Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Medici Si Maternitati In Brasov
Dana72
postare Mar 10 2009, 06:40 PM
Postare #31


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,289
Inscris la: 6-December 08
Din: Brasov
Membru nr.: 54,211



Buna ,mamici . Si eu am nascut la maternitatea din Brasov cu dr. Podasca care mi-a urmarit sarcina . Ma pregateam sa ma duc la un TNS la maternitate cand mi-am dat seama ca mi sa rupt apa . La 37 saptamani . I-am trimis un mesaj dr.lui , a coborat dupa mine la urgenta si f repede m-a operat . Dupa reanimare m-a trimis la saloanele renovate cu 3 paturi si cu bb . in fiecare zi a venit sa-mi schimbe personal pansamentul , si in ziua externarii mi-a scos personal atele . Ce sa va zic un dr. extraordinar iar saloanele pentru cezariana sunt super In comparatie cu cele de la nasteri normale nono.gif pray.gif
Poate n-am vazut eu saloanele care trebuia dar ........m-am considerat privilegiata ca am nascut cu cezariana .


--------------------
[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Mar 10 2009, 06:59 PM
Postare #32


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



dupa cum a spus si danybv...si eu il laud pe doctorul Mircea Preda care e un doctor de milioane,si eu am nascut cu el pe 3.02.2009 prin cezariana si nu am dat 1leu si s-a purtat exceptional cu mine...il recomand oricui...eu am mers pe parcursu sarcinii la Tudorache Ioana dar cand a trebuit sa nasc a intrat in concediu si m-a recomandat doctorului Mircea Preda care luni m-a vazut prima oara si marti m-a operat si s-a comportat cum nu ma asteptam...are asa o caldura care te face sa ai incredere in el si e tot timpu cu zambetu pe buze! notworthy.gif


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniela34
postare Apr 25 2009, 05:45 AM
Postare #33


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,611
Inscris la: 6-January 09
Din: bucuresti/atlanta
Membru nr.: 62,834



QUOTE(nico_dsb @ Jan 8 2009, 02:32 PM) *
eu am nascut la eva dr ionel si am numai cuvinte de lauda atat despre clinica,personal si dl doctor.Ma pregatisem pt nastere pe cale naturala dar bb nu vroia sa vina(apa rupta,contractii dar el nu cobora)si a fost nevoie de cezariana.Daca as fi ramas la sibiu(ca sunt din sibiu) ma lasau de cine stie cat ne chinuiam caci la noi nu vor sa faca cezariana decat daca isi da acordul seful(deci daca te apuca dupamasa astepti pana dimineata cand vine el la serv. daca ai nevoie de cezariana)Este o doamna dr.anestezista la eva ,nu-i stiu numele crybaby.gif SUPER.Daca sunteti din bv. si nu numai va spun ca nu regretati nimic daca va duceti acolo,asta o spun mai mult pentru cele care sunt din sibiu(unde maternitatea si doctorii lasa de dorit) sa nu va fie frica de drum,sau altele.. ca merita, cat despre bani ganditi-va ca pana dai bani la dr.,asistente,mancare,pampers,...tot acolo ajungi caci, la eva nu-ti trebuie nimic,serios, chiar nimic.

ma intereseaza cam cit costa la eva. ai nr de telefon de la ei? cum iau legatura cu ei?....multumesc pt orice info.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nico_dsb
postare Apr 25 2009, 06:13 PM
Postare #34


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 111
Inscris la: 16-October 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 42,921




QUOTE(daniela34 @ Apr 25 2009, 06:45 AM) *
ma intereseaza cam cit costa la eva. ai nr de telefon de la ei? cum iau legatura cu ei?....multumesc pt orice info.

eu am nascut in iulie 2008 si costa 2000lei nasterea normala si 2500 cezariana,in rest controalele din timpul sarcinii 100 lei.nr de tel.0268333777.str. paltinis nr15-17,vis-a-vis de politie se face o straduta,str.paltinis.se face programare inainte.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniela34
postare May 11 2009, 10:29 AM
Postare #35


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,611
Inscris la: 6-January 09
Din: bucuresti/atlanta
Membru nr.: 62,834



QUOTE(nico_dsb @ Apr 25 2009, 12:13 PM) *
eu am nascut in iulie 2008 si costa 2000lei nasterea normala si 2500 cezariana,in rest controalele din timpul sarcinii 100 lei.nr de tel.0268333777.str. paltinis nr15-17,vis-a-vis de politie se face o straduta,str.paltinis.se face programare inainte.


daa...din pacate e tirziu...nu mai au locuri pt august....au zis ca trebuie rezervat cu 5-6 luni innainte.... oFloare1.gif imi pare rau.....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicole28
postare May 11 2009, 12:00 PM
Postare #36


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,334
Inscris la: 14-April 09
Din: brasov
Membru nr.: 85,043



QUOTE(daniela34 @ May 11 2009, 11:29 AM) *
daa...din pacate e tirziu...nu mai au locuri pt august....au zis ca trebuie rezervat cu 5-6 luni innainte.... oFloare1.gif imi pare rau.....

daca te inscri la un medic care face nasteri doar la eva iti va gasi un loc ca sunt multe mamici care nu mai vin la programare.eu am aflat cu 2 sapt. ca voi naste acolo si a fost peste asteptari. bafta!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramona0013
postare Oct 29 2009, 02:37 PM
Postare #37


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 121
Inscris la: 29-October 09
Din: Brasov
Membru nr.: 120,192



[quote name='danybv' date='Feb 27 2009, 12:44 AM' post='503877']
Servus fetelor

si mie tot DR TUDORACHE imi urmaeste sarcina,insa e foarte amabila...dar ink nu stiu prea multe despre ea...la maternitate cat de des merge?eu am rh- si imi trebuie supravegere,dansa dak e medic la Eva banuiesc k nu prea da p la maternitate...si la controale tot la Eva ma programeaza...]

Aceasta postare a fost editata de ramona0013: Oct 29 2009, 02:38 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Oct 29 2009, 03:41 PM
Postare #38


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Servus fetelor

si mie tot DR TUDORACHE imi urmaeste sarcina,insa e foarte amabila...dar ink nu stiu prea multe despre ea...la maternitate cat de des merge?eu am rh- si imi trebuie supravegere,dansa dak e medic la Eva banuiesc k nu prea da p la maternitate...si la controale tot la Eva ma programeaza...]
[/quote]
sigur o sa iti propuna sa nasti la eva...si pe mine tot ea m-a supravegheat toata nasterea si cand trebuia sa nasc a intrat in concediu si a vorbit cu un doctor din maternitate si am vorbit cu doctoru si m-a programat la cezariana...ea mi-a zis ca daca ma apuca sa nasc ma duc la maternitate si daca e ea de garda bine daca nu se ocupa cine e acolo si sa o sun sa vina...dar nu cred ca ar fi venit...tu faci cum vrei...


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramona0013
postare Oct 29 2009, 04:43 PM
Postare #39


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 121
Inscris la: 29-October 09
Din: Brasov
Membru nr.: 120,192



Nici eu nu stiu ce sa fac...ideea e k as vrea sa pot avea incredere in ea...cu nasterea la Eva...mi-a propus deja...insa in caz de complicatii la nastere tot la maternitate ajungi...asa k prefer sa nasc la maternitate...in privinta conditiilor...poate am norocul sa ma bage in rezervele noi de la maternitate....vom trai si vom vedea!!!sanatosi sa fim k le facem noi pe toate!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Oct 29 2009, 06:01 PM
Postare #40


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



QUOTE(ramona0013 @ Oct 29 2009, 04:43 PM) *
Nici eu nu stiu ce sa fac...ideea e k as vrea sa pot avea incredere in ea...cu nasterea la Eva...mi-a propus deja...insa in caz de complicatii la nastere tot la maternitate ajungi...asa k prefer sa nasc la maternitate...in privinta conditiilor...poate am norocul sa ma bage in rezervele noi de la maternitate....vom trai si vom vedea!!!sanatosi sa fim k le facem noi pe toate!!!

sa stii ca eu am fost foarte multumita de conditiile si de medicii din maternitate,am nascut prin cezariana si cica pe cele cu cezariana le duce in conditii mai bune decat pe cele care au nascut normal...eu am stat in rezerva ca inca o mamica si dupa48 de ore ne-au adus bebeii in rezerva cu noi!


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 02:41 PM