Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Peritol Da Sau Nu
mary-r-p
postare Sep 24 2008, 03:54 PM
Postare #31


Junior
*

Grup: Members
Postari: 12
Inscris la: 23-April 07
Membru nr.: 3,346



Buna, fetelor!
Eu am avut o problema cu baietelul meu, Luca, acum in varsta de un an, prin luna iulie cand eram la tara si il prinsese soarele foarte tare pe fata; neavand creme la mine si nici apa termala pe care o folosesc de obicei, am recurs la leacuri babesti, ca sa zic asa, si i-am dat cu albus de ou pe fata. Vreau sa va spun ca in 5 minute aproape sa nu-mi mai recunosc copilul: se umflase foarte tare la fata, cu tot cu ochi, si continua sa se umfle! Am crezut ca innebunesc de spaima! Am reusit sa dau de dr. lui la tel. si mi-a spus ce injectie sa-i cumpar, iar de la farmacie mi-a mai dat si acest Peritol sa-i dau, dar f. putin, 1 ml la 12 ore, cred. Am gasit si o doctorita in apropiere care sa-i faca injectia si in cele din urma totul s-a terminat cu bine. Pana seara Luca si-a revenit. Dar nu va pot descrie prin ce am trecut in momentele acelea; am crezut ca intra in soc anafilactic, numai la asta ma gandeam! Dar a vrut Dumnezeu sa fie bine! Asadar, eu nu as recomanda Peritol pt. lipsa poftei de mancare, din moment ce este pt. alergii! Asa ca mare grija! Va pup!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Sep 26 2008, 08:50 AM
Postare #32


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



noua ne-a dat doctora peritol ptr c nu prea doarme noaptea.este racita si nu prea poate dormi asa ca doctora a zis sa-i dau peritol.insa nici desteapta de doctora nu mi-a zis si nici desteapta de mine nu a intrebat cat anume sa-i dau.asa ca la-m luat si-l tin acolo ca nu stiu cat sa-i dau. doh.gif mad.gif


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Sep 26 2008, 09:29 AM
Postare #33


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



QUOTE(EMY2000 @ Sep 26 2008, 09:50 AM) *
noua ne-a dat doctora peritol ptr c nu prea doarme noaptea.este racita si nu prea poate dormi asa ca doctora a zis sa-i dau peritol.insa nici desteapta de doctora nu mi-a zis si nici desteapta de mine nu a intrebat cat anume sa-i dau.asa ca la-m luat si-l tin acolo ca nu stiu cat sa-i dau. doh.gif mad.gif

t-i-am spus si la o cafea ca stiu ca se da 2 ml nu mai mult


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Sep 26 2008, 09:54 AM
Postare #34


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562




QUOTE(EMY2000 @ Sep 26 2008, 10:50 AM) *
noua ne-a dat doctora peritol ptr c nu prea doarme noaptea.este racita si nu prea poate dormi asa ca doctora a zis sa-i dau peritol.insa nici desteapta de doctora nu mi-a zis si nici desteapta de mine nu a intrebat cat anume sa-i dau.asa ca la-m luat si-l tin acolo ca nu stiu cat sa-i dau. doh.gif mad.gif

Si noua tot 2 ml ne-a recomandat dar pentru o alergie la medicamente. oFloare.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Sep 26 2008, 10:25 AM
Postare #35


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



doamne ca nu mai stiu ce sa cred parca doctorii astia nu mai stiu ce fac..........sau peritolul trateaza asa de multe boli?


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Sep 27 2008, 08:36 AM
Postare #36


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Sep 26 2008, 10:29 AM) *
t-i-am spus si la o cafea ca stiu ca se da 2 ml nu mai mult



QUOTE(maria2008 @ Sep 26 2008, 10:54 AM) *
Si noua tot 2 ml ne-a recomandat dar pentru o alergie la medicamente. oFloare.gif


i-am dat panala urma 1,5.si asta ptr ca ai dau cam multe medicamente(zinnat,humex,aerius,pivalone si dupa ce terminam cu zinnat trebuie sa-i mai dau cateva zile sumetrolim)si imi este frica sa nu faca ceva de la atatea.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Sep 27 2008, 08:37 AM
Postare #37


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(lia maria71 @ Sep 26 2008, 11:25 AM) *
doamne ca nu mai stiu ce sa cred parca doctorii astia nu mai stiu ce fac..........sau peritolul trateaza asa de multe boli?


vb ieri cu danna68 si mi-am adus aminte ca i-am si lui tony peritol tot din acelasi motiv.dar problema era ca nu mai stiam cat.

Aceasta postare a fost editata de EMY2000: Sep 27 2008, 08:37 AM


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 27 2008, 02:26 PM
Postare #38


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(EMY2000 @ Sep 27 2008, 09:36 AM) *
i-am dat panala urma 1,5.si asta ptr ca ai dau cam multe medicamente(zinnat,humex,aerius,pivalone si dupa ce terminam cu zinnat trebuie sa-i mai dau cateva zile sumetrolim)si imi este frica sa nu faca ceva de la atatea.

Sincer mi se pare enorm...zinnat este mai mult decat puternic pentru o varsta atat de frageda si-i va rezolva problema ...sa-i mai dai si sumetrolim???? care e foarte toxic???....medicul ala e nebun???....sau vrea sa-i faca ficatul praf????...daca-i dai aerius....care e deja antialergic...cum sa ii mai dai si peritol???.Doamne Sfinte!!! sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Sep 28 2008, 12:11 PM
Postare #39


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(rux25 @ Sep 27 2008, 03:26 PM) *
Sincer mi se pare enorm...zinnat este mai mult decat puternic pentru o varsta atat de frageda si-i va rezolva problema ...sa-i mai dai si sumetrolim???? care e foarte toxic???....medicul ala e nebun???....sau vrea sa-i faca ficatul praf????...daca-i dai aerius....care e deja antialergic...cum sa ii mai dai si peritol???.Doamne Sfinte!!! sad.gif

MI-A ZIS SA-I DAU SUMETROLIM DUPA CE TERMIN ZINNATUL.SINCER HABAR NU AVEAM PTR CE E AERIUS.CAT DESPRE CAT E DE SANATOASA....HABAR NU AM.DAR NU AI MAI DAU NICI SUMETROLIM NICI PERITOL PANA NU VINE DOCTORA EI, CARE AM INTELES CA O GASESC DE SAPT. VIITOARE.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 30 2008, 05:02 PM
Postare #40


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(EMY2000 @ Sep 28 2008, 01:11 PM) *
MI-A ZIS SA-I DAU SUMETROLIM DUPA CE TERMIN ZINNATUL.SINCER HABAR NU AVEAM PTR CE E AERIUS.CAT DESPRE CAT E DE SANATOASA....HABAR NU AM.DAR NU AI MAI DAU NICI SUMETROLIM NICI PERITOL PANA NU VINE DOCTORA EI, CARE AM INTELES CA O GASESC DE SAPT. VIITOARE.

Asa sa faci...parerea mea...Emy fata ta e atat de mica si atat de frageda...si e pacat sa o lasi pe mana unor incompetenti....ai nevoie de ea sanatoasa o viata intreaga oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 03:00 PM