Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Diete Si Cure De Slabire, astept sfaturi si indemne ptr a nu abandona dieta
perla163
postare Nov 12 2009, 04:12 PM
Postare #21


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



daaaa.........ce desteapta sunt........am scris-o asa cum era in italiana.----apoi mi-am dat seama------oricum daca va fi nevoie o sa o TRaduc,in maniera posibila!!!!!!!!! trandafir.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Nov 13 2009, 01:48 PM
Postare #22


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



QUOTE(perla163 @ Nov 12 2009, 04:12 PM) *
daaaa.........ce desteapta sunt........am scris-o asa cum era in italiana.----apoi mi-am dat seama------oricum daca va fi nevoie o sa o TRaduc,in maniera posibila!!!!!!!!! trandafir.gif


CE TARE AI FOST PERLUTA...citesc cu sufletul la gura ..sa ajung si eu la dieta buclucasa..si intelege ceva daca poti tongue.gif liwlol.gif
neaparat sa o traduci...sa nu ma apuc sa manc cine stie ce dupa traducerea mea doh.gif


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Nov 13 2009, 03:30 PM
Postare #23


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(hanuk26 @ Nov 13 2009, 12:48 PM) *
CE TARE AI FOST PERLUTA...citesc cu sufletul la gura ..sa ajung si eu la dieta buclucasa..si intelege ceva daca poti tongue.gif liwlol.gif
neaparat sa o traduci...sa nu ma apuc sa manc cine stie ce dupa traducerea mea doh.gif

daaaaa............uite acuma ma apuc s-o traduc!! oFloare.gif pup!!!!!!!!


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Nov 13 2009, 04:41 PM
Postare #24


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017




dieta de 1450 kcal

---ulei permis / zi =5 lingurite de impartit intre pranz si cina;

LUNI:
----mic dejun:-200ml lapte degresat,sau 1 iaurt slab sau 1 ceai cu 2lingurite de zahar sau miere;
----30g de corn flakers sau biscuiti simpli sau integrali sau 3-4 fete biscotate;
-------------acesta este la fel ptr fiecare zi;
--pranz:80g paine+250 g salata mixta sau verdure cu frunze verzi(spanac,foi de sfecla,frunze de papadie,,,etc) sau vinete;+150 g fructe proaspete;
Merenda:-o bareta de cereale,sau paketel de crakers,sau 1 iaurt slab sau 200g fructe;(se repeta in fiecare zi)
--CINA:80g paine+ o mozarela light,sau 80 g filadelfia ligt sau 80g branza de vaci;+ 250 g slata mixta sau brocoli sau dovlecei;+150g fructe;
MARTI
pranz: 60g paste sau orez +50g(cantarite crud) de fasole,sau linte sau naut,sau mazare,sau bob(congelate sau la cutie)+ 150g salata mixta sau minestrone ;+150 g fructe;
CIna:80g paine sau 40g paine +120g cartofi sau 250 de cartof fara paine;120g piept de pui sau de curcan sau 100g porc slab+ 250g salate,sau varza,sau ardei,sau vinete;+ 150g fructe;
MIERCURI
Pranz:80g paine+2oua mici+250g slata sau dovleci sau fasole verde;+150g fructe;
Cina:80g paine +200g peste slab sau 120g peste spada sau 100 g ton la cutie.al naturale;+250gslata,sau dovleac de toamna,sau brocoli,sau conopida;+150g fructe;
JOI
Pranz80g paine sau 40g paine +120g cartofi sau 250 de cartof fara paine;+120g carne vitel sau 1 hamburger de vitel+250g salata sau verdura sau pastai verzi(congelazti sau la cutie)+150g fructe;
Cina:80g paine+80g bresaola,sau sunca ,sau prosciuto crudo,+250g salte sau vinete sau ardei;+150g fructe;
VINERI
Pranz:80g paste sa orez cu 100g suc de rosii sau crocoli;+150g slata sau verdura ;+150 g fructe;
Cina:80g paine sau 40g paine +120g cartofi sau 250 de cartof fara paine;+200g merluzo,sau3 bastoncini merluzo sau 120g peste spada sau orata;+250g slata sau verdura ;+150g fructe;
SAMBATA
Pranz:50g paine + 120g piept de pui sau carne de vita +200g slata sau verdure sau vinete +10g ulei+150g fructe;
CINA:250g pizza margherita sau cu adaos de vinete si ardei la gratar,ceapa(cand nu mancati pizza trebuie sa inlocuiti meniul din acea zi cu o alta zi,)
DUMINICA
Pranz::80g paste sau orez cu un sos facut din 50g suc de rosii si 50g carne slaba sau in loc de carne o cutiuta de ton in suc natural;+ o lingurita de parmezan+150g fructe;
CINA:80g paine sau 40g paine +120g cartofi sau 250 de cartof fara paine;+120g piept de pui sau carne de iepure + 250g salata sau dovleci sau varza;+ 150g fructe;


ATENTIUNI speciale::
--toate alimentele trebuie cantarite exact;-cantitatile sunt exprimate in greutate neta(adica ceea ce trebuie sa gatiti sau sa mancati crud,fara coji etc);-gatiti doAR fiert,la gratar,in microunde sau la aburi;-pestele e de preferat carnii asa cum carnea alba e de preferat celei rosii;-evitati fripturi si grasimi,ca untura ,unt,margarina sau smantana;-evitati bauturile acidulate sau alcoolice;-evitati strugurii,rodiile ,bananele cu moderatie ,adica doar 100g;
evitati,nucile,smochine,migdale,fistic ---etc;---evitati dulciurile,cacoa,ciocolata;-evitati de sarit vreun past;-se poate schimba cina cu pranzul din aceeasi zi;beti intre 1,5-2l apa /zi;-moderati consumul de sare si folositi sarea iodata;daca simtiti foame intre mese se pot rontai castraveti sau morcov;-asociati in fiecare zi un pik de miscare,de ex,mergeti in pas vioi 30min,sau la fitnes,sau inot;


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saya
postare Nov 15 2009, 10:13 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,389
Inscris la: 25-January 09
Din: .
Membru nr.: 66,998



Spor la tinut dieta Perla si cat mai multe kg date jos.....eu daca mai continui in ritmul asta cu prajituri si alte dulciuri,seminte,sucuri cred ca o sa reusesc sa pun ceva pe mine....te pup si daca nu-ti va face bine sa o lasi....si miscare daca poti....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adabd
postare Nov 15 2009, 10:18 PM
Postare #26


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 85
Inscris la: 15-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,141



Am fost slaba-ata toata viata, dar, dupa 25, cand am renuntat si la fumat, am luat cam 10 kg in greutate. Am reusit sa dau jos cam 7 si e ok. Cu toate acestea ma paste sala de sport pt ca pielea intinsa nu merge cu dieta. sad.gif Dar am luat niste decizii:

- renunt la carne de porc COMPLET (bye, bye pogacele oFloare1.gif )
- renunt la orice fel de ulei in afara celui ultra virgin de masline
- paine doar neagra si putina
- gata cu zaharul
- in fiecare zi o salata de fructe si una de legume
- gata orice prajeli


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Nov 15 2009, 10:24 PM
Postare #27


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(ocristina @ Nov 15 2009, 09:13 PM) *
Spor la tinut dieta Perla si cat mai multe kg date jos.....eu daca mai continui in ritmul asta cu prajituri si alte dulciuri,seminte,sucuri cred ca o sa reusesc sa pun ceva pe mine....te pup si daca nu-ti va face bine sa o lasi....si miscare daca poti....


mersi mult de sustnere,draga CRIS....da eu oricum acuma ma tin si de miscare...ca daca nu....nu prea ajuta dieta...am metabolismul ADORMIT total si deci tre sa fac miscare........mi-ar place,sa am unde sa joc volei,sau baschet,kiar daca am atatea kg......mi-ar placea....eu in liceu ADORAM ora de SPORT!!!!!!
QUOTE(adabd @ Nov 15 2009, 09:18 PM) *
Am fost slaba-ata toata viata, dar, dupa 25, cand am renuntat si la fumat, am luat cam 10 kg in greutate. Am reusit sa dau jos cam 7 si e ok. Cu toate acestea ma paste sala de sport pt ca pielea intinsa nu merge cu dieta. sad.gif Dar am luat niste decizii:

- renunt la carne de porc COMPLET (bye, bye pogacele oFloare1.gif )
- renunt la orice fel de ulei in afara celui ultra virgin de masline
- paine doar neagra si putina
- gata cu zaharul
- in fiecare zi o salata de fructe si una de legume
- gata orice prajeli

bravooo..ADA......astea sunt principiile unui regim alimentar KORECT!!!!!!!pup


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adabd
postare Nov 15 2009, 11:09 PM
Postare #28


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 85
Inscris la: 15-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,141



Merci! Am luat decizia al fel cum am facut si cand am renuntat la fumat: m-am trezit intr-o zi si am zis gata. Si de 3 ani e gata. La fel si cu regimul aiurea. Nu imi pare rau dupa prajeli si prostii. Imi e setata mintea pe sanatate si asta ma bucura.

Aceasta postare a fost editata de adabd: Nov 15 2009, 11:09 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kity_82
postare Nov 16 2009, 10:04 AM
Postare #29


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 699
Inscris la: 13-November 09
Din: Miercurea-Ciuc
Membru nr.: 121,093



Buna fetele!!!! Hai sa intru si in clubul vostru, sa va povestesc ceva. La inceputul anului am tinut o dieta si anume "Dieta de 90 de zile", daca vreti o postez pe forum, si am slabit 12 kg, bineinteles combinat cu sport. Acum cred ca am mai pust 1-1,5 kg inapoi pe mine si de aceea ma tenteaza dieta cu supa de pui, ideea e ca nu stiu cam ce sport as putea sa fac avand in vedere ca vreau si bebe. Va dorsc multa bafta si al cat mai multe kg in minus.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Nov 16 2009, 03:25 PM
Postare #30


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(kity_82 @ Nov 16 2009, 09:04 AM) *
Buna fetele!!!! Hai sa intru si in clubul vostru, sa va povestesc ceva. La inceputul anului am tinut o dieta si anume "Dieta de 90 de zile", daca vreti o postez pe forum, si am slabit 12 kg, bineinteles combinat cu sport. Acum cred ca am mai pust 1-1,5 kg inapoi pe mine si de aceea ma tenteaza dieta cu supa de pui, ideea e ca nu stiu cam ce sport as putea sa fac avand in vedere ca vreau si bebe. Va dorsc multa bafta si al cat mai multe kg in minus.

dieta poti s-o postezi,dar tu poti urma doar un regim corekt ,cum spunea mai sus ADA,ca acuma ai BB in burtika si deci tre sa ai grija de amandoi!!!!!!! notworthy.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 11:48 AM