Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

471 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2009, La ce spital ati optat sa nasteti si cu ce doctor?
Kris&Robert
postare Sep 14 2008, 09:28 AM
Postare #51


mammi si OBI
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,228
Inscris la: 27-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,924



QUOTE(floricel @ Sep 13 2008, 03:25 PM) *
Multa bafta sa vedeti ce este jucaus.gif eu am aflat la 18 saptamani ca e baietel bananab.gif .
Despre miscat eu simt ceva dar e cam jos sa fie bebe.Multa sanatate si te astep cu vesti rolleyes.gif


salut!
eu una zic ca ai toate sansele sa fie bebe!
pentru ca la fel il simt si eu, si asa mi-au povestit si alte mamici!
la inceput credeam ca mi se pare, acum sunt sigura ca el e cel care face "valuri" cand in partea dreapta, cand in partea stanga.
il simt destul de jos!
pentru orice eventualitate o sa o intreb pe dna. doctor!
multa sanatate jucaus.gif jucaus.gif si gravida.gif gravida.gif
hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Sep 14 2008, 12:44 PM
Postare #52


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Acum e prima oara cand merg la ginecolog ca a durat o gramadata sa imi fac actele sa ma pot inscrie aici la medic de familie si am umblat pe drumuri vreo10zile dupa niste hartoage...offf...sistemu asta...si acum in sfarsit m-am programat la ginecolog dupa ce am fost si la doctorita de familie...desi am trimitere tot sunt nevoita sa platesc consultatia si ecografia ca daca nu ar fi trebuit sa astept pana pe 1octombrie si ar fi fost prea tarziu...deci eu marti imi vad pentru prima oara bebitza si sper sa fie totul in regula si sa ne spuna si ce este...!tot asa simt si eu niste "valuri" dar destul de jos si nu stiu ce sa zic daca e bebele sau nu...dar pana acum nu a miscat in adevaratul sens al cuvantului si cred ca ar fi momentu ca am19saptamani si2zile...pana la sfarsitu lunii tot sper sa se intample...!


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floricel
postare Sep 14 2008, 01:08 PM
Postare #53


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 70
Inscris la: 12-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 30,098



QUOTE(mammi @ Sep 14 2008, 10:28 AM) *
salut!
eu una zic ca ai toate sansele sa fie bebe!
pentru ca la fel il simt si eu, si asa mi-au povestit si alte mamici!
la inceput credeam ca mi se pare, acum sunt sigura ca el e cel care face "valuri" cand in partea dreapta, cand in partea stanga.
il simt destul de jos!
pentru orice eventualitate o sa o intreb pe dna. doctor!
multa sanatate jucaus.gif jucaus.gif si gravida.gif gravida.gif
hug.gif


tzuc.gif mamica scumpa tu mereu imi inviorezi dimineata!Sanatate multa si o saptamana asa cum iti doresti!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floricel
postare Sep 14 2008, 01:12 PM
Postare #54


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 70
Inscris la: 12-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 30,098




QUOTE(raisa @ Sep 14 2008, 01:44 PM) *
Acum e prima oara cand merg la ginecolog ca a durat o gramadata sa imi fac actele sa ma pot inscrie aici la medic de familie si am umblat pe drumuri vreo10zile dupa niste hartoage...offf...sistemu asta...si acum in sfarsit m-am programat la ginecolog dupa ce am fost si la doctorita de familie...desi am trimitere tot sunt nevoita sa platesc consultatia si ecografia ca daca nu ar fi trebuit sa astept pana pe 1octombrie si ar fi fost prea tarziu...deci eu marti imi vad pentru prima oara bebitza si sper sa fie totul in regula si sa ne spuna si ce este...!tot asa simt si eu niste "valuri" dar destul de jos si nu stiu ce sa zic daca e bebele sau nu...dar pana acum nu a miscat in adevaratul sens al cuvantului si cred ca ar fi momentu ca am19saptamani si2zile...pana la sfarsitu lunii tot sper sa se intample...!


Multa bafta sa afli ce este jucaus.gif si sa fie sanatos,nu te ingrijora daca nu a miscat inca de obicei primul copil misca prima data la 4 luni jumate .Ai grija de tine si inca putina rabdare mai sunt cateva zile pana la jumatatea sarcinii bananab.gif Pupicuti


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dani80
postare Sep 14 2008, 06:17 PM
Postare #55


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 957
Inscris la: 19-July 08
Din: Iasi
Membru nr.: 31,147



QUOTE(mammi @ Sep 11 2008, 09:16 AM) *
Buna!
tu ai aflat!?
nu prea te-am mai vazut pe aici!
te asteptam!
hug.gif


Buna fetelor,

Si eu voi avea un baietel! bananab.gif Cel putin asa mi-a spus dr la 15 saptamani - voi fi mai sigura spre sfarsitul lunii sept cand am programare.
In rest am trecut prin niste emotii groaznice legate de triplu test... A trebuit sa-l repet - nu stiu de ce sefa laboratorului unde am facut testul nu era sigura de rezultate.
Desi cele trei valori sunt normale pentru periaoda in care am facut testul, iar concluzia este de risc scazut pt trisomia 18, defecte de tub neural si trisomia 21, totusi la trisomia 21 imi apare un risc de 1:515, ceea ce mie nu-mi indica un risc tocmai scazut! (am comparat valorile cu ale altor pers care au facut triplu test, iar la unele riscul e de ordinul miilor). Mai ales ca, rational vorbind nu sunt atat de batrana (am 28 ani!), nu sunt fumatoare, iar toate celelalte analize sunt bune.
In fine, m-am mai linistit si-mi pun increderea in Doamne Doamne ca totul va fi bine cu ingerasul meu inger.gif

La voi se vede burtica? Pana acum (17+) burtica mea nu a crescut spectaculos, am luat 2.5 kg de la inceputul sarcinii.
Va pup si sa auzim de bine smile.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Sep 14 2008, 07:49 PM
Postare #56


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Mamici a miscat si la mine mogaldeata mai inainte si am simtit nevoia sa va anunt...deci e totul in regula...yupiiii...ce fericita sunt...v-am pupat...la mine se vede burtica foarte bine...park as fi in luna a6a...nush de ce am un feeling de gemeni dar o sa ne lamurim la eco marti...eu am luat5kg de cand sunt insarcinata!

Aceasta postare a fost editata de raisa: Sep 14 2008, 07:51 PM


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shanty
postare Sep 17 2008, 02:33 PM
Postare #57


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 970
Inscris la: 23-September 07
Din: constanta
Membru nr.: 7,003



salutare fetele!
ma primiti si pe mine pe la voi? noi suntem mai micuti un pic, avem DNP 15 - 20 februarie.
Pana acum am avut o sarcina mai altfel: am vomitat 3 luni non-stop, de 5-7 ori/zi, am slabit 7 kg si lesinam frecvent pe strada si nu am fost in stare de nimic. singura fericire a fost ca BB n-a tinut cont de acest aspect si s-a dezvoltat f bine.
Acum avem 17 saptamani si suntem un pic mai bine (adica vomit de vreo 2 ori pe zi, in special seara), chiar daca nu prea ma lasa sa mananc decat o data/ zi.
La capitolul haine stau bine, intru chiar si in hainele in care nu mai intram de anul trecut, asa ca inca nu trebuie sa invadez magazinele tongue.gif . Burtica nu se vede decat daca ma intind pe spate, in special seara, cand ajung acasa, dar simt asa, ca niste pestisori in burtica, si Dr. a zis ca e BB
Va pup si sper sa ne mai citim. va doresc toturor sarcina usoara si bebei sanatosi tzuc.gif


--------------------
Doamne, da-mi puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba, curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta, si intelepciunea de a face diferenta.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floricel
postare Sep 17 2008, 04:28 PM
Postare #58


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 70
Inscris la: 12-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 30,098



QUOTE(raisa @ Sep 14 2008, 08:49 PM) *
Mamici a miscat si la mine mogaldeata mai inainte si am simtit nevoia sa va anunt...deci e totul in regula...yupiiii...ce fericita sunt...v-am pupat...la mine se vede burtica foarte bine...park as fi in luna a6a...nush de ce am un feeling de gemeni dar o sa ne lamurim la eco marti...eu am luat5kg de cand sunt insarcinata!


Raisa te astept cu vestile de la ecograf,si la mine burtica a inceput sa creasca foarte tare si am luat tot cam 5 kg si e un jucaus.gif .Te pup multa sanatate!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floricel
postare Sep 17 2008, 04:36 PM
Postare #59


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 70
Inscris la: 12-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 30,098



QUOTE(shanty @ Sep 17 2008, 03:33 PM) *
salutare fetele!
ma primiti si pe mine pe la voi? noi suntem mai micuti un pic, avem DNP 15 - 20 februarie.
Pana acum am avut o sarcina mai altfel: am vomitat 3 luni non-stop, de 5-7 ori/zi, am slabit 7 kg si lesinam frecvent pe strada si nu am fost in stare de nimic. singura fericire a fost ca BB n-a tinut cont de acest aspect si s-a dezvoltat f bine.
Acum avem 17 saptamani si suntem un pic mai bine (adica vomit de vreo 2 ori pe zi, in special seara), chiar daca nu prea ma lasa sa mananc decat o data/ zi.
La capitolul haine stau bine, intru chiar si in hainele in care nu mai intram de anul trecut, asa ca inca nu trebuie sa invadez magazinele tongue.gif . Burtica nu se vede decat daca ma intind pe spate, in special seara, cand ajung acasa, dar simt asa, ca niste pestisori in burtica, si Dr. a zis ca e BB
Va pup si sper sa ne mai citim. va doresc toturor sarcina usoara si bebei sanatosi tzuc.gif


Te primim cu mult drag oFloare1.gif ,mi-ai adus aminte de mine in primele luni cand imi era rau non-stop si ma bufnea plansul ca numai vreau,multa putere shanty sunt sigura ca in curand ai sa te simti bine cum o sa inceapa sa miste jucaus.gif scapi de toate starile de rau.Eu zic ca maxim 20de saptamani dar Doamne ajuta sa fie mai devreme.Sarcina usoara incearca sa te odihnesti mult si sa papi bine.Eu am incercat sa mai diminuez starile de rau prin vomitatul de dimineata substanta galbena de la fiere,iti mai taie din raul de peste zi si mancam biscuitei sarati sper sa te ajute si pe tine.Te pup dulce si astept sa ne scrii cat de curand cu noi vesti!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shanty
postare Sep 17 2008, 05:50 PM
Postare #60


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 970
Inscris la: 23-September 07
Din: constanta
Membru nr.: 7,003



de miscat il simt deja cum "inoata" de colo colo (nu tot timpul, din cand in cand, mai ales seara)
cu raul de dimineata nu mai e asa de rau. in schimb vomit fiecare masa mai consistenta, nu prea conteaza ce ma fortez eu sa mananc. si de biscuiti...a inceput sa mi se sterpezeasca dintii.....dar ne facem noi mari si trecem si peste asta.
pupici


--------------------
Doamne, da-mi puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba, curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta, si intelepciunea de a face diferenta.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

471 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 08:52 PM