Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Ianuarie 2011
Lusha&Zbenguica
postare Nov 17 2010, 02:18 PM
Postare #101


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



buna ziua
mai incerc o data ...poate totusi cineva cu inima mare va face ceva

QUOTE(ancutza80 @ Nov 17 2010, 12:16 AM) *
Azi am primit o veste ffff trista crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif joi ar trebui sa-i faca mamei mele biopsia la rinichi pt a vedea daca au sanse rinichii sa se deblocheze sau nu ....dar avand o anemie inca puternica (are hemoglobina 5 si ar trebui sa aiba macar 10) nu i-o poate face sad.gif ....daca nu gasim urgent 4 donatori au spus dr. ca o externeaza si va trebui sa faca dializa pe viata....
va rog din toata inima notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif (ma refer fetelor din cluj) daca vreti si puteti sa ne ajutati
este ultima ei sansa sa scape de dializa.....
va multumesc din suflet si BUNUL DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA BINECUVANTEZE pray.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif



detalii aveti aici


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ackasha
postare Nov 24 2010, 08:30 PM
Postare #102


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 24-November 10
Membru nr.: 202,527



QUOTE(vivisor75 @ Jun 14 2010, 09:54 AM) *
Buna
Eu mi-am facut analizele acelea obligatorii HEmoleucograma, urocultira, tgp,hiv,vdrl,calciu fier magneziu, rh si parca inca ceva si au iesit bune. Eu am rh negativ si sotul pozitiv asa ca o sa-mi fac si titrare de anticorpi. Celelalte analize TORCH le-am facut inainte de a ramane si am anticorpi la cmv, rubela iar toxoplasmoza e ok. si nu am contact cu animale si incerc sa pastrez o igiena cat mai stricata. Stii cum e eu oricum am ceva anticorpi dar persoanele care n-au facut nici una din bolile astea ar trebui sa-si faca toate astea in fiecare luna si sunt o gramada de bani.
Peste 2 zile merg la control ca vrem sa plecam in concediu si mi-a zis sa trec si pe la el ca sa vedem daca etotul ok si sa-mi spuna ce am voie sa fac si ce nu desi eu le stiu dar de ex nu stiam ca nu prea am voie sa stau in piscina ca are mult clor care poate dauna copilului si de asta vreau sa vad ce mai zice si el ca sa nu fac vreo nefacuta.
va pup pa



Buna seara vivsor.....am citit si eu mesajele voastre dar abia acum,nu stiam ca este topicul acesta/Eram curiaosa la ce doctor esti.Si eu sunt o mamica de ianuarie 2011 si de asemenea sunt din Constanta. Poate se mai animeaza si acest topic din cate vad nu a mai scris nimeni din august. O seara buna
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANCA16
postare May 27 2011, 08:32 PM
Postare #103


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 6
Inscris la: 23-May 11
Din: spania
Membru nr.: 227,569



:baietel:din Ianuarie 2011 Buna am si eu un baietel din 31 Ianuarie 2011
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANCA16
postare May 28 2011, 11:18 AM
Postare #104


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 6
Inscris la: 23-May 11
Din: spania
Membru nr.: 227,569




DACA MAI SUNT BEBELUSI NASCUTI IN IANUARIE IN 2011 POT INTRA AICI CA SA FACEM CUNOSTINTA SI SA NE CUNOASTE oFloare.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bury
postare Oct 21 2011, 01:01 PM
Postare #105


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 20
Inscris la: 21-October 11
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 230,086



buna.sunt noua aici si am vazut ca sunt mamici pe diferite luni,asa si eu sunt mamica de ianuarie 2011.astept sa vedem si alti bebei de varsta noastra sa vedem ce facem si ce nu la aceasi varsta.

biberon.gif

Aceasta postare a fost editata de bury: Oct 21 2011, 01:03 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bury
postare Oct 22 2011, 07:43 PM
Postare #106


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 20
Inscris la: 21-October 11
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 230,086



QUOTE(ANCA16 @ May 28 2011, 09:18 AM) *
DACA MAI SUNT BEBELUSI NASCUTI IN IANUARIE IN 2011 POT INTRA AICI CA SA FACEM CUNOSTINTA SI SA NE CUNOASTE oFloare.gif

si eu sunt mamica din ianuarie 2011 am o fetita tare frumoasa,si nazdravana,,si as vrea sa pot comunica cu voi despre bebei nostri.va pup jucaus.gif ai vostri merg dea busilea?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana84
postare Oct 30 2011, 07:31 PM
Postare #107


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 20-September 10
Din: bacau, romania
Membru nr.: 176,523



Buna seara dragi mamici de ianuarie 2011!!!
Am cautat o multime acest topic.. nu stiu de ce l-am gasit asa de greu rolleyes.gif
deci, suntem f bucurosi ca ne-am gasit oFloare.gif ..am un baietel de 9 luni, Andrei, nascut pe 19.01.2011, la Bacau..
s-a nascut cu 3600g, si acum avem 7730 g si 67 cm lungime..papam laptic de la mami si in rest, ne luptam cu diversificarea anima1.gif
pupici la mamici si pitici trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana84
postare Oct 30 2011, 07:34 PM
Postare #108


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 20-September 10
Din: bacau, romania
Membru nr.: 176,523



QUOTE(bury @ Oct 22 2011, 07:43 PM) *
si eu sunt mamica din ianuarie 2011 am o fetita tare frumoasa,si nazdravana,,si as vrea sa pot comunica cu voi despre bebei nostri.va pup jucaus.gif ai vostri merg dea busilea?

Da Andrei merge de-a busilea, chiar se catara pe mine si se ridica si in picioare singurel..in rest merge f bine in premergator..se tine in picioare langa pat sau langa un alt punct de sprijin


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bury
postare Oct 31 2011, 12:08 PM
Postare #109


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 20
Inscris la: 21-October 11
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 230,086



QUOTE(ioana84 @ Oct 30 2011, 05:34 PM) *

Da Andrei merge de-a busilea, chiar se catara pe mine si se ridica si in picioare singurel..in rest merge f bine in premergator..se tine in picioare langa pat sau langa un alt punct de sprijin

si noi am inceput incet sa mergem de a buselea dar mai repede ajungem unde avem nevoie taras,ca merge mai repede.ma gandeam chiar ca nu o sa mearga deloc in patru labe dar incet incet ne invatam si cu asta.noi avem la 9 luni in jur de 9400si 72 cm cred.cu toate ca mie mi se pare foarte mica de inaltime.voi ce mai papati nou?sunt un pic suparata ca nu prea bea laptic mai mult de 150ml rar 180ml.avem si 5 dintisori si cred ca mai apar altii ca sintem cam mariite.va pup pe toate si astept sa mai vb despre puii nostri. trandafir.gif trandafir.gif jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana84
postare Oct 31 2011, 02:15 PM
Postare #110


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 17
Inscris la: 20-September 10
Din: bacau, romania
Membru nr.: 176,523



QUOTE(bury @ Oct 31 2011, 12:08 PM) *
si noi am inceput incet sa mergem de a buselea dar mai repede ajungem unde avem nevoie taras,ca merge mai repede.ma gandeam chiar ca nu o sa mearga deloc in patru labe dar incet incet ne invatam si cu asta.noi avem la 9 luni in jur de 9400si 72 cm cred.cu toate ca mie mi se pare foarte mica de inaltime.voi ce mai papati nou?sunt un pic suparata ca nu prea bea laptic mai mult de 150ml rar 180ml.avem si 5 dintisori si cred ca mai apar altii ca sintem cam mariite.va pup pe toate si astept sa mai vb despre puii nostri. trandafir.gif trandafir.gif jucaus.gif

N-as zice ca e mica de inaltime fetita ta..al meu are apr 70 cm..ca sa nu mai zic de greutate..stati f bine smile.gif ..si noi avem doar 3 dintisori..
de papat prea multe n-am ce sa-ti zic..baietelul meu e f mofturos, nu-i plac legumele, greu cu carnita, oul..in rest mananca f bine suc de fructe, iaurt cu fructe/biscuiti, mar cu biscuite, suc de portocale, piure de avocado cu mar, banana cu piept de pui, papanasi cu iaurt, branzica calcica cu fructe..si eu sunt in cautare de retete, e jale cu noi sad.gif ca sa nu mai zic ca nu papa lapte praf, il alaptez, deci nu stiu exact cat bea sau cat de consistent mai e lapticul meu
pupici

Aceasta postare a fost editata de ioana84: Oct 31 2011, 02:20 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 11:21 PM