nu stiu sa aduca macar 3 argumente coerente in sprijinul unei afirmatii de-a lor: "esti un nesuferit!" de ce? (zic) " asa...." :w00t:

Sunt de parere ca femeile nu vad barbatii decat (asa cum zice un amic de-al meu scotian): a walking wallet, buni numai sa aduca bani si ele sa-i f.. aiurea si cand le intrebi pe ce au cheltuit 1000 de lei ele sa inceapa sa pise ochii ca ai ceva cu ele si ca esti un nemernici care le controleaza viata...

Sunt de parere ca femeile nu sunt capabile sa aiba o relatie. Ele isi doresc un fat frumos calare pe un cont mare si un marcedes ultimul racnet, si cu p.... mare, dar cand le au pe astea, se uita tot in ograda vecinului care are 3 lei in cont, un junghi de dacie si 10 cm in erectie...

Sunt de parere ca femeile sunt grozav de ipocrite. Daca ii zici nevestii ca vrei sa-ti schimbi masina, ti se urca in cap, dar daca prietena ei cea mai buna si-a luat opel corsa C, nu mai ai pace pana nu ii iei si ei un Golf 5 (da ce, ea e mai prejos...?)

Sunt de parere ca daca te casatoresti (tu ca barbat ce citesti) esti cel mai mare fraier. Nu faci decat sa le intaresti lor convingerea ca tu ca entitate masculina, ti-ai lasat de buna voie: prieteni, multiple iubite, etc... ca sa stai toata viata dupa un singur vagin (care are migrene la 2 din 3 incercari de copulatie), o singura pereche de sani (care cu timpul se lasa.. si daca vrei sa-i ridici, tot tu scoti banul, in loc sa-i gasesti pe noi2.ro gata ridicati).... si daca mai esti si prost ca mine si accepti toate fazele proaste care ti se fac (sex cand vor ele, ajutor din partea lor - doar cand li se scoala, adica niciodata, tandrete, dragoste si alte chestii maritale (doar cand au ele chef, adica la fel ca si elefantilor, o data la 36 de luni...), atunci cred ca singura solutie este sa DIVORTEZI. Punct!

Femeile vor barbati amuzanti, dar daca faci misto de ma-sa sau de ele, te-au transformat in cel mai mare animal de pe planeta si nu mai pupi p.... macar 3 saptamani, "sa te inveti minte sa nu mai faci misto de mama" si uite asa din barbat insurat cu p... la orice ora, te transformi in wanker cu bataturi in palma... Nu conteaza ca a fost o mica gluma, nici macar rautacioasa.. pur si simplu te-ai luat de mama... Esti cu capul? cum poti face asta?!?!?!? Nu se face. Ele sunt TABU !

Femeile ne controleaza viata, dragi barbati si colegi de suferinta. Noi suntem sclavii lor. Poza aia de pe net cu baietelui de 4 ani ce se uita in chiloteii unei fetite de aceeasi varsta si ea zice "cu asta am sa-ti controlez viata" e ADEVARATA!!! Si ce-i mai nasol e ca tot noi ca prostii acceptam. E ca-n chestiile alea conspirationiste, iti implantezi cipul ferm convins ca-ti face bine, te apara de teroristi...

Acum ca m-am refulat pe net, dragi doamne si domnisoare, puteti trage foc de voie. Astept cele mai inteligente argumente ca de fapt voi sunteti cele mai frumoase/tandre/credincioase/ne-materialiste si dezinteresate creaturi ale domnului, si ca eu ca prostu m-am trezit fluierand in biserica... :puke:

Semneaza:

Un prost care i-a facut toate mofturile nevestei.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 1 2009, 02:09 PM
Postare #2


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Imi place cum scrii, mai nenea misognu' laugh.gif eusa_clap.gif Daca ti-as spune ca sper sa mai ai si alte of-uri pe suflet, de exprimat in scris, sper ca nu o sa ma intelegi gresit. laugh.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
misoginu_69
postare Nov 1 2009, 02:33 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 19
Inscris la: 1-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 120,507



QUOTE(dyana @ Nov 1 2009, 02:09 PM) *
Imi place cum scrii, mai nenea misognu' laugh.gif eusa_clap.gif Daca ti-as spune ca sper sa mai ai si alte of-uri pe suflet, de exprimat in scris, sper ca nu o sa ma intelegi gresit. laugh.gif



Multumesc.. ce sa zic.. sunt asa de amarat incat.. dar fac si eu haz de necaz...

Pe un alt forum ma tachin au userii ca am zis ca sunt bou. Da sunt un mare bou, mai lipseste talanga si sa fac muuu in fata blocului, ca din cauza mea am ajuns aici.... Sper sa nu am coarne, ca daca le am... e nasol. Imi cumpar setul ala de cutite de la teleshoping. In special ala pt scos pielita la legume... nervi.gif

Astept invazia fetelor pe forum care sa-mi spuna ca de fapt eu bat campii... Si evident argumente INTELIGENTE. Chiar vreau argumente inteligente.

Aceasta postare a fost editata de misoginu_69: Nov 1 2009, 02:33 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 1 2009, 02:58 PM
Postare #4


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




Fetele nu prea stau pe forum azi, pentru ca e duminica si isi petrec weekendul...cu familia. wink.gif Altfel realizezi ca ar fi o invazie de... 'misogini patrupezi' pe aici laugh.gif Ar face o petitie sa se desfiinteze forumul; noi am iesi pe strada cu tricouri albe cu Utile sa protestam... tongue.gif
Iar daca ai dreptate si ea era "perversa", cum spun vecinii mei de peste drum, din cort, nu o sa te contreze nimeni. Noi nu o stim prea bine pe domnita ta... Iar textul este prea dedicat, nu se simt acuze generale la adresa femeii, nici cu usernameul pe care ti l-ai ales (sa zicem ) laugh.gif

Parerea mea este este alta, insa: acum, singur si plictisit, ai chef de polemici antrenante si provocatoare.
Uite, incerc eu: sigur nu iti este dor de ea? laugh.gif

Apropo, bun venit pe forum! smile.gif Eu sunt Diana si sper...ca nu sunt si misogina. laugh.gif liwlol.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Nov 1 2009, 03:02 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Nov 1 2009, 03:46 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Pot trage o singura concluzie din ceea ce ai scris, nu ai ales bine. In rest...nuam nimic de comentat, decat ca exista o vorba din popor, ca baietii buni au parte de...si se pare ca tu esti un exemplu.
Bine ai venit pe forum.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
misoginu_69
postare Nov 1 2009, 04:36 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 19
Inscris la: 1-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 120,507



QUOTE(dyanp @ Nov 1 2009, 03:46 PM) *
Pot trage o singura concluzie din ceea ce ai scris, nu ai ales bine. In rest...nuam nimic de comentat, decat ca exista o vorba din popor, ca baietii buni au parte de...si se pare ca tu esti un exemplu.
Bine ai venit pe forum.



redau o conversatie scurta dintre mine si sotia mea:

Eu: Stii foarte bine ca tin la tine si ca te iubesc

Ea: (.....)

Eu: De fiecare data cand ma suni simt ca ma incarc cu energie. esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata

Ea: (.....)

Eu: Cand intri in camera, simt ca se lumineaza

Ea: (.....)

Eu: Chiar nu zici nimic?

Ea: dar ai zis tu totul!

wacko.gif

Voi faceti la fel cu sotii vostrii?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramo82na
postare Nov 1 2009, 05:10 PM
Postare #7


andrei si mami ramona
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,285
Inscris la: 11-February 09
Din: drobeta turnu severin
Membru nr.: 71,305



QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 06:36 PM) *
redau o conversatie scurta dintre mine si sotia mea:

Eu: Stii foarte bine ca tin la tine si ca te iubesc

Ea: (.....)

Eu: De fiecare data cand ma suni simt ca ma incarc cu energie. esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata

Ea: (.....)

Eu: Cand intri in camera, simt ca se lumineaza

Ea: (.....)

Eu: Chiar nu zici nimic?

Ea: dar ai zis tu totul!

wacko.gif

Voi faceti la fel cu sotii vostrii?



paiii chiar ai zis totul.. laugh.gif si misterul??!!unde este..unele femei vor mister..sa cucereasca ..tu esti deja cucerit...smile.gif...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
misoginu_69
postare Nov 1 2009, 05:19 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 19
Inscris la: 1-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 120,507



QUOTE(ramo82na @ Nov 1 2009, 05:10 PM) *
paiii chiar ai zis totul.. laugh.gif si misterul??!!unde este..unele femei vor mister..sa cucereasca ..tu esti deja cucerit...smile.gif...



nasol. pt ca deja ma gandesc cum sa ma des-cuceresc. deja mi-am setat sa ma fac nesimtiti sa imi trag amanta sa ii iau masina si sa nu mai dau niciun ban in casa...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Nov 1 2009, 05:25 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 07:36 AM) *
redau o conversatie scurta dintre mine si sotia mea:

Eu: Stii foarte bine ca tin la tine si ca te iubesc

Ea: (.....)

Eu: De fiecare data cand ma suni simt ca ma incarc cu energie. esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata

Ea: (.....)

Eu: Cand intri in camera, simt ca se lumineaza

Ea: (.....)

Eu: Chiar nu zici nimic?

Ea: dar ai zis tu totul!

wacko.gif

Voi faceti la fel cu sotii vostrii?



Tocmai ce ziceam, ai facut alegerea gresita.
Sincer nicioadata nu am inteles discrepantele dintre soti. Zilele trecute am vorbit cu o doamna care-mi spunea ca ea e mai desteapta decat sotul ei, ca si el spune mereu asta. Mi s-a pus un nod in gat si am avut o senzatie de neplacere. Am pretentia ca fiecare este bun la ceva, si ca intr-o casnicie ne completam, nu vad de ce unul trebuie sa fie mai destept si celalalt...nu suntem doi, nu suntem impreuna? Poate asta ai pierdut si tu din vedere, ca erati doi, in schimb tu le faceai pe toate si concluzia? Ai obosit, te-ai saturat si normal de aici probleme. Sincer imi pare rau si sper ca nu sunt si copii la mijloc.
Sunt tare curioasa care ar fii punctul ei de vedere, sunt sigura ca e total diferit de al tau.

Aceasta postare a fost editata de dyanp: Nov 1 2009, 05:26 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramo82na
postare Nov 1 2009, 05:29 PM
Postare #10


andrei si mami ramona
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,285
Inscris la: 11-February 09
Din: drobeta turnu severin
Membru nr.: 71,305



QUOTE(ramo82na @ Nov 1 2009, 07:10 PM) *
paiii chiar ai zis totul.. laugh.gif si misterul??!!unde este..unele femei vor mister..sa cucereasca ..tu esti deja cucerit...smile.gif...


am zis unele femei..si daca sotia ta chiar este asa.. wacko.gif nasol...cat despre amanta hmmm!!fiind o familista convinsa numai cuvantul in sine ma infurie....daca nu merge relatia voastra ai optiunea sa te desparti de ea si sa-ti refaci viata cu altcineva care te merita...tu trebuie sa sti mai bine ce astepti de la viata!!?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

21 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 06:35 AM