Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Medicamente Homeopatice, foloseste cineva?
DMIRELA
postare Jul 24 2010, 06:49 AM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 102
Inscris la: 16-March 09
Membru nr.: 79,164



Am fost cu micutul la pediatru are umpic de rosu in gat si a avut si umpic de diaree. Pentru acestea si pentru crestere in greutate nea prescris pediatra natrium muriaticum. A mai folosit cineva acest remediu? Noi nu am mai folosit niciodata medicamente homeopatice si am o oarecare retinere fata de ele.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
armagan
postare Jul 29 2010, 05:01 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 17-July 09
Membru nr.: 99,993



Am mare incredere in medicamentele homeopate. Ele sunt pe baza de plante si nu au ce rau sa-ti faca. Eu nu le-am folosit pe cele in cauza, dar am folosit pentru intarirea sistemului imunitar si de atunci a prins copilul culoare in obraji si mi s-a insanatosit de boli prelungite... Rau nu are ce sa faca daca vei lua dupa cum ti-a fost indicat . E o solutie alternativa, se foloseste in paralel cu cele oferite de medicina moderna. Prefer cand e cazul acest remediu deoarece nu face copilului imunitate la anumite medicamente.....Mai ales cele cu amestec apicol sunt exceptionale, cu laptisor de matca pt pofta de mancare sau propolis pentru dezinfectia organismului...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DMIRELA
postare Jul 29 2010, 09:39 PM
Postare #3


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 102
Inscris la: 16-March 09
Membru nr.: 79,164



Vad ca de cand folosesc acest remediu copilul meu nu mai transpira asa cum transpira inainte nu puteam niciodata sa il acoper ca era ud tot acum pun si plamuma pe el si nu mai transpira.Poate e doar coincidenta nu stiu. Mia fost prescris pentru mai multe am scris si mai sus cred ca da rezultate in mai multe probleme. Incep sa prind incredere in homeopatie.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
johnnymada
postare Aug 3 2010, 11:59 AM
Postare #4


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 790
Inscris la: 12-March 08
Din: medgidia
Membru nr.: 17,539




QUOTE(DMIRELA @ Jul 29 2010, 10:39 PM) *
Vad ca de cand folosesc acest remediu copilul meu nu mai transpira asa cum transpira inainte nu puteam niciodata sa il acoper ca era ud tot acum pun si plamuma pe el si nu mai transpira.Poate e doar coincidenta nu stiu. Mia fost prescris pentru mai multe am scris si mai sus cred ca da rezultate in mai multe probleme. Incep sa prind incredere in homeopatie.

si noi ne tratam numai cu medicamente homeopate si sunt foarte multumita, avem 1 an si ceva de cand nu mai luam nici macar nurofen,avem acasa o mica trusa de prim ajutor pt raceli , sunt foarte bune medicamentele, administrate de la primele simptome fac minuni

Aceasta postare a fost editata de johnnymada: Aug 3 2010, 12:01 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lauramelania
postare Aug 25 2010, 04:08 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 7-May 07
Membru nr.: 3,592



si noi folosim remedii homeopate si suntem foarte multumite
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamadematei
postare Sep 17 2010, 10:21 AM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 18-May 10
Din: Bucharest
Membru nr.: 147,756



Da, si noi folosim medicamente homeopate, cu o rezerva. Eu nu folosesc pentru Matei decat medicamente homeopate care au si studii clinice care sa ateste ca nu dau si reactii secundare. Pentru ca, marele "pacat" al unor remedii homeopate este ca fac bine pe o parte, in schimb pot sa fac si mai rau pe alta parte.
Asa ca mi-a luat ceva dar am descoperit cateva medicamente homeopate care se vand in farmacii si le folosesc ori de cate ori este nevoie.
Pentru Matei ii dau de cand era mic Esberitox atunci cand este racit sau preventiv inainte de a merge la gradinita. Sunt niste capsule din echinaceea si tuja (www.esberitox.ro) care pentru copii mai mici de un an se dizolva in apa iar cei mai marisori le pot suge pentru ca au un gust foarte bun.
In cura de imunizare le luam si noi si bunica si n-am mai avut nevoie de vaccin antigripal... Iar pentru Matei (care are acum 4 ani jumate) a fost minunat pentru ca pediatra ne-a spus ca este prea mic pentru vaccin
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 17 2010, 11:03 AM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mamadematei @ Sep 17 2010, 11:21 AM) *
Da, si noi folosim medicamente homeopate, cu o rezerva. Eu nu folosesc pentru Matei decat medicamente homeopate care au si studii clinice care sa ateste ca nu dau si reactii secundare. Pentru ca, marele "pacat" al unor remedii homeopate este ca fac bine pe o parte, in schimb pot sa fac si mai rau pe alta parte.
Asa ca mi-a luat ceva dar am descoperit cateva medicamente homeopate care se vand in farmacii si le folosesc ori de cate ori este nevoie.
Pentru Matei ii dau de cand era mic Esberitox atunci cand este racit sau preventiv inainte de a merge la gradinita. Sunt niste capsule din echinaceea si tuja (www.esberitox.ro) care pentru copii mai mici de un an se dizolva in apa iar cei mai marisori le pot suge pentru ca au un gust foarte bun.
In cura de imunizare le luam si noi si bunica si n-am mai avut nevoie de vaccin antigripal... Iar pentru Matei (care are acum 4 ani jumate) a fost minunat pentru ca pediatra ne-a spus ca este prea mic pentru vaccin

Buna mamadematei...tot nu ne-ai spus cum i le administrezi preventiv...daca poti te-as ruga...descrie exact daca vrei cum anume pentru imunizare, banuiesc ca ai o schema.... ce doza, de cate ori....multumim... trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Sep 17 2010, 11:20 AM
Postare #8


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



QUOTE(ruxy @ Sep 17 2010, 12:03 PM) *
Buna mamadematei...tot nu ne-ai spus cum i le administrezi preventiv...daca poti te-as ruga...descrie exact daca vrei cum anume pentru imunizare, banuiesc ca ai o schema.... ce doza, de cate ori....multumim... trandafir.gif

...imi pare rau ca scriu aici....dar....Ruxy e super super ceea ce ai pus la semnatura.....
..cat de minunat!!!.....ce frumoase binecuvantari...!!!....pur si simplu aceste cuvinte m-au facut mai feiricta,,,mai puternica,,,,pt azi....multumesc. partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamadematei
postare Sep 17 2010, 11:36 AM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 18-May 10
Din: Bucharest
Membru nr.: 147,756



Da, si noi folosim medicamente homeopate, cu o rezerva. Eu nu folosesc pentru Matei decat medicamente homeopate care au si studii clinice care sa ateste ca nu dau si reactii secundare. Pentru ca, marele "pacat" al unor remedii homeopate este ca fac bine pe o parte, in schimb pot sa fac si mai rau pe alta parte.
Asa ca mi-a luat ceva dar am descoperit cateva medicamente homeopate care se vand in farmacii si le folosesc ori de cate ori este nevoie.
Pentru Matei ii dau de cand era mic Esberitox atunci cand este racit sau preventiv inainte de a merge la gradinita. Sunt niste capsule din echinaceea si tuja (http://www.esberitox.ro) care pentru copii mai mici de un an se dizolva in apa iar cei mai marisori le pot suge pentru ca au un gust foarte bun.
In cura de imunizare le luam si noi si bunica si n-am mai avut nevoie de vaccin antigripal... Iar pentru Matei (care are acum 4 ani jumate) a fost minunat pentru ca pediatra ne-a spus ca este prea mic pentru vaccin
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamadematei
postare Sep 17 2010, 11:48 AM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 18-May 10
Din: Bucharest
Membru nr.: 147,756



QUOTE(ruxy @ Sep 17 2010, 12:03 PM) *
Buna mamadematei...tot nu ne-ai spus cum i le administrezi preventiv...daca poti te-as ruga...descrie exact daca vrei cum anume pentru imunizare, banuiesc ca ai o schema.... ce doza, de cate ori....multumim... trandafir.gif



Imi cer scuze, am plecat de la computer si acum am vazut intrebarea voastra:
So,inainte de a merge la gradinita si primavara lui Matei ii dau in cura de 2 saptamani (o cutie de tablete- sunt 60) cate 4 pe zi (dimineata pranz, seara si la gustare-dupa ce mananca). Sunt bune la gust si le suge. Cand este foarte racit i le dau ca adjuvant pe langa tratamentul obisnuit (Nurofen sau Calpol si Bioparox - in nas sau in gat, depinde ce are) 3 pe zi.
Noi le luam si noi in perioade de risc cu gripa cate 9 pe zi (3 dupa fiecare masa) cate o cutie.
Pe site-ul lor este si prospectul: http://www.esberitox.ro

Sanatate si voua si la pitici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 01:01 PM