Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cugetari !
Miha27X
postare Apr 24 2009, 11:01 AM
Postare #1


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413



Nu a existat si nu va exista nimeni care sa se poata feri de dragoste atata vreme cat va exista frumusete pe lume si ochi care sa o priveasca!

Iubirea este esenta vietii pe pamant! Sunt oameni care spun ca nu cred in iubire, dar nu constientizeaza ca iubire sunt chiar ei, ei sunt rodul iubirii Lui Dumnezeu si din ei se va naste iubire.

Va doresc asadar sa puteti simti iubirea in fiecare clipa si s-o raspanditi in jurul vostru, caci primim iubire daruind-o!


Sper ca sunteti de acord si va invit sa va luati 2 minute, sa cugetati la prezentul vostru si sa ne impartasiti in vreo cateva randuri dovezi de iubire pura din viata voastra.

Incep eu prin a va spune ca la varsta de 2 ani eram intr-un centru de plasament din Suceava, iar parintii mei aveau deja 2 nasteri la activ, insa soldate cu decesul copilasilor....Se aflau asadar in cautarea visului pierdut, cautau un inger care sa le aline suferinta....Si au ajuns din Bucuresti tocmai la Suceava. In clipa in care ochii nostri s-au intalnit primul meu cuvant a fost " tati", iar apoi "mami nu pleca".....si a plecat .....dar cu familia reintregita. Acum ei aveau un copilas, iar eu niste parinti minunati pe care chiar daca i-am suparat uneori, am sa-i iubesc pana voi inchide ochii.....

Sper sa aflu si de la voi experiente de viata pecetluite de IUBIRE.....



--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 24 2009, 11:14 AM
Postare #2


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



ce poveste frumoasa trandafir.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Apr 24 2009, 11:41 AM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



QUOTE(mykyiy81 @ Apr 24 2009, 12:01 PM) *
Nu a existat si nu va exista nimeni care sa se poata feri de dragoste atata vreme cat va exista frumusete pe lume si ochi care sa o priveasca!

Iubirea este esenta vietii pe pamant! Sunt oameni care spun ca nu cred in iubire, dar nu constientizeaza ca iubire sunt chiar ei, ei sunt rodul iubirii Lui Dumnezeu si din ei se va naste iubire.

Va doresc asadar sa puteti simti iubirea in fiecare clipa si s-o raspanditi in jurul vostru, caci primim iubire daruind-o!
Sper ca sunteti de acord si va invit sa va luati 2 minute, sa cugetati la prezentul vostru si sa ne impartasiti in vreo cateva randuri dovezi de iubire pura din viata voastra.

Incep eu prin a va spune ca la varsta de 2 ani eram intr-un centru de plasament din Suceava, iar parintii mei aveau deja 2 nasteri la activ, insa soldate cu decesul copilasilor....Se aflau asadar in cautarea visului pierdut, cautau un inger care sa le aline suferinta....Si au ajuns din Bucuresti tocmai la Suceava. In clipa in care ochii nostri s-au intalnit primul meu cuvant a fost " tati", iar apoi "mami nu pleca".....si a plecat .....dar cu familia reintregita. Acum ei aveau un copilas, iar eu niste parinti minunati pe care chiar daca i-am suparat uneori, am sa-i iubesc pana voi inchide ochii.....

Sper sa aflu si de la voi experiente de viata pecetluite de IUBIRE.....

Wow....superb, si modul in care ai povestit eusa_clap.gif DD sa-i tina sanatosi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha27X
postare Apr 24 2009, 12:36 PM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413




Dyana, Oktavia, dragele mele, ideea era sa ne bucuram si noi de iubirea din viata voastra....Mi-e dor de melancolie, mi-e dor sa citesc ca si evenimente frumoase incununate de romantism sau tandrete, de lacrimi de bucurie sau entuziasm se intampla in viata voastra ( refuz sa cred ca uitam de ceea ce intr-adevar conteaza)
Asadar dragele mele astept sa reveniti si sa-mi strecurati in coltul ochilor cate o lacrima de bucurie si emotie.....
Va pup si iubesc pe toate....


--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Apr 24 2009, 01:25 PM
Postare #5


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Frumoasa poveste de viata ne-ai impartasit Mihaela...


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha27X
postare Apr 25 2009, 02:08 PM
Postare #6


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413



Desi zic ca ar trebui sa vedem partea frumoasa a vietii, tocmai atunci cand simti ca-ti iei zborul cineva iti taie aripile...

"Moartea nu inseamna nimic, insa a trai infrant si fara glorie inseamna a muri in fiecare zi." -
Napoleon Bonaparte
Gloria o reprezinta o viata implinita, si cum poate fi asta fara copii....nu inteleg, daca rostul femeii pe pamant este de a naste si perpetua specia, cum de sunt atatea femei care ajung la capatulu firului de ata (al vietii) fara a cunoaste GLORIA, bucuria de a fi mama....
De ce? Cine este raspunzator pentru asta, daca exista destin si acesta este independent de vointa omului?!
Are careva raspunsul la aceasta intrebare? daca da va rog sa mi-l transmiteti si mie.....


--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha27X
postare Apr 28 2009, 11:26 AM
Postare #7


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413



Asa cum bine stim, femeia este cheia tuturor succeselor barbatului, ea este de fapt stalpul familiei; asadar aduc in atentia voastra cateva interpretari pline ochi de misoginism din partea barbatilor.....


Femeile sunt niste fapturi dragute, care nu se supara aproape niciodata. Si, si atunci cand se supara, o fac atat de delicat, incat, practic, nici n-ai cum sa-ti dai seama. Dovada stau si replicile de mai jos, cu care orice barbat care nu e gay se intalneste zilnic, si din care doar niste paranoici ar putea deduce ca nevestele lor au capsa pusa, cand, in mod absolut evident, ele "n-au nimic".

1. "Macar pune-o-n chiuveta, daca n-o speli"
E intr-o dispozitie mai mult decat neprietenoasa, lucru pe care poti sa-l deduci cu oarecare usurinta si din faptul ca nici n-ai terminat de mancat. Are ca variante si alte replici la fel de dragute, cum ar fi: "Macar pune-le in cosul de rufe, daca tot le spala proasta", "Macar descalta-te, daca tot sterge servitoarea dupa tine", desi stim cu totii ca asta n-ar imbunatati cu nimic situatia.

2. "Ce sunt sosetele alea de langa scaun?"
Desi abil formulata, aceasta intrebare nu are decat un singur raspuns logic, o data ce sosetele de langa scaun sunt, de regula, chiar sosete, si mult mai rar pantofi, schiuri sau patine cu rotile. O intrebare cu ceva mai multa logica ar fi: "Cine sunt sosetele alea de langa scaun?".

3. "O colega de-a mea a mers cu prietenul ei la teatru"
Bineinteles ca aceasta prietena ori nu exista, ori ca, de fapt, a stat acasa si si-a facut de lucru prin bucatarie, in timp ce prietenul ei (daca, totusi, acesta exista) s-a uitat la meci. Si chiar daca, prin absurd, lucrurile au stat intocmai, tot nu reusesti sa intelegi de ce te-ar interesa, asa ca, logic, intrebi: "Si?". Raspuns: "Si nimic".

4. "Asta nu puteai s-o pui acolo?"
Sa spunem ca stii ce reprezina "asta", desi, de cele mai multe ori, e greu sa ghicesti, o data ce tu esti in baie, iar ea in sufragerie. Deci, stii ce e "asta", dar nu stii unde e "acolo". Intrebi: "Unde?". Raspuns: "Nu mai conteaza".

5. "In seara asta iar te duci la bere?"
N-ai mai fost de o saptamana si nici nu intentionai sa te duci astazi. Cand, insa, ea stie mult mai bine decat tine ce-ai de gand, nu mai ai nici o sansa. Raspunzi, timid: "Nu". Te crede imediat: "E, nu!"

6. "N-am nimic"
De regula, femeile n-au nimic atunci cand nu scot o vorba trei ore (stiut fiind faptul ca femeile nu prea obisnuiesc sa vorbeasca) sau trantesc diverse lucruri prin casa (curatenia pe care, chipurile, o fac nefiind decat un pretext ca sa poata manipula lucruri si, altfel, sa le poata tranti fara ca tu sa-ti dai seama ca e plina de draci).


Eu trag o singura concluzie .... femeia este detinatoare a unei minti fabuloase, capabila sa aprinda focul si sa-l stinga dintr-o singura clipire......



--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha27X
postare Apr 28 2009, 01:05 PM
Postare #8


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413



Pentru acelea dintre voi care simt ca fiecare clipa trecuta este o lupta pierduta....

"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz."
-Victor Hugo

Stim ca o batalie pierduta nu inseamna si un razboi pierdut, deci sa continuam bataliile mai puternice si cu fruntea sus si sigur vicotria va fi de partea noastra!!! Mamicile stiu asta, au trecut toate prin aceste lupte "seculare", si drept premiu pentru victorie au primit niste ingerasi minunati!


--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saya
postare May 4 2009, 09:24 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,389
Inscris la: 25-January 09
Din: .
Membru nr.: 66,998



imi pare rau ca ai trecut prin asta dar viata ti-a dat o sansa buna sper eu..imi place penultimul mesaj si chiar asa este..cel putin eu asa fac.totul este adevarat...te pup. tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha27X
postare May 5 2009, 10:15 AM
Postare #10


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413



QUOTE(ocristina @ May 4 2009, 10:24 PM) *
imi pare rau ca ai trecut prin asta dar viata ti-a dat o sansa buna sper eu..imi place penultimul mesaj si chiar asa este..cel putin eu asa fac.totul este adevarat...te pup. tzuc.gif


Multumesc .
Te pup si eu


--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:41 AM